06 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

Youtube Player

khantry design

اعلانات

کمیسیون بررسی آثار نمایشگاه گنجینه های افغانستان جلسه کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ 6 حمل / باختر

کمیسیون بررسی آثار نمایشگاه گنجینه های افغانستان به ریاست پوهاند محمد رسول باوری معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ ،  به خاطر تهیۀ پلان کاری جلسه کرد.

به گزارش آژانس باختر؛ در آغاز جلسه پوهاند محمد رسول باوری معین فرهنگ و هنر در مورد گذشتۀ این نمایشگاه، فایدۀ معنوی و مادی آن و همچنان ضرورت برگرداندن و ذخیره کردن آثار شامل این نمایشگاه صحبت کرد و گفت که  این نمایشگاه برای ۱۳ سال در ۱۳ کشور جهان برگزارشد و در تنویر اذهان جهانیان در مورد تاریخ و فرهنگ افغانستان نقش مهمی ایفا کرد و حالا ضرورت احساس می شود که بعد از این مدت طولانی، آثار این نمایشگاه ذخیره شود و از حفاظت آن برای نسل های بعدی اطمینان حاصل  شود.

بعد محمد فهیم رحیمی رییس موزیم ملی در مورد انتقال آثار این نمایشگاه و ذخیره کردن آنها در جاهای معین و مطمئن صحبت  کرد و در این مورد معلومات ارائه کرد.

پوهاند عصمت الله عثمانی عضو کمیسیون با ابراز امتنان از کارمندان موزیم ملی افغانستان جهت انتقال مصوون آثار، برگرداندن و ذخیره کردن این آثار را یک اقدام نیک عنوان کرد و تاکید کرد که این موضوع هر چه زودتر فیصله شود.

اعضای کمیسیون فیصله کردند که در آغاز هفته آینده کار بررسی آثار آغاز شود و بعد به شکل دایمی ذخیره شود. 

قابل ذکر است که نمایندگان وزارت های مالیه و امور داخله، ریاست عمومی امنیت ملی ، لوی څارنوالی،  ادارۀ امور ریاست جمهوری، اعضا کمیتۀ تدویر نمایشگاه ها و شماری از کارمندان مسلکی موزیم ملی اعضای این کمیسیون اند که به اساس هدایت مقام عالی ریاست جمهوری تشکیل شده است و وظیفه دارد که  آثار نمایشگاه را بررسی کند و از صحت و سقم آثار و وضعیت محافظتی آنها گزارش دهد. 

 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.