18 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

انفجاری ناشی از ماین چسپکی در حوزه پانزدهم رخداد

انفجاری ناشی از ماین چسپکی در حوزه پانزدهم رخداد

کابل/ 18 اسد/ باختر حوالی ساعت 7/30 امروز صبح یک عراده...

بیش از دو میلیون نفر در هند به کرونا مبتلا شده اند

بیش از دو میلیون نفر در هند به کرونا مبتلا شده اند

دهلی جدید/ دویچله/ ۱۷ اسد/ باختر در هند به عنوان سومین...

امریکا به لبنان مواد غذایی و دوا می‌فرستد

امریکا به لبنان مواد غذایی و دوا می‌فرستد

واشنگتن/ وی او ای / ۱۷ اسد / باختر ایالات متحدۀ...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

کمیتۀ اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا طرح تغییر رژیم کاری ادارات دولتی را تأیید کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ 21 سرطان /باختر
کمیته اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به ریاست استاد سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری، طرح تغییر رژیم کاری ادارات دولتی در مرحله فلاکت ناشی از اوج شیوع ویروس کرونا را تأیید کرد.
بر اساس این طرح، قرار است ساعات کاری ادارات دولتی از ساعت 8:00 صبح تا ساعت 4:00 عصر تنظیم شود و کارمندان ادارات در دو شیفت روزهای جفت وتاق  به کار خویش حاضر شوند.
استاد دانش، معاون رئیس جمهور در این رابطه گفت که تغییر رژیم کاری ادارات دولتی بر اساس پیشنهاد اداره های مختلف در راستای ارائه خدمات بهتر به مردم، صورت می‌گیرد.
معاون رئیس جمهور افزود که اداره های دولتی مکلف اند که نکات بهداشتی را برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در نظر بگیرند و فاصله اجتماعی را در زمان ارائه خدمات به مراجعان، رعایت کنند.
طبق طرح تغییر رژیم کاری اداره های دولتی، کارکنان ردیف (الف) و (ب) که شامل بست‌های فوق، مافوق، اول و دوم خدمات ملکی می‌شوند و کارکنانی که دارای صلاحیت امضاء استند و یا مسئولیت بخش‌های ضروری را به عهده دارند، باید همه روزه سرکار حاضر شوند. همچنین اداره ها بر اساس نیاز می‌توانند رژیم کاری کارمندان خود را تنظیم کنند.

در این طرح، اداره ملی احصائیه و شاروالی کابل، به دلیل حجم بالای تقاضای مراجعه کنندگان، استثنا قرار داده شده اندو کارمندان آنان باید همه روزه سرکار حاضر شوند.
در جلسه امروز کمیته اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، همچنین طرح تنظیم کسب و کار و فعالیت اصناف مختلف، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
اعضای جلسه فیصله کرند که طرح تنظیم کسب و کار و فعالیت اصناف در جلسه روز دوشنبه کابینه مطرح شود و با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و مردم، در این مورد تصمیم لازم اتخاذ شود.
در جلسه امروز کمیته اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا همچنین طرح بازگشایی مکاتب و پوهنتون‌های دولتی و خصوصی نیز مطرح شد و در مورد آن مسوولان وزارت‌های معارف و تحصیلات عالی وبخش خصوصی، به تفصیل و با جزئیات دیدگاه‌های شان را مطرح کردند.
پس از طرح دیدگاه های مسوولان اداره های ذی‌ربط، فیصله شد که مکاتب وپوهنتون های دولتی و خصوصی تا 15 اسد سال جاری همچنان مسدود بمانند و بازگشایی تدریجی آنها بعد از 15 اسد، به نتایج سروی وزارت صحت عامه از وضعیت عمومی صحی کشور  ناشی از شیوع ویروس کرونا، بستگی دارد. این سروی تا اواخر هفته جاری پایان می‌یابد و نتایج آن در جلسه هفته آینده کابینه ارائه خواهد شد.
در طرح بازگشایی مکاتب و دانشگاه‌های دولتی و خصوصی، وزارت‌های معارف و تحصیلات عالی بسته‌های کمکی را به مکاتب‌ و دانشگاه‌های خصوصی پیشنهاد کرده‌اند و همچنین بر تقویت سیستم آموزش آنلاین در کشور تأکید شده است.
استاد دانش، در رابطه به طرح بازگشایی مکاتب و دانشگاه‌های دولتی و خصوصی گفت که در این رابطه نظر وزارت صحت عامه برای هیئت رهبری حکومت مهم است و درصورتی‌که این وزارت وضعیت را مناسب تشخیص دهد، حکومت در مورد بازگشایی تدریجی مراکز آموزشی تصمیم خواهد گرفت.
معاون رئیس جمهور گفت:" با توجه به شرایط کنونی ناشی از شیوع ویروس کرونا، حفظ جان دانش‌آموزان و دانشجویان برای حکومت افغانستان اولویت دارد و به همین دلیل نیاز است که در مورد بازگشایی مراکز آموزشی با دقت بیشتر و مطالعه دقیق‌تر وضعیت عمومی صحی کشور، تصمیم گرفته شود. استاد دانش تأکید کرد که پیشنهاد های ارائه شدۀ بخش خصوصی در این مورد در جلسه کابینه مورد بحث قرار می گیرد.
در جلسه امروز کمیته اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، طرح آغاز مسابقات ورزش کرکت بدون حضور تماشاگران، ارائه شدو مورد تأیید قرار گرفت.
نماینده کرکت بورد کشور گفت که با توجه به این که ورزش کرکت در فضای باز انجام می‌شود و فاصله اجتماعی نیز به صورت طبیعی در این ورزش رعایت می‌شود، خواستار آغاز مجدد این مسابقات استند.
او افزود که آنان مسابقات را بدون حضور تماشاگران برگزار می‌کنند، اما تلاش می‌شود که مسابقات از طریق تلویزیون‌ها و شبکه‌های اجتماعی به صورت زنده پخش شود تا مردم بتوانند آن را تماشا کنند.
معاون رئیس جمهور گفت که باتوجه به موافقت وزارت صحت عامه و تعهد اداره بوردکرکت به رعایت توصیه های صحی، اداره بوردکرکت  اجازه دارد که مسابقات کرکت را آغاز کند و برنامه‌های خود را در این رابطه روی دست گیرد.
در این جلسه همچنین فیصله شد که در رابطه به آغاز سایر فعالیت‌های ورزشی، یک طرح جداگانه تهیه شود و به جلسات بعدی کمیته برای بحث و بررسی بیشتر ارائه شود.
////////////

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.