01 ??? 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

معینیت امورجوانان با پوهنتون های خصوصی تفاهمنامه تحصیلی امضا کرد

معینیت امورجوانان با پوهنتون های خصوصی تفاهمنامه تحصیلی امضا کرد

کابل/ ۱حوت/ باختر معینیت امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ تفاهمنامه...

کابل و امنیت شکننده٬ نگرانی های امنیتی درشهر جدی تر شده است

کابل و امنیت شکننده٬ نگرانی های امنیتی درشهر جدی تر شده است

کابل/اول حوت/ باختر از طرح جدید امنیتی در کابل یک...

آمریکا برای نخستین بار متحد آسیایی خود را تهدید کرد

آمریکا برای نخستین بار متحد آسیایی خود را تهدید کرد

واشنگتن/ یونهاپ/ اول حوت/ باختر آمریکا برای نخستین بار متحد آسیایی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

محمد اشرف غنی رییس جمهوری با اعضای خانواده شهید بریدمل محمد نور و بزرگان وردک، ابراز غمشریکی کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 25 سنبله
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان، دیروز با اعضای خانواده شهید بریدمل محمدنور که در ۱۸ سنبله امسال از سوی افراد مسلح غیر مسوول در شهر کابل به شهادت رسید و همچنان بزرگان و متنفذان وردک، غمشریکی کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در مراسمی که به این مناسبت در قصر چهارچنار برگزارشده بود، داکتر غلام فاروق وردک وزیر دولت در امور پارلمانی، انجنیر سید رحیم ستار و عبدالمالک هاشمی صحبت کردند و با تشکر از غمشریکی رییس جمهور، گفتند که افراد مسلح غیر مسوول، محمدنور یکتن از منسوبان گارنیزون کابل را هنگام انجام وظیفه‌ مقدس به گونه بی رحمانه، به شهادت رساندند.
آنان پیشنهاد کردند که درکنار مجازات قاتلان محمد نور، چهار راه ترافیک به نام وی مسمی شود، به فرزند وی که در گارنیزون وظیفه دارد، ترفیع داده شود و وهمچنان اعطای اپارتمان به خانواده شهید، پدر و مادر موصوف به حج فرضی یا عمره به بیت الله شریف فرستاده شوند.
آنان پیشنهادهای خود را در خصوص تغییر در شیوۀ برگزاری هفته شهید که همه ساله باعث خشونت و تلفات می شود، جلوگیری از تلفات ملکی در عملیات های شبانه، توجه به امنیت ولسوالی های میدان وردک و همچنان  ایجاد دو حوزه امنیتی به منظور تامین امنیت ناحیه پنجم شهر کابل و ایجاد سمینار در مورد کارنامه ها و شخصیت غازی محمد جان‌خان با رییس جمهور شریک کردند.
سپس محمد اشرف غنی رییس جمهوری صحبت کرد و با غمشریکی با خانواده شهید برید مل محمد نور و بزرگان و متنفذان قوم وردک، گفت که غم از دست دادن این شهید و هر شهید دیگر قوای مسلح کشور، غم من است. وی تلاش و فداکاری های بزرگان قوم وردک را در راستای دفاع از کشور ستایش کرد.
رییس جمهور کشور بریدمل محمد نور را یک شخص وطن دوست، شهید اردوی ملی و افتخار همه خواند و با قدردانی از شجاعت وی، به خانواده و بزرگان وردک تسلیت ابراز کرد و برای آنان صبر جمیل از درگاه خداوند متعال آرزو کرد. وی افزود که  عاملان شهادت بریدمل محمد نور، برعلاوه مجازات، برای دلجویی خانوادۀ آن شهید نیز خواهند رفت. 
محمد اشرف غنی رییس جمهوری با اشاره بر شجاعت و دلیری نیروهای امنیتی و دفاعی کشور گفت: به هیچ مقام دولتی اجازه نمی دهیم که از نیروهای امنیتی و دفاعی ما انتقاد کنند و باید همه از شجاعت و دلیری آنان ستایش به عمل آورند.
محمد اشرف غنی افزود: به تکرار گفتیم که در مراسم گرامی داشت از هفته شهید به امنیت و مصئونیت مردم توجه کنند، اما هر سال در این مراسم خشونت ایجاد می شود و شهریان کابل آزار و اذیت می شوند. وی به وزیر دولت در امور پارلمانی هدایت داد که این موضوع را برای بحث به ولسی جرگه ارائه کند، تا برای آینده، در این خصوص ترتیبات لازم گرفته شود.
رییس جمهوری به مسوولان مربوط هدایت داد که چهارراه ترافیک را به نام شهید بریدمل محمد نور نام گذاری کنند، برای آن شهید رتبۀ جگرنی و به پسرش که در گارنیزیون کابل وظیفه دارد، یک رتبه و همچنان به خانواده شان خانۀ رهایشی  داده شود. وی افزود که برای فرستادن والدین شهید بریدمل محمدنور به منظور عمره و یا حج فرضی به بیت الله شریف، از پول شخصی خویش چهار صد هزار افغانی اهدا خواهد کرد.
محمد اشرف غنی رییس جمهوری به والی میدان وردک به خاطر توجه و اقدامات اساسی جهت تامین امنیت ولسوالی های ولایت مذکورهدایت داد وهچنان گفت که به منظور تامین امنیت بهتر ناحیۀ پنجم کابل، حوزۀ مربوط به دو حوزۀ امنیتی تقسیم می شود. وی افزودکه برای جلوگیری از تلفات ملکی، در عملیات های شبانه تغییرات اساسی رونما می شود.
رییس جمهوری در اخیر سخنانش به داکتر فاروق وردک به خاطر تعیین تاریخ برگزاری  و انجام امور سمینار گرامی داشت از شخصیت و کارنامه های غازی محمد جانخان وردک هدایات لازم داد.# ماری

Last modified on ?????? ، 25 ????? 1398 ، 06:16

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.