05 میزان 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

حادثه ترافیکی در کاپیسا هشت تن را زخمی کرد

حادثه ترافیکی در کاپیسا هشت تن را زخمی کرد

محمود راقی/ 5 میزان /باختر دریک حادثه ترافیکی در ولسوالی حصه...

رویداد ترافیکی جان یک تن را در پروان گرفت

چاریکار/ 5 میزان /باختر در اثر واژگون شدن یک موتر در...

رییس جدید امنیت ملی پنجشیر تعیین شد

رییس جدید امنیت ملی پنجشیر تعیین شد

بازارک/ 5 میزان/ باختر میراجان ناصری که به حیث رییس جدید...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

سیاسی

بازارک/ 5 میزان/ باختر
میراجان ناصری که به حیث رییس جدید امنیت ملی پنجشیر تعیین شده است امروز به همکاران آن اداره معر فی شدوبه کار آغاز کرد.
یک مسوول ولایت پنجشیر به آژانس باختر گفت که میراجان ناصری پیش از گماشته شدنش به حیث رییس امنیت ملی ، از این ریاست سر پر ستی می کرد.
در مراسم معرفی وی، شماری از مسوولان محلی پنجشیر نیز حضور داشتند.خالقیار

کابل/ ۵ میزان /باختر
شماری از هواداران داکترنجیب الله رییس جمهوری پیشین کشور امروز در برابر در ورودی خیمه لویه‌ جرگه تجمع کردند و نسبت به لغو مراسم یادبود از روز شهادت داکتر نجیب الله  وی اعتراض کردند.
قرار بود امروزاز بیست و چهارمین سالروز محاکمه صحرایی  داکتر نجیب الله به دست طالبان در خیمه لویه جرگه یاد بود به عمل آید مگربرنامه برگزاری چنین یک گردهمایی لغو اعلام شد.
شماری از هواداران نجیب در برابر در ورودی خیمه لویه‌ جرگه گرد هم آمدند‌ و نسبت به لغو مراسم یادبود وی اعتراض کردند.
کمیسیون برگزاری مراسم یادبود از بیست‌وچهارمین سال محکمه صحرایی داکتر نجیب‌الله با نشر اعلامیه یی گفته‌است که به رغم همه‌‌ آماد‌گی‌ها، «خلاف مقررات و موازین حاکم بر دستگاه اداری» کشور از برگزاری این مراسم در خیمه لویه‌ جرگه جلوگیری شده‌است.
در اعلامیه تاکید شده ‌است که همایش‌های مسالمت‌آمیز از حقوق اساسی افراد در اعلامیه جهانی حقوق بشر و قانون اساسی است و جلوگیری از آن به هر «شیوه و ترفند» نقض صریح این ارزش ها به شمار می‌رود.
گفته شده است که شماری از چهره های جهادی سابق منجمله گلبدین حکمتیار از برگزاری چنین یک نشست هشدار داده بودند.
حکمتیار در سال ۱۳۶۸ با تنی  که در آن زمان وزیر دفاع حکومت داکترنجیب و یکی ار اعضای رهبری حزب خلق بود برای راه اندازی حکومت داکتر نجیب ایتلاف کرد مگر برنامه کودتا آنان ناکام شد. صائم

 

کابل/ ۴میزان / باختر

محمد اشرف غنی ريیس جمهوری اسلامی افغانستان وعمران خان صدراعظم پاکستان امروزطی تماس تیلفونی در خصوص روابط میان دوکشور،روند صلح وبرقراری آتش بس درافغانستان، بحث وتبادل نظرکردند.

در این مکالمۀ تیلفونی، ريیس جمهورغنی به برقراری  آتش بس تاکید کرد وازصدراعظم پاکستان به خاطرسفررسمی به افغانستان، دعوت به عمل آورد.

درمقابل،عمران خان صدراعظم پاکستان، گفت: ما ازآتش بس درافغانستان حمایت کامل می کنیم وبا ابرازامتنان ازدعوت ريیس جمهوری، افزود که درآینده نزدیک به کابل سفرخواهد کرد.

 

کابل/ 4 میزان/ باختر
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان، اعتمادنامه میتی کونودسن سفیر جدید دنمارک برای افغانستان را در یک مراسم تشریفاتی پذیرفت.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، رییس جمهور در مراسمی که ترتیب شده بود خطاب به او  گفت که تجربه شما در زمینه گسترش روابط افغانستان و دنمارک ممد واقع خواهد شد. همچنان رییس جمهور از موقف اصولی، حمایت سیاسی اتحادیۀ اروپا از روند صلح، انکشاف افغانستان و همکاری های همه جانبه آنان در ۱۹ سال گذشته، قدردانی کرد.
رییس جمهور غنی گفت که موقف شما همیشه حمایت از مردم سالاری، آزادی بیان، حقوق زنان و دیگر مشترکات و ارزش ها بوده است.
در مقابل، سفیر جدید دنمارک در افغانستان از آغاز ماموریت اش اظهار خرسندی کرد و با اشاره به روند صلح، گفت که ما خواهان پایان جنگ و حفظ و توسعۀ دستاوردهای ۱۹ سال گذشته در افغانستان می باشیم. بهزاد

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL