05 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

حادثه ترافیکی در کاپیسا هشت تن را زخمی کرد

حادثه ترافیکی در کاپیسا هشت تن را زخمی کرد

محمود راقی/ 5 میزان /باختر دریک حادثه ترافیکی در ولسوالی حصه...

رویداد ترافیکی جان یک تن را در پروان گرفت

چاریکار/ 5 میزان /باختر در اثر واژگون شدن یک موتر در...

رییس جدید امنیت ملی پنجشیر تعیین شد

رییس جدید امنیت ملی پنجشیر تعیین شد

بازارک/ 5 میزان/ باختر میراجان ناصری که به حیث رییس جدید...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

پیام محمد طاهر زهیر سرپرست ونامزد وزیر وزارت اطلاعات وفرهنگ به مناسبت فرارسیدن عید سعید اضحی

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ 9 اسد/ باختر

فرارسیدن عید سعید اضحی، عید ایمان و امتحان را به مردم متدین افغانستان وهمچنان همۀ مسلمانان جهان از صمیم قلب تبریک وتهنیت عرض می دارم.

عید سعید اضحی که با ایمان و امتحان بی مانند ابراهیم خلیل الله و فرزند نازنینش اسماعیل ذبیح الله گره خوره است، در حقیقت نمادی است از قربانی و فداکاری جهت کسب رضای پروردگارعالمیان و به جا آوردن امر و فرمان آن ذات بزرگ.

عید افزون بر بُعد عقیدتی اش، پیام بزرگ اجتماعی نیز باخود دارد. عید در حقیقت جشن صلح و آشتی است، جشن اخوت و برادری است، جشن دور کردن همۀ  نفرت ها، کدورت ها و کینه توزی هاست، جشن  شفقت، محبت، صمیمیت و همدیگر پذیری است.

برای مردم افغانستان به عنوان ملتی که در دوره های مختلف تاریخ بیشتر از دیگران به خاطر دفاع از ارزش های دین مقدس اسلام قربانی داده است و بهترین فرزندانش را در این راه نذرانه کرده است، هم بُعد عقیدتی عید و هم پیام اجتماعی آن از اهمیت ویژه یی برخوردار است. ما امروز به همدیگر پذیری، صلح و آشتی بیش از هر زمان دیگری نیاز داریم. ما از اعلام آتش بس در جریان عید استقبال می کنیم و تمنا داریم که این آتش بس بعد از عید نیز دوام کند و به یک آتش بس دایمی در کشور مبدل شود و راه برای آغاز و دوام گفت و گوهای صلح میان افغانان باز شود.

ما امسال از عید سعید اضحی در شرایط دشوار کرونایی استقبال می کنیم. متاسفانه تهدید شیوع ویروس کرونا هنوز برطرف نشده است و سلامت وزندگی مردم ما را تهدید می کند. این  یک مسوولیت دینی، ملی و اخلاقی ماست که در ایام عید همۀ سفارش ها و توصیه های صحی را رعایت کنیم و به این گونه زندگی خود و دیگران را از تهدید این بیماری واگیر نجات دهیم.

در پایان، بار دیگر عید سعید اضحی را به همۀ هموطنان عزیز وگرامی تبریک می گویم و برای خدمت‌گزاری به فرهنگ غنامند افغانستان، دفاع وحراست از ارزش های فرهنگی ، آزادی بیان و رسانه ها، حقوق جوانان و جاذبه های سیاحتی ورشد سیاحت درکشور زیبا، تاریخی و باستانی مان، تعهد قوی خویش را تجدید می کنم.

=========== 

 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.