01 دلو 1398

RSS Facebook

خبر های جدید

قرارداد انکشاف دیزاین تعمیرجدید موزیم ملی ، امضا شد

قرارداد انکشاف دیزاین تعمیرجدید موزیم ملی ، امضا شد کابل/ اول...

نشست مشورتی٬ نظرخواهی پیرامون مسودۀ پالیسی رسانه های همگانی ، برگزارشد

کابل/ اول دلو/ باختر به حضورداشت حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات...

تبصره

تبصره

کابل/ اول دلو/ باختر حادثه دیروز در شهر کابل...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


جمعه ، 11 میزان 1393 ، 09:58

رئیس جمهور از علمای کشور خواست تا آواز صلح را از منبر هر مسجد بلند کنند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 11 میزان
دکتور محمد اشرف غنی احمدزی رئیس جمهور اسلامی افغانستان امروز با رئیس و اعضای شورای سرتاسری علمای افغانستان، دیدار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار که در ارگ انجام شد، رئیس جمهور کشور ضمن تبریکی حج اکبر به تمام حجاج افغان و علمای افغانستان، گفت: یک امانت بزرگ از طرف خداوند ج و مردم افغانستان به من سپرده شد. این مقام صبر، عجز و در عین حال مقام اراده است.
رئیس جمهور گفت: امیدوارم خداوند به ما این همت را بدهد که خطبه حضرت ابوبکر صدیق را که در روز اول خلافت اش آنرا ایراد نمود، تطبیق کنیم یعنی از علت ظلم بالای ضعیف بپرسیم و علت ضعف را که فقر، بیچاره گی و ظلم است، دور بسازیم و از حقوق ضعیف در مقابل کسیکه از قوت خود سؤ استفاده می کند با اراده محکم و نیت پاک، دفاع کنیم.
دکتور محمد اشرف غنی احمدزی از علمای کرام که وارثین انبیا هستند به خاطر اشتراک شان در انتخابات قدردانی کرده گفت: به برکت و اشتراک شما انتخابات بخیر به اتمام رسید. شما مردم را متوجه کردید که اول امانت خداوند ج و بعداً خیر و ثبات وطن را در نظر بگیرند.
رئیس جمهور با توجه به اینکه در آینده نزدیک به خاطر ایجاد فضای صلح در کشور با علمای کرام نشست های خواهد داشت، از علمای کشور خواست تا آواز صلح را که تقاضای ملت افغانستان است از منبر هر مسجد بلند کنند.
دکتور محمد اشرف غنی احمدزی با ابراز رضایت از وضعیت حجاج افغان در عربستان سعودی،  به مولوی قیام الدین کشاف رئیس شورای سرتاسری علمای افغانستان هدایت داد تا به نماینده گی از وی حجاج افغان را هنگام برگشت از حج بیت الله شریف مورد استقبال قرار دهد.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.