27 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سرپرست وزارت معارف به پرسش های سناتوران پاسخ داد

سرپرست وزارت معارف به پرسش های سناتوران پاسخ داد

کابل باختر 26 جوزا سرپرست وزارت معارف درجلسه امروز مشرانوجرگه،...

141 کودک مصاب به سوراخ قلب به شفاخانه های دولتی معرفی شدند

141 کودک مصاب به سوراخ قلب به شفاخانه های دولتی معرفی شدند

کابل باختر 26 جوزا جمعیت هلال احمر افغانی با همکاری جمعیت...

نخستین جلسه کمیسیون ملی حمایت از حقوق طفل برگزار شد

نخستین جلسه کمیسیون ملی حمایت از حقوق طفل برگزار شد

کابل باختر26 جوزا اولین جلسه کمیسیون ملی حمایت از حقوق طفل...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


امنیتی

کابل  باختر ۲۶  جوزا
در حالی که شهریان کابل از جرایم روز افزون جنایی نگران اند  پولیس مبارزه با تروریزم وزارت امورداخله، 6 تن را در پیوند به اخلال امن و نظم عامه و رهزنی از مربوطات ناحیه دهم شهر کابل بازداشت کردند.
دفتر مطبوعاتی وزارت امور داخله امروز با ارسال خبرنامه یی گفته است، افراد بازداشت شده با استفاده از شهرت شخصیت های با نفوذ دست به جرایم مختلف جنایی در شهر کابل می زدند.
از نزد این افراد يك ميل سلاح و دو عراده واسطه نقلیه بدون اسناد به دست پولیس مبارزه با تروریزم افتاده است.
در روز های اخیر پولیس کابل مبارزه با باند های جنایی را شدت بخشیده است و چند باند جنایتکار را متلاشی کرده است و شماری از افراد این دسته های جنایتکاررا بازداشت کرده است .
در تازه ترین انکشاف ٬ نبی کوهبندی یک جنایتکار متکرر روز گذشته در درگیری با پولیس  در ساحه ناحیه نهم شهر کابل کشته شد. مگر با وجود تلاش های پولیس٬ افراد مسلح غیر مسوول ٬ همچنان عامل ناامنی در پایتخت و شهر های دیگر اند.
روز گذشته در درگیری میان افراد مسلح غیر مسوول در یکی از نواحی شهر کابل ٬ به شمول یک کودک ٬ دونفر زخمی شدند، این نشان می دهد که پولیس برای تامین امنیت شهریان و رفع نگرانی های آنان کار های زیادی دارد که باید انجام دهد.# ختم صائم

نیمروز 26 جوزا باختر
منسوبان امنیتی  در نیمروز چهار مرد را به ظن سرقت باز داشت کردند.
ابراهیم امینی  مسوول دفتر مطبوعاتی  قومندانی امنیه نیمروز به خبرنگار آژانس باختر گفت که این مردان به اثر سعی و تلاش  کارمندان مدیریت مبارزه با جرایم جنایی آن قومندانی  باموتر مسروقه که از کمپ هندی های شهر زرنج سرقت کرده بودند باز داشت شدند، قضیه تحت تحقیق قرار دارد . شکریه

ایبک باختر 26 جوزا
از هفته جهانی حفاظت از محیط زیست امروز در سمنگان بزرگداشت شد.
از این مناسبت تحت شعار مبارزه با آلودگی هوا از سوی موسسه تحصیلات عالی سمنگان به همکاری اداره حفاظت از محیط زیست   تجلیل به عمل آمد.
عبدالهادی عزیزی رییس اداره محیط زیست سمنگان در موردچگونگی حفاظت محیط زیست و پیش بینی دانشمندان در مورد حفاظت جدی محیط زیست در ده سال  آینده در سطح کره زمین و علت آلودگی هوا در کشور صحبت کرد و گفت که این برنامه به هدف ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست وتشویق مردم در پاک نگهداشتن محلات زیست شان راه اندازی شد.
محمد احسان ار غندیوال رییس اداره زراعت سمنگان  در مورد از بین بردن ساحات سبز و قطع بی رویه جنگلات در سال  های گذشته و از ین بردن سطح پوشش گیاهی در علفچر هاوتبدیل کردن علفچر ها به زمین های زراعتی  وتاثیرات منفی آن به محیط زیست سخن گفت و از محصلان وجوانان  خواست تا دین شان را به منظور حفاظت از محیط زیست ادا کنند . لیلما

شهرجلال آباد ۲۶ جوزا باختر
ده هراس افگن درتازه ترین نبرد ها درولایت ننگرهار کشته شدند.
این هراس افگنان وابسته به گروه های طالبان و داعش شب گذشته هنگامی که مشغول فعالیت های هراس افگنانه بودند آماج قرارگرفتند.
یک قومندان ارشد اردوی ملی درشرق کشوربه آژانس باخترگفت که دراین نبرد ها شش عضو گروه داعش وچهارطالب مسلح کشته شدند و شماری نیز که رقم دقیق آن معلوم نیست زخم برداشتند.
اوگفت دراین نبرد ها چندین جنگ افزار هراس افگنان به دست نظامیان افتاد.
یک خبردیگر حاکیست که از وقوع یک رشته انفجار ها درولایت ننگرهار جلوگیری شد.
ماموران امنیتی می گویند که بامداد امروز شش ماین را از راه های پررفت و آمد درولایت  ننگرهار کشف و خنثی کردند.ختم/ابوی

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL