24 قوس 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مشرانوجرگه  جلسه کرد

مشرانوجرگه جلسه کرد

کحابل /۲۴قوس /باختر درجلسه امروز مشرانوجرگه به ریاست محمدعلم ایزدیارنایب اول...

رییس جمهوری: مبارزه‌ موثر با فساد نیازمند بستر مستحکم تقنینی است

رییس جمهوری: مبارزه‌ موثر با فساد نیازمند بستر مستحکم تقنینی است

کابل/ 24 قوس /باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان،...

شبکه ده نفری حملات چریکی گروه دهشت افگن  طالبان درنیمروز بازداشت شد

شبکه ده نفری حملات چریکی گروه دهشت افگن طالبان درنیمروز بازداشت شد

کابل/ 24 قوس /باختر منسوبان قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


فرهنگی

کابل /۲۴قوس /باختر
به ریاست حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز جلسه کمیسیون نامگذاری جاده ها برگزارشد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر :درآغاز جلسه سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ ازاعضای کمیسیون خواست که درنامگذاری جاده ها تاریخ ،فرهنگ و عنعنه محلات مدنظر باشد و نظریات مردم نیز گرفته شود.
سپس اعضای کمیسیون به بحث پیرامون هشت مورد نامگذاری جاده ها درمرکز و ولایت ها پرداختند و نظریات شان را ارائه کردند.
ختم/ علم ...ک..م

کابل/ 24 قوس/ باختر
حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ در جریان سفر اخیرش به اندونیزیا با سفیر افغانستان مقیم اندونیزیا و کارمندان آن سفارت ملاقات کرد و در این ملاقات بر تدویر برنامه های فرهنگی تاکید کرد.
در آغاز فیض الله ذکی سفیر افغانستان مقیم اندونیزیا در ارتباط به برنامه های سفارت معلومات ارائه کرد و افزود که سفارت افغانستان در تلاش تحکیم و توسعه روابط فرهنگی با جمهوری اندونیزیا است.
او در مورد تبادل فرهنگی میان دو کشور از طریق تدویر برنامه های فرهنگی در بخش های مختلف صحبت کرد و در این امر بر هماهمنگی سفارت و وزارت اطلاعات و فرهنگ از طریق وزارت امور خارجه تاکید کرد.  او تدویر همچو برنامه ها را فرصت خوب در راستای تقویه روابط میان دو کشورعنوان کرد.
سفیر افغانستان همچنان در ارتباط به تاسیس کتابخانه ها در هر دو کشور، کنسرت ارکستر لیسه موسیقی وهنرمندان فولکلور بحث کرد٬ سپس حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ از فعالیت ها و برنامه های سفارت افغانستان مقیم اندونیزیا در راستای معرفی فرهنگ اصیل افغانی ابراز قدردانی کرد و بر تحکیم روابط فرهنگی میان دو کشور بر اساس تفاهمنامه دو جانبه تاکید کرد.ختم/ ش

فراه/ 24 قوس/ باختر
نشست مصوونیت خبرنگاران و رسانه ها امروز در فراه دایر شد
به گزارش خبر نگار محلی آژانس باختر  دراین نشست که در دفتر کار والی برگزار شد٬ خبرنگاران در مورد مشکلات وچالش های فراراه شان صحبت کردند  و از اداره فراه خواستند  که با خبرنگاران آن  ولایت در راستای اطلاع رسانی به مردم همکاری کنند.
مسعود بختور معاون والی به خبرنگاران آن ولایت گفت: حکومت محلی در راستای همکاری با خبرنگاران و حل مشکلات شان از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نخواهد کرد
معاون  والی فراه  گفت که خبرنگاران و رسانه های همگانی اشتیاق و علاقه خاص به مردم و وطن خویش دارند و خبرنگاران اند که درد و مشکلات جامعه را به گوش مسوولان می رسانند
بختوراطلاع رسانی و رساندن معلومات را حق قانونی مردم خواند و اظهار داشت  که در راستای اطلاع رسانی تمام نهاد  های دولتی باید همکاری کنند. برمک بامی

کابل/ 23 قوس/باختر
حسینه صافی سرپرست وزارت طلاعات وفرهنگ امروز دردیدار با معاون و قونسل سفارت مصر درکابل روی تحکیم و گسترش مناسبات فرهنگی بحث کرد.
به گزارش خبرنگارآژانس باختر: دراین دیداردررابطه به تحکیم و گسترش مناسبات فرهنگی میان دوکشور بحث صورت گرفت و قونسل سفارت مصر ، ازآمدن هیئت از متخصصان عرصه باستانشناسی مصر به کابل، به منظور آموزش کارمندان ریاست باستانشناسی برای دوهفته و دعوت هیئت چهارنفری یی ازمتخصصان باستانشناسی افغانستان به آن کشور، توضیح داد.
همچنان دراین دیدار روی تفاهمنامه همکاری در راستای فرهنگ - هنر و توریزم و نشرات نیزصحبت صورت گرفت .
به همین ترتیب قونسل مصر درکابل دررابطه به برنامه آموزش زبان عربی که سوی استادان مصری برای شماری از کارمندان وزارت اطلاعات فرهنگ دریک دوره کمتر از یک سال آموزش داده اند و اکنون به پایان رسیده است٬ نیز معلومات داد.
او تاکید کرد که درصورت علاقه مندی وزارت اطلاعات وفرهنگ به برگزاری دور دوم برنامه آموزش زبان عربی برای کارمندان این وزارت همکاری خواهند کرد.
حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ ازهمکاری سفارت مصر با وزارت اطلاعات وفرهنگ به ویژه درزمینه آموزش زبان عربی برای شماری از کارمندان مربوط تشکر کرد و برتحکیم و گسترش روابط فرهنگی میان دوکشورتاکید کرد .
همینگونه پوهاند محمد رسول باوری معین فرهنگ و هنروزارت  اطلاعات وفرهنگ تقدیرنامه این وزارت را به دکتورابراهیم کامل استاد پوهنتون الازهر مصر که درآموزش زبان عربی برای شماری از کارمندان وزارت اطلاعات وفرهنگ همکاری کرده است واکنون دوره ماموریتش درافغانستان به پایان رسیده است ، اعطا کرد . احمدضیا احمدی 

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL