28 اسد 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد اشرف غنی رییس جمهور بر هماهنگی بیشتر میان نهاد های امنیتی و دفاعی تاکید کرد

محمد اشرف غنی رییس جمهور بر هماهنگی بیشتر میان نهاد های امنیتی و دفاعی تاکید کرد

کابل باختر ۲۷ اسد جلسۀ سرقوماندانی اعلی قوای مسلح، به ریاست...

کشته شدن یک قومندان گروه طالبان درمیدان وردگ

کشته شدن یک قومندان گروه طالبان درمیدان وردگ

میدان شهر۲۷ اسد باختر یک قومندان گروه طالبان درحمله نظامیان در...

آغازکارهای عملی برای ترویج زعفران درفراه

آغازکارهای عملی برای ترویج زعفران درفراه

شهرفراه ۲۷ اسد باختر کارهای عملی برای ترویج زعفران درفراه آغازشد. مسوولان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


تعلیمی

پل علم 27 اسد، باختر
اشتراک کنندگان جشنوارۀ انتخاب گروه ملی ترانه معارف، دیروز در لوگر تقدیر شدند.
به پیشواز از صدمین سالگرد استرداد استقلال کشور، شاگردان مکاتب لوگر که در جشنواره انتخاب گروه ملی ترانه وزارت معارف شرکت کرده بودند، از سوی ریاست اطلاعات و فرهنگ آن ولایت موردتقدیر و ستایش قرار گرفتند.
در محفلی که به همین مناسبت با حضور مسوولان ملکی و نظامی و روسای ادارات دولتی در پل علم برگزار شد، محمد انور خان اسحاق زی والی لوگر، از اعضای گروه ترانه معارف لوگر که در جشنوارۀ انتخاب گروه ملی ترانه وزارت معارف شرکت کرده بودند، قدردانی کرد و از همه مردم خواست که برای شگوفایی کشور متحدانه حرکت کنند و برای روشن کردن بیشتر چراغ علم و معرفت گام‌های مؤثر بردارند.
عبدالرحمن تسل رییس اطلاعات و فرهنگ لوگر، هدف از راه‌ اندازی این برنامه را نهادینه کردن فرهنگ، تشویق و ترغیب یادکرد و علاوه کرد که استعدادهای خوبی بین شاگردان معارف لوگردر بخش‌های مختلف وجود دارد که باید موردتقدیر و ستایش قرار بگیرند.
مینه سادات، معاون تدریسی ریاست معارف لوگر به رسانه‌ها گفت که در جشنوارۀ انتخاب گروه ملی ترانه معارف از  لوگر ده پسر و هفت ‌دختر اشتراک ورزیده بودند که سه تن آنان مشمول یک دختر به گروه ملی راه پیدا کردند.
در جشنوارۀ انتخاب گروه ملی ترانه معارف حدود هشت ‌صد شاگرد در قالب هفتاد گروه ترانه دختران و پسران، از سی‌وچهار ولایت کشور شرکت کرده بودند که پس از پایان رقابت‌ها یک‌صد شاگرد در قالب گروه‌های ترانه ملی معارف انتخاب شدند. حبیب سادات

 کابل باختر27 اسد
اطلاعیه وزارت معارف
فردا ۲۸ اسد سال روان ، به مناسبت جشن صدمین سال  استقلال کشور،  تمام معلمان، کارمندان و دانش آموزان رخصت استند.
همچنان رخصتی های تابستانی مکاتب ولایت های سرد سیرکشور پس از ختم عید سعید اضحی پایان یافته است و تمدید نشده است.
بنآ از تمام معلمان و شاگردان تقاضا می شود تا در روزهای رسمی مطابق به تقسیم اوقات به مکاتب مربوط حاضرشوند . احمدضیا احمدی

کابل باختر25 اسد
رهبری وزارت معارف از شاگردان ممتاز و خلاق مکاتب با اهدای سپاس نامه‌ها و تحسین‌نامه های ویژه تشویق معنوی می کند.
به گزارش آژانس باختر: وزارت معارف این تصمیم را به هدف رشد و شگوفایی استعدادهای شاگردان موفق و رشد کیفیت آموزش و پرورش در کشور اتخاذ کرده است.
همچنان آن وزارت  به تمام ریاست‌های معارف مرکز و ولایت های کشورهدایت داده شده است تا با انجام نظارت جدی از مکاتب، شاگردان موفق را شناسایی کنند و به خاطرتشویق و ارج نهادن به قابلیت‌های شان آنان را به مرکز معرفی کنند.
بخش‌های نظارتی وزارت معارف برای ایجاد شفافیت در روند شناسایی شاگردان ممتاز و با استعداد مکاتب، از روند شناسایی شاگردان موفق نظارت می کنند .
وزارت معارف پیش از این به منظور جلوگیری از تضعیف روحیه شاگردان در مکاتب اقدامات اصلاحی چون " گروه بندی شاگردان به اساس نمرات و درج اسمای آنان در فهرست حاضری بر اساس حروف الفبا " ، " منع تراش موها" و منع خشونت و برخورد زشت با شاگردان را انجام داده است.  احمدضیا احمدی

شهرجلال آباد ۲۵ اسد باختر
کارساخت یک مکتب دخترانه در یکی از دور دست ترین محل های ننگرهار آغازشد.
این مکتب پس ازساخت گنجایش نزدیک به هزار دختر از روستا های دور و نزدیک در ولسوالی چپرهار را خواهد داشت.
محمد صدیق دولت زی ولسوال چپرهار ننگرهار به آژانس باخترگفت که در ساختمان این مکتب ده صنف درسی ، کتابخانه، لابراتوار و دفاتر اداری در نظر گرفته شده است.
اوگفت که برنامه میثاق شهروندی برای ساخت این مکتب هشت ملیون افغانی هزینه می کند.
با این حال روستا نشینان از ساخت این مکتب ابراز خوشحالی کردند.
آنان می گویند به دلیل دور بودن راه مکتب و نبود امنیت درست، صدها دختر اجازه رفتن به مکتب را در دور دست ها نمی یافتند.ختم/ابوی

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL