26 سرطان 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

باغداری با روش‌های نوین درپنجشیر؛ حاصل زمین غلام‌رحمان ۱۰ برابر شده است

باغداری با روش‌های نوین درپنجشیر؛ حاصل زمین غلام‌رحمان ۱۰ برابر شده است

کابل۲۶ سرطان /باختر غلام‌رحمان باغدار ولسوالی عنابۀ پنجشیر، می‌گوید که در...

دهقانان نیمروزی تخم اصلاح‌شدۀ گندم دریافت می کنند

دهقانان نیمروزی تخم اصلاح‌شدۀ گندم دریافت می کنند

کابل/۲۶ سرطان /باختر ریاست زراعت نیمروز برای دهقانان آن ولایت ۳۲۶...

برنامه های اصلاحی و بنیادی درنظام تحصیلات عالی کشورآغازشده است

برنامه های اصلاحی و بنیادی درنظام تحصیلات عالی کشورآغازشده است

کابل/۲۶ سرطان/باختر مرحله دوم برنامۀ ملی بازنگری و انکشاف نصاب‌ های...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

صحی

کابل/26 سرطان/باختر
داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست وزارت صحت عامه ، امروز مرکز تجریدگاه شفاخانه جمهوریت را که به منظور تداوی و مراقبت از بیماران کووید-19 ایجاد شده است به بهره برداری سپرد.
وزارت صحت عامه با بخش خبرنامه یی گفته است که این مرکز مجهز با تمام تجهیزات طبی پیشرفته و وسایل مورد نیاز، در بخش‌های عاجل، سراپا، عملیات خانه، مراقبت‌های ویژه و سمپل گیری به گونه اساسی و معیاری ایجاد شده است.
داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست وزارت صحت عامه، بهره برداری این مرکز را یک گام نیک در راستای تداوی و مراقبت از بیماران کرونا عنوان کرد و گفت:" با توجه به وضعیت بحرانی کرونا، امروز درتمام شفاخانه‌های کشور مراکز تداوی و مراقبت از بیماران کرونا ایجاد شده است و تمام سیستم صحی کشور آماده ارائه خدمات صحی برای بیماران کرونا شده است."
او هم‌چنان گفت: ما تصمیم گرفتیم که به عوض اعمار شفاخانه‌های جداگانه برای بیماران کرونا، در هر شفاخانه از منابع موجود این وزارت بخش تجریدگاه ایجاد کنیم که با این کار نه تنها از مصارف اضافی جلوگیری شده است؛ بلکه میزان تداوی و مراقبت از بیماران کرونا در تمام مراکز صحی فراهم شده است.
از سوی هم، سرپرست وزارت صحت عامه تصریح کرد که بحران ویروس کرونا هنوز موجود است، مردم باید برای جلوگیری از ویروس کرونا نکات صحی را رعایت کنند. او هم‌چنان از مردم خواست که کودکان شان را برای جلوگیری از دیگر بیماری‌ها به مراکز صحی برده واکسین نمایند.#/شوخک

کابل/  26  سرطان/ باختر
وزارت صحت عامه می گوید که در بیست و چهار ساعت گذشته ، 418 مورد مشکوک به کرونا در لابراتوار های مرکزی و ولایتی این وزارت مورد تشخیص قرار گرفته اند که تنها 76 مورد آن مثبت بوده است.
به این ترتیب شمار افراد مصاب به کرونا در کشوربه 35 هزار و هفتاد تن رسیده است.
به اساس خبرنامه وزارت صحت عامه : در 24 ساعت گذشته 21 بیمار کرونا جان باخته اند و شمار جان باخته گان به یک هزارو یکصد و پانزده تن رسیده است.
همچنان در یک شبانه‌روز گذشته 425 بیمار نیز بهبود یافته اند که شمار بهبودیافتگان به 22 هزار 881 نفر رسیده‌است.
مقام‌های وزارت صحت عامه می‌گویند، روند ابتلا به ویروس کرونا در افغانستان روبه کاهش است، مگر مردم نباید دساتیر صحی را فراموش کنند.#/ صائم

کابل/۲۵سرطان/ باختر
وزارت صحت عامه، به مراکز صحي خصوصی  که اجازه فعالیت تشخیص ویروس کرونا را دارند، برای هر معاینه پی سی آر۴۵۰۰ افغانی اجرت تعیین کرده است.
رهبری وزارت صحت عامه ازاین مراکز صحی می‌خواهد که مطابق لایحه تعیین شده، از بیماران اجرت اخذ کنند و در صورت اضافه ستانی و تخلف ورزی با آنان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت
نیلوفردانش

جلال آباد/ ۲۵سرطان/ باختر
یک شفاخانه در دور افتاده ترین ساحۀ ننگرهار امروز گشایش یافت.
این شفاخانه در بخش های داخله عمومی، کودکان، جراحی عمومی و نسایی و ولادی، توانایی عرضه خدمات صحی برای هزاران خانواده روستایی در ولسوالی دوربابا را دارا است.
نصیراحمد درانی رییس صحت عامۀ ننگرهار٬ به آژانس باختر گفت که ساخت این شفاخانه بیست و هفت میلیون افغانی برای کشور آلمان هزینه برداشته است.
در تاسیسات این شفاخانه در دو منزل، همه نیازهای یک مرکز درمانی در نظر گرفته شده است.
این درحالی است که این شفاخانه به کمبود کارکن صحی و دارو روبه رو است.
تمیم عارف مومند معاون و سرپرست ولایت ننگرهار٬ در مراسم گشایش این شفاخانه گفت که قرار است همه کمبودهای این شفاخانه رفع شود.
او گفت: تلاش دارند که برای عرضه خدمات یک سان صحی به همه شهروندان ننگرهار، در هر گوشه و کنار این ولایت اقدام به ساخت شفاخانه کنند. ابوی

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL