02 سرطان 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

حمله انتحاری در هلمند بیست و نه کشته و شصت زخمی بجا گذاشت

حمله انتحاری در هلمند بیست و نه کشته و شصت زخمی بجا گذاشت

شهرلشکرگاه 1 سرطان باختر دریک حمله انتحاری درشهرلشکرگاه مرکز ولایت هلمند...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


فرهنگی

کابل،31جوزا باختر
از دهه نزول قران عظیم الشان طی محفلی در مسجد جامع ستره محکمه تجلیل بعمل آ مد.
درین مراسم که بعدازادای نمازظهر به اشتراک قانونپوه سید یوسف حلیم رئیس و اعضای شورای عالی ستره محکمه وسایر منسوبین قوه قضائیه  برگزارگردیده بود ، نخست ختم قران عظیم الشان صورت گرفته و اشتراک کننده گان از بارگاه الله متـعال (ج ) مسئلت کردند تا به  شهدای حوادث اخیر انفجاری و انتحاری در شهرکابل وبرخی از ولایات کشور که توسط دشمنان صلح و ثبات  افغانستان صورت گرفته ، جنت فردوس نصیب فرموده ،  به مجروحان صحت عاجل و به خانواده ها و بازمانده گان شان صبر جمیل عنایت فرماید.
درین مراسم همچنان  فیوضات دهه اخیر ماه مبارک رمضان  که دران قران عظیم الشان نیز نزول یافته ، بیان شده و به برکت این ماه بافضیلت از بارگاه الله بی نیاز التجا صورت گرفت تادرکشور غمدیده و درد کشیده ما صلح  ، ثبات و امنیت برقرارگردیده وگلیم غم واندوه ازدامان افغانستان عزیز برچیده شود .
ذبیح الله " علم"

کابل،31جوزا باختر
اعضای کمیسیون بررسی شکایات وتخلفات رسانه یی از تلویزیون آریانا نیوز امروز خواستند که از میرویس یاسینی عضو مجلس نمایندگان معذرت بخواهد.
به گزاش خبرنگار آژانس باختر، پس از حمله تروریستی چهارشنبه در چهار راهی زنبق کابل ،تلویزیون آریانا نیوز در گزارشی از چگونگی آن رویداد بیان داشت که موتر تانکری را که دهشت افگنان از آن استفاده  کرده بودند مربوط میرویس یاسینی خوانده بود.
ضیا بومیا معاون این کمیسیون گفت که به اثر شکایت میرویس یاسینی ،کمیسیون بررسی شکایات و تخلفات رسانه یی ،قضیه را مورد تحقیق قرار داد .در پایان کمیسیون به این نتیجه رسید که خبر نشر شده بی بنیاد و عاری از حقیقت می باشد و یاسینی کدام شرکت موتر تخلیه فاضلاب ندارد . او از هر گونه اتهام در این زمینه مبرا می باشد.
بنا بر فیصله کمیسیون، تلویزیون آریانا نیوز از میرویس یاسینی در یکی از سرویس های خبری رسما معذرت بخواهد و دریکی از سرویس های خبری خود به رد گزارش نشر شده بپردازد.
ختم\ مجیب الله مرزایی

کابل باختر 31 جوزا
داکتر کمال سادات معین امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ می گوید که برای نخستین بار نشست جوانان اتحادیه همکاری های منطقه ای جنوب آسیا به میزبانی کابل تا یکماه دیگر برگزار می گردد.
به اساس معلومات مدیریت نشرات معینیت امور جوانان به آژانس باختر، در نشستی که به هدف چگونگی برگزاری و آمادگی های اولیه با نمایندگان ادارات: وزارت های امور خارجه، اطلاعات و فرهنگ، امور داخله، اقتصاد، امور زنان، ریاست امنیت ملی و اداره مستقل ارگان های محل در معینیت امور جوانان برگزار گردیده ، روی چگونگی و محل برگزاری آن بحث همه جانبه صورت گرفت.
داکترسادات ضمن خرسندی از برگزاری این نشست برای اعضای کمیته برگزاری این نشست هدایت سپرد که برنامه طبق اصول و مقررات سارک و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان در هماهنگی مقامات حکومتی برگزار گردد.
موصوف علاوه نمود: تمام آمادگی های مقدماتی از قبیل محل برگزاری و بازدید یکی از ولایت ها و تیم های همکار در جریان نشست تنظیم گردیده است، که برای 5 روز کابل میزبان نماینده های 7 کشور جنوب آسیا خواهد بود.
از سویی هم زاهد الله جلالی نماینده وزارت امور خارجه، این نشست را برای کابل مهم و با اهمیت خواند و افزود: از هفت کشور عضو سارک  خواسته شده تا 5 نفر در این نشست معرفی نمایند.
به گفته وی وزارت امور خارجه تلاش میکند تا این برنامه بدون کدام کاستی و در وقت معین آن برگزار گردد و تمام امور رسمی آن از طریق سکرتریت سارک هماهنگ گردیده است.
اتحادیه همکاری های منطقه ای جنوب آسیا، یک سازمان سیاسی و اقتصادی متشکل از هشت کشور در جنوب آسیا است. این سازمان در سال 1985 توسط هند، پاکستان، بنگلادیش، سریلانکا، نیپال، مالدیو و بوتان تاسیس شد و در سال 2007 افغانستان هشتمین عضو آن شد؛ کشور های ایران و چین اعضای ناظر این سازمان می باشند و دبیرخانۀ دایمی سارک در کتماندو پایتخت کشور نیپال واقع است. سید حبیب " سادات"

کابل،29\3\1396،باختر
صنف سواد آموزی برای اجیران وزارت اطلاعات و فرهنگ امروز از سوی آمریت ارتقای ظرفیت آن وزارت آغاز شد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، پوهنیار سیده مژگان مصطفوی معین و سرپرست وزارت اطلاعت و فرهنگ در مراسم افتتاح این برنامه  با اشاره به اهمیت و ارزش خواندن و نوشتن گفت که مصوبه شورای وزیران ، صراحت دارد که اجیران در برنامه های آموزش سواد تنظیم شوند وآنان از این نعمت بر خوردار گردند.
گفتنی است که در دور اول این برنامه 24 کارمند اجیر این وزارت در برنامه شش ماهه به آموزش سواد می پردازند.
این برنامه تا دست یابی تمام اجیران مربوط به نوشتن و خواندن ادامه می یابد. ختم\ مجیب الله مرزایی

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL