28 اسد 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد اشرف غنی رییس جمهور بر هماهنگی بیشتر میان نهاد های امنیتی و دفاعی تاکید کرد

محمد اشرف غنی رییس جمهور بر هماهنگی بیشتر میان نهاد های امنیتی و دفاعی تاکید کرد

کابل باختر ۲۷ اسد جلسۀ سرقوماندانی اعلی قوای مسلح، به ریاست...

کشته شدن یک قومندان گروه طالبان درمیدان وردگ

کشته شدن یک قومندان گروه طالبان درمیدان وردگ

میدان شهر۲۷ اسد باختر یک قومندان گروه طالبان درحمله نظامیان در...

آغازکارهای عملی برای ترویج زعفران درفراه

آغازکارهای عملی برای ترویج زعفران درفراه

شهرفراه ۲۷ اسد باختر کارهای عملی برای ترویج زعفران درفراه آغازشد. مسوولان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


سیاسی

کابل باختر ۲۷ اسد
جلسۀ سرقوماندانی اعلی قوای مسلح، به ریاست محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان، امروز در ارگ برگزار شد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در نخست، مسوولان نهاد های امنیتی و دفاعی، گزارش خویش را در رابطه به اوضاع امنیتی کشور ارائه داشته و تهدیدات را تشریح کردند.
سپس، رییس جمهوری صحبت کرد و با تقبیح شدید حمله تروریستی بر یک مراسم عروسی در حوزۀ ششم شهر کابل، گفت: طالبان با نکوهش این حمله تروریستی نمی توانند خود را تبرئه کنند، زیرا آنان فراهم کنندۀ بستری برای فعالیت های تروریستی می باشند.
رییس جمهوری افزود که طالبان عامل اصلی تلفات غیرنظامی در کشور بوده و مردم ما هرگز جنایات این گروه اجنبی را فراموش نمی کنند.
رییس جمهوری، بر هماهنگی بیشتر میان نهادی امنیتی و دفاعی کشور تاکید کرد و گفت که باید جلو تهدیدات به ویژه در سالون های عروسی و سایر تجمعات مردمی گرفته شود، عملیات ها علیه شبکه های تروریستی در مرکز و ولایت هابیشتر شود و پلان امنیتی کابل به گونه دقیق عملی شود.
رییس جمهوری با اشاره به تدابیر امنیتی در جشن صدمین سالروز استرداد استقلال کشور گفت که باید در تطبیق پلان امنیتی جشن استقلال توجه بیشتر صورت گیرد.
رییس جمهوری همچنان گفت که احترام به قربانیان رویداد اخیر تروریستی و سایر رویدادها برای ما مهم بوده و کمیسیون ویژه ای برگزاری جشن صدمین سالگرد استرداد استقلال کشور، باید تغییراتی را در برنامه های جشن استقلال روی دست گیرد.نالان

شهرمهترلام ۲۷ اسد باختر
تاسیسات جدید څارنوالی استیناف لغمان به بهره برداری سپرده شد.
این تاسیسات در دوطبقه با درنظر داشت نیاز های یک نهاد عدلی وقضایی ساخته شده است.
وحید الدین ارغون مرستیال لوی څارنوالی به آژانس باخترگفت که تاسیسات څارنوالی استیناف لغمان به هزینه سی وهشت ملیون افغانی ساخته شده است و
درین تاسیسات بیست دفتر اداری وبخش های ویژه یی برای نگهداری دوسیه های متهمان ومجرمان درنظر گرفته شده است.
آصف ننگ والی لغمان درمراسم گشایش تاسیسات جدید څارنوالی استیناف گفت که ساخت این تاسیسات دربهتر شدن کارایی این نهاد عدلی وقضایی نقش به سزایی خواهد داشت.ختم/ابوی

کابل باختر 27 اسد
حامد کرزی رییس جمهوری پیشین حمله تروریستی بر مراسم عروسی در ناحیه ششم شهر کابل را که سبب شهادت و جراحت شمار زیادی از هموطنان ما شد با شدیدترین الفاظ تقبیح کرد و دستان نحس دشمنان صلح و آرامش افغانستان را که می خواهند با ارتکاب همچو اعمال غیر انسانی به اهداف شوم شان برسند، در این جنایت ضد بشری دخیل دانست.
حامد کرزی همچنان ناکامی قوت هایی را باعث این جنایت می داند که به نام مبارزه با تروریزم به کشور ما آمده اند ولی با گذشت سال ها و قربانی عظیم مردم افغانستان  نه تنها که تروریزم محو نشد بلکه بیش از پیش و با شدت بیشتر دامنگیر مردم ما شد.
حامد کرزی یک بار دیگر با تأکید بر تقویت اتحاد و اتفاق میان مردم افغانستان، یگانه راه حل برای خاتمه جنگ و خونریزی در کشور را مذاکرات بین الافغانی و روند صلح به مالکیت افغانان  دانست و از حکومت افغانستان می خواهد تا برای نجات کشور و مردم ما همکاری و کوشش برای کامیابی روند صلح را افزایش دهد.
حامد کرزی با ابراز تسلیت و غمشریکی به خانواده های قربانیان این حادثه اسفناک از بارگاه خداوند لایزال برای شهدا بهشت برین و برای زخمیان شفای عاجل استدعا کرد. ماری

کابل باختر 27 اسد
جمشید رسولی سخنگوی لوی سارنوالی امروز دریک کنفرانس خبری مشترک درپیوند به رهایی خلیل فروزی یکتن از مقروضان کابل بانک گفت که او به خاطرمریضی ازبند رها شده است.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، او دراین کنفرانس خبری گفت که بارعایت ازموازین حقوق بشر چون فروزی مبتلابه مرض صعب العلاج است به این دلیل او از زندان رها شده است .
به همین ترتیب حشمت الله نوابی رییس خدمات صحی امنیت ملی گفت که فروزی به مرض شکر و فشاربلند خون مبتلا است و مداوای وی زمان گیراست بنأ اوبه اساس فیصله کمیسیون موظف 13 نفری ازبند رها شده است.
روح الله حبیب مدیرتصفیه کابل بانک گفت که فروزی تعهد کرده است که تا شش ماه پنجاه فیصد وامش را بپردازد.
به گفته وی فروزی137 میلیون دالرازکابل بانک وام  داراست وتاکنون 33 میلیون وامش  را پرداخته است .
دراین کنفرانس همچنان مطرح شد که او درمنزل  تحت نظارت است و به خارج سفرکرده نمی تواند. فهیم

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL