09 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

چهارمین کنفرانس قاضی القضات های کشورهای عضو سازمان همکاری های شانگهای برگزار شد

چهارمین کنفرانس قاضی القضات های کشورهای عضو سازمان همکاری های شانگهای برگزار شد

کابل/ ۹عقرب/ باختر قانونپوه سیدیوسف حلیم٬ قاضی القضات ورییس ستره محکمه٬...

مظنونان جرم های جنایی در سمنگان، پروان و بلخ بازداشت شدند

مظنونان جرم های جنایی در سمنگان، پروان و بلخ بازداشت شدند

ولایت‎ها/ 9عقرب/ باختر هژده تن به ظن جرم های جنایی در...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

جلسۀ کابینه تحت ریاست رئیس جمهوری، برگزار شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل / ۲۰ اسد / باختر

جلسۀ کابینه تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام امروز با اشتراک اعضای کابینه و والیان کشور از طریق ویدیوکنفرانس در ارگ برگزارشد.

ابتدا رئیس جمهوری و اعضای کابینه  از برگزاری موفقانۀ لویه جرگۀ مشورتی صلح که ممثل ظرفیت و اجماع ملت در تصمیم گیری موضوعات مهم ملی و ظرفیت دولت در برگزاری جلسات بزرگ و ملی است و اساس آن مسوولیت پذیری و مراجعه به خواست و آرای ملت است، ابراز خرسندی کردند.

همچنان کابینه با ابراز سپاسگزاری از کمیسیون برگزاری لویه جرگۀ مشورتی صلح و سایر نهادها و شخصیت های ملی در تدویر موفقانه این جرگه، به ریاست ادارۀ امور هدایت داد که کارکنان موظف این لویه جرگه را، تقدیر مادی و معنوی کند.

سپس از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور که در تامین امنیت شهر کابل و تالار لویه جرگۀ مشورتی سعی و تلاش بی دریغ کردند، قدردانی شد و نهادهای ذیربط غرض تقدیر از آنان در ایام تجلیل از یکصد و یکمین سالگرد استرداد استقلال افغانستان، توظیف شدند.

جلسۀ کابینه از اشتراک فعال زنان در لویه جرگۀ مشورتی صلح؛ قدردانی کرد و ادارۀ ارگان های محلی را جهت توحید نظریات و پیشنهادهای اعضای اشتراک کنندۀ لویه جرگۀ مشورتی به اعضای کابینه غرض رسیدگی به مشکلات ولایات مربوط شان، توظیف کرد.

همچنان نهادهای ذیربط را به منظور ترتیب و ارائه گزارش از مصارف لویه جرگۀ مشورتی صلح، به مردم و غرض صرفه جویی و نصف شدن مصارف رجال برجسته و تجدید روی سند تقنینی غرض توزیع موترهای زرهی، موظف کرد.

کابینه، کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی را جهت تعریف و تفکیک وظایف و مسوولیت های معینان و رییسان مرکزی و ولایتی و تجدید نظر روی تعداد بست های فوق و مافوق خدمات ملکی در مرکز و ولایت ها و همچنان این کمیسیون را مبنی بر ارائه گزارش وضعیت روند استخدام کارکنان خدمات ملکی به جلسات کابینه، توظیف کرد.

سپس در مورد انسجام یک تعداد داکتران افغان مقیم خارج کشور غرض ارائه مشوره و بحث روی برنامۀ صحت و نحوه همکاری آنان معلومات ارائه شد و به وزارت مالیه مبنی بر ارائه گزارش از تعداد دستگاه های تنفس مصنوعی ثبت شده در گمرکات کشور به ریاست جمهوری و جلسۀ بعدی کابینه، هدایت صادر شد.

جلسه کابینه وزارت عدلیه و دفتر وزیر دولت در امور پارلمانی را جهت مطالبۀ طرح قانون تشکیلات و صلاحیت قوه قضائیه از ولسی جرگه غرض غنامندی بیشتر طرح متذکره، توظیف کرد.

کابینه، طرزالعمل تعیینات کارکنان خدمات ملکی را منحیث یک مقرره درپرنسیب تصویب کرد و همچنان به نهادهای ذیربط غرض ساده سازی فورم ارزیابی اجراات ماموران خدمات ملکی و طی مراحل بعدی مقرره مذکور؛ هدایات لازم داد.

در اخیر، کابینه طرح وزارت معارف مبنی بر آغاز دروس حضوری صنوف یازدهم و دوازدهم مکاتب دولتی، صنوف هفتم الی دوازدهم لیسه های شبانه، صنوف اول الی دوازدهم مکاتب خصوصی با در نظرداشت دستورالعمل های صحی وزارت صحت عامه را اعتبار از اول سنبله سال ۱۳۹۹ مورد تصویب قرار داد.#

 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.