05 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

حادثه ترافیکی در کاپیسا هشت تن را زخمی کرد

حادثه ترافیکی در کاپیسا هشت تن را زخمی کرد

محمود راقی/ 5 میزان /باختر دریک حادثه ترافیکی در ولسوالی حصه...

رویداد ترافیکی جان یک تن را در پروان گرفت

چاریکار/ 5 میزان /باختر در اثر واژگون شدن یک موتر در...

رییس جدید امنیت ملی پنجشیر تعیین شد

رییس جدید امنیت ملی پنجشیر تعیین شد

بازارک/ 5 میزان/ باختر میراجان ناصری که به حیث رییس جدید...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

سرپرست وزارت صحت عامه : شهروندان کشور در روزهای عید قربان، توصیه های صحی رعایت کنند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل / 8 اسد / باختر
داکتر احمد جواد عثمانی سرپرست وزارت صحت عامه امروز درنشستی از شهروندان کشور خواست که در روزهای عید قربان، توصیه های صحی را به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، رعایت کنند.
به گزارش آژانس باختر؛ این نشست درمرکز اطلاعات و رسانه های حکومت برگزار شد و درآن  معین وزارت ارشاد، حج واوقاف و والی کابل نیز حضورداشتند، سرپرست وزارت صحت عامه گفت : " جهان و افغانستان هنوزهم در دورۀ بحران کرونا قرار دارد ولازم است مردم کشور با رعایت حفظ فاصله دومتری، پوشیدن ماسک، شستن مکرر دست ها؛ جلوگیری از دست دادن، روبوسی وبغل کشی؛ خود را از مصاب شدن به ویروس کرونا وقایه کنند واز انتشار این ویروس نیز جلوگیری کنند."
او همچنان از مردم تقاضا کرد که در روزهای عید قربان، هنگام ذبح حیوانات از دستکش استفاده کنند تا به بیماری مهلک تب خون دهنده (کانگو) مبتلا نشوند.
دراین نشست امین الدین مظفری، معین وزارت ارشاد، حج واوقاف، از امامان وخطبای مساجد سراسر کشور خواست که نماز عید قربان را در فضای باز ادا کنند.
مظفری، از نماز گزاران نیز تقاضا کرد که هنگام ادای نماز عید، توصیه های صحی وزارت صحت عامه را به منظور جلوگیری از مصاب شدن به ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع آن به دیگران، رعایت کنند.
همچنان محمد یعقوب حیدری، والی کابل نیز در این نشست  گفت که به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به ویژه در روزهای عید قربان، تدابیر لازم روی دست گرفته شده است و تیم های نظارتی وآگاهی دهی عامه، سرگرم کار اند.
او گفت به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، روند ضد عفونی کردن  نقاط مزدحم شهر ونواحی کابل و مساجد آن جریان دارد. 
حیدری، از شهروندان کشور خواست  که نکات صحی را هنگام ذبح حیوانات در نظر داشته باشند و از گذاشتن مواد اضافی حیوان قربانی در کنار سرک ها و کوچه ها جلوگیری کنند که  جلو شیوع دیگر بیماری ها گرفته شود.
احمدضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.