09 ثور 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

حملات طالبان بر چند پوسته امنیتی در کنر دفع شد

حملات طالبان بر چند پوسته امنیتی در کنر دفع شد

کابل باختر 9 ثور وزارت دفاع ملی میگوید که حمله طالبان...

پیام تسلیت داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه

پیام تسلیت داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه

کابل باختر 9 ثور با ابراز تأسف و تأثر فراوان آگاهی...

پیام تسلیت و همدردی محمداشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان

پیام تسلیت و همدردی محمداشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان

کابل باختر 9 ثور با کمال تاسف اطلاع حاصل نمودیم ...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


تعلیمی

پلخمری 7 ثور باختر
بیش از شش هزار و هفتصد فارغ لیسه ها، انستیتوت های مسلکی و مدارس دینی، امتحان کانکور را امروز در ولایت بغلان سپری کردند.
به گزارش خبرنگار محلی آژانس باختر از بغلان، این امتحان تحت نظر محمد قدیم نیازی معاون و سرپرست مقام ولایت و جنرال اکرام الدین سریع قوماندان امنیه بغلان، هیئت وزارت تحصیلات عالی و استادان پوهنتون در استدیوم ورزشی شهر پلخمری بغلان اخذ گردید.
پوهنمل خلیل احمد کامجو رییس پوهنتون بغلان گفت، برای اولین بار داوطلبان پس از سپرى کردن سيستم بايومتريک شامل امتحان کانکور شدند.
وی افزود، بیش از شش هزار و هفتصد تن در این امتحان حضور داشتند که از آن جمله یک هزار و هفتصد و نود و دو تن آنان را دختران تشکیل میداد.
روضت الله مجیدی رییس هیئت اعزامی وزارت تحصیلات عالی به ولایت بغلان با آنکه از امتحان به حیث یک برنامه ملی یاد کرد، روی شفافیت و عدالت بودن آن تاکید نمود و اطمینان داد که کیفیت سپری شدن امتحان در بغلان مانند سایر ولایت ها یکسان بوده و عاری از هر نوع فساد و تقلب میباشد.

کابل باختر6 ثور
اطلاعیه پوهنتون پولی تخنیک کابل !
پوهنتون پولی تخنیک کابل درسال روان برای پوهنځی جیولوجی و معادن در دیپارتمنت جیولوجی انجنیری و هایدر جیولوجی به دوتن به سویه ماستر ویا داکتروهمچنان برای دیپارتمنت استخراج روباز  به دوتن به سویه ماسترو یا داکتر ضرورت دارد.
متقاضیان واجد شرایط ازتاریخ نشراین اطلاعیه تا ششم ماه جوزا سالروان در خواستی های شمول با ترانسکریپت نمرات و تذکره تابعیت خویش را به اداره پوهنتون پولی تخنیک کابل تسلیم  نمایند.

شهرپلخمری 5 ثورباختر
آمادگی ها برای برگزاری امتحان کانکور درولایت بغلان روی دست گرفته شده است.
مسوولان می گویند که ازامروز روند بایمتریک داوطلبان شمولیت دراین امتحان آغازشد.
قراراست هفت هزار دختر و پسر فارغ صنف دوازده از لیسه های بغلان برای راه یابی به تحصیلات عالی دراین امتحان شرکت کنند.
محمد داوود محتاج یار معاون پوهنتون ولایت بغلان به آژانس باخترگفت که امتحان کانکور قراراست به روز های پنج شنبه و جمعه در ورزشگاه شهرپلخمری برگزارشود.
اوگفت روند بایمتریک داوطلبان کانکور دربغلان تا روزچهارشنبه پایان می یابد و درنهایت امتحان به روز های پنجشنبه و جمعه برگزارخواهد شد.

کابل   4  ثورباختر
شصت سه حافظ قرآن که دوره معین آموزش را در مدرسه بی بی عایشه صدیقه تکمیل نموده اند امروز سند فراغت بدست آوردند
به گزارش خبرنگار آژانس باختر محفلی که به همین مناسبت در سالون قصر اورانوس  با اشتراک مقامات وزارت حج اوقاف برگزار شده بود مولوی غلام محمد کلانتر مشاور وزارت حج اوقاف صحبت کرد وگفت جایگاه حافظان قرآن در زمان رسالت حضرت پیغمبر بزرگوار اسلام و تاثیر گذار پذیری حافظ را در ترویج و گسترش دین مقدس اسلام  جهاد و غزوات آن بزرگوار معین بود.
آنانیکه قرآن رادر سینه دارند در حقیقت قانون الهی را باخود حمل می کنند و این قانون را برای بشریت تشریح وترویج میدارند ک عزت ومنزلت زیادی  خداوند دانا و قدیم دارند
بعدآ قاری محمد فواد رییس مدرسه بیبی عایشه صدیقه صحبت کردو گفت مدرسه بی بی عایشه صدیقه یک مدرسه خصوصی راجستر شده وزارت حج اوقاف می باشد  که هفتصد دانش آموزدر بخش های حفظ تجوید قرآن ومناظره مصروف آموزش می باشند
او افزود، ما امروز شصت دو دانش آموز را که شامل ده پسر و پنجاه دو دختر می باشد که مدت دوسال در بخش های حفظ تجوید و مناظره قرآن کریم آموزش دیده اند فارغ شده اند.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL