02 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

امریکا تجویزریمدیسویر را برای بیماران کووید١٩ تصویب کرد

امریکا تجویزریمدیسویر را برای بیماران کووید١٩ تصویب کرد

واشنگتن/ وی اوای/۲ عقرب/باختر ادارۀ غذا و دوای امریکا دیروز...

طالبان هفت کارگریک شرکت سرک سازی را دربلخ ربودند

طالبان هفت کارگریک شرکت سرک سازی را دربلخ ربودند

مزارشریف/ ۲ عقرب/ باختر طالبان امروزهفت کارگریک شرکت خصوصی سرک سازی...

 ششمین دوررقابت های ماراتن کشور،دربامیان برگزارشد

ششمین دوررقابت های ماراتن کشور،دربامیان برگزارشد

بامیان/۲ عقرب/ باختر ششمین دور رقابت های ماراتن کشور،امروزبا شرکت حدود۵۰۰...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

محمداشرف غنی با رییسان واعضای کمیسیون‎های اموردفاعی، تمامیت ارضی وامنیت داخلی ولسی جرگه، دیدارکرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

 

کابل/ 7 میزان / باختر

محمد اشرف غنی رییس‌ جمهوری اسلامی افغانستان امروز با رییسا و اعضای کمیسیون‌های اموردفاعی، تمامیت ارضی وامنیت داخلی ولسی جرگه در ارگ، دیدارکرد.

به گزارش آژانس باختر؛ دراین دیدارابتدا، گل پادشاه مجیدی وزیردولت در امورپارلمانی با اشاره به نقش کلیدی کمیسیون‌های اموردفاعی، تمامیت ارضی وامنیت داخلی گفت که کمیسیون‌های مذکوربا نظارت دقیق ازامورامنیتی ودفاعی کشورو درهمکاری نزدیک با این ارگان‌ها، خواست های مردم را با آنان شریک می‌ کند.

بعد، میر حیدرافضلی رییس کمیسیون اموردفاعی وتمامیت ارضی ولسی جرگه، خان آقا رضایی رئییس کمیسیون امنیت داخلی و وژمه صافۍ معاون این کمیسیون، گزارش اجراآت کمیسیون‌های مربوط شان را با رییس ‌جمهوری شریک کردند.

آنان از روحیه بلند، مبارزه و فداکاری‌های نیروهای ملی امنیتی و دفاعی کشورقدردانی کردند وگفتند که باید به تجهیز این نیروها و موضوعات دیگراز قبیل رخصتی و حل مشکلات آنان به صورت اساسی توجه صورت گیرد.

آنان افزودند که ولسی جرگه به صورت قاطع ازحکومت، روند صلح و نظام و جمهوریت حمایت می‌کند.

به همین ترتیب تأکید صورت گرفت که حکومت، شورای ملی وسیاستمداران باید ازصدای واحد برخوردار باشند و ازفرصت به دست‌آمده برای صلح استفاده اعظمی صورت گیرد.

 آنان افزودند که مردم خواهان یک صلح باعزت وپایدارهستند که در آن نظام، جمهوریت، حقوق شهروندان خصوصاً زنان ودستآوردهای نوزده سال اخیر حراست شود.

بعد رییس‌ جمهوری صحبت کرد وبا بیان خوش آمدید به رییسان واعضای کمیسیون‌های مذکور، گفت که تدارکات وزارت‌های دفاع ملی و امور داخله به‌ مثابه کلید رشد زراعت ومالداری تلقی می شود و دراین راستا کار روی مرحله دوم اصلاحات، جریان دارد.

رییس‌ جمهوری با ستایش ازقهرمانی‌ وفداکاری نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کشور، تأکید کرد وگفت که برای حمایت از آنان صدای واحد شورای ملی ومردم نیاز است و به خانوادهای شهدا رسیدگی بیشتر صورت خواهد گرفت.

رییس جمهوری کشور خاطرنشان کرد که جرگه مشورتی صلح، صبر و اخلاق بلند ملت را تمثیل کرد و موانع برسر راه رهایی زندانیان طالب را با تدبیرهموارکرد.

 وی با تاکید گفت که هیچ کسی با ارزش های جمهوریت و نیروهای امنیتی و دفاعی، معامله نمی تواند.

رییس جمهوری تصریح کرد که مردم افغانستان از نظام کنونی به گونه قاطعانه حمایت می کنند و خواهان آن استند وهمچنان با حفاظت دستآوردهای نوزده سال گذشته، صلح پایداروباعزت درچارچوب قانون اساسی کشورمی خواهند.

وی افزود که ابعاد بحث باید وسعت پیدا کند، زیرا این قوت نظام، جمهوریت ومردم را نشان می دهد.

رییس جمهوری دراخیر سخنان خود گفت: ما همکاری نزدیک، همه جانبه واساسی با شورای ملی را می خواهیم و به پیشنهاد های شما از نهادها و مسوولان مربوط رسیدگی خواهند کرد.

 وی افزود که مناسبات ما با جهان وکشورهای منطقه براساس منافع دوجانبه استواراست و به مدیریت آب ها نیز توجه اساسی صورت می گیرد.

احمدضیا احمدی

 

Last modified on ?????? ، 7 ????? 1399 ، 17:25

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.