22 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

داکترعبدالله:سهم معنادار زنان در حکومت و امور صلح حفظ خواهد شد

داکترعبدالله:سهم معنادار زنان در حکومت و امور صلح حفظ خواهد شد

کابل باختر ۲۲ سرطان اعضای شبکه زنان افغان با قدردانی از...

افراد مسلح یک کارمندوزارت داخله رادرشکردره به شهادت رساندند

کابل/ ۲۲ سرطان /باختر افراد مسلح ناشناس یک کارمندوزارت امورداخله را...

بنیاد آغاخان از تلاش‌های صلح در افغانستان حمایت می‌کند

بنیاد آغاخان از تلاش‌های صلح در افغانستان حمایت می‌کند

کابل/ ۲۲ سرطان /باختر داکترعبدالله باخانم شهرزاده هیرجی، سفیر والاحضرت آغاخان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

محمد اشرف غنی رییس‌جمهوری وضعیت عمومی امنیتی ننگرهار را ارزیابی کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/۲۸ عقرب/باختر
محمداشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان و سر قومندان اعلی قوای مسلح در رأس یک هیئت عالی‌رتبۀ دولتی، صبح امروز به ننگرهار سفر کرد و با مسوولان ملکی و نظامی آن ولایت دیدار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر٬ ابتدا، شاه‌محمود میاخیل والی ننگرهار، تورن جنرال عبدالهادی ترین قومندان قول اردوی ۲۰۱ سیلاب، نظرعلی واحدی رییس امنیت و ایمل نیازی قومندان امنیه ننگرهار، گزارش شان را در رابطه به وضعیت عمومی امنیتی آن ولایت به رییس‌جمهوری ارائه کردند و از هماهنگی خوب میان نیروهای امنیتی و دفاعی اطمینان دادند.
آنان گفتند که در نتیجه‌ عملیات نظامی، هماهنگی خوب میان نیروهای امنیتی و دفاعی و همکاری نیروهای خیزش مردمی، کمر داعش شکسته است و ۲۴۳ جنگجوی این گروه با ۶۲۵ زن و کودک، به نیروهای افغان تسلیم شدند.
مسوولان تصریح کردند که در میان تسلیم‌شدگان اتباع پاکستان، ایران، تاجکستان، آذربایجان، قزاقستان، مالدیف و ازبکستان شامل هستند. برای زنان و کودکان این گروه محل سکونت، سهولت‌های صحی و غذایی فراهم شده است و از آنان تحقیق جریان دارد.
رییس‌جمهوری از والی ننگرهار و مسولان امنیتی و دفاعی به منظور رهبری و مدیریت خوب شان تشکر کرد و گفت : شکست‌دادن داعش در ننگرهار، نه تنها برای این ولایت و افغانستان، بل برای منطقه یک دست‌آورد بزرگ است؛ این دست‌آورد را برای نیروهای امنیتی و دفاعی، نیروهای خیزش مردمی و مردم ننگرهار، تبریک می‌گویم.
رییس‌جمهوری خاطر‌نشان کرد: با زنان و کودکان این گروه مطابق فرهنگ و عنعنه‌ ما، ترتیبات گرفته شود و در این مورد به والی ننگرهار هدایت مشخص داد. رییس‌جمهوری همچنان از مردم ننگرهار به ویژه از کسانی که داعشیان به آن‌ها صدمه رسانده اند، خواست که در رابطه به سرنوشت داعشیان پیشنهاد ها و نظریات شان را با وی شریک کنند.
رییس‌جمهوری گفت : نیروهای سرحدی باید در چوکات قول‌اردوها مدغم شوند  و در امتداد خط فرضی دیورند جابه‌جا شوند؛ تمویل و تجهیز نیروهای خیزش مردمی که برای دفاع از وطن قربانی‌های زیادی داده اند، از اولویت‌های ما است.
رییس‌جمهوری  فداکاری‌ها و تلاش‌های مردم ننگرهار را در زمینه‌ سرکوب داعش ستایش کرد و به مسوولان مربوط هدایت داد که به اقوام شینواری، مومند و دیگر اقوامی که در سرکوب داعش قربانی‌های زیادی متحمل شده اند، توجه خاص صورت گیرد.
رییس‌جمهوری به مسوولان ننگرهار هدایت داد که در مناطق تصفیه‌شده‌ ننگرهار، پروژه‌های انکشافی تطبیق شود و به نیازهای اولیه‌  مردم در آن مناطق، رسیدگی شود. وی افزود: پس از دسته‌بندی جنگجویان داعش که تسلیم شده اند، با کشورهای منطقه و جهان باید به نتیجه برسیم و آنان باید مسوولیت اتباع خویش را بپذیرند.
رییس‌جمهوری هماهنگی میان نیروهای امنیتی و دفاعی  و مردم ننگرهار را مفید خواند و به منظور تقویت هرچه بیشتر این هماهنگی در تصفیه‌  مناطق باقی‌مانده و عملیات تصفیه یی، هدایات لازم صادر کرد.#نالان

 

Last modified on ?? ???? ، 28 ???? 1398 ، 12:40

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.