17 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

وزارت دفاع : 31 طالب کشته و زخمی شدند

وزارت دفاع : 31 طالب کشته و زخمی شدند

کابل/ 16حمل/ باختر در نتیجه حملات شب گذشته نیروهای مشترک ملی...

روند توزیع گندم به 200هزار خانواده در کابل آغاز شد

روند توزیع گندم به 200هزار خانواده در کابل آغاز شد

کابل/ 16حمل/ باختر وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، به اساس هدایت...

کار ترمیم پایه برق وارداتی در بغلان آغاز شد

کار ترمیم پایه برق وارداتی در بغلان آغاز شد

پلخمری/ ۱۶حمل/ باختر کار روی پایه تخریب شده برق وارداتی ازبکستان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تبصره

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل / اول  حوت / باختر
روند گزارش دهی دولت به ملت امروز آغاز شد٬ در چوکات این برنامه٬ ارگان ها  ونهاد های دولتی از کار کرد یک ساله شان از طریق رسانه ها به مردم گزارش خواهند داد.
مفسر آژانس باختر می نگارد؛ حکومتداری خوب یکی از تعهدات دولت افغانستان است.
خرد و منطق حکومتداری را، تحکیم رابطۀ میان مردم و نظام تشکیل می دهد. نظامی که بتواند منابع بشری و اقتصادی را از طریق ادارۀ عامه در خدمت شهروندان قرار دهد.
در وجود چنین یک راهکار ما می توانیم تعریفی از حکومتداری خوب در افغانستان داشته باشیم.
مردم افغانستان که شاهد دشواری های زیادی در کشور شان اند توقع و انتظار زیادی از دولتمردان و سیاست ورزان دارند تا با کار مدبرانه٬خلاق وابتکار های سازنده٬ مردم را در رسیدن به آرزوی های شان یاری رسانند.
یکی از آرزوی مردم٬ کارمتوازن٬ شفاف و با تعهد ادارات دولتی است و مردم حق دارند که بدانند٬ ادارات و نهاد های دولتی برای آنان چه کرده اند و چه می کنند٬ رسیدن به این پاسخ تنها از مسیر گزارش دهی نهاد ها امکان پذیر است.
گزارش دهی ٬مدیران و اداره کنندگان نهاد ها را کمک می کند تا کاستی ها را شناسایی کنند وبرای غلبه برآن٬ راهکار بسازند٬برنامه ریزی کنند تا متنوع تراز گذشته عمل کرده بتوانند.
لازمی است تا ادارات آنچه را که واقع شده است و آنچه را که واقعیت دارد برای مردم بگویند و روند گزارش دهی دولت به ملت را فرصت تبلیغاتی فکر نکنند.
چسپیدن به جنبه های مثبت گزارشدهی وحاشیه روی از جنبه های منفی٬روند گزارش دهی را منحرف می کند که باید این مساله را مدنظر داشت و برای مردم واقعیت گفت و در خصوص کم کاری دلیل آورد و راه جبران آن را نشانی کرد.
گزارش دهی به مردم یک تعریف خوب ازحکومتداری خوب است که پیامدهای چون مشروعیت و ایجاد اجماع ملی٬ ایجاد فضای مناسب برای مشارکت گستردۀ سیاسی شهروندان در نظام، رعایت قانون، رعایت ارزش های ملی حقوق بشری را در پی خواهد داشت ودر نهایت  تعادل و تناسب در ساختار نظام رعایت خواهد شد. صائم

Last modified on ??????? ، 1 ??? 1398 ، 10:03

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.