18 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

انفجاری ناشی از ماین چسپکی در حوزه پانزدهم رخداد

انفجاری ناشی از ماین چسپکی در حوزه پانزدهم رخداد

کابل/ 18 اسد/ باختر حوالی ساعت 7/30 امروز صبح یک عراده...

بیش از دو میلیون نفر در هند به کرونا مبتلا شده اند

بیش از دو میلیون نفر در هند به کرونا مبتلا شده اند

دهلی جدید/ دویچله/ ۱۷ اسد/ باختر در هند به عنوان سومین...

امریکا به لبنان مواد غذایی و دوا می‌فرستد

امریکا به لبنان مواد غذایی و دوا می‌فرستد

واشنگتن/ وی او ای / ۱۷ اسد / باختر ایالات متحدۀ...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

اعلامیۀ مطبوعاتی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در مورد انکشافات اخیر درکشور

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 9 سرطان باختر
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در آغاز جلسۀ امروزی کابینه، حمله تروریستی برکارمندان کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان راتقبیح کرد و به نهاد های امنیتی دستور داد که همانند تامین امنیت علمای دینی، برای تامین امنیت کارمندان حقوق بشری، فعالان جامعه مدنی و نهادهای عدلی و قضایی تدابیر ویژه اتخاذ کنند.
رئیس جمهورگفت که با هدف قراردادن آزادی ها و ارزش ها در دو دهۀ پسین، حرکت خطرناک در کشور آغاز شده است وحکومت برای جلوگیری آن متعهد است. 
رئیس جمهوری گفت که ادارۀ بازرس صلاحیت دارد که اتهامات وشکایات مبنی بر سؤاستفاده از وجوۀ تخصیص شده برای مبارزه با ویروس کرونا را مورد بررسی قراردهد و در این خصوص به مردم گزارش بدهد.
رئیس جمهور کشور گفت که بندر غلام خان و دروازه های سپین بولدک و تورخم برای صادرات افغانستان باز شده است و رساندن محصولات افغانستان به بازارهای منطقه مهم است.
رئیس جمهور به تمام اداراتی که در بخش صادرات محصولات افغانستان مسئولیت دارند، هدایت داد که به منظور ایجاد سهولت درگمرک ها و بندرها با تاجران نشست داشته باشند و پیشنهادهای آنان را به جلسه آینده کابینه ارائه کنند.
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری هدایت داد که مشکلات موجود در ادارات مربوط باید مورد بررسی قرار گیرد و راه حل برای آن جستجوشود. بندرها و گمرک ها بیشتر فعال شوند و مبارزه جدی با فساد صورت گیرد.
رئیس جمهوری خاطرنشان کرد که ادارۀ افغان پُست ظرفیت های خوبی برای خدمت به مردم دارد واکنون می تواند پاسپورت ها را در داخل وخارج به افغانان برساند.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.