01 دلو 1397

RSS Facebook

خبر های جدید

اعلامیه مطبوعاتی ریاست جمهوری در پیوند به حمله تروریستی بالای منسوبان امنیت ملی در میدان‌شهر

اعلامیه مطبوعاتی ریاست جمهوری در پیوند به حمله تروریستی بالای منسوبان امنیت ملی در میدان‌شهر

کابل اول دلو باختر دشمنان جنایتکار با حملۀ تروریستی بالای منسوبان...

دوازده کشته وسی زخمی درحمله مهاجمان برمرکز آموزش امنیت ملی درمیدان وردگ

دوازده کشته وسی زخمی درحمله مهاجمان برمرکز آموزش امنیت ملی درمیدان وردگ

میدان شهر1 دلو باختر درحمله مهاجمان برمرکز آموزش های نیروهای ویژه...

داکترکمال سادات :معلولیت نباید سبب محرومیت شود

داکترکمال سادات :معلولیت نباید سبب محرومیت شود

کابل باختر/اول دلو داکتر کمال سادات معین امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتکابل اول دلو باختر
دشمنان جنایتکار با حملۀ تروریستی بالای منسوبان امنیت ملی در میدان شهر، شماری از فرزندان صادق این وطن را که در دفاع از کشور و حفاظت از مردم آمادۀ هر گونه مبارزه و فداکاری بودند، شهید و زخمی کردند.
گروه های تروریستی و حامیان بیرونی آنان با انجام این گونه حملات تروریستی، مورال عالی نیروهای قهرمان و شجاع امنیتی و دفاعی ما را تضعیف کرده نمی توانند، زیرا آنان در راستای سرکوب گروه های تروریستی، ارادۀ جدی دارند.
محمد اشرف غنی رئیس جمهور به مسوولان مربوط هدایت داد که با بررسی جدی چگونگی رویداد تروریستی  به زخمی ها و خانواده های قربانیان رسیدگی به موقع کنند.
محمد اشرف غنی با نکوهش عاملان  این رویداد، مراتب تسلیت و همدردی خویش را به خانواده های قربانیان ابراز داشته و برای مجروحان شفای کامل از درگاه ایزد متعال تمنا می کند. نالان

میدان شهر1 دلو باختر
درحمله مهاجمان برمرکز آموزش های نیروهای ویژه امنیت ملی درولایت میدان وردگ دوازده تن جان باختند و دست کم سی تن دیگر زخمی شدند.
ابتدا یک مهاجم حوالی ساعت هفت بامداد امروز موتر زرهی نظامی پراز مواد انفجاری را دربرابر تاسیسات این مرکز درمیدان شهر منفجرکرد وسپس چهارمهاجم دیگر با ماموران امنیت ملی به تیر اندازی پرداختند.
یک منبع امنیتی ولایت میدان وردگ به آژانس باخترگفت که مهاجمان یکی پی دیگری در نبرد با ماموران امنیت ملی ازپا در آمدند.
او جان باختن دوازده تن و زخم برداشتن دست کم سی تن دیگر دراین حمله هراس افگنانه را تایید کرد.
اما گواهان رویداد ، میزان قربانیان را کم از کم بیست تن می خوانند و می گویند که دراین حمله ده ها تن دیگر زخم برداشته اند.
به اساس گزارش ها ، تاسیسات مرکز آموزش های نیرو ویژه امنیت ملی میدان وردگ به اثر انفجار انتحاری فروریخت و چندین نظامی زیر آوار ها شدند؛ طالبان مسوولیت این حمله را به دوش گرفته اند.
مقامات امنیتی میدان وردگ می گویند که تلاش برای شناسایی وبازداشت سازمان دهنده های این حمله هراس افگنانه ، آغازشده است.ختم/ابوی

کابل باختر/اول دلو
داکتر کمال سادات معین امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ امروزدردیدار ملک محمد صبر گفت که راه های وجود داردتا معلولان بتوانند به قله های پیروزی برسند .
به گزارش آژانس باختر ، ملک محمد صبر که ازدوپا معلول می باشد از معین امور جوانان خواست درپارلمان آموزشی جوانان چندین کرسی به جوانان معلول اختصاص داده شود.
سپس داکتر سادات خاطر نشان ساخت که جوانان در هر رشته یی که فعالیت دارند ، با تلاش و زحمت می توانند برای خود وکشور افتخار کسب نمایند.
درپایان داکتر کمال سادات وعده کرد در حد امکان به تحقق خواست های معلولان توجه جدی خواهد کرد. ختم/ نالان .

شهرقندهار1 دلو باختر
سه شبکه هراس افگن دریک رشته عملیات ویژه ماموران امنیت ملی د رولایت قندهار متلاشی شد.
براساس گزارش ها ، این شبکه ها ازدیر زمانی در بخش هایی ازقندهار مشغول حمله برتاسیسات نظامی ، ملکی و عامه ازجمله مکتب ها ودرمانگاه ها ، ترور مسوولان محلی و بزرگان قومی ، ماین و بمب گذاری در راه های پررفت و آمد وجمع آوری پول از روستا نشینان به گونه جبری زیر نام زکات بودند.
دفتر رسانه های ولایت قندهار با پخش خبرنامه یی می گوید که سی عضو این سه شبکه هراس افگن در جریان یک هفته اخیر در عملیات ویژه ماموران امنیت ملی ازشهرقندهار و برخی ولسوالی ها بازداشت شدند.
خبرنامه می افزاید که اعضای این شبکه ها به تاز گی قصد داشتند یک رشته حمله هایی را بر تاسیسات ملکی ، نظامی و عامه درشهرقندهار شکل دهند و دست به ترور چندین مسوول محلی و بزرگ قومی بزنند.
هراس افگنان بازداشت شده ، درنخستین تحقیقات به عضویت درگروه طالبان اعتراف کرده اند و گفته اند که از دیر زمانی دست به حمله های مرگبار هراس افگنانه در قندهار زده اند.
آنان گفته اند که از سوی حلقاتی درپاکستان مامور انجام حمله های هراس افگنی در قندهار می شدند.
خبرنامه می افزاید که ازنزد این افراد چندین جنگ افزار واسنادی که عضویت شان درگروه طالبان را نشان می دهد ، به دست آمده است.ختم/ابوی

کابل باختر/ اول دلو
شرکت برشنا مدعی شده است که صبح امروز جریان برق به شبکه های ولسوالی های پشتون کوت ، خواجه سبزپوش ، شیرین تگاب ، دولت آباد  وشهر میمنه ولایت فاریاب وصل شد.
به گزارش آژانس باختر ، سیستم انتقال برق 110 کیلوولت میمنه – اندخوی پنج روز پیش دراثر درگیری نیروهای دفاعی امنیتی کشور با مخالفان مسلح در 53 منطقه قطع شد و جریان برق به شبکه های شهر وچند ولسوالی ولایت فاریاب مختل شد.
اکنون شرکت برشنا با نشر خبرنامه یی نوشته است که سیستم های قطع شده 53 منطقه وصل و برق به صورت عادی به شبکه های شهر وولسوالی های فاریاب دوباره جریان پیدا کرده است.
ختم/ نالان

کابل باختر 1 دلو
فدراسیون ملی دایفو، مسابقات انتخابی تیم کابل را بین حدود 124 ورزشکار این رشته در چهار رده سنی –دختران و پسران- در ولایت کابل دیروز برگزار کرد.
به گزارش آژانس باختر محمد سخی مرادی رئیس فدراسیون دایفو گفت که این مسابقات برای انتخاب تیم منتخب کابل است که برای انتخابی تیم ملی با 12 ولایت دیگر مبارزه میکنند.
مرادی افزود که زمانی که اعضای تیم ملی انتخاب شدند، به مسابقات بینالمللی که حدود یک و نیم ماه دیگر در کشور پاکستان برگزار میشود، سفر میکنند.
این مسابقات بین ورزشکاران هفت کشور برگزار میشود.
تیم ملی دایفوی کشور قرار است با حریفانی از کشورهای پاکستان، ایران و استرالیا طی ماههای آینده بروند.
فدراسیون دایفو در اواخر سال 1395 خورشیدی در کابل تاسیس شد که اکنون در 12 ولایت کابل، دایکندی، سمنگان، بامیان، بلخ، هرات، غزنی، جوزجان و سرپل نمایندگی و ورزشکار دارد.فرشته

کابل باختر 1 دلو
کرکت بورد افغانستان می‌گوید که ماه آینده میلادی سال‌جاری میزبان سلسله یک ماهه مسابقات مقابل ایرلند می‌باشد.
به گزارش آژانس باختر سخنگوی کرکت بورد کشور گفت که در این سلسله سه مسابقه ۲۰ آوره، پنج مسابقه یک روزه و یک مسابقه تیست شامل است.
این مسابقات تاریخ ۲۱ ماه فبروری آغاز و تا ۱۹مارچ در استدیوم بین‌المللی راجیو گاندی شهر دهرادون هندوستان ادامه راه اندازی میشود.فرشته

کابل باختر 1 دلو
هشت تیم والیبال به مرحله هشت بهترین راه پیدا کردند.
مسوول فدراسیون والیبال کشور به آژانس باختر گفت که در بازی های والیبال که از تمام افغانستان والیبالران برتر شرکت می‌کنند هشت تیم به مرحله بهترین راه یافتند.
جهان سپورت، جیلانی، کام ایر، سره میاشت، جوزجان، دعوت، خراسان و افغان ملی از تیم‌های اند که در این مرحله راه یافته‌اند.
این رقابت‌ها از آغاز ماه جاری میلادی به این‌سو در میدان مرکزی والیبال شروع شده و هر روز چهار چهار تیم مسابقه می‌کنند.فرشته

آیبک باختر اول دلو
آب  آشامیدنی بیش از سه هزاروپنجصد خانواده در سمنگان فراهم می شود.
انجینر عبدالرب حکیمی رئیس احیاوانکشاف دهات سمنگان به آژانس باختر گفت که این پروژه ها شامل  حفرچاه های نیمه عمیق و ساخت چندین شبکه آب رسانی واعمار ذخیره های آب آشامیدنی می باشد که در سال جاری در مرکز و ولسوالی های سمنگان از طریق وزارت احیا وانکشاف دهات با هزینه حدود سی ودو میلیون افغانی تکمیل و به بهره برداری سپرده شده است.
حکیمی اضافه کرد که با تکمیل پروژه های مذکور بیش از  سه هزار  وپنچصد خانواده به آب آشامیدنی صحی دسترسی پیدا کردند.
به گفته مسوولان ریاست احیا وانکشاف دهات سمنگان، کار شماری از  پروژه های دیگر نیز در این ولایت جریان دارد که با تکمیل ساختمان های آن سهولت های بیشتری به مردم فراهم می گردد.ختم/لیلما

سرپل باختر اول دلو
مسوولان ریاست معارف سرپل از  آغاز  کار هفت پروژه زیربنايي در مرکز و دو ولسوالی  آن ولایت خبر داد.
عبدالغفور سرپلی رئیس معارف سرپل به اژانس باختر گفت که این پروژه ها شامل اعمار تعمیر اداری ریاست معارف آڼ ولایت ، تعمیر اداری مدیریت معارف  ولسوالی سانچارک واعمار پنج مکتب در مرکز ولسوالی بلخاب می باشد که با هزینه بیش از یکصد ملیون افغان از بودجه انکشافی وزارت معارف ساخته می شود.
سرپلی افزود که این پروژه ها تا شش ما آینده تکمیل وبه بهره برداری سپرده خواهد شد.ختم/لیلما

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL