حکمتیار: همه آرای غیر بایومتریک باید باطل شود و شمارش آراء متوقف شود

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 28 عقرب / باختر
گلبدین حکمیتار رییس دسته انتخاباتی صلح وعدالت اسلامی امروز درنشست خبری درجمع هوادارانش با انتقاد ازکمیسیون انتخابات گفت : همه آرای غیر بایومتریک باید باطل شود و روند باز شماری آرا متوقف شود .
به گزارش آژانس باختر : رییس دسته انتخاباتی صلح وعدالت اسلامی همچنان دراین نشست خبری  تاکید کرد کسانی که درروند انتخابات مرتکب تقلب شده اند باید به محکمه معرفی شوند .
وی تصریح کرد از2.5 میلیون رای ، 1.2 میلیون رای تقلبی است وکسانی که درگیر تقلب درانتخابات هستند باید پاسخگو باشند.
حکمیتار افزود که کمیسیون مستقل انتخابات باید قبل از آغاز روند باز شماری آرا ، 300 هزار رای مورد اختلاف را از روند بازشماری خارج می کرد اما به تعهدات خود عمل نکرد.
او گفت ازسوی دیگر شرکت درملوک آلمانی تعهد کرده بود که نتایج انتخابات را پس از چند ساعت ازروز رای گیری اعلام می کند اما به وعده خود عمل نکرد .
حکمیتارتاکید کرد که  شرکت درملوک باید به محکمه معرفی شود زیرا این نهاد به تعهدات خود عمل نکرد ه است .
این درحالیست که هواداران دسته  انتخاباتی ثبات وهمگرایی وشماری از دسته های انتخاباتی دیگر درنه ولایت  مانع ازسرگیری روند تفتیش وبازشماری آرا شده اند ودرچندین ولایت دفترهای کمیسیون مستقل انتخابات را بسته اند .
درهمین حال اورنگ زیب عضو کمیسیون مستقل انتخابات به رسانه ها گفته است که یک تیم فنی برای بررسی خواست های نامزدانی که مانع ازسرگیری روند بازشماری ارا شده اند  کار می کند وبه زودی در یک نامه  رسمی به نگرانی های این نامزدان پاسخ خواهد داد . جاوید روشان

Last modified on ?? ???? ، 28 ???? 1398 ، 12:42
back to top