20 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

Youtube Player

khantry design

اعلانات

نگاهی به نشرات شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ ۳۰دلو/ باختر
شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که به دسترس قرارگرفته اند ، درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی و نظامی درکشور پرداخته اند ونیز اخبار وگزارش هایی را درباره رویدادهای جاری منطقه وجهان نشرکرده اند.
گزارشگرآژانس باختر با توجه به عنوان های درشت شماری ازاین روزنامه ها گزارش حاضر را آماده کرده است.
روزنامه ارمان ملی درصفحه اول عنوان کرده است کمیسیون انتخابات: اشرف غنی برنده انتخابات ریاست جمهوری است .
ثبات وهم گرایی نتایج اعلام شده مشروعیت ندارد و آن را نمی پذیریم .
به نوشته این روزنامه کمیسیون انتخابات محمد اشرف غنی رییس حکومت وحدت ملی را برنده انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان اعلام کرد.
حواعلم نورستانی رییس کمیسیون مستقل انتخابات روز سه شنبه ۲۹ دلو دریک نشست خبری درکابل گفت که محمد اشرف غنی ۹۲۳۵۹۲ رای که 64/50درصد مجموع آرا را تشکیل میدهد را از آن خودکرده است و برنده انتخابات است .
درهمین حال تیم ثبات وهم گرایی به رهبری داکتر عبدالله عبدالله اعلام کرده است که ازروند اعلام نتایج انتخابات خارج شده ونتیجه یی که از سوی کمیسیون انتخابات اعلام شده است مشروعیت ندارد و آن را نمی پذیرد.
روزنامه ارمان ملی ادامه این مطلب را درصفحه هفتم نوشته کرده است درصفحه اول زیرعنوان نشست بررسی تحولات اخیر روند صلح شورای مصالحه برای حمایت از تیم مذاکره کننده ایجاد شد.
به نوشته این روزنامه شماری از مقام های حکومت و سیاسیون که در نشست بررسی تحولات اخیر در روند صلح افغانستان درکابل صحبت کردند برایجاد شورای مصالحه همه شمول به منظور حمایت از تیم مذاکره کننده دولت تاکید کردند.
به نوشته ارمان ملی همزمان با تشدید گفت و گوهای صلح به ویژه نهایی شدن توافقنامه صلح میان امریکا و طالبان نشست بررسی تحولات اخیر درروند صلح بعداز چاشت دیروز برگزارشد.
روزنامه آرمان ملی ادامه این مطلب را درصفحه هفتم نوشته است ارمان ملی درصفحه هفتم از قول یک جنرال بازنشسته امریکایی عنوان کرده است روند صلح افغانستان پراز چالش خواهد بود.
این روزنامه درپیوند به آن از قول سخنگوی ریاست جمهوری نوشته کرده است روی جزئیات طرح کاهش خشونت کار می کنیم .
به نوشته روزنامه ارمان ملی جک کین جنرال بازنشسته امریکایی گفته هرچند قراراست توافقنامه نهایی میان امریکا و طالبان به زودی امضا شود اما روند صلح افغانستان پر از چالش خواهد بود .
اقای کین افزوده که ازادی زندانیان، خروج نیروهای خارجی ،کاهش خشونت ها و آغاز مذاکرات بین الافغانی در ۷یا ده روز ممکن نیست و احتمال دارد این روند جنجالی شود.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
اما روزنامه ویسا درصفحه اول خبرداده است که ممکن دونالد ترامپ به کابل بیاید و با اشرف غنی اعلامیه مشترک صلح را صادر کند.
این روزنامه درمطلب دیگر ازقول مقام های روسی عنوان کرده است که درجریان حضور نظامی امریکا درافغانستان به تعداد لابراتوارهای موادمخدر درافغانستان ۲۰۰ بار افزایش یافته است روزنامه ویسا ادامه این مطلب را درصفحه پنجم نوشته کرده است.
روزنامه ویسا همچنان درصفحه اول ازقول طالبان عنوان کرده است که انتخاب اشرف غنی درتضاد با روند صلح است .
روزنامه ویسا همچنان درصفحه اول از قول زلمی خلیل زاد آورده است که نباید از خاک پاکستان و افغانستان برضد یکدیگر استفاده شود به نوشته این روزنامه زلمی خلیلزاد نماینده خاص امریکا برای صلح افغانستان که هم اکنون درپاکستان به سرمی برد تاکیدکرده است که خاک پاکستان و افغانستان نباید برضد یکدیگر استفاده شود ویسا ادامه این مطلب را درصفحه پنجم نوشته کرده است درصفحه چهارم مطلب رازیرعنوان چرا مصرف بل برق دور پنجم زیاد شده است.
امریکا وانگلستان درافغانستان ازمدرک موادمخدر میلیارد ها دالر به دست آورده اند عنوان مطلب دیگری است که این روزنامه درصفحه چهارم نشرکرده است.
روزنامه ویسا درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است .
به همین ترتیب روزنامه هشت صبح درشماره امروزی یا به نشر مطالب مشابه پرداخته است و یادنبال سایر مطالب شده است از دیگر روزنامه ها نمی دانیم زیرا دردسترس قرارنداشتند. ختم/ نالان ...ک..م

More in this category: « تبصره تبصره »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.