25 عقرب 1397

RSS Facebook

خبر های جدید

فتوای خودساخته روحانی افراطی پاکستان

اسلام آباد - ایرنا -24 عقرب – باختر یک روحانی افراط...

درنتیجه عملیات های نظامی 44 تن ازهراس افگنان کشته و 6 تن دیگرآنان زخمی شدند

درنتیجه عملیات های نظامی 44 تن ازهراس افگنان کشته و 6 تن دیگرآنان زخمی شدند

کابل باختر24 عقرب درنتیجه عملیات های مشترک نظامی نیروهای امنیتی درمناطق...

تاکید برمبارزه با فساد اداری در هرات

تاکید برمبارزه با فساد اداری در هرات

شهرهرات 24 عقرب باختر رهبری ولایت هرات با تمام توان ازفعالیت...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتاسلام آباد - ایرنا -24 عقرب – باختر
یک روحانی افراط گرای سنی در ایالت پنجاب پاکستان با اعلام فتوایی خودساخته، مدعی شد افرادی که در مراسم اقامه نماز میت شیعیان شرکت کنند، دیگر مسلمان نبوده و باید دوباره شهادتین بخوانند.
به گزارش آژانس خبری دولتی ایران ،  ایرنا،  به نقل از منابع خبری پاکستان امروز پنجشنبه گزارش دادند که ماجرای صدور فتوای جدید در روستای شماره 136 از توابع شهر ''چنیوت'' واقع در ایالت پنجاب پاکستان اتفاق افتاده است.
در این گزارش آمده است:ماجرا از این قرار است که «قاسم علی» یک شیعه اهل ایالت پنجاب که برادرزاده اش فوت کرده بود، از مولوی «میان خالد بشیر» روحانی سنی افراطی خواست تا نماز میت رابر جسد فرد درگذشته اقامه کند، که مولوی مذکور  در واکنش به این درخواست، از خواندن نماز میت خودداری کرد.
«قاسم علی» نیز مجبور شد از یک روحانی روستای دیگر دعوت کند تا نماز میت برادرازه اش را اقامه کند.
پس از این اتفاق، «میان خالد بشیر» روحانی اهل تسنن اعلام کرد:خواندن نماز میت بر جنازه شیعیان، باعث باطل شدن مسلمانی و عقد و نکاح حاضران در این مراسم شده و افرادی که در مراسم اقامه نماز میت شیعیان شرکت کنند، دیگر مسلمان نبوده و باید مجدد شهادتین بخوانند.
وی مدعی شد که عقد و نکاح حاضران در این مراسم نیز باطل شده و آنان باید دوباره خطبه عقد میان خود و همسران شان بخوانند . آشنا

کابل باختر24 عقرب
درنتیجه عملیات های مشترک نظامی نیروهای امنیتی درمناطق مختلف کشور، دیروز 44 تن ازهراس افگنان کشته و 6 تن دیگرآنان زخمی شدند.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی وزارت دفاع ملی به آژانس باختر: این عملیات ها به خاطرازبین بردن لانه های دشمن ورفع تهدید های ایجاد شده درنقاط مختلف کشور راه انداری شده است .
این عملیات ها به حمایت قوای هوایی درولایت های ننگرهار، غزنی ، پکتیا ، قندهار، فراه ، غور، بلخ ، هلمند و نیمروز راه اندازی گردید است .
همچنان درجریان این عملیات های نظامی یک موتر پر از مواد انفجارازبین برده شده و یک عراده موترسایکل بدست آمده است . ذبیح الله علم

شهرهرات 24 عقرب باختر
رهبری ولایت هرات با تمام توان ازفعالیت ادارات وموسسات درراستای مبارزه بافساد اداری بگونه جدی حمایت میکند.
این مطلب را محمد آصف رحیمی والی هرات دردیدار با اعضای شبکه امانتداری ولایتی ابرازداشت وازفعالیت های این شبکه اعلام حمایت کرد.
شبکه امانتداری محلی متشکل ازشخصیت های سرشناس وملی اندیش میباشد که درراستای مبارزه بافساد اداری درولایت هرات فعالیت دارد.
داکترمهدای حدید رییس شبکه امانتداری ولایتی خواهان حمایت بیشتر مقام ولایت ازفعالیت های این شبکه شد.
او همچنان ازبرگزاری نشست های دادخواهی واگاهی عامه ازادارات مختلف درروزهای آینده خبرداد وازمقام ولایت دعوت نمود تادرین نشست های مدنی بعنوان مهمان ویژه شرکت نمایند.
همچنان قادرکامل آگاه امورسیاسی وعضو این شبکه همچنان برخی ازشرکت کننده گان به شمول نماینده دیدبان شفافیت پیرامون موضوع صحبت نمودند.
والی هرات باارزنده خواندن نقش شبکه امانتداری ولایتی به خاطررسید گی به خواست ها وتحقق راه کارهای شان قول همکاری داد وتاکید نمود که مبارزه بافساد یک اولویت اساسی مقام ولایت است .ختم/ابوی

شهرجلال آباد 24 عقرب باختر
برای صدها کشاورز در ولایت ننگرهار تخم اصلاح شده وکود کیمیایی کمک شد.
این مواد برای تقویت کشاورزی و کمک با کشاورزان با تحمل نقص ازسوی وزارت زراعت توزیع شده است.
یک مسوول اداره زراعت ولایت ننگرهار به آژانس باخترگفت که دراین دور برای صدها کشاورز در سرتاسر ننگرهار تخم اصلاح شده و کود کیمیایی توزیع شد.
اوگفت برای هر کشاورز پنجاه کیلوگرام تخم اصلاح شده و صد کیلوگرام کود کیمیایی با بهای ناچیز توزیع می شود.
دست کم هشت صد تن تخم اصلاح شده و کود کیمیایی برای کمک به کشاورزان ننگرهار درنظرگرفته شده بود.
کشاورزان درننگرهار می گویند که با دریافت این تخم اصلاح شده و کود کیمیایی بهتر از پیش می توانند به کشاورزی شان بپردازند. ختم/ابوی

شهرهرات 24 عقرب باختر
بزرگترین مرکز پروسس زعفران در ولایت هرات امروز گشایش یافت.
عبدالصبور رحمانی رئیس اداره زراعت ولایت هرات که در افتتاح این مرکز حضور داشت ایجاد این مرکز را جهت پروسس و بسته‌بندی معیاری‌تر زعفران بسیار مفید خواند و همچنین ابراز داشت که زمینه اشتغال را برای بسیاری از خانم‌ها فراهم ساخته است.
همچنین گفته می‌شد، یگانه چالش مهم پیش پای زعفران کاران خشک کردن، پروسس و بسته‌بندی این محصول بود که هم اکنون با ایجاد این مرکز این معضل نیز حل شده است.
رحمانی از همکاری اداره زراعت در بخش‌های گوناگون با این شرکت جهت پروسس و بسته‌بندی بهتر این محصول نیز اعلام آماده‌گی کرد.
رئیس اداره زراعت هرات همچنین علاوه نمود؛ که این ولایت با تولید حدود ۱۲ تن زعفران توانسته است، بالاترین سهم را در میان ولایت‌های تولیدکننده داشته باشد.
به گفته وی، در این میان برای حدود ۱۰ هزار خانوار نیز از این طریق، زمینه اشتغال فراهم شده است.
در همین حال، قاسم الکوزی رئیس کمپنی فیصل فهیم و شرکت الکوزی زعفران که یکی از صادرکنندگان بزرگ زعفران به خارج از کشور می‌باشد، می‌گوید که در این مرکز حدود ۳۵۰ زن مشغول کار اند، و در پهلوی آن نیز بیش از ۴۰۰ بانو در یکی دیگر از این مراکز مشغول پروسس زعفران می‌باشند.
از سویی هم الکوزی یاد آور شد که در این شرکت حدود دو ملیون دالر سرمایه گذاری نموده که هدف آن توسعه و گسترش سطح صادرات می‌باشد.
در کنار این ۹۰ درصد از کارکنان این شرکت را زنان تشکیل می‌دهند که آنان از مشغول شدن در این مرکز بسیار خوش‌حال بوده و می‌گویند که از این طریق عاید مناسبی را بدست می‌آورند.
گفته می‌شود افغانستان سومین تولید کننده زعفران در دنیا بوده، که مرغوب‌ترین زعفران را در سطح دنیا دارد.ختم/ابوی

شهرپارون 24 عقرب باختر
پنج طالب مسلح درولایت نورستان به نظامیان تسلیم شدند.
این طالبان ازسالها به این سو در بخش هایی از ولسوالی نورگرام مشغول فعالیت های هراس افگنی بودند.
دفتر رسانه های قول اردوی سیلاب با پخش خبرنامه یی می گوید که مهاجمان تسلیم شده ، جنگ افزار های شان را نیز تحویل نظامیان داده اند.
آنان با ابراز ندامت از گذشته ، گفته اند که پس ازاین در بازسازی و ثبات سرزمین شان تلاش خواهند کرد.ختم/ابوی

پنجشنبه ، 24 عقرب 1397 ، 10:15

کشته شدن شش هراس افگن در ننگرهار

شهرجلال آباد 24 عقرب باختر
شش هراس افگن درتازه ترین نبرد ها درولایت ننگرهار کشته شدند.
این هراس افگنان شب گذشته درجریان یک عملیات نظامی دربخش هایی از ولسوالی نازیان آماج قرارگرفتند.
عملیات نظامی ضد هراس افگنی درنازیان ننگرهار ازیک هفته به این سو به اشتراک صدها نظامی آغازشده است و کما کان ادامه دارد.
یک فرمانده ارشد اردوی ملی درشرق کشوربه آژانس باخترگفت که درتازه ترین نبرد ها درجریان این عملیات نظامی ، شش هراس افگن کشته شدند.
اوهمچنان گفت که نظامیان دراین عملیات نظامی ، توانسته اند چندین روستای نازیان را از وجود هراس افگنان طالب و داعش پاکسازی کنند.
دراین عملیات همچنان نظامیان به چندین انبارجنگ افزار هراس افگنان دست یافته اند.ختم/ابوی

شهرهرات 24 عقرب باختر
حدود پنجاه ساختمان آبیاری در ولسوالی پشتون زرغون ولایت هرات به بهره برداری رسید.
کار اعمار کانال های آبیاری فشکان و میرحصه در اواخر سال 2017 میلادی آغاز گردید و در 30 قریۀ این ولسوالی ساختمان های آبیاری مثل سربند، نتره، تراز، سیفون، دیوار استنادی، تیرکش، پخته کاری کانال ها بازسازی شده است.
جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات به آژانس باخترگفت که این کانال های آبیاری به ارزش بیش از یک صدو سی و هشت میلیون افغانی بازسازی شده و هزینه ساخت آن از سوی بانک انکشاف اسلامی پرداخت گردیده است، با بهره برداری این کانال های آبیاری سیستم آبیاری ولسوالی پشتون زرغون بهبود پیدا کرده و با اعمار این کانال ها چهارهزارونه صد هکتار زمین را تحت پوشش آبیاری قرار داده است و مشکلات سیلاب ها در سی روستا این ولسوالی برطرف شده است.
قابل یادآوری است که هم اکنون کار سربند و کانال های عمومی شافلان، یحیی آباد، طاقچه، قیستان، دشت نیزان، غوپروا، روندان، توران، بوریاباف افغانی، بوریاباف قبچاقی، ماروا و نهرنواب به ارزش نزدیک 273 میلیون افغانی در این ولسوالی جریان دارد و تا پایان سال روان کار آنها تکمیل و به بهره برداری میرسد.ختم/ابوی

پنجشنبه ، 24 عقرب 1397 ، 10:11

هشت طالب مسلح در نورستان کشته شدند

شهرپارون 24 عقرب باختر
هشت هراس افگن درنبرد با نظامیان درولایت نورستان کشته شدند.
یک فرمانده ارشد اردوی ملی درشرق کشور به آژانس باخترگفت که این هراس افگنان شب گذشته  در ولسوالی برگ متال ولایت نورستان هنگامی  آماج قرارگرفتند که می خواستند خود شان را برای حمله یی بر نظامیان آماده کنند.
اوگفت  این هراس افگنان تازه از پاکستان وارد افغانستان شده بود و می خواستند بر گروهی از نظامیان حمله کنند که خود آماج قرارگرفتند.
یک خبردیگر حاکیست که ازوقوع یک رشته انفجار ها درولایت نورستان جلوگیری شد.
ماموران امنیتی بامداد امروز چهار ماین را از پررفت و آمد ترین محل های نورستان کشف و خنثی کردند.ختم/ابوی

پنجشنبه ، 24 عقرب 1397 ، 10:11

جلوگیری از وقوع یک انفجار درهرات

شهرهرات 24 عقرب باختر
از وقوع یک انفجار قوی توسط پولیس هرات جلوگیری شد.
ماموران امنیتی ناوقت دیروز یک بمب را از نزدیکی مسجد جوادیه درشهرهرات کشف و خنثی کردند.
یک منبع امنیتی ولایت هرات به آژانس باخترگفت که این بمب به همکاری مردمان محل ازسوی ماموران امنیتی کشف و خنثی شد.
اوگفت بمب درباغچه یی در نزدیکی مسجد جوادیه شهرهرات جاسازی شده بود.
تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسوولیت این بمب گذاری ناکام را بدوش نگرفته است اما مقامات محلی طالبان را عامل آن می خوانند.ختم/ابوی

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL