09 میزان 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

 سرپرست وزارت امورخارجه با سفیر فدراسیون روسیه مقیم کابل، دیدارکرد

سرپرست وزارت امورخارجه با سفیر فدراسیون روسیه مقیم کابل، دیدارکرد

کابل / 9 میزان / باختر محمد حنیف اتمرسرپرست وزارت...

محمداشرف غنی ، گزارش کارکردهای وزارت انکشاف دهات را شنید

محمداشرف غنی ، گزارش کارکردهای وزارت انکشاف دهات را شنید

کابل /9 میزان / باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری...

 داکترعبدالله ازجریان کارساختمان جدید سفارت افغانستان دراسلام آباد، دیدن کرد

داکترعبدالله ازجریان کارساختمان جدید سفارت افغانستان دراسلام آباد، دیدن کرد

کابل/ ۹ میزان / باختر داکترعبدالله عبدالله رییس شورای عالی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تعلیمی

 

کابل/ 7 میزان / باختر

رنگینه حمیدی سرپرست وزارت معارف امروز درنشستی، سه بهترین کانکور 1399 را تقدیرکرد.

به گزارش آژانس باختر؛ دراین نشست درحالی که شماری از نمایندگان مردم، اعضای کمیسیون معارف ، تحصیلات عالی، دینی ،فرهنگی در شورای ملی نیزحضورداشتند، سرپرست وزارت معارف با اظهار قدردانی ازشایستگی دانش آموزان درعرصه تعلیم و تربیه، آنان را برای فرزندان کشورونسل های آیندۀ معارف الگودانست و از والدین شاگردان بابت تقبل زحمات وتشویق فرزندان شان در راستای آموزش و پرورش، تشکرکرد.

همچنان شمسیه فارغ لیسه محمد آصف مایل، نعمت الله فارغ  لیسه حکیم ناصر خسرو بلخی و محمد مجتبی فارغ لیسه عالی دوغ آباد را  که بلند ترین نمرات را ازمیان اشتراک کنندگان کانکوراخذ کرده اند، تقدیرکرد.

به همین ترتیب شمسیه اول نمره کانکور امسال با تشکراز تشویق رهبری وزارت معارف، خواستارتوجه جدی این وزارت درعرصه تعلیم و تربیه فرزندان کشور، به خصوص کودکانی که تا کنون از رفتن به مکتب بازمانده اند، شد.

سرپرست وزارت معارف تعهد سپرد که به عنوان خدمت‌گزار معارف، راه ترقی برای آنان باز می کند.

 وی آموزش و پرورش را حق مسلم همه دانست و تأکید کرد که وزارت معارف برای فراهم کردن زمینۀ تعلیم و تربیه بهتر برای همه  به صورت جدی کار خواهد کرد.

احمدضیا احمدی


کابل/ 7میزان /باختر

  به اطلاع تمام داوطلبانی که بعد ازسپری کردن امتحان کانکور از طریق اداره ملی امتحانات واجد شرایط به موسسات تحصیلات عالی خصوصی شناخته شده اند وخواهش شمول را داشته باشند، رسانیده می شود که جهت ثبت نام به پوهنتون ها و موسسات تحصیلی عالی خصوصی که دارای مجوز قانونی از وزارت تحصیلات عالی باشند، مراجعه و ثبت نام کنند.

همچنان پوهنتون ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی واجدان شرایط به موسسات تحصیلات عالی خصوصی را؛ بدون اخذ امتحان کانکوردرسمستر خزانی سال 1399 خویش تنظیم کنند.

احمدضیا احمدی

اسعد آباد/7میزان/باختر
برق مورد نیاز خوابگاه پوهنتون سیدجمال الدین افغانی کنر با ساخت یک شبکه کوچک تولید انرژی تامین شد.
فضل هادی مسلمیاررییس مشرانوجرگه هزینه ساخت این شبکه تولید برق را پرداخته است.
دفتررسانه های کنربا پخش خبرنامه یی می گوید که این شبکه ده کیلووات انرژی تولید می کند و می تواند همه نیازهای خوابگاه دختران پوهنتون را تامین کند.
محمد اقبال سعید والی ومحمد گلاب عمری رییس پوهنتون سید جمال الدین افغانی درکنر ازاقدام رییس مشرانوجرگه برای پرداخت هزینه ساخت این شبکه برق سپاسگزاری کردند.
ده ها دخترازولایت های مختلف که در پوهنتون سیدجمال الدین افغانی کنر مشغول  تحصیل اند، شب و روز شان را در خوابگاه این پوهنتون می گذرانند.ختم/ابوی

کابل / 7 میزان / باختر
نخستين مرکز ارزيابی و تصديق‌دهی فارغان آموزش‌های فنی و حرفه یی از سوی وزارت کار و امور اجتماعی امروزگشایش یافت.
به گزارش آژانس باختر ؛ سيد عبدالکريم هاشمی معين امور کارآن وزارت،حین گشایش این مرکز؛با تبريکی به اعضای کميسيون آموزش‌های فنی و حرفه یی ،گفت: ارزيابی در هر کار، يک امر بسیار مهم است که از اين طريق می‌توانيم معيارها و برآیند کار خود را ارزيابی کنیم تا بتوانيم در فعاليت‌های خود نکات مثبت و منفی را دانسته و برای بهبود هر چه بهتر آن تلاش کنیم .
وی، گشایش اين مرکز را که مسووليت ارزيابی و تصديق‌دهی تمامی فارغان مراکز آموزش‌های فنی و حرفه یی را دارد، در روند اعزام کارگران ماهر به بیرون از کشور مهم خواند، برای مسوولان این مرکز آرزوی موفقيت کرد و جهت بهبود روند کاری شان هدايات رهنمودی لازم داد.
پوهنیار مير عبدالملک شرف؛ رييس کميسيون ارزیابی آموزش‌های فنی و حرفه یی در سخنانی گفت که درمرحلۀ اول ، اين مرکز در سه رشته روند ارزيابی و تصديق‌دهی را به پيش خواهد برد.
گفتنی‌است در اين مرکز، سالانه به تعداد یک‌هزار تن از فارغان آموزش‌های فنی و حرفه یی ارزيابی و تصديق دهی خواهند کرد. نیلوفردانش

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL