02 عقرب 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

صلاح الدین ربانی استعفا داد

صلاح الدین ربانی استعفا داد

کابل / اول عقرب/باختر صلاح الدین ربانی وزیرامورخارجه از سمت خود...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


تعلیمی

کابل باختراول عقرب
داکترمحمد میرویس بلخی سرپرست وزارت معارف امروز دردیدار با هیئت رهبری اتحادیه مکاتب خصوصی، ازآنان خواست که کودکان  سربازان را حمایت کنند . 
به گزارش آژانس باختر: دراین دیدار داکتر بلخی بر همکاری مکاتب غیردولتی درشامل کردن کودکان بیرون از مکتب به نظام تعلیمی معارف و همچنان ارائه خدمات آموزشی و حمایت از تعلیم کودکان نظامیان به ویژه کودکان سربازان،  تاکید کرد.
محمد داود بابر رییس اتحادیه مکاتب خصوصی ، با استقبال از همکاری با معارف در بخش حمایت از تعلیم کودکان نظامیان کشور به ویژه سربازان و همچنان  شامل کردن کودکان بیرون از مکتب، آمادگی مکاتب خصوصی را ابرازکرد.
همچنان دراین دیدار درمورد مقرره مکاتب خصوصی، دستور شفاهی رییس جمهوری در مورد مالیه و کاهش هزینه های برق در مکاتب خصوصی، مضامین تقویتی و توجه بیشتر به مساله تربیت بدنی و ورزش نیز بحث صورت گرفت . احمدضیا احمدی

کابل /اول عقرب/ باختر
داکترمحمد میرویس بلخی سرپرست وزارت معارف امروز دردیدار با شماری از بزرگان ولسوالی بگرامی کابل ، مشکلات آنان را در بخش معارف را شنید .
به گزارش آژانس باختر٬ دراین دیدار چالش‌های موجود بررسی شد و بر ایجاد هماهنگی هر چه بیشتر بزرگان این ولسوالی با معارف و نیز بهبود خدمات تعلیمی ، بحث صورت گرفت .
داکتر بلخی از توجه وزارت معارف ، به معارف ولسوالی‌ها و مناطق دوردست به هدف دسترسی متوازن به خدمات تعلیمی تاکید کرد و در تحقق این مهم، همکاری شوراهای مکاتب و شوراهای مردمی را تاثیرگذار دانست .
سرپرست وزارت معارف بعد از شنیدن مشکلات موجود در معارف ولسوالی بگرامی ، اطمینان داد که به مشکلات معارف آن ولسوالی رسیدگی می شود .
بزرگان بگرامی کابل پیشنهادها و خواست های شان را نیز به منظور بهبود معارف، با داکتر بلخی شریک کردند . احمدضیا احمدی

کابل باختر30میزان
به ریاست محمد میرویس بلخی سرپرست وزارت معارف ، امروز نشستی به خاطر ایجاد اصلاحات و بهبود کیفیت معارف برگزارش شد .
به گزارش آژانس باختر٬  در این نشست که معینان و شماری از رییسان آن وزارت نیز حضور داشتند٬ داکتربلخی گفت " رهبری وزارت معارف در راستای ایجاد اصلاحات مثبت و تلاش برای بهبود خدمات تعلیمی، اقدامات مهمی روی دست دارد که در پایان دهه معارف شاهد تعلیم و تربیه تحول یافته و عاری از چالش‌ها در این عرصه خواهیم بود . "
بعد معینان و روسای وزارت معارف به ترتیب دررابطه به مشکلات بخش های مربوط شان معلومات دادند و طرح های شان را به خاطربهبود کیفیت معارف ارائه کردند و  نظریات خود درراستای رفع چالش‌های موجوده و ایجاد اصلاحات را با رهبری وزارت شریک کردند. احمدضیا احمدی  

کابل/ ۲۸ میزان/ باختر
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان، پلان اصلاحی و انکشافی معارف را مورد بحث قرار داد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر٬در این نشست که در ارگ انجام شد، مسوولان وزارت معارف، پلان اصلاحی و انکشافی معارف کشور را با رییس جمهور شریک کردند.
محمد اشرف غنی رییس جمهور پس از مطالعه پلان متذکره و شنیدن گزارش آنان، گفت که روی اصلاحات وسیع در عرصه معارف و پلان اصلاحی و انکشافی معارف، بیشتر کار شود. 
وی تاکید کرد که اساس برنامه های معارف و اصلاحات بنیادی در آن باید شاگرد محور باشد و منابع و امکانات معارف به گونۀ متوازن در تمام ولایات به مصرف برسد.
رییس جمهور، پائین بودن کیفیت معارف، مشکل در مدیریت مکاتب، کمبود منابع، پرداخت نشدن به موقع معاش معلمان، کاغذ پرانی اداری، ثبت نبودن مکاتب و معلمان و مشکل توزیع کتاب ها را از جمله چالش های موجود در معارف برشمرد.
رییس جمهوری با بیان اینکه در زمینۀ استفاده از تکنالوژی در معارف سرمایه گذاری بیشتر صورت گیرد، گفت که عدالت در تقسیم منابع معارف و سرمایه گذاری بالای مکاتب در نقاط مختلف کشور نیز مدنظر گرفته شود.
رییس جمهور بر سرمایه گذاری روی ارتقای ظرفیت معلمان تاکید ورزید و گفت که اجماع ملی برای عملی کردن اصلاحات در معارف به میان آید، از مداخله سیاسی در عرصه معارف که به وحدت ملی صدمه می زند، جداً جلوگیری صورت گیرد و معارف به یک نهاد موثر و فعال مبدل شود.  مجیب

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL