01 دلو 1395

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

رئیس‌جمهورغنی و بارک اوباما صحبت تیلفونی تودیعی کردند

رئیس‌جمهورغنی و بارک اوباما صحبت تیلفونی تودیعی کردند

کابل باختر 30 جدی محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان و...

پرتاب آزمایشی راکت قاره پیمای روسیه

پرتاب آزمایشی راکت قاره پیمای روسیه

مسکو / ایرنا/ باختر/ 30/ جدی روسیه دیروز یک فروند راکت...

کارشناسان هندی خواستار تسریع طرح انکشاف بندر چابهار شدند

کارشناسان هندی خواستار تسریع طرح انکشاف بندر چابهار شدند

دهلی جدید / ایرنا/ باختر/ 30/ جدی تعدادی ازکارشناسان هندی خواستار...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


فرهنگی

شهرهرات 30 جدی باختر
کنفرانس نقش رسانه ها در انعکاس مشکلات و توانمند سازی افراد دارای معلولیت امروز در سالون فرهنگی غازی امان الله برگزارشد.
عبدالرحمن شریفی مسوول مجمع نهادهای افراد دارای معلولیت هدف از برگزاری این کنفرانس را تشویق بیشتر رسانه ها در این امر وتقدیر از رسانه ها دانست که دراین راستا تلاش کرده اند.
عبدالقیوم افغان رئیس کار وامور اجتماعی شهداء ومعلولین هرات نیز نقش رسانه ها را در ناهنجاری های اجتماعی تذکر داد و آزادی بیان را دستاورد مهم دانست.
رئیس کار وامور اجتماعی هرات برتلاش بیشتر در انعکاس مشکلات  افراد دارای معلولیت، و تشریح قوانین و همچنان دادخواهی در راستای رفع مشکلات این افراد تاکید داشت.
اوهمچنان از مصمم بودن اداره مقام ولایت در زمینه به استخدام افراد دارای معلولیت تحصیل کرده در بست های مختلف اطمینان داد.
دراین میان بارکزی مسئول بنیاد پیرهرات، حدید نماینده خبرنگاران، عبدالقادر رحیمی رئیس حقوق بشر، سعید احمدی، حسینیار مدیر لیسه ناشنوایان، صیفی و خانم فاطمه شمس هرکدام با اشاره به مشکلات این افراد نقش رسانه ها را در رفع این مشکلات به خصوص اشتغال زایی مهم دانستند.
در همین حال شماری از افراد دارای معلولین ولایت هرات مشکلات اقتصادی را از عمده ترین مشکلات این قشر دانسته، می‌گویند حکومت می بایست برای بالابردن سطح اقتصادشان برنامه هایی را طراحی و عملی سازد.
فراهم سازی زمینه های شغلی مناسب، جذب افراد تحصیل کرده درادارات، اهداء بورسیه های تحصیلی، کمک اقتصادی  به افراد دارای معلولیت جسمانی، ایجاد شغل ازاد، دسترسی آسانتر به خدمات اجتماعی و بهداشتی از مهمترین خواستهای این افراد نام برده شد.
در این همایش تقدیر نامه های تهیه شده به رسانه های کلید، باران، زندگی، غزالی، فریاد وترقی تفویض شد.

کابل باختر29 جدی
پوهنوال محمد رسول باوری که تازه به حیث معین بخش فرهنگ وهنر وزارت اطلاعات و فرهنگ مقرر گردیده امروز به مسولان و کارمندان آن وزارت معرفی شد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر: به این مناسبت محفلی به اشترک اسد الله غضنفر مشاور رییس جمهور درامورفرهنگی، داکترکمال سادات سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ،  غفورلیوال سرپرست وزارت اقوام ، قبایل و امورسرحدات، شماری از اعضای شورای ملی ، معینان و روسای وزارت اطلاعات وفرهنگ برخی از وزارت خانه ها  برگزار شده بود.
دراین محفل نخست حکم محمد اشرف غنی رییس جمهوی اسلامی افغانستان درمورد تقررمحمد رسول باوری به حیث معین فرهنگی وزارت اطلاعات وفرهنگ ، توسط رییس منابع بشری این وزارت خوانده شد.
متعاقباً پوهنیار سیده مژگان مصطفوی معین امورنشرات وزارت اطلاعات وفرهنگ، تقرر باوری را درپست معینیت فرهنگ وهنر تبریک گفته و درکنارآن که ازتجارب پوهنوال باوری درزمینه باستانشناسی یاد کرد،  ابراز امید واری نمود که درراستای رشد و بهبود امور فرهنگی کار های ارزشمند صورت بگیرد.
اسد الله غضنفرمشاور رییس جمهوردرامورفرهنگی نیزدرصحبتی دررابطه به شخصیت علمی و فرهنگی پوهنوال محمد رسول باوری معلومات داده گفت که باوری یک تن ازمتخصصان باستانشناسی میباشد واضافه ازبیست جلد کتاب که بیشترآن درزمینه باستانشناسی است نوشته است .
وی افزود که باوری به مسلک خود علاقه زیاد داشته و ازتجارب  فراوان  برخورداراست .
داکترکمال سادات سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ درصحبت هایش گفت که پوهنوال محمد رسول باوری یک شخص مناسب و با تجربه به پست معینیت فرهنگ وهنر این وزارت میباشد و از کارکرد های ارزشمند وی  دربخش های فرهنگی وتحصیلات عالی به نیکی یاد کرد.
دراین محفل زردشت شمس معین اداری و گرځندوی وزارت اطلاعات وفرهنگ ضمن آن که درمورد کارهای فرهنگی پوهنوال باوری صحبت کرد، خاطرنشان ساخت که یکی از ویژ گی های پوهنوال باوری این است که وی به داشته های تاریخی و فرهنگی کشور و مسلک خود که باستانشناسی میباشد ، عشق و علاقه خاص داشته و خواهد توانست دراین پست خوب بدرخشد. 
همینگونه دراین محفل عبیدالله بارکزی و امان الله عظیمی اعضای شورای ملی وپوهاند عزیزاحمد پنجشیری استاد پوهنتون کابل نیز دررابطه به شخصیت و کارنامه های علمی و فرهنگی پوهنوال محمد رسول باوری صحبت کرده و برای وی درپیشبرد کارش موفقیت آروزد کردند.
درجریان این محفل محمود مرهون استاد پوهنتون کابل زندگی نامه پوهنوال محمد رسول  باوری را قرات کرد .
دراخیراین محفل پوهنوال محمد رسول باوری معین بخش فرهنگ وهنر ی وزارت اطلاعات وفرهنگ صحبت کرده از اعتماد رییس جمهور و رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان و بخاطرتقررش دراین پست تشکر کرده وتاکید نمود که مطابق قوانین، مقررات و دساتیر هیئت رهبری وزارت اطلاعات وفرهنگ به خاطررشد فرهنگ و ارزش های فرهنگی کشور مسولیت های خویش را انجام خواهد داد.

کابل باختر 29 جدی
داکتر کمال سادات معین امور جوانان و سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ گفت که به  هیچ رسانه یی که بدون ثبت و راجستر آن وزارت باشد، اجازه فعالیت داده نمی شود .
داکتر سادات که امروز در نشست خبری مشترک با اعضای شورای عالی رسانه ها در مرکز رسانه های حکومت صحبت می کرد، افزود که اگر رسانه ها بدون ثبت و راجستر وزارت اطلاعات و فرهنگ تا یک ماه دیگر به ثبت و راجستر در آن وزارت نه پردازند، با آنان به رویت قانون برخورد می شود.
داکتر کمال سادات خاطر نشان کرد که در قانون اساسی افغانستان صراحت دارد، تا رسانه ها مطابق قوانین نافذ در کشور نشرات کنند و به اساس قانون رسانه های افغانستان در وزارت اطلاعات و فرهنگ ثبت و راجسترشوند.
سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ دراین نشست تصریح کرد که درسطح کشور یکصدوچهل و شش رسانه بدون راجستر به فعالیت می پردازند که شامل پانزده دستگاه رادیوی خصوصی در مرکز، هفتاد و هفت رادیو در ولایت ها، بیست ویک شبکه تلویزیونی درمرکز و سی وسه شبکه تلویزیونی در ولایت ها میباشند .
داکتر سادات با تاکید از متصدیان این رسانه خواست تا هر چه زودتر به ثبت وراجستر رسانه های مربوط بپردازند و فعالیت شان را در چوکات قانون عیار کنند .
سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ برای متصدیان این شبکه های نشراتی تا یک ماه مهلت تعیین کرد و گفت که درغیر آن با آنها برویت قانون برخورد می  شود.
در این نشست اعضای شورای عالی رسانه ها، میراحمد جوینده، امان الله جهانیار، مولوی نیک محمد و عبدالقادر قلاتوال نیز صحبت کردند و بر قانونی شدن فعالیت تمام رسانه ها در کشور تاکید ورزیدند.
دراین نشست همچنان بیان شد که به شهدای نهاد های امنیتی کشور ارج گذاشته شود و رسانه ها مطابق به قانون شهید که به تازگی در مجلس نمایندگان به تصویب رسیده است به جان باختگان این نهاد ها کلمه شهید را به کار ببرند .

کابل باختر28 جدی
به خاطرهماهنگی بیشترمیان مسئولان جوانان ولایات و معینیت امورجوانان امروز نشستی در وزارت اطلاعات وفرهنگ برگزارگردید.
به گزارش خبرنگارآژانس باختر: دراین نشست که به اشتراک روسای بخش های مختلف معینیت امورجوانان به شمول مسول  جوانان رضا کار برگزار شده بود ،  داکترکمال سادات سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ خاطرنشان ساخت که سال 1396 خورشیدی بنا به خواست جوانان ، ازسوی رییس جمهوری اسلامی افغانستان بنام سال جوانان نامگذاری شده است  و به این منظور معینیت امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ درنظردارد که ازسال جدید با برگزاری برنامه های ویژه ومحافل با شکوه ، ازطرف آمریت های جوانان ، درتمام ولایت های کشور، نه تنها درنوروز بلکه درطول سال  تجلیل شایسته به عمل آید.
همینگونه دراین نشست روسای متذکره یک سلسله پیشنهادات و نظریات شان را به بخاطر هماهنگی بهتر و بیشتربرنامه های مورد نظر،  با مسولان جوانان ولایات کشور ، بیان کردند.
سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ تاکید کرد که باید تلاش های پیگیر بخاطرراه اندازی محافل و برنامه های ویژه نه تنها درنوروز بلکه درطول سال جدید خورشیدی ، ازسوی آمریت های جوانان درتمام ولایت های کشور ، صورت بگیرد.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL