31 سرطان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

۱۱ داعشی در ولایت جوزجان، به نیروهای امنیتی تسلیم شدند

۱۱ داعشی در ولایت جوزجان، به نیروهای امنیتی تسلیم شدند

کابل ۳۱ سرطان باختر ۹ عملیات مشترک تصفیوی، ۱۰۱ عملیات...

حسینه صافی : موزیم ملی بیانگرهویت ملی و فرهنگی کشورمیباشد

کابل باختر31 سرطان حسینه صافی سرپرست و نامزد وزیراطلاعات وفرهنگ امروزدرنشستی...

حمله انتحاری در شهر کابل رخ داد

حمله انتحاری در شهر کابل رخ داد

کابل باختر 31 سرطان در حمله انتحاری در سه راهی میدان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اقتصادی

کابل   31  سرطان   باختر
بانک مرکزی مبلغ 15  ملیون یورو را روز دو شنبه  اول اسد  سالروان بطور لیلام به فروش می رساند.
درنامه که از آن بانک به آژانس باختر مواصلت ورزیده آمده است: دافغانستان بانک اعلام میدارد به منظور اشتراک در این داوطلبی از عموم صرافان واجد شرایط و بانکهای تجارتی که قبلاً مبلغ یک ملیون و پنجصد هزار افغانی را طور تضمین نزد آمریت عملیات بازار و مراکز زونهای د افغانستان بانک تحویل نموده اند تقاضا میگردد تا در این داوطلبی اشتراک کنند.
برنده گان لیلام مکلفیت دارند تا حسابات شانرا الی ختم یک روزتصفیه نمایند.
همچنان در این داوطلبی آنعده از صرافانیکه تا اکنون مبلغ فوق الذکر را به منظور تضمین و اشتراک در پروسه لیلام اسعار به د افغانستان بانک تسلیم ننموده اند، میتوانند یک روز قبل از داوطلبی پول تضمین شانرا تحویل و در لیلام های بعدی اشتراک ورزند ودر داوطلبی های لیلام اسعار تسویه قسمی معاملات مجاز نبوده برندگان لیلام پول قیمت ذمت شانرا در یک مرتبه بطور نقد و یا حواله در مدت زمان معین تحویل بانک می نمایند.
نوت: مزایده کننده گان نمی توانند اضافه از سه فیصد از مجموع مبلغ اعلان شده تقاضا نمایند.  ذبیح

شهرهرات 31 سرطان باختر
مسولان ریاست حوزه فرعی هریرود از شروع به فعالیت دوتوربین بند سلما به هدف تولید  بیست و هشت  میگاوات برق بند سلما  مورد نیازشبکه برق شهرهرات خبرمیدهند.
فضلی رئیس حوزه فرعی هریرود امروز در یک نشست خبری در مرکز مطبوعات آن ولایت گفت: بر اساس فیصله وزارت انرژی و آب، رئیس عمومی برشنا و اداره محلی هرات  قرار بر این شد تا، دو توربین بند سلما به ظرفیت تولید ۲۸ میگاوات برق شروع به فعالیت نماید که ازین منظردرثانیه  ۴۲ متر مکعب آب رها میگردد.
قابل یادآوریست،  که در ذخیرهٔ بند سلما ۲۲۴ میلیون متر مکعب آب موجود بوده  که از این مقدار آب، ۱۲۰ میلیون آن غیر قابل استفاده می باشد.ختم/ابوی

شهرهرات 31 سرطان باختر
کار اعمار بخش اول سرک حلقوی شهر هرات تکمیل و آماده بهره برداری میباشد.
کار ساختمان بخش اول سرک بای پاس هرات به درازای بیست کیلومتر و عرض 7 متر به هزینه بیش از 10 میلیون دالر امریکایی به طـور کامل تکمیل گردیده و آماده بهره برداری میباشد.
تمویل کننده این پروژه دولت ایتالیا میباشد که در دو لات اعمار می گردد که کار ساختمان لات اول این سرک تکمیل شد و کار ساختمان لات دوم آن جریان دارد که تاکنون 87 فیصد پیشرفت کاری داشته است.
این پروژه بنابر تقاضای شهروندان هرات و رفع ازدحام ترافیکی در خارج از شهر هرات به منظور بهبود بخشیدن جریان ترافیک اعمار و منحیث یک مسیر بدیل برای وصل سرک هرات- اسلام قلعه به هرات – قندهار به خصوص برای عبور و مرور وسایط سنگین میباشد.ختم/سیدحبیب

کابل باختر31 سرطان
به اساس معلومات اتحادیه صرافان سرای شهزاده کابل به آژانس باختر ارزش شماری از ارزهای خارجی در برابرپول افغانی صبح امروز از این قرار است .
یک دالر 72افغانی و90پول
یک یورو85  افغانی و30 پول
یک پوندانگلیسی 95 افغانی و30پول
یک ریال سعودی 19افغانی و40پول
یک درهم امارات 19 افغانی و80پول
هزارروپیه پاکستان 562 افغانی
هزار روپیه هندی 1070افغانی
هزار تومان ایرانی8افغانی و90پول
یک روبل روسی 1 افغانی  و10 #نیلوفر دانش

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL