29 میزان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

چهار مخالف مسلح در هرات کشته شدند

هرات 29 میزان باختر چهار مخالف مسلح دیروز در ولایت...

حضور بی پیشینه شهروندان هرات در مراکز رای دهی

هرات 29 میزان باختر شهروندان هرات حضور بی پیشینه یی...

صندوق های رای در ننگرهار گرد آوری شد

جلال آباد 29 میزان باختر صندوق های رای دهی از...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمروری به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 23/ جوزا
شمار محدود از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که بدسترس قرارگرفته اند درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی و نظامی درکشور پرداخته اند ونیز اخبار و گزارش های را درباره رویدادهای منطقه و جهان نشرکرده اند.
گزارشگر آژانس باختر ، با توجه به نشرات آنها این مطلب را آماده ساخته است.
بسیاری از روزنامه ها به مذاکرات رییس جمهور امرکیا با رییس جمهور کوریای شمالی توجه کرده اند و به کندوکاو این موضوع پرداخته اند.
روزنامه افغانستان از این جمله میباشد که این موضوع زیر عنوان ، ترامپ امریکا وکوریای شمالی آماده شروع فصل جدید هستند دنبال کرده است .
روزنامه افغانستان ما همچنان درصفحه اول از قول رییس جمهور کشور عنوان کرده است پلان عمل مشترک افغانستان و پاکستان اجرایی شود.
روزنامه افغانستان ما ، جزئیات درپیوند به عنوان فوق را درصفحه دوم نوشته کرده است اما درصفحه اول ناتو عنوان کرده است ، ناتو 50 فروند هلیکوپتر به نیروهای هوایی کشور کمک میکند.
به نوشته این روزنامه محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور میگوید که ماموریت حمایت قاطع ناتو در آینده ی نزدیک 50 فروند هلیکوپتر به نیروهای هوایی کشور کمک میکند.
به نوشته این روزنانه آقای غنی که شب سه شنبه درجمع سربازان قول اردوی 205 اتل درقندهار سخنرانی میکرد گفت که با تحویل گیری این هلیکوپتر ها مشکلات به گونه اساسی حل خواهد شد.
روزنامه موضوع را به همین گونه دنبال کرده است .
روزنامه افغانستان ما ، درصفحه سوم زیر عنوان آغاز آتش بس و فرصت بازنگری جنگ برای طالبان نوشته کرده است آتش بس درجنگ نظامی یک توافق است توافقی برای توقف جنگ ، پیمان نامکتوب برای وقفه در رگبار آتش افگنی برسنگر همدیگر.
به نوشته روزنامه افغانستان ما ، آتش بس فرصتی است برای سرباز خسته در سنگر جنگ تا نفس تازه بگیرد خشاب خالی اش را پرکند وکفش هایش را محکم تر ببندد . آتش بس فرصتی مناسبی برای لوژستیک است تا سلاح نان و نیازمندی سنگر های جنگ را تامین کند.
روزنامه موضوع به همین گونه دنبال کرده و در صفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است .
اما روزنامه ویسا ، نخست فرارسیدن عید سعید فطر را به ملت افغانستان و امت مسلمه مبارک باد گفته است و بعدخبرداده است که نمایندگان 35 حزب سیاسی گفته اندکه مانع برگزاری انتخابات با سیستم فعلی میشوند.
این روزنامه همچنان از قول حامدکرزی سابق رییس جمهوری اسلامی افغانستان عنوان کرده است که به خاطر بحران جاری درکشور باید سومین کنفرانس بین المللی بن برگزارشود.
این روزنامه درمطلب دیگر از قول باشندگان ننگرهار آورده است نیروهای امریکایی خط دفاعی طالبان دربرابر داعش را بمباران کردند.
به نوشته این روزنامه منابع محلی درولایت ننگرهار تصریح کردند که طیاره های امریکایی خط دفاعی دراین ولایت را درحمایت از گروه تروریستی داعش هدف قرارداند.
روزنامه ویسا ، موضوع را به همینگونه دنبال کرده است ، درمطلب دیگر از قول احزاب سیاسی و آگاهان نظامی عنوان کرده است ، فعالیت ها وتهدیدات داعش در کشور درحال افزایش است .
روزنامه ویسا درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است .
به همین ترتیب روزنامه هشت صبح درشماره امروزی یا به نشر مطالب مشابه پرداخته و یا دنبال سایر مطالب شده است. ختم/ نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.