24 قوس 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مشرانوجرگه  جلسه کرد

مشرانوجرگه جلسه کرد

کحابل /۲۴قوس /باختر درجلسه امروز مشرانوجرگه به ریاست محمدعلم ایزدیارنایب اول...

رییس جمهوری: مبارزه‌ موثر با فساد نیازمند بستر مستحکم تقنینی است

رییس جمهوری: مبارزه‌ موثر با فساد نیازمند بستر مستحکم تقنینی است

کابل/ 24 قوس /باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان،...

شبکه ده نفری حملات چریکی گروه دهشت افگن  طالبان درنیمروز بازداشت شد

شبکه ده نفری حملات چریکی گروه دهشت افگن طالبان درنیمروز بازداشت شد

کابل/ 24 قوس /باختر منسوبان قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


تعلیمی

شهرهرات /  14 قوس/ باختر
عبدالقیوم رحیمی والی هرات از همکاری بنیاد معارف ترکیه قدردانی کرد.
والی هرات با جاهد بهاالدین عضو بورد رهبری بنیاد معارف ترکیه از تغییرات مثبت کمی و کیفی درمکاتب افغان ترک استقبال کرد وهمکاری بنیاد معارف ترکیه درین راستا را قابل قدر خواند.
جاهد بها الدین از تداوم همکاری بنیاد معارف ترکیه در افغانستان وتقویت مکاتب افغان- ترک در هرات یاد آوری کرد و تغییرات کیفی، تجهیز مکاتب افغان- ترک و ارتقای سویه علمی و مهارت های مسلکی معلمان این مکاتب درماه های اخیر را نتیجه برنامه های بنیاد معارف ترکیه دانست.
درین نشست رییس بنیاد معارف ترکیه در افغانستان نیز حضور داشت. ختم/حبیب سادات

پل علم  /  14 قوس/ باختر
بیش از چهار هزار دختر و پسر امسال از صنف دوازدهم مکاتب لوگر فارغ شدند
مسوولان معارف لوگر به آژانس باختر گفت که این رقم نسبت به سال گذشته بیش از بیست در صد افزایش را نشان می دهد .
شاهپور عرب سخنگوی معارف لوگر می گوید که این شاگردان از هشتاد مکتب فارغ شدند که پنجصد و بیست و پنج دختر نیز مشمول فارغان اند.
عرب افزود که این فارغان برای سپری کردن آزمون  راه یابی به موسسات تحصیلات عالی نیز فورم گرفته اند  وقرار است یک ماه بعد در امتحان کانکور شرکت کنند .
سرپرست ریاست معارف لوگر ، افزایش شاگردان و علاقه مندی بیشتر جوانان را به فراگیری علم و دانش ، یک دستآورد بزرگ دانست و از شاگردان خواست که برای ادامه تحصیلات شان تلاش کنند .
قابل ذکر است که در سال پار سه هزار و نود وسه شاگرد در لوگر از صنف دوازدهم فارغ شدند . لیلما

کابل /24قوس/ باختر
چهارمین نمایشگاه تکنالوژی معلوماتی در مرکز خلاقیت و نوآوری افغانستان برگزارشد.
به گزارش آژانس باختر: دراین نمایشگاه پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی سرپرست وزارت تحصیلات عالی با تحسین از راه اندازی این نمایشگاه، آموزش الکترونیکی را باعث شفافیت و سرعت در روند عرضه خدمات عنوان کرد.
وی گفت:"موفقیت های چشم‌گیر اداره ملی امتحانات در بخش آزمون کانکور، شفافیت در روند آزمون های بورس ها و دیجیتالی سازی بخش های مختلف دیگر از دستاورد های خوب حکومت وحدت ملی است."
وی رقابت میان پوهنتون ها در بخش تکنالوژی معلوماتی را توسط مرکز خلاقیت و نوآوری یک فرصت خوب برای شگوفایی استعداد جوانان توصیف کرد و گفت که با این شیوه می توان استعداد یابی کرد و نسل جدید را به تحرک و کار بیشتر واداشت.
داکتر نذیر پیروز رییس مرکز خلاقیت های تکنالوژی معلوماتی هدف از برگزاری این نمایشگاه را ایجاد پل ارتباطی میان بازار آزاد، پوهنتون ها و این مرکز دانست و گفت که در 18 سال اخیر با استفاده از تکنالوژی جدید در بخش های مختلف اقتصادی، اداری و تحصیلی زمینه های خوب پیشرفت و رقابت فراهم شده است .
زحل امرخیل رییس دفتر بانوی اول پیام بانوی اول را خواند که در بخشی از آن آمده است( با آن که تکنالوژی سهولت هایی را در زندگی بشر به بار آورده است، اما افغانستان هنوز از مزایای آن به درستی مستفید نشده است و هنوز هم برای رسیدن به حکومت داری دیجیتالی به کار بیشتر نیاز است.
مرکز خلاقیت و نوآوری با راه اندازی این رقابت میان پوهنحی های تکنالوژی معلوماتی پوهنتون های دولتی، از54 طرح، 20 طرح را برای رقابت و نمایش خلاقیت های شان در این مرکز گرد آورده است .
این برنامه تا دو روز ادامه دارد و هیئت داور از میان 20 طرح رقابتی 5 طرح به عنوان طرح موفق انتخاب می کند.احمدضیا احمدی

کابل/ 24قوس/ باختر
دکتور محمد میرویس بلخی سرپرست وزارت معارف در دیداربا رییس عمومی بنیاد معارف ترکیه، در رابطه به تداوم همکای های آن کشور بحث کرد.
به گزارش آژانس باختر، دراین دیدار که دیروز صورت گرفت٬ طرفین روی  وضعیت فعلی مکاتب افغان – ترک در مرکز و ولایت های کشور و روند انتقال آن ها به بنیاد معارف ترکیه، افتتاح مکاتب جدید و وضعیت دارالعلوم ستاره نو صحبت کردند.
دکتوربلخی با قدردانی از حمایت‌ ترکیه در بخش انکشاف و بهبود تعلیم و تربیه در سراسر افغانستان، خواستار تقویت همکاری‌ها در بخش نصاب جدید تعلیمی افغانستان شد.
رییس عمومی بنیاد معارف ترکیه نیز به منظور تقویت همکاری‌ با معارف افغانستان ابرار آمادگی کرد. احمدضیا احمدی

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL