06 ??? 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

برنامه ملی راه سازی روستایی و پیامد های آن

برنامه ملی راه سازی روستایی و پیامد های آن

پلخمری/ 6 حوت/ باختر برنامه راه سازی روستایی که یکی از...

مسوولان بلخ :حمایت از تولیدات داخلی در اولویت های کاری شان است

مسوولان بلخ :حمایت از تولیدات داخلی در اولویت های کاری شان است

مزارشریف/ 6 حوت/ باختر مسوولان بلخ می گویند که حمایت از...

چلسی از بایرن مونیخ پذیرایی می کند

کابل/۶حوت/باختر رقابت های فوتبال جام قهرمانان اروپا امشب با دو بازی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تبصره روز

Written by  Administrator
Rate this item
(0 votes)

پایان دادن به بحران موجود در کشور که بدون شک ناشی از جنگ و مداخله است به گونه ای تامین کننده منافع ملی در کشور می باشد.

مبصر سیاسی آژانس اطلاعاتی باختر مینویسد، مبرهن است که بحران ناشی از جنگ و خونریزی و مداخله در کشور به وضاحت در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی سایه افگنده روند رو به رشد انکشاف و توسعه را مانع گردیده است.

این حقیقت را میتوان به ساده گی درک کرد که جنگ تنها عامل تعضیف نیروی بشری در جامعه می گردد و فرار مغزها، بی باوری ها، مهاجرت های سخت و دشوار، عدم اعتماد و ده ها بدبختی دیگر چون فقر، بینوایی و اعتیاد را در پی دارد، هرگاه به خاطر وفاق ملی، نجات افغانها از فقر و در بدری، جنگ و بدبختی راه جستجو می گردد، باید بادرک دقیق از منافع ملی کشور و نجات آن از بحران موجود همه با عزم جزم گردهم آیند، نظریات شان را به خاطر نجات مردم و وطن ابراز کنند.

به همین دلیل جمهوری اسلامی افغانستان در راس حامد کرزی طرح برگزاری جرگه عنعنوی را ارایه کرد تا بزرگان مردم، خبره گان، نماینده گان جامعه مدنی، دانشمندان و اهل نظر گردهم آیند ودر مورد جنگ و صلح، مذاکره و مفاهمه با مخالفان ابراز نظر کنند.

هر چند همه می دانند که ادامه جنگ نه به نفع مردم است و نه به کشور ولی، خواسته و نا خواسته در صف مخالفت قرار می گیرند، و از این در و آن در، برگزاری جرگه عنعنوی را زیر سوال قرار میدهند.

در چنین وضعیتی این پرسش مطرح می گردد که آیا جنگ، انفجار و انتحار مخالف و موافق را می شناسد، آیا آنانیکه در مخالفت با نظام قرار دارند، قربانی انتحار، انفجار و توطیه های سازمان یافته نگردیده اند، آیا هر روز، جنگ فرزندان این سرزمین را به کام نیستی نمی کشاند، آیا جنگ عامل باز دارندهء رفاه، آسایش، ترقی، آموزش، پرورش پیشرفت و تعالی نیست، اگر است، جنگ و صلح یک مساله ملی است باید همه مشترکاً" به خاطر برچیدن بساط نا میمون جنگ دست به دست هم بدهند و در کار زار صلح و مذاکره شریک گردند.

در غیر آن بحران دسیسه، توطیه، ترور و دهشت در کشور باقی خواهد ماند و با گذشت هر روز بستر بی باوری، عدم اعتماد، رکود اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بیشتر گسترانیده خواهد شد و دیگران از آب گل آلوده ماهی مراد خواهند گرفت.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.