02 سرطان 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

حمله انتحاری در هلمند بیست و نه کشته و شصت زخمی بجا گذاشت

حمله انتحاری در هلمند بیست و نه کشته و شصت زخمی بجا گذاشت

شهرلشکرگاه 1 سرطان باختر دریک حمله انتحاری درشهرلشکرگاه مرکز ولایت هلمند...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


سیاسی

کابل باختر 1 سرطان
دوکتور نصیر احمد اندیشه معین اداره و منابع وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان دیروز، با دینس هرن و ستیف باندی معاونین سفارت ایالات متحده امریکا در کابل، ملاقات نمود.
به اساس معلومات دفتر سخنگوی وزارت امور خارجه به آژانس باختر،  در این ملاقات، طرفین روی موضوعات امنیتی، پروژه های انکشافی و ساختمانی، مالیه و تعرفه های گمرکی مربوط بحث کردند. ختم/ جاوید 

کابل باختر 1 سرطان
دشمنان افغانستان یکبار دیگر با انجام حمله تروریستی در مقابل نمایندگی کابل بانک در شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند، مردم روزه دار را که برای عید سعید فطر آمادگی می گرفتند، به خاک و خون کشاندند.
گروه های تروريستی حتی در ماه مبارک رمضان که ماه عبادت و بخشش است، دست از کشتار مردم برنداشتند و با انجام حملات خونبار تروریستی در ولایات خوست، کابل، هرات و اینک ولایت هلمند یکبار دیگر ثابت ساختند که به هیچ دین و آئینی پابند نیستند و دشمن انسانیت می باشند.
رئیس‌جمهور غنی این حمله وحشیانه را شدیداً محکوم کرد و گفت: تروریستان یکبار دیگر هموطنان ما را در آستانۀ عید سعید فطر به گلیم غم نشاندند و سوگوار ساختند.
رئیس ‌جمهوری اسلامی افغانستان، به مسوولین ولایت هلمند هدایت داد تا در زمینه تداوی مجروحین از تمام امکانات خویش استفاده نمایند.
رئیس‌جمهور کشور، مراتب تسلیت و غمشریکی خود را به خانواده‌های شهدا ابراز داشته، برای شهدا بهشت برین و به مجروحین این حادثۀ اندوه بار، صحتمندی کامل از درگاه خداوند (ج) استدعا می‌کند. جاوید روشان

کابل باختر/1/ سرطان
شاه حسن مرتضوی سرپرست سخنگوی ریاست جمهوری امروز در یک نشست خبری گفت: آزادی بیان درافغانستان درسطح منطقه الگوی بی نظیراست.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر ، دراین نشست خبری سرپرست سخنگوی ریاست جمهوری تاکید کرد که درراستای تامین آزادی بیان کمیته مشترک از نهادهای مختلف ایجاد شده که در راس آن معاون دوم ریاست جمهوری قرار دارد.
مرتضوی گفت امنیت رسانه ها و فعالیت خبرنگاران برای حکومت وحدت ملی یک اصل اولویت است وکمیته که ایجاد شده یعنی تمام نهادهای ذیربط وظایف شان را دررابطه به تامین امنیت خبرنگاران انجام میدهند.
دراین نشست خبری سرپرست سخنگوی ریاست جمهوری از اعلام تقویم کمیسیون مستقل انتخابات مبنی به تاریخ برگزاری انتخابات ولسی جرگه گفت: از اعلام تقویم برگزاری انتخابات ولسی جرگه ازسوی کمیسیون مستقل انتخابات حمایت میکنیم  و احزاب سیاسی وجامعه مدنی می خواهیم که دراین انتخابات حضور گسترده داشته باشند تا از روند انتخابات بصورت درست نظارت کنند.
مرتضوی دررابطه به واگذاری صلاحیت های رییس جمهور نیز اشاره کرده گفت: صلاحیت های رییس جمهور درقانون اساسی واضع است و میتواند مطابق به آن بخشی از صلاحیت های خود را به شخص دیگر واگذار کند.
سرپرست سخنگوی ریاست جمهوری دربخش از سخنان خود گفت ، درمورد رهایی زندانیان که مرتکب جرم وجنایات شناخته شده اند،  قانون بالای آنان تطبیق میگردد. اما درمورد رهایی زندانیان کدام معامله درکارنیست .
ختم/ جاوید

کابل باختر 1 سرطان
حكم محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان  در مورد توظيف سرپرست وزارت تحصيلات عالي ج ا ا
به تأسی از فقره (13) ماده شصت و چهارم قانون اساسی افغانستان توظيف عبداللطيف روشان به حيث سرپرست وزارت تحصيلات عالي ج ا ا منظور است.
از بارگاه خداوند متعال (ج)، توفیقات مزید برایشان آرزو مینمایم. ختم/ جاوید روشان

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL