09 میزان 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

 سرپرست وزارت امورخارجه با سفیر فدراسیون روسیه مقیم کابل، دیدارکرد

سرپرست وزارت امورخارجه با سفیر فدراسیون روسیه مقیم کابل، دیدارکرد

کابل / 9 میزان / باختر محمد حنیف اتمرسرپرست وزارت...

محمداشرف غنی ، گزارش کارکردهای وزارت انکشاف دهات را شنید

محمداشرف غنی ، گزارش کارکردهای وزارت انکشاف دهات را شنید

کابل /9 میزان / باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری...

 داکترعبدالله ازجریان کارساختمان جدید سفارت افغانستان دراسلام آباد، دیدن کرد

داکترعبدالله ازجریان کارساختمان جدید سفارت افغانستان دراسلام آباد، دیدن کرد

کابل/ ۹ میزان / باختر داکترعبدالله عبدالله رییس شورای عالی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

صحی

کابل/7 میزان/ باختر
وزارت صحت عامه ، درپی هشداراز احتمال گسترش دور دوم ویروس کرونا در کشور امروز ازثبت 14مورد جدید ابتلا به کرونا در بیست وچهار ساعت گذشته خبرمی دهد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، با ثبت14 مورد جدید مثبت ویروس کرونا،  شمار مجموعی مبتلایان به این ویروس در کشور به 39 هزارو268تن رسید.
تعداد قربانیان ناشی ازویروس کرونا به یک‌ هزارو458 تن رسیده است  وشمار مجموعی بهبودیافتگان به32 هزار و 789 نفر رسیده است .///مومنه احمدیار

کابل/9 میزان/ باختر
داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست وزارت صحت‌عامه، امروز درکناربررسی پیشرفت‌های کاری با مسؤولان ادارات صحی دررابطه به رسیدن فصل سرما و شیوع امراض فصلی صحبت کرد. 
در نشستی که به این رابطه ترتیب یافته بود مسؤولان ادارات صحی، گزارش‌های کاری خود را به سرپرست وزارت صحت‌عامه ارائه کردند .
داکتر عثمانی بعد از شنیدن گزارش آنان، به خاطر بهبود و حل چالش‌ها به مسؤولان هدایات لازم داد.
داکتر عثمانی، در مورد فرا رسیدن فصل سرما، شیوع بیماری انفلونزا در کشور، تدابیر و آمادگی‌های وزارت صحت‌عامه با مسؤولان صحی صحبت کرد و به آنان گفت که در این مورد طرح و پالیسی‌یی را تهیه کنند.
وی اضافه کرد، در مورد تهیه و خریداری واکسین‌ انفلونزا، شیوع موج دوم ویروس کرونا در کشور، نظارت و بررسی لابرتوار‌های خصوصی‌‎ ویروس کرونا را انجام می‌دهند صحبت کردو خواهان توجه و اقدامات جدی مسوولان در این عرضه شد.
همچنان داکترعثمانی در این نشست روی دستگاه‌های آکسیجن در شفاخانه‌های ویروس کرونا به سطح ولسوالی‌ها و موضوع تدارکاتی آن، تهیه و ارسال ویدیو‌ها به ولایت ها برای بلند بردن سطح آگاهی مردم در مورد جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و انفلونزا صحبت کرد و خواهان همآهنگی بیشتر بین ادارات، در مرکز و ولایت ها شد. مومنه احمدیار

فراه/ 9میزان/ باختر
ستر جنرال تاج محمد جاهد والی فراه دیروزاز بخش های مختلف شفاخانۀ ولایتی و شفاخانه کرونا "کوید 19 " بازدید کرد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، والی فراه را دراین بازدید رییس شورای ولایتی، رییس دفتر مقام ولایت ، رییس صحت عامه و آمر شفاخانۀ ولایتی همراهی می کرد.
والی فراه هنگام بازدید از مریضان شفاخانۀ ولایتی، با مسوولان آن شفاخانه در رابطه به مشکلات موجود و راه حل های آن بحث و گفت گو کرد.
والی فراه گفت: ادارۀ محلی در زمینۀ تجهیز، فراهم آوری امکانات بیش تر وحل مشکلات موجود دراین شفاخانه، از هیچ نوع سعی وتلاش دریغ نخواهد کرد.
والی فراه از ارائه خدمات به موقع مسوولان صحی آن ولایت، تقدیر کرد و برعرضه خدمات به موقع دراسرع وقت تاکید کرد.
رهبری ادارۀ محلی فراه از مریضان داخل بستر نیز عیادت کرد و با شماری از مریضان مساعدت نقدی کرد. محفوظ حمیدی

 

کابل / ۸ میزان / باختر

به منظوررفع چالش ها وایجاد تغییرمثبت درسیستم تحصیلات عالی طبی وسیستم صحی کشور، امروزسمپوزیم هماهنگی نهاد های ذیربط، درکابل دایر شد.

به گزارش آژانس باختر؛ درمحفل افتتاح سمپوزیم متذکره قانونپوه سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری، پیرامون وضعیت خدمات صحی در کشورصحبت کرد و روی دریافت راهکار های مناسب جهت بهبود خدمات صحی درافغانستان تاکید کرد.

بعد پوهندوی سید فرهاد شهید زاده معین امورمحصلان وزارت تحصیلات عالی گفت:" این سمپوزیم به اساس حکم رییس جمهوری کشوربرگزارشده است ودرآن وزارت های تحصیلات عالی وصحت عامه، شورای عالی طبی، استادان بخش طبی پوهنتون ها و متخصصان شرکت کرده اند.

 پوهندوی شهید زاده افزود که شرکت کنندگان دراین سمپوزیم دررابطه به  فعالیت ها وچالش ها درسیستم عرضه خدمات صحی درکشوربحث و تبادل تجارب می کنند که با ایجاد راه های حل مناسب درکیفیت خدمات صحی وتولید نیروی انسانی درزمینه، تغییرات مثبتی رونما شود.

معین امورمحصلان وزارت تحصیلات عالی علاوه کرد که نقش این وزارت درسمپوزیم یاد شده، ارائه کارکرد ها و برنامه ها در راستای بازنگری نصاب درسی، تحقیقات علمی و در کل انکشاف و ارتقای کیفیت عرضۀ تحصیلات طبی است و باورمند است که هماهنگی نهاد های یاد شده دراین سمپوزیم  تاثیرات مثبت درجهت  پیشرفت و ارتقای کیفیت عرضۀخدمات صحی و تولید نیروی انسانی توانمند در این زمینه، به جا خواهد گذاشت.

احمدضیا احمدی

 

 

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL