18 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

انفجاری ناشی از ماین چسپکی در حوزه پانزدهم رخداد

انفجاری ناشی از ماین چسپکی در حوزه پانزدهم رخداد

کابل/ 18 اسد/ باختر حوالی ساعت 7/30 امروز صبح یک عراده...

بیش از دو میلیون نفر در هند به کرونا مبتلا شده اند

بیش از دو میلیون نفر در هند به کرونا مبتلا شده اند

دهلی جدید/ دویچله/ ۱۷ اسد/ باختر در هند به عنوان سومین...

امریکا به لبنان مواد غذایی و دوا می‌فرستد

امریکا به لبنان مواد غذایی و دوا می‌فرستد

واشنگتن/ وی او ای / ۱۷ اسد / باختر ایالات متحدۀ...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

95 درصد فابریکه های سمنت غوری دوباره فعال شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ 26جوزا/ باختر
شرکت انکشاف ملی بر اساس فرمان مقام ریاست جمهوری به منظور انسجام و تطبیق هرچه بهتر برنامه ها و پروژه های ملی، ارتقای ظرفیت بخش های انکشافی، تسریع روند رشد اقتصادی، انسجام بهتر امور مربوط به شرکت های دولتی مدغم شده و تسهیل انکشاف در کشور ایجاد شده است.
به گزارش آژانس باختر٬ فابریکه ها سمنت غوری که در سال 1386 بخش خصوصی اداره و مدیریت آن را عهده دار بود، بنابر عدم تطبیق مواد قرار داد، مشکلات و چالش ها به بحران اقتصادی مواجه و در نتیجه بر اساس مصوبه کابینه کشور قرار داد با بخش خصوصی فسخ و سپس وزارت معادن و پترولیم متصدی تنظیم و مدیریت امور مربوط به آن شد.
دیری نگذشته بود که این مسوولیت به اداره عملیاتی و حمایوی انکشاف ملی ریاست جمهوری سپرده شد، معاونیت عملیاتی و حمایوی این اداره با زحمات شبانه روزی  نه تنها دستگاه های فلج شده را دو باره فعال کردند بلکه کیفیت سمنت که از مارک  ۴۰۰ به ۲۰۰ تنزیل یافته بود٬ به مارک ۴۰۰ ارتقاء یافت و سطح تولیدات را از  ۱۲۰ تن به ۸۰۰ تن در روز ازدیاد پیدا کرد.
مقام ریاست جمهوری در ماده دوم فرمان ایجاد شرکت انکشاف ملی فابریکه های سمنت غوری را در چوکات این شرکت مدغم کرد و معاون اداره عملیاتی عبدالرحمن عطاش را بحیث رییس اجراییه یی آن تعیین کرد، حالا شرکت انکشاف ملی در نظر دارد تا دستگاه های موجود در فابریکه اول و دوم بصورت متداوم فعال بوده ارتقای ظرفیت تولیدی آنها با تکنالوژی دست داشته در کوتاه مدت تا حد افزایش یابد که بتواند حد اقل 50 درصدنیازمندی بازار های داخلی را مرفوع سازد و در میان مدت کار فعال سازی فابریکه سومی، فابریکه تولید گچ و ارزش زنجیری سمنت روی دست گرفته شود که در پهلوی تولیدات جانبی 75 درصد نیازمندی های بازار داخلی مرفوع شود.
شرکت انکشاف ملی در دراز مدت پلان عصری سازی تمامی تکنالوژی تولیدی مربوط به فابریکه های سمنت غوری را مطابق معیارهای جهانی و مقتضیات بازارهای داخلی و خارجی روی دست داشته باورمند است که با تطبیق پلان راهبردی پنج ساله خویش می تواند کشور را دراین زمینه از حالت توریدی به حالت تولیدی مبدل کند. بهزاد

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.