05 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

کارساخت یک پل وجاده یی در دایکندی آغازشد

کارساخت یک پل وجاده یی در دایکندی آغازشد

نیلی/ ۵ میزان/ باختر کارساخت یک پل و جاده یی در...

هزارخانواده نیازمند درننگرهار مواد غذایی کمک  دریافت کردند

هزارخانواده نیازمند درننگرهار مواد غذایی کمک دریافت کردند

جلال آباد/ ۵ میزان/ باختر شرکت جهانی الکوزی برای یک هزارخانواده...

بنیاد خیریه فرهاد دریا به سیلاب زدگان پروان کمک کرد

چاریکار/ 5 میزان /باختر بنیاد خیریه فرهاد دریا امروز پنجاه هزار...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

رئیس جمهوری، جلسە یی با هیئت رهبری وزارت صحت عامه برگزار کرد.

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ ۹ اسد /باختر

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، عصر امروز با هیئت رهبری وزارت صحت عامه و رئیس شورای طبی در جلسە یی که از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد، روی سیستم معاش NTA کارکنان آن وزارت، تشکیلات، پروژه های ساختمانی و همچنان پیشرفت ها و مشکلات، صحبت کرد.

 در این جلسه در رابطه به بلند بردن سطح تاثیرگذاری کارهای وزارت صحت عامه، به ویژه ارائه خدمات معیاری طبی، نیزبحث صورت گرفت.

رئیس جمهوری از شورای طبی خواست که با اعطای سرتیفیکت به فارغان جدید تمام پوهنځی های طبی موسسات تحصیلی، سویه های آنان را تثبیت کند و به خاطر‌ ارائه خدمات معیاری طبی به جامعه، کار بیشتر کند.

ابتدا حسیب ځدران معین مالی وزارت صحت عامه گزارش مالی و چگونگی مصرف بودجه این وزارت را به جلسه ارائه کردو گفت که هنوز هم معاش کارکنان وزارت صحت عامه که به چند کتگوری تقسیم شده اند و کارمندان سیستم ان تی ای که از پروژه های مختلف معاش می گیرند، در معاش شان معیارهای برابر در نظر گرفته نشده است.

رئیس جمهور پس از استماع گزارش متذکره، گفت که تمام کارمندان وزارت صحت عامه باید بایومتریک شوند؛ همچنان تمام آن پروژه هایی که در زیر یک عنوان کار می کنند مدغم شوند و طبقه بندی سیستم ان تی ای باید از بین برود و یک نوع معاش داده شود.

رئیس جمهور با تاکید گفت که فرهنگ سرپرستی ختم شود و کار به اهل کار سپرده شود و وظایف معینیت ها و ریاست های عمومی باید تعریف مشخص داشته باشد.

 سپس احمد جواد عثمانی سرپرست وزارت صحت عامه گزارش خویش را در رابطه به پروژه های ساختمانی ارائه کرد و گفت که این وزارت تا هنوز ۱۲۶پروژه ساختمانی دارد و باید در روشنایی حکم ریاست جمهوری به نهادهای دولتی فرستاده شود،  اما تطبیق نشده است و بخاطر تطبیق نشدن این پروژه ها، مشکلات به میان آمده است.

رئیس جمهور هدایت داد که  تمام امور، کارکردهای خلاف قانون و پیشرفت و عدم پیشرفت برخی پروژه های ساختمانی وزارت صحت عامه، تفتیش و ارزیابی شود. در این مورد  لوی څارنوالی تحقیق خویش را انجام دهد و کسانی که در این فساد دخیل استند ممنوع الخروج شوندو مورد پیگرد نهادهای عدلی و قضایی قرار گیرند.

رئیس جمهور به لوی څارنوالی هدایت داد که یک هیئت ویژه را بگمارد که روی موجودیت فساد دراین بخش ارزیابی همه جانبه کند.

در اخیر جلسه رئیس جمهور به رئیس شورای طبی هدایت داد که در بخش ارزیابی موسسات تحصیلی طبی، یکجا با وزارت صحت عامه کار کند، زیرا  بسیاری موسسات، بدون درنظرداشت معیارهای طبی فارغ می دهند. باید سویه فارغان تمام موسسات تحصیلی طبی به گونه درست ارزیابی شود.

##

 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.