27 حوت 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

استاد دانش: آزادی بیان در مذاکرات صلح باید تضمین گردد

استاد دانش: آزادی بیان در مذاکرات صلح باید تضمین گردد

کابل باختر 27 حوت روز ملی خبرنگار با حضور استاد سرور...

کشته شدن هشت هراس افگن درکنر

کشته شدن هشت هراس افگن درکنر

شهراسعد آباد 27 حوت باختر هشت هراس افگن دریک حمله هوایی...

تقدیرازخدمات سکینه یعقوبی در هرات

شهرهرات 27 حوت باختر والی هرات ازخدمات فرهنگی واجتماعی پروفیسور سکینه...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمحمد اشرف غنی رئیس‌ جمهور با تجار و صنعتکاران هرات دیدار کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 5 حوت
محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان امروز با اعضای بخش خصوصی و سرمایه گذاران ولایت هرات در تالار غازی امان الله خان دیدار کرد و خواست های آنها را استماع نمود.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، درابتدا دیدار، حمیدالله خادم رئیس اتاق صنایع و معادن هرات، افتتاح کار پروژۀ تاپی را تبریک گفت و از تلاش های رئیس جمهور کشور در این عرصه ستایش کرد.
وی مشکلات و پیشنهادهای صنعت کاران را در عرصۀ فساد در گمرکات، محصولات متفرقه، بلند بودن تعرفات، واردات سنگ، تقویت فابریکات سنگ مرمر، تفکیک قایل شدن میان سنگ های تعمیراتی و قیمتی، اسفالت سرک هرات-چشت، نبود بازار و مکان مناسب به صنایع دستی زنان و ایجاد پارک صنعتی دوم در هرات بیان داشت.
سعد خطیبی رئیس اتاق تجارت و صنایع هرات نیز در صحبتی با ابراز خوش آمدید به رئیس جمهور و هیئت همراه ، افتتاح کار عملی تاپی را به رئیس جمهور و همه شهروندان کشور تبریک گفت.
وی پیشنهادها و خواست های مشخص را در خصوص کمبود امکانات در بنادر، ایجاد ترمینل بیرون شهری، بسته بندی معیاری محصولات زراعتی، نبود سردخانه های معیاری، توسعه ترمینل میدان هوایی بین المللی هرات و آغاز پروازهای بین المللی از هرات، اعمار شفاخانه تخصصی هزار بستر و شفاخانه ایمرجنسی مطرح کرد.
سپس، رئیس جمهور صحبت کرد و افتتاح کار عملی پروژۀ تاپی را به همه مردم افغانستان به ویژه مردم هرات تبریک گفت و از استقبال و همکاری همه جانبه مردم در این خصوص قدردانی نمود.
رئیس جمهور کشور از سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش های مختلف تشکر کرد و نقش سرمایه گذاران و صنعتکاران را در تقویت بخش اقتصاد، افزایش صادرات و رسیدن به خودکفایی مهم قلمداد کرد.
وی در مورد آغاز کار سرک هرات-چشت به وزیر فواید عامه هدایت داد تا در هماهنگی با بخش های مربوطه و مشوره با مردم، اقدامات اساسی را برای راه اندازی پروژۀ مذکور روی دست گیرد.
رئیس جمهور با اشاره به تطبیق نقشه راه معادن کشور گفت که فابریکات سنگ و نیز استخراج آن معیاری نیست و نیاز است تا دراین خصوص کار همه جانبه صورت گیرد تا نوع سرمایه گذاری دراین بخش به گونۀ مثبت تغییر کند.
رئیس جمهور کشور از سرمایه گذاری های بخش خصوصی در عرصه های مختلف استقبال کرد و تأکید ورزید که حکومت آماده است تسهیلات بیشتر سرمایه گذاری را فراهم سازد.
وی بخاطر حل مشکل تعرفه گفت که این موضوع در جلسات مشخص شورای عالی اقتصادی مورد بررسی قرار میگیرد و راه های حل مناسب به آن جستجو می شود. رئیس جمهور گفت که مدیریت گمرکات باید مرکزی شود و نقش سکتور خصوصی را در تغییر بنیادی وضعیت گمرکات مهم خواند.
محمداشرف غنی  رئیس جمهور تصریح کرد که هدف ما این است تا افغانستان صنعتی شود و از صنعتکاران خواست تا طرح های مشخص خویش را دراین رابطه با حکومت شریک سازند.
رئیس جمهور با تأکید گفت: هر تاجر که فساد کند باید محاکمه شود و شما تعهد نمایید که دراین خصوص با ما همکاری همه جانبه نمایید و از این روند حمایت کنید. گمرگات باید از سیاست جدا شوند، دخالت در امور گمرکات از بین برود و استخدام مأمورین آن از طریق پروسۀ شفاف اصلاحات اداری انجام پذیرد.
رئیس جمهور بر ضرورت ایجاد کمیته های مشترک از نهادهای مختلف جهت توزیع شفاف زمین به سرمایه گذاران تأکید کرد و نیز در مورد ایجاد پارک ها گفت که پیشنهادها مشخص ارائه گردد.
رئیس جمهور تأکید نمود که بدون بخش خصوصی مشکلات حل نمیشود و حکومت حاضر است تا املاک دولتی را براساس میکانیزم مشخص برای سرمایه گذاری فراهم سازد و سرمایه گذاران باید برای نیازمندی های شهرها خویش طرح ارائه کنند.# نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.