11 حمل 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

تبصره

کابل/ ۱۱ حمل/ باختر مخالفت طالبان با ترکیب هیئت گماشته شده...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تعلیمی
کابل/ 11 حمل/ باختر نشست فوق‌العاده میان وزارت‌های "معارف و مخابرات و ادارات احصاییه مرکزی ، تنظیم خدمات مخابراتی"اترا" و مشاوریت ریاست جمهوری در امور نوآوری‌، امروز در مقر وزارت معارف تدویر یافت. نوریه نزهت سخنگوی وزارت معارف به خبر نگار آژانس باختر گفت که دراین نشست مسوولان ارشد ادارات یادشده در پیوند به چگونگی تطبیق طرح بدیل خدمات آموزشی در حالت اضطرار، تنظیم میکانیزم همکاری میان ادارت و تسریع روند ارایه خدمات از راه دور با استفاده از وسایل ارتباط همگانی وسایر گزینه‌ها و فراهم سازی امکانات انترنتی بحث و گفت وگو کردند. وی گفت که در این نشست تصمیم گرفته شد د که روند تطبیق طرح, با استفاده از امکانات دست داشته آغاز شود. وی افزود همزمان با آن روی ساخت زیربناها برای ارایه خدمات با استفاده از تکنالوژی در معارف و الکترونیکی سازی نظام آموزشی برنامه ریزی شود. وی اظهار داشت در این نشست سه کمیته تخنیکی شامل " کمیته تصمیم گیری به اشتراک رهبری ادارات ذیربط ، کمیته تهیه محتوای مواد درسی، وکمیته تنظیم وسایل وشبکه‌ها" آغاز به کار کردند.برمک بامی

کابل/ 10حمل/ باختر
معاش ماه حمل تمام کارمندان بخش‌های تدریسی، اداری و خدماتی وزارت معارف در جریان دورۀ رخصتی قابل پرداخت است .
به گزارش آژانس باختر؛ رهبری وزارت معارف تاکید کرده است که معاش دورۀ رخصتی (ماه حمل سال مالی 1399) معلمان، ماموران و اجیران تمام ولایت ها به شمول شهرکابل ، ولایت کابل و هرات که در حالت قرنطین قرار دارند، قابل پرداخت است.
وزارت معارف به کارمندان تدریسی، اداری و خدماتی این وزارت اطمینان می دهد که بخش‌های مالی  وزارت معارف در هرگونه شرایط آماده خدمت رسانی اند و معاش آنان طبق روال معمول پرداخت می‌شود.
وزارت معارف با درک وضعیت پیش آمده اطمینان می‌دهد که هیچ گونه تاخیری در پرداخت معاش برج حمل سال روان  منسوبان این وزارت به علت رخصتی های ناشی از شیوع ویروس کرونا ( کوید_۱۹)  صورت نخواهد گرفت .
معاش برج حمل سال مالی 1399 کارکنان بخش‌های اداری، تدریسی وخدماتی تحت کار است و در جریان روزهای آینده روند انتقال آن به حساب‌های بانکی همه منسوبان این وزارت٬ آغاز خواهد شد. احمدضیا احمدی

کابل/ 10حمل/ باختر
دکتور احمد سیر مهجور٬ معین وزارت تحصیلات عالی در دیدار با هیئت وزارت صحت عامه٬ پیرامون همآهنگی های لازم کاری به خاطر رسیدگی به وضعیت مبتلایان ویروس کرونا، بحث کردند.
به گزارش آژانس باختر؛ دراین دیدار درحالی که رییس پوهنتون طبی کابل و روسای تدارکات و اداری وزارت تحصیلات عالی حضور داشتند، داکتر محب الله ځیر٬ رییس عمومی طب معالجوی وزارت صحت عامه از وزارت تحصیلات عالی خواست تا در صورت ضرورت فوق العاده، پوهنتون ها به خصوص لیلیه ها را جهت رسیدگی به وضعیت مریضان مبتلا به ویروس کرونا، در اختیار آن ها قرار دهند.
معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی از همکاری این وزارت در امر رسیدگی به وضعیت بیماران مبتلا به ویروس کرونا اطمینان داد و خاطرنشان کرد که وزارت تحصیلات عالی در این زمینه از هیچگونه همکاری دریغ نمی کند و به خاطر تحقق هدف مشترک با همدیگر کار خواهند کرد.
همچنان در این دیدار فیصله صورت گرفت تا هیئت متشکل از هر دو وزارت، مکان های مورد نیاز در پوهنتون ها را به منظور فراهم کردن نیازمندی های مورد ضرورت برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا، از نزدیک بررسی کنند که  اجراات و تصامیم لازم در زمینه صورت گیرد. احمدضیا احمدی

کابل/ 8 حمل/ باختر
سیستم مدیریت الکترونیکی تحقیق، تالیف و ترجمه در پوهنتون های کشوردیروز در ویدیو کنفرانس به معاونان علمی، آمرین استادان و آمرین تحقیق پوهنتون ها ، معرفی شد.
پوهنمل مرضیه وفایی رییس تحقیق، تالیف و ترجمه وزارت تحصیلات عالی گفت که این سیستم در جهت توسعه حکومتداری الکترونیک و به منظور بهبود شفافیت و افزایش سرعت در طی مراحل روند موجود اداری و جلوگیری از ضیاع وقت اعضای کادر علمی در امر تحقیق، تالیف و ترجمه ایجاد شده است.
به گفته وی دراین سیستم فهرست موضوعات ثبت شده جهت ترفیع علمی اعضای کادرعلمی ازسال 1392 به این طرف، امکان ثبت موضوعات علمی به صورت انلاین به خاطر ترفیع علمی و ارائه اثر تکمیلی درزمینه ، نمایش مجله های علمی که به اساس چک فهرست جدید نشراتی اعتبار اکادمیک را ازسوی وزارت تحصیلات عالی کسب می کند و دیتابس اعضای کادرعلمی پوهنتون ها و موسسات تحصیلات عالی با تخصص و آثارعلمی شان قابل دسترسی بوده و می تواند به حیث منابع در تحقیقات علمی و ترجمه مورد استفاده قرار گیرد، شامل است .
در این ویدیو کنفرانس، مسوولان ذیربط پوهنتون های مرکز و ولایت های کشور نظریات و سوالات شان را در رابطه به سیستم متذکره و چگونگی استفاده موثر از این سیستم مطرح کردند که در مورد پاسخ ارائه شد. احمدضیا احمدی

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL