24 میزان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پولیس از امنیت انتخابات در تخار اطمینان داد

پولیس از امنیت انتخابات در تخار اطمینان داد

تالقان 24 میزان باختر آمر امنیت تخار اطمینان میدهد که روند...

معین امورجوانان ازجوانان خواست که درانتخابات پیشرو سهم فعال بگیرند

معین امورجوانان ازجوانان خواست که درانتخابات پیشرو سهم فعال بگیرند

کابل باختر24 میزان داکترکمال سادات معین امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ ...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


تعلیمی

فاریاب 24 میزان باختر
تعمیر الحاقیه لیسه نسوان تو کلی خانه ناحیه سوم شهر میمنه  فاریاب  به بهره برداری سپرد ه شد.
به گزارش خبرنگار محلی آژ انس باختر: این تعمیر به هزینه یکصدوهفتاد وشش هزار دالر امر یکایی از کمک های کشور ناروی در دو طبقه به طور پخته و اساسی ساخته شده است که دارای هشت صنف  درسی وسایر ملحقات میباشد. شکریه

کابل باختر24 میزان
به آگاهی آنعده نامزدان امتحان ماستری رشتۀ تعلیم و تربیه ، پوهنتون تعلیم و تربیۀ شهید استاد ربانی که قبلاً از طریق وزارت معارف به پوهنتون متذکره معرفی شده اند،  رسانیده می شود که به خاطر اخذ کارت شمول و ثبت معلومات انگشت نگاری شان فردا چهار شنبه 25 میزان سال روان به ریاست عمومی امتحانات وزارت تحصیلات عالی مرجعه کنند. همینگونه امتحان شان ساعت 9 قبل از ظهر روز پنج شنبه 26 میزان سالروان  در تالار ریاست  نشرات وزارت تحصیلات عالی برگزار میشود.  احمدضیا احمدی

کابل ۲۳ میزان باختر
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان دیروز با استادان پوهنتون و مکاتب ولایت پروان دیدار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری  به آژانس باختر ، در این دیدار رئیس پوهنتون پروان و رئیس معارف آن ولایت، در رابطه به دستآوردها خویش صحبت نمودند و مشکلات و پیشنهادها شان را در رابطه به زمین برای انکشاف پوهنتون پروان، شهرک معلمین، کمبود معلمین و کتب درسی با رئیس جمهور شریک ساختند.
رئیس جمهور غنی پس از شنیدن صحبت های استادان و معلمین، از آنان بخاطر تلاش های همیشگی شان تشکر کرده و به اداره اراضی و والی پروان هدایت داد تا به زودترین فرصت زمین مناسب برای انکشاف پوهنتون پروان را مشخص سازند.
رئیس جمهور کشور در رابطه به نصاب تعلمیی گفت که با هندوستان به توافق رسیده ایم و نصاب بهترین پوهنتون ها از طریق انترنت به دسترس ما قرار داده می شود و بهترین محصلین پس از سپری کردن یک دورۀ پنج ماهه در هند، سند تحصیلی به دست می آورند.
رئیس جمهور غنی گفت که بودجه ۶ هزار مکتب منظور گردیده و این مکاتب تا دو سال در سراسر کشور ساخته می شوند.
همچنان رئیس جمهور به سرپرست وزارت معارف و وزیر تحصیلات عالی هدایت داد که کنفرانس ملی روسا و اساتید پوهنتون ها و کنفرانس ملی معلمین مکاتب را به صورت جداگانه راه اندازی کنند تا روی مشکلات بحث اساسی صورت گیرد.ماری

پل علم 23 میزان باختر
دوصد زن بی سواد در ولایت لوگر از برنامه های نه ماهه سواد آموزی مستفید شدند و دیروز اسناد فراغت به دست آوردند.
به گزارش خبرنگار محلی آژانس باختر، در محفلی که به منظور توزیع تصدیقنامه های این فارغان با حضور مسوولان آن ولایت در پل علم برگزار شد.
عبدالوکیل کلیوال رییس معارف لوگر گفت که دوصد زن در هژده کورس سواد آموزی ریاست معارف در مربوطات مرکز لوگر آموزش دیده اند که معادل صنف سوم مکتب برای آنان سند فراغت توزیع میشود که میتوانند تعلیمات بعدی شانرا در مکاتب ادامه دهند.
محمد شفیق پوپل رییس اطلاعات و فرهنگ لوگر در این محفل، آموختن سواد را در شرایط کنونی نهایت مهم و ارزنده یاد کرد و افزود که زنان باید سعی نمایند تا از این نعمت بزرگ بهره مند شوند.
در حال حاضر بیش از دو هزار و هفتصد مرد و زن سواد آموز در یکصدوشش مرکز آموزشی مصروف فراگیری خواندن و نوشتن می باشند. احمد نعیم دوستی

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL