06 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

Youtube Player

khantry design

اعلانات

رییس جمهوری با والیان ولایت های زون شرق در رابطه به تدابیر مبارزه با ویروس کرونا صحبت کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ 12 حمل /باختر
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغاانستان امروز از طریق ویدیو کنفرانس با والیان ولایت های زون شرق در رابطه به تدابیر و مبارزه با ویروس کرونا، بحث کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این ویدیو کنفرانس که در ارگ انجام شد، ابتدا والیان ننگرهار، لغمان، کنر و نورستان پیشنهادات شان را در بخش تهیه مواد خوراکی و تجهیزات طبی به هدف مبارزه با ویروس کرونا در ولایت های مربوط شان، با رییس جمهوری شریک کردند.
محمد یوسف غضنفر، نمایندۀ فوق العادۀ رییس جمهور در امور توسعۀ اقتصادی و تجارتی و کاهش فقر با ابراز امتنان از والیان، گفت که در رابطه به انتقال گندم با سفیر قزاقستان صحبت شده است و به منظور انسجام کمک ها و مواد خوراکی در هماهنگی با وزارت های صنعت و تجارت، ترانسپورت و مالیه، نیاز به ایجاد یک راهکار منظم است.
امرالله صالح معاون اول رییس جمهور با اشاره به پالیسی یازده ماده یی که به هدف مبارزه با کرونا تدوین شده است، گفت که مسوولیت جلب و انسجام کمک های موسسات را والیان به عهده گیرند. کارکنان خدمات صحی از امتیازات حق الخطر برخوردار اند و خدا ناخواسته در صورتی که جان خود را از دست می دهند، از امتیازات شهدای قوای مسلح کشور، مستفید خواهند شد.
معاون اول رییس جمهور با تاکید بر انسجام علما، گفت که در روشنایی هدایت رییس جمهور کشور طرزالعمل های تدارکاتی تسهیل شده است و والیان خواست ها و پیشنهادات عاجل خویش را با سرپرست اداره امور شریک کنند.
وی افزود که در صورت تمدید مدت قرنطین، باید فهرست منظم و واضح افراد فقیر و نیازمند ترتیب شود.
صالح خطاب به والیان گفت که گزارش حوادث و آفات طبیعی که در ده سال گذشته در ولایت های مربوط شما اتفاق افتاده است و همچنان سنجش امسال را به صورت کتبی ترتیب کنند، تا در روشنایی آن تصامیم و تدابیر اتخاذ شود.
معاون اول رییس جمهور تصریح کرد که نرخ ها در بازار توسط پولیس نه، بلکه توسط آگاهی عامه کنترول شود و برای مردم اطمینان بدهید که خطر قحطی وجود ندارد و توان مبارزه با این آفت را داریم. وی افزود که آگاهی عامه دو بخش دارد، بخش ترتیب پیام ها مسئولیت وحید عمر مشاور ارشد رییس جمهور و رییس عمومی اداره روابط عامه و استراتیژیک می باشد، اما پیام رسانی به شمول والیان مسوولیت مشترک همه ماست.
رییس جمهوری با ابراز امتنان از والیان ننگرهار، لغمان، کنر و نورستان گفت که در مرحلۀ اول پنجاه میلیون افغانی برای ننگرهار و بیست بیست میلیون افغانی برای لغمان، کنر و نورستان انتقال یابد. همچنان به منظور مبارزه با کرونا در ولایت های متذکره، به سرپرست ادارۀ امور هدایت داد تا وسایل مورد نیاز به این ولایت ها داده شود.
رییس جمهور گفت که مسوولیت گندم و مواد خوراکی به امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری انتقال شده است و او در این قسمت اقداماتی خواهد کرد. همچنان در دو هفتۀ آینده مواد خوراکی کافی از هند به افغانستان خواهد رسید.
رییس جمهوری با اشاره به اتخاذ تدابیر لازم در تورخم، گفت که به وزارت صحت عامه هدایت داده است که در تورخم لابراتوار ایجاد کند و افرادی مبتلا به کرونا پس از تشخیص برای مدت معین قرنطین شوند.
رییس جمهور به والیان هدایت داد تا در رابطه به پیداوار زراعتی ولایت های مربوطۀ شان گزارش واضح ارائه کنند، تا درصورتیکه این پیداوار به دلیل خطرات در معرض ضایع شدن قرار داشته باشند، جلو آن گرفته شود.
وی افزود که مسوولیت انسجام زمین به معاون اول ریاست جمهوری انتقال شده است، در کنار تسریع و حمایت از سرمایه گذاری و پارک های صنعتی، برای کاریابی در شهرها نیز اقدامات صورت گیرد.
رییس جمهوری با تاکید به والیان گفت که با صرافان در ولایت های مربوط شان همانند کارکنان خدمات صحی رفتار صورت گیرد و از آنان حمایت شود. وی افزود که در بخش معارف و تحصیلات عالی طرح واضح نهایی و سافت ویری که به خاطر آموزش آنلاین از سوی متخصصان افغان در پولی تخنیک ساخته شده است، تصویب خواهد شد.
رییس جمهوری کشور به والیان هدایت دادکه  به منظور مبارزه بر ضد ویروس کرونا به خاطر آگاهی عامه و انسجام کمک ها از میثاق شهروندی، شوراهای انتخابی و دیگر ساختارها استفاده کنند و برای مراحل مختلف آمادگی داشته باشند. احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.