24 میزان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پولیس از امنیت انتخابات در تخار اطمینان داد

پولیس از امنیت انتخابات در تخار اطمینان داد

تالقان 24 میزان باختر آمر امنیت تخار اطمینان میدهد که روند...

معین امورجوانان ازجوانان خواست که درانتخابات پیشرو سهم فعال بگیرند

معین امورجوانان ازجوانان خواست که درانتخابات پیشرو سهم فعال بگیرند

کابل باختر24 میزان داکترکمال سادات معین امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ ...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


امنیتی

تالقان 24 میزان باختر
آمر امنیت تخار اطمینان میدهد که روند رای دهی در آن ولایت به دور از مشکلات برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، نظام الدین غوری آمر امنیت قومندانی امنیه تخار از وضعیت خوب امنیتی در آن ولایت سخن گفت و افزود: نیروهای امنیتی در تمام مراکز رای دهی در روز انتخابات موظف میشوند و آماده هرنوع همکاری با کارمندان دفتر انتخابات در آن روز خواهند بود.
غوری برای مردم تخار اطمینان داد که روند رای دهی در آن ولایت به دور از نا امنی برگزار خواهد شد.
از سوی دیگر مسوولان ریاست امور زنان آن ولایت نیز تاکید می ورزند که جهت اشتراک و حضور بیشتر زنان در انتخابات منسوبان امنیتی مکلف اند که زنان را در محلات بررسی پولیس استخدام کنند تا مردم در جریان اشتراک در این روند با چالش های امنیتی مواجه نشوند.
احمد تمیم تلاش سخنگوی دفتر انتخابات تخار می گوید که از دوصد و چهل و هفت مرکز رای دهی سی مرکز آن به دلایل مشکلات امنیتی، اختلافات قومی، حضور افراد مسلح غیر مسوول و مخالفان مسلح مسدود است.
وی افزود: هر چند علاقه مندی مردم نسبت به روند انتخابات بیشتر است، اما تهدیدات امنیتی در ولسوالی های درقد، ینگی قلعه، خواجه غار، خواجه بهاء الدین و نمک آب مردم را از اشتراک در رای دهی نگران کرده است.
قراراست در ۲۸ میزان مردم کشور به پای صندوق های رای بروند و نمایندگان شان را برای ولسی جرگه و شوراهای ولسوالی ها انتخاب انتخاب کنند. احمد نعیم دوستی

کابل 24 میزان باختر
از اثر ضربات هوایی قوای ایتلاف درمنطقه قربان ولسوالی قره باغ ولایت غزنی یک عراده موترتونس با چهار نفر انتحاری ازبین رفته است.
به گزارش آژانس باختر به نقل ازخبر نامه وزارت دفاع ملی ، همچنان از اثر ضربات هوایی قوای ایتلاف درساحه چوری کلی ولسوالی آب بند ولایت غزنی اجرات صورت گرفته که درنتیجه آن (19)نفر دشمن از افراد ظریف کوچی کشته شده و(7)شان زخمی گردیده،قابل یاد آوری است که دراین حمله یک میل زیکویک دشمن با دو عراده وسطه آنها که عبارت است رنجر وتونس بوده نیزتخریب گردیده است.فریبا

دایکندی 24 میزان باختر
پنج طالب مسلح دیشب در ولایت دایکندی کشته شدند.
غلام سخی غفوری قومندان امنیه ولایت دایکندی به خبرنگار محلی آژ انس باختر گت که این مخالفان مسلح زمانی کشته شدند که بالای پاسگاه های امنیتی ولسوالی کجران حمله کردند.
وی افزود که در این حمله پنج مخالف مسلح کشته شدند ودوازده تن دیگر شان  زخم برداشتند.شکریه

فاریاب 24 میزان باختر
یک فرد ملکی در انفجار ماین  در فاریاب  به شهادت رسید و هشت فرد ملکی دیگر زخم برداشتند.
کریم یورش مسوول دفتر مطبوعاتی  قومندانی  امنیه فاریاب به خبرنگار  آژ انس باختر گفت: موتر حامل این افراد در منطقه جنگل  در مسیر ولسوالی دولت آباد فاریاب وولسوالی اندخوی  با ماین کنار جاده یی برخورد کرد که در نتیجه یک تن شان جان باخت و هشت تن دیگر آنها زخم برداشتند .
منبع گفت زخمی ها به شفاخانه انتقال شده ا ند. شکریه

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL