06 حوت 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

بزرگان و متنفذین ولایت هرات از برنامه‌های زیربنایی حکومت حمایت همه جانبه کردند

بزرگان و متنفذین ولایت هرات از برنامه‌های زیربنایی حکومت حمایت همه جانبه کردند

کابل باختر 5 حوت محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان...

رئیس جمهور در دیداری با ورزشکاران ولایت هرات: شما سفیران واقعی کشور هستید

رئیس جمهور در دیداری با ورزشکاران ولایت هرات: شما سفیران واقعی کشور هستید

کابل باختر 5 حوت محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان...

محمد اشرف غنی رئیس جمهور: نشست زنان کشورهای عضو تاپی به ابتکار زنان افغان برگزار خواهد شد

محمد اشرف غنی رئیس جمهور: نشست زنان کشورهای عضو تاپی به ابتکار زنان افغان برگزار خواهد شد

کابل باختر 5 حوت محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، در...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


فرهنگی

پلخمری 4  حوت باختر
محفل فرهنگی یی زیر نام "ارزش کتاب و ترویج فرهنگ مطالعه" از سوی نهاد اجتماعی و فرهنگی ندای جوانان دیروز در ولایت بغلان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، این محفل که با شرکت نماینده های ریاست های اطلاعات و فرهنگ، عدلیه، نهاد های جامعه مدنی و نزدیک به دوصد جوان در شهر پلخمری راه اندازی شد، خالد فرهمند جلیلی مسوول نهاد اجتماعی ندای جوانان هدف از برگزاری این برنامه را، ترویج فرهنگ کتاب خوانی میان جوانان وکودکان عنوان کرد و خاطر نشان ساخت که جوانانی که دارای علم و مطالعه هستند هیچ گاه وسیله و ابزار دیگران برای تخریب کشورقرار نمی گیرند و تهاجم فرهنگی غرب را بالای جوانان یکی از علت های دوری جوانان از مطالعه خواند.
حفیظ الله اخلاص به نمایندگی از ریاست اطلاعات و فرهنگ بغلان گفت که ترویج فرهنگ مطالعه مسوولیت همه نهاد ها به خصوص اطلاعات و فرهنگ، رسانه ها، علما، مراکز تحصیلی و تعلیمی، نهادهای اجتماعی و فرهنگی می باشد و باید همه دست به دست هم بدهند تا این فرهنگ در ولایت بغلان نهادینه شود.
همچنان در این محفل سایر سخنرانان در باره مزایای مطالعه صحبت کردند و جوانان و کودکان را تشویق به مطالعه نمودند.
در شهر پلخمری یک کتابخانه عامه با هزاران عنوان کتاب وجود دارد که در این اواخر در جنب آن کتاب خانه کودک نیز ایجاد شده است. احمد نعیم (دوستی)

بامیان 4 حوت باختر
یک نمایشگاه عکس در ولایت بامیان دیروز گشایش یافت.
به گزارش خبرنگار محلی آژانس باختر، این نمایشگاه زیر نام (سفر طولانی زنان از دید دور بین های عکاسان) از سوی ریاست اطلاعات و فرهنگ بامیان با همکاری یوناما، عکاسان و هنرمندان آن ولایت به مدت سه روز برگزار شده است.
سید احمد حسین احمد پور سرپرست ریاست اطلاعات و فرهنگ بامیان گفت  که در این نمایشگاه علاوه بر نمایش عکس ها، برنامه های موسقی محلی و شعر خوانی نیز راه اندازی می شود.
در محفلی که به همین مناسبت برگزار شد، یک تعداد از فرهنگیان از طرف وزارت اطلاعات و فرهنگ تقدیر شدند. حبیب (سادات)

کابل باختر2 حوت
داکترکمال سادات معین امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ امروزنمایشگاه زیرنام " صلح جهانی، دست بافت قالین " را درنگارستان ملی افتتاح کرد.
به گزارش خبرنگارآژانس باختر: درمراسم افتتاح این نمایشگاه داکترطارق رشاد و محمد صابرمومند مشاوران وزارت اطلاعات وفرهنگ ، شماری از روسای آن وزارت و رییس مرکزفرهنگی فدراتیف روسیه درکابل نیز حضورداشتند.
دراین نمایشگاه 12 تخته قالینچه که درآن تصاویرشماری از رهبران افغانستان و جهان ، توسط بسم الله عیسی زاده ، نقش گردیده ، به نمایش گذاشته شده است .
دراین مراسم معین امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ درکنارآن که ازکارهنری عیسی زاده به قدردانی یاد کرد، گفت که هنرمندان کشورازطریق هنرهای مختلف شان پیام های صلح را به جهانیان ارائه میکنند.
وی ازتمام مردم کشور به خصوص از هنرمندان خواست با کارهای هنری شان بیشتر تلاش کنند تا پیام صلح و آشتی را برای جهانیان برسانند و درروند صلح کشور ازاین طریق سهم بگیرند.
همینگونه بسم الله عیسی زاده دررابطه به کارکرد های هنری اش معلومات داده گفت که کاراین قالینچه ها را درمدت دوسال تکمیل کرده و هدف ازنقش کردن تصاویر شماری از رهبران افغانستان و جهان، رسانیدن پیام صلح افغان ها به خصوص هنرمندان به جهانیان میباشد.
او گفت که ازرهبران تاثیرگذار جهان به خصوص ترامپ رییس جمهورایالات متحده امریکاه و پوتین رییس جمهور روسیه تقاضا میکنیم تا درآوردن صلح درافغانستان همکاری کنند.
مسول مرکزفرهنگی فدراتیف روسیه درکابل ، نیز درصحبتی ازکارکرد های عیس زاده قدردانی کرده گفت که ما علاقمند تامین صلح درافغانستان میباشیم .
صابره رحمانی مسول نگارستان ملی نیز درصحبتی راه اندازی چنین نمایشگاه ها را درراستای رشد هنرهای و تشویق بیشترهنرمندان، ارزشمند دانسته وخاطرنشان ساخت که نگارستان ملی همیشه دربرگزاری نمایشگاه ها درخدمت هنرمندان قرارداشته و با آنها همکار میباشد. احمدضیا احمدی

کابل باختر/30/ دلو
معین امور جوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ ازخانواده ها ، به خصوص جوانان خواست تا درحفظ محیط زیست و پاکی شهر تلاش نمایند.
به گزارش آژانس باختر، داکتر کمال سادات معین امور جوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ در گردهمایی که به مناسبت حفاظت از ساحه کول حشمت خان از سوی شبکه رنگین کمان برگزار شده بود، یاد آور شد که باید خانواده ها به خصوص جوانان حفاظت از محیط زیست را به عنوان یک وجیبه دینی و ملی تعقیب نمایند و براین ترتیب به ارشاد دینی که نظافت را جزایمان میداندعمل نمایند.
او گفت که محیط زیست درافغانستان وضعیت اسفباردارد و باید دربرابر آن به عنوان یک معضل حاد اجتماعی برخوردشود و برنامه ریزی گردد.
داکتر سادات یاد آورشد که معینیت جوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ غرض تشویق جوانان بر حفاظت از محیط زیست برنامه ریزی های کرده است.
او نقش کول حشمت خان را درحفظ محیط زیست با اهمیت خواند و برنظارت بیشتر از این ساحه تاکید کرد.
ختم/ عبدالخالق

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL