09 میزان 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

 سرپرست وزارت امورخارجه با سفیر فدراسیون روسیه مقیم کابل، دیدارکرد

سرپرست وزارت امورخارجه با سفیر فدراسیون روسیه مقیم کابل، دیدارکرد

کابل / 9 میزان / باختر محمد حنیف اتمرسرپرست وزارت...

محمداشرف غنی ، گزارش کارکردهای وزارت انکشاف دهات را شنید

محمداشرف غنی ، گزارش کارکردهای وزارت انکشاف دهات را شنید

کابل /9 میزان / باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری...

 داکترعبدالله ازجریان کارساختمان جدید سفارت افغانستان دراسلام آباد، دیدن کرد

داکترعبدالله ازجریان کارساختمان جدید سفارت افغانستان دراسلام آباد، دیدن کرد

کابل/ ۹ میزان / باختر داکترعبدالله عبدالله رییس شورای عالی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

فرهنگی

کابل/ 9 میزان/ باختر
از کتاب «مقدمه یی بر تدوین استراتیژی با تاکید بر منافع ملی افغانستان»، امروز در کابل رونمایی شد.
نویسنده این کتاب سترجنرال مجتبی پتنگ، وزیر اسبق وزارت امور داخله است.
به گزارش آژانس باختر؛ در محفل رونمایی این کتاب مجتبی پتنگ، نویسنده اثر گفت : در این کتاب عوامل اصلی بی ثباتی، اهمیت استراتیژی در پشرفت جامعه، فقدان استراتیژی، جایگاه و اهمیت استراتیژی و ناکارایی استراتیژی ها در افغانستان به بحث گرفته شده است.
محمد طاهر زهیر، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ گفت : نبود استراتیژی یکی از مشکل های بزرگ در افغانستان است و نشر این کتاب می تواند نقش ارزنده یی در ایجاد استراتیژی های کلان ملی و فرهنگی داشته باشد.
به گفتۀ زهیر، فضای سیاسی و نظامی در کشور مبتنی بر تیوری توطیه است و چنین استراتیژی ها می تواند در زدودن این توطیه ها کمک کند. او افزود که  توسعه تمام جوامع ریشه در فرهنگ دارد و نشر چنین کتاب ها می تواند در تعالی فرهنگ و ترویج فرهنگ مطالعه کمک کند.
سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ افزود که استراتیژی ها در شناخت دشمن کمک می کند.
سید مخدوم رهین، وزیر اسبق وزارت اطلاعات و فرهنگ در این محفل گفت که دولت ها نیاز به داشتن استراتیژی و اهمیت استراتیژی دارد. به باور وی در استراتیژی دولت نیاز است تا مبارزه فرهنگی بر ضد تروریزم در نظر گرفته شود.
کتاب «مقدمۀ بر تدوین استراتیژی با تاکید بر منافع ملی افغانستان» دارای 3 فصل و  317 صفحه است که از سوی مرکز مطالعات ثبات پایدار به چاپ رسیده است.
مجیب مرزایی

کابل / 8 میزان /باختر
محمد طاهرزهیرنامزد وزیروسرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ، امروزبا اعطای لوح تقدیر، ازکارمندان متقاعد این وزارت قدردانی کرد .
به گزارش خبرنگارآژانس باختر؛ درمحفلی که به این مناسب درتالارمرکز بین المللی مطبوعات این وزارت برگزارشد، سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ ازکارکرد های کارکنان متقاعد این وزارت به قدردانی یاد کرد و گفت که تقاعد ختم دورۀ کاری است که قانون درنظرگرفته است که کارمندان تا این سن کارمفید کرده می توانند.
وی افزود که در20 سال گذشته بی ثباتی کادری و بی ثباتی شغلی درکشورتبدیل به فرهنگ شده است ، پدیده های منفی که درجامعه ما رشد کرده است و تبدیل به فرهنگ شده است، باید با آن مبارزه صورت بگیرد.
سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ خاطرنشان کرد که ختم دورۀ کاری وتقاعد به این معنا است که متقاعدان، تجارب و اندوخته های دورۀ کاری شان را برای نسل نو بنویسند تا این نسل از تجارب آنان استفاده کنند و کار خوب آنان را سرمشق قرار بدهند دراموری که آسیب پذیراست اجتناب کنند.
همچنان دراین محفل موسی راسخ به نمایندگی ازمتقاعدان صحبت کرد و توجه به رشدفرهنگ را یکی ازراه های حل مشکلات دانست و گفت: تا زمانیکه فرهنگ رشد نکند، مشکلات حل نمی شود.
وی به منظوربهبود اموراداره،  برگماشتن افراد شایسته و اهل کار، تاکید کرد  و همچنان از رهبری وزارت اطلاعات وفرهنگ به خاطر برگزاری این برنامه تشکر کرد .
در پایان محفل، سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ وشماری از رییس های این وزارت برای 14 تن از کارمندان متقاعد این وزارت لوح تقدیرو تحایف اعطا کردند. احمدضیا احمدی 

کابل/ ۹ میزان / باختر
محمد طاهر زهیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ با مسوول و همکاران واحد سهولت سرمایه گذاری ریاست عمومی ادارۀ امور ریاست جمهوری دیدار کرد.
درنخست سعید جان ځدران معاون ریاست تحقیق و توسعۀ واحد تسهیل و سرمایه گذاری ریاست عمومی ادارۀ امور ریاست جمهوری، درمورد شناسایی فرصت های سرمایه گذاری دربخش توریزم در افغانستان، صحبت کرد ودرارتباط به پرسشنامۀ تهیه شده برای جمع آوری داده های آن ریاست در بخش صنعت گردشگری که شامل پنج بخش مشخصات سکتور، فرصت های سرمایه گذاری، تحلیل وضعیت حالت سرمایه گذاری، مقایسه با همسایه ها و منطقه، محدودیت های وضعیت سرمایه گذاری به اعضای مجلس معلومات ارائه کرد. سپس محمد طاهر زهیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ، گردشگری را پس ازنفت پردرآمدترین صنعت جهان یاد کرد و افزود که بسیاری از کشور های جهان از این صنعت به عواید سالانۀ شان افزوده اند.
او همچنان افغانستان را کشور سرشار از جاذبه های توریستی و طبیعی عنوان کرد که هر گوشۀ آن جذابیت خاص برای گردشگران ملی و بین المللی دارد. سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ شش حوزه را برای رشد صنعت توریزم و جلب گردشگران مهم تلقی کرد که شامل امنیت، ترانسپورت هوایی و زمینی، خدمات هوتل داری، جاذبه های فرهنگی و طبیعی، ایجاد خدمات سهل برای اخذ ویزه، ازنکات عمدۀ آن است.
دراخیر ولی الله بارکزی کارشناس تحقیق، نجیب الله ملی کارشناس پالیسی و پلان گذاری، غلام حسین حساس کارشناس پالیسی و پلان گذاری ریاست تحقیق و توسعه واحد تسهیل و سرمایه گذاری ریاست عمومی ادارۀ امور ریاست جمهوری و مرتضی عزیزی، وارسی کنندۀ ریاست گرځندوی وزارت اطلاعات و فرهنگ نظریات و پیشنهادهای شان را نیز در راستای رشد صنعت گردشگری درکشورشریک کردند. حبیب سادات

کابل/۸ میزان / باختر
هنرمندان بیرون مرزی کشوربرای میرمفتون محلی خوان، لقب استادی اعطا کردند.
این لقب امروزبا مراسمی که دروزارت اطلاعات وفرهنگ برپاشد، رسمیت یافت. به گزارش آژانس باختر، محمد طاهر زهیر سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ این اقدام هنرمندان بیرون مرزی کشوررا ستایش کرد و با اهدای تندیسی به استاد میرمفتون، کارهای هنری وی را گرامی داشت.
  زهیر گفت که افغانستان کشور جنگ زده است و مردمان آن غمگین ترین مردمان روی زمین اند به برگزاری چنین برنامه ، استاد میرمفتون محلی خوان افغانستان می تواند به مردم نشاط آورد وهنرمندان را تشویق کند. ختم/ زیوری ...ک...م

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL