02 حوت 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ولیعهد سعودی در جریان دیدار از چند کشورآسیا یی  وارد چین شد

ولیعهد سعودی در جریان دیدار از چند کشورآسیا یی وارد چین شد

بیجنگ – دی دان – 2 حوت – باختر محمد بن...

هشدار نهاد های امنیتی هند درباره وقوع یک حمله تروریستی

هشدار نهاد های امنیتی هند درباره وقوع یک حمله تروریستی

دهلی جدید -ایرنا- 2 حوت – ّباختر سازمان های اطلاعاتی و...

کشته شدن شش هراس افگن پاکستانی درنورستان

کشته شدن شش هراس افگن پاکستانی درنورستان

شهرپارون 2 حوت باختر شش هراس افگن پاکستانی درنبرد با ماموران...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتوزارت دفاع ملی عامل اصلی تلفات افراد ملکی را در تحلیلی از سوی هراس افگنان منطقه یی می داند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 25 سرطان
وزارت دفاع ملی با توجه به گزارش تازه دفتر معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان میگوید که عامل اصلی تلفات افراد ملکی ، جنگ تحمیلی می باشد که از طرف هراس افگنان منطقه یی در افغانستان راه انداخته شده است.
به گزارش آژانس باختر، دفتر سخنگوی وزارت دفاع ملی در این مورد نوشته است،  اخیرآ دفتر یونما گزارش تحلیلی و مقایسه یی را در رابطه به تلفات ملکی در 6 ماه اول سال 2018 به نشر سپرده که با وجود %3 کاهش عمومی در تلفات ملکی در افغانستان نسبت به زمان مشابه سال قبل    نگرانی خویش را از تلفات ملکی ابراز داشته است .
رقم عمومی تلفات در 6 ماه اول 5122 تن از جمله 1692 تن کشته مستند سازی شده است که از جمله به تعداد 3313 تن از طرف عناصر ضد دولت کشته و زخمی شده اندو بر این اساس %67 تلفات ملکی را به مخالفین مسلح دولت منسوب نموده که %60 فیصد این تلفات را طالبان و گروه تروریسی داعش مرتکب شده اند.
در این گزارش عوامل اساسی تلفات ملکی را انجام حملات انتحاری و دسته جمعی مخالفین مسلح و تروریستان بر محلات ملکی و مجامع اهالی در مراسم مذهبی ، گروگان گیری و سپر قرار دادن افراد ملکی و اهالی از طرف مخالفین ضد دولت در عملیات زمینی، کشتن های عمدی و هدفی از طرف تروریستان، انفجار مواد انفلاقیه تعبیه شده از طرف جنگجویان و حملات هوائی تشخیص شده است .
وزارت دفاع ملی در حالیکه به نشر ارقام منتشره در گرازش نگرانی های خویش را در حصه تلفات ملکی ابراز میدارد ،  خود را در برابر مصئونیت حیات و زنده گی مردم ملکی مکلف  دانسته ، این تلفات را ناشی از جنگ تحمیلی از سوی تروریستان منطقوی و جهانی میداند.  منسوبین وزارت دفاع ملی بیشتر از هر وقت سعی مینمایند تا  از تلفات ملکی در عملیات سرکوبی تروریستان مثل همیشه از احتیاط کامل استفاده کنند .ختم/ نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.