15 قوس 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پنج مردبه ظن سرقت درپروان بازداشت شدند

پنج مردبه ظن سرقت درپروان بازداشت شدند

چاریکار/۱۴قوس/باختر پنج مردبه ظن سرقت چهارعراده موتر درپروان دیشب بازداشت شدند. جنرال...

از روز جهانی معلولان در بغلان گرامی داشت شد

از روز جهانی معلولان در بغلان گرامی داشت شد

پلخمری/ 14 قوس/ باختر از روز جهانی افراد دارای معلولیت در...

مرد پاکستانی کودک 9 ماهه خود را از بام خانه اش به پایین انداخت

مرد پاکستانی کودک 9 ماهه خود را از بام خانه اش به پایین انداخت

لاهور/ جیو نیوز/ 14 قوس/ باختر یک مرد پاکستانی پسر 9...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتسیلو پلخمری با رکود مواجه است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

پلخمری/ 28 عقرب/ باختر
مسوولان سیلوی بغلان می‌گویند که عدم فعالیت سیلوهای کشور باعث شده است که آردهای بی‌کیفیت از کشورهای همسایه به قیمت گزاف وارد کشور شود.
این مسوولان مدعی اند که سیلوهای کشور در قبل گندم محصولات داخلی و بیرون را آرد می کرد و پخت آرد سیلوهای کشور با کیفیت و خوش ذایقه بود.
نادره نهرینوال، رییس تصدی سیلوی پلخمری در مصاحبه با خبرنگار آژانس باختر، از سیلو به حیث سرمایه ملی یادکرد و گفت که با غیرفعال بودن سیلوهای کشور ازجمله سیلوی بغلان باعث شده است که آرد بی‌کیفیت از کشورهای همسایه به قیمت بلند وارد کشور شود.
وی گفت که سیلوی پلخمری را شوروی وقت، شصت‌وپنج سال قبل اعمار کرد و سیستم ماشینری آن بسیار قدیمی و روسی بود که حال به‌جز از تبدیل کردن تمام ماشین‌های آن، ترمیم و بازسازی آن امکان پذیر نیست.
محمدامین، یکی از کارگران باسابقه سیلوی پلخمری در مصاحبه با خبرنگار آژانس باختر گفت که ‌سابق آرد موردنیاز تمام کارمندان دولت به شمول قطعات نظامی در ولایت‌های کندز، تخار‌، بدخشان، سمنگان و بغلان از سیلوی بغلان تهیه می‌شد و در آن چهارصد تن نیز مصروف کار بودند.
وی افزود که حالا فعالیت سیلوی پلخمری به‌جای آنکه گسترده تر می شد، برعکس به رکود مواجه شده است و کمتر از چهل نفر در آن مصروف کار اند.
امین عامل اساسی رکود سیلوی پلخمری را جنگ و ناامنی‌ و بی‌میلی مسوولان امور در فعالیت آن یادکرد.
این تنها اداره سیلوی پلخمری در بغلان نیست که به نسبت ناامنی از فعالیت بازمانده است، بلکه تصدی سپین زر، تصدی میکانیزه زراعتی، تصدی کود کیمیایی و تصدی ارزاق بغلان نیز از بین رفته است و ازیک‌طرف باعث بی کاری شماری از مردم شده است، از جانبی در اقتصاد کشور نیز تأثیر منفی بر جامانده است.  احمد نعیم دوستی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.