04 قوس 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پوهاند محمد رسول باوری ، ازسرمحقق "عبدالله بختانی خدمتگار" درشفاخانه امنیت ملی عیادت کرد

کابل باختر3 قوس پوهاند محمد رسول باوری سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ...

15کشته و زخمی بر اثر خروج قطار از ریل در هند

منابع خبری – باختر3قوس سازمان ریل آهن هند روز جمعه در...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


سیاسی

کابل باختر3 قوس
پوهاند محمد رسول باوری سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ دیروزاز سرمحقق عبدالله بختانی خدمتگار سابق عضواکادمی علوم ، درشفاخانه امنیت ملی، عیادت کرد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر:  سرمحقق عبدالله بختانی خدمتگار عضو متقاعد اکادمی علوم افغانستان ، ازحدود یک ماه به این سو از اثرمریضی که عاید حالش شده است رنج میبرد و درشفاخانه  امنیت ملی بستری میباشد.
درجریان این عیادت درحالیکه لعل پادشاه  رزمون مشاورارشد رییس جمهور درامور علمی ، محمد زرین انځوررییس عمومی رادیو و تلویزیون ملی و محبوبه بابکرخیل رییس فرهنگ مردم وزارت اطلاعات وفرهنگ نیز با سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ همراه بودند ، پوهاند محمد رسول باوری با داکتر معالج  صحبت کرده و ازتلاش او به خاطربهبود صحت بختانی خدمتگار به قدردانی یاد کرد.
سرمحقق عبدالله بختانی خدمتگاریکی از شخصیت های علمی ، شاعر و نویسنده کشوردراین اواخر ازدرد بطن و معده رنج میبرد و به خاطرتداوی ازحدود یک ماه به این سودرشفاخانه امنیت ملی بستری میباشد .
بختانی خدمتگاربه حیث مدیرمسول روزنامه ننگرهار، مدیرمسول مجله ننگرها ، رییس روزنامه هیواد و همچنان دربخش های مختلف وزارت اطلاعات وفرهنگ کارکرده است .
همینگونه درپایان این عیادت کمک نقدی وزارت اطلاعات وفرهنگ نیز به بختانی خدمت گارداده شد. جاوید روشان

منابع خبر ی بین المللی 3 قوس باختر
سید طیب جواد، سفیر افغانستان در لندن هم در این نشست از افزایش سطح همکاری‌های نظامی میان افغانستان و بریتانیا سخن گفت.
آقای جواد به افزایش شمار افسران تحت آموزش افغان اشاره کرد که در یکی از عالی‌ترین نهادهای تربیت کادرهای ارشد نظامی ارتش بریتانیا مشغول آموزش هستند.
سید طیب جواد سفیر افغانستان در لندن می‌گوید امید برای تغییر وضعیت نظامی به نفع دولت افغانستان در مقایسه با قبل تقویت شده است
او گفت که بریتانیا قربانی‌های زیادی در افغانستان داده ولی کمتر از تلاش آنها برای حمایت از دولت مرکزی، گسترش ثبات سیاسی و حمایت از امنیت مردم افغانستان تقدیر شده است.
آقای جواد افزود:"ما می خواهیم به آنها بگوییم، افغانستان قدردان حمایت‌های جامعه جهانی است، خصوصا نظامیانی که برای مقابله با شورش‌گری در افغانستان از جان خود گذشته‌اند."
هارون نادری اتشه (نظامی افغانستان در بریتانیا هم گفت که در حال حاضر ۶ نفر از افسران جوان افغان در حال آموزش در مدرسه نظامی سلطنتی سندهرست بریتانیا و سه نفر دیگر هم در حال گذراندن آموزش‌های مقدماتی برای وارد شدن به این دانشکده نظامی هستند.
او گفت که تحصیل همزمان ۹ افسر جوان در دانشکده‌ای با این اعتبار اهمیت زیادی برای نیروهای نظامی افغانستان دارد.
افرادی چون وینستون چرچیل نخست وزیر بریتانیا در دوران جنگ جهانی دوم و شماری از مشهور‌ترین چهره های نظامی بریتانیا و خاورمیانه از این دانشکده فارغ التحصیل شده‌اند.خلیل

کابل باختر 3 قوس
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام روز گذشته در یک تماس تیلفونی با داکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، بخاطر تلفات جانی و خسارات مالی ناشی از زلزله های اخیر در آن کشور، مراتب همدردی و تسلیت عمیق خویش را به نمایندگی از حکومت و مردم افغانستان ابراز کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، همچنان در این مکالمه تیلفونی، سران دو کشور در رابطه به همکاری های دو جانبه در عرصه های مختلف از جمله خط آهن و مناسبات تجارتی و ترانزیتی بحث و تبادل نظر کردند.# احمدضیا احمدی

 

کابل باختر 3 قوس
جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، دیروز در ارگ دایر شد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوریبه آژانس باختر، در این جلسه، ابتدا گزارش در پیوند به مکتوب که از سوی قوماندانی امن و نظم عامه در رابطه به قطعه ضد آشوب به نشر رسیده و اذهان عامه را مغشوش کرده بود، ارائه شد.
جلسه به رهبری وزارت امور داخله هدایت داد تا در یک کنفرانس خبری، حقایق و اقدامات صورت گرفته در این خصوص را به اطلاع مردم برساند و همچنان به ادارۀ لوی څارنوالی وظیفه سپرده شد تا تحقیقات همه جانبه را در پیوند به نشر مکتوب متذکره انجام داده و وزارت امور داخله با لوی څارنوالی در این رابطه همکاری همه جانبه نماید.
رئیس جمهور تاکید کرد که من منحیث رئیس جمهور افغانستان به هیچ فرد و نهادی اجازه نمی دهم تا مسایل تفرقه افگنانه را انجام دهد و در برابر چنین افراد و نهادها در مطابقت با قوانین نافذۀ کشور، برخورد جدی و قاطع صورت خواهد گرفت. 
در ادامه جلسه، گزارش تفتیش سرقوماندانی اعلی قوای مسلح در رابطه به وضعیت معیشتی قوماندانی زون ۱۰۱ آسمایی شنیده شد و برای رفع مشکلات متذکره به وزارت داخله، هدایات لازم صادر گردید.
سپس گزارش لوی څارنوالی و وزارت ترانسپورت در رابطه به اخاذی های غیرقانونی در مسیر کابل- حیرتان و کابل- تورخم مورد استماع قرار گرفت و به مسئولین مربوطه بخاطر جلوگیری از اخاذی های مذکور، هدایات لازم داده شد.
به همین ترتیب در جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح، وضعیت عمومی امنیتی ولایت های فراه، ارزگان، فاریاب، جوزجان، بغلان، لغمان، غزنی و قندهار مورد بررسی قرار گرفت و به مسئولین ارگان های امنیتی و دفاعی کشور بخاطر بهبود وضعیت امنیتی ولایت های متذکره، هدایات لازم صادر گردید.
در اخیر جلسه، اقدامات نیروهای امنیتی و دفاعی کشور بخاطر از بین بردن فابریکه های پروسس مواد مخدر، مورد ستایش قرار گرفت و تاکید گردید تا اقدامات متذکره منحیث یک پالیسی، ادامه یابد.# ذبیح علم

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL