25 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پنج طالب دربغلان درپی حمله برنظامیان کشته شدند

پنج طالب دربغلان درپی حمله برنظامیان کشته شدند

پلخمری ۲۵ اسد باختر پنج طالب مسلح در نتیجه درگیری با...

وزارت مالیه در تلاش به دست آوردن ۳۶۴ میلیون دالر از صندوق بین المللی پول  است

وزارت مالیه در تلاش به دست آوردن ۳۶۴ میلیون دالر از صندوق بین المللی پول است

کابل/25 اسد/باختر حکومت افغانستان با همکاری صندوق بین المللی پول...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

اعلامیه مشترک وزارت اطلاعات و فرهنگ جمهوری اسلامی افغانستان و شورای عالی هنر

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل / 18 قوس/ باختر
اعلامیه مشترک وزارت اطلاعات و فرهنگ جمهوری اسلامی افغانستان و شورای عالی هنر
در این اواخر شماری از رسانه ها گله ها و شکایت های تعدادی از هنرمندان کشوررا به نشر رسانده اند که گویا وزارت اطلاعات و فرهنگ و همچنان شورای عالی هنر با آنان کمک و همکاری نمی کنند.
این گله ها و شکایت ها زمانی به نشر می رسد که  وزارت اطلاعات و فرهنگ و شورای عالی هنر همین دیروز ( 17 قوس 1398) جشن هنر را در مراسم شانداری در کابل تجلیل کردند و به افتخار این جشن سمینار علمی – تحقیقی یی زیرنام ( سیر هنر  افغانستان در صد سال اخیر) را برگزار کردند.
در این جشن و سمینار در مورد تمام عرصه های هنر معلومات علمی و تاریخی ارائه شد، سیر تاریخی هنر مورد ارزیابی قرارگرفت، موفقیت ها و مشکلات خاطرنشان شد و برای حل مشکلات پیشنهادهایی نیز مطرح شد. 
وزارت اطلاعات و فرهنگ به همه هنرمندان افغانستان، به ویژه آنانی که بیشتر عمر شان را در خدمت هنر وقف کرده اند، احترام خاص دارد، آنان را قدر می کند و خدمت آنان را مسوولیت خویش می پندارد.
وزارت اطلاعات و فرهنگ به خاطر ارج گذاری به خدمات و ابتکار های هنرمندان، برنامه های زیادی ا نجام داده است و انجام می دهد. به گونه مثال، سال گذشته 1397 برای اولین بار وزارت اطلاعات و فرهنگ به هنرمندان کهن سال کشور یک میلیون افغانی کمک مالی کرد. همچنان برای پیش کسوتان هنر کشور یک میلیون و سه صد هزار افغانی  جایزه های نقدی درجه اول، درجه دوم و درجه سوم توزیع شده است. علاوه بر حمایت مالی، برای هنرمندان پیش کسوت و مبتکر تندیس و تقدیر نامه نیز اهدا شده است. در جشن هنر دیروز به هنرمندان ممتاز عرصه  های مختلف  هنری نیز تندیس و تقدیر نامه اهدا شد.
جای شک نیست که هنرمندان افغانستان که هنرهای ملی ما را در شرایط سختی زنده نگهداشته اند، قابل  حمایت و تقدیر بیشتر استند. وزارت اطلاعات وفرهنگ با در نظرداشت امکانات بودجه یی خود و در کل وضعیت اقتصادی و مالی کشور، در این راستا از هیچگونه سعی و تلاش دریغ نمی ورزد.
وزارت اطلاعات وفرهنگ و شورای عالی هنر به خاطر تشویق و حمایت هنرمندان از هر گونه ابتکار و اقدام عملی استقبال می کند.
زنده نگهداشتن هنرافغانستان، رشد و تعالی آن مسوولیت مشترک وزارت اطلاعات وفرهنگ، شورای عالی هنر، هنرمندان، سایر نهادهای دولتی و مردم است. وزارت اطلاعات و فرهنگ وشورای عالی هنر تعهد محکم شان را به خاطر انجام  این مسوولیت ملی به گونه بهتر، با مردم هنر پرور افغان تجدید می کند.
با  احترام
وزارت اطلاعات و فرهنگ و شورای عالی هنر

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.