05 حوت 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پنجاه تن ازخانم های صفا کار شاروالی کابل تقدیرشد

پنجاه تن ازخانم های صفا کار شاروالی کابل تقدیرشد

کابل باختر 5 حوت پنجاه تن از خانم های صفا کار...

فير هاي شاديانه  كابل جان دونفر را گرفت

فير هاي شاديانه كابل جان دونفر را گرفت

كابل باختر 5 حوت از اثر فير هاي شاديانه شب...

اعلامیۀ ریاست اجراییه در پیوند به افتتاح پروژۀ تاپی در هرات

اعلامیۀ ریاست اجراییه در پیوند به افتتاح پروژۀ تاپی در هرات

کابل 5 حوت باختر خوشبختانه پس از سال‌ها انتظار کار ساخت...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اجتماعی

کابل باختر 5 حوت
پنجاه تن از خانم های صفا کار ریاست تنظیف شاروالی کابل امروزاز طرف کمیته هنری موج تحول برای زنان افغان ، تقدیرشد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر: درمحفلی که به این مناسبت درکابل برگزارشده بود ،  احمد بهزاد غیاثی رییس تنظیف شاروالی کابل صحبت کرده گفت قبلآ تنها در بخش  تنظیف شاروالی کابل مرد ها مصروف کار بودند، ازمدت یک و نیم سال به این طرف در17 ناحیه شاروالی کابل اضافه از پنجاه خانم نیز به کار گماشته شده اند.
شکیلات شقایق مسول کمیته هنری موج تحول برای زنان افغان گفت که هدف از برگزاری این محفل تقدیر از آن عده خانم های است که دربخش تنظیف شاروالی کابل  مصروف صفا کاری میباشند و توجه لازم به آنان صورت نگرفته است .
وی افزود که درنظردارند تا درآینده با اطفال این خانم درزمینه فراهم ساختن قرطاسیه و کورس های آموزشی نیز کمک کنند . نیلوفر دانش

شبرغان  باختر  5حوت
سی تن از دختران جوان در جوزجان امروز از کورس آموزش رانندگی فارغ شدند.
عبدالحکیم آمر مدیریت  ترافیک جوزجان به آژانس باختر گفت که برای دختران شانزده روز قواعد و مقررات ترافیکی به گونه عملی و نظری آموزش داده شده است.
منبع افزود: این کورس آموزشی به اثر تقاضای زنان در شهر شبرغان برای بار دوم راه اندازی شد که شماری از زنان بر گزاری این دوره آموزشی را فرصت خوبی برای شان جهت فراگیری رانندگی عنوان کردند.
در دور قبلی این کورس نیز چهارده تن از زنان ،جواز رانندگی به دست آوردند. لیلما

کابل 5 حوت باختر اداره هواشناسی وضع جوی بعضی از مناطق کشور را در 24 ساعت آینده بر اساس سانتی گرید چنین گزارش داده است. کابل، ابر بلندترین درجه حرارت(15) پاینترین(2) سالنگ شمالی، ابر بلندترین درجه حرارت(1-) پاینترین(9-) سالنگ جنوبی، ابر بلندترین درجه حرارت(6-) پاینترین(15-) قندهار، ابر و بارندگی بلندترین درجه حرارت(23) پاینترین(5) بامیان ، ابر بلندترین درجه حرارت(10) پاینترین(3-) هرات، ابر و بارندگی بلندترین درجه حرارت(19) پاینترین(7) فراه، ابرو بارندگی درجه حرارت(26) پاینترین(14) مزار شریف، ابر و بارندگی درجه حرارت(17) پاینترین(3) کندز، ابر بلندترین درجه حرارت(15) پاینترین(7) جلال آباد، ابر و بارندگی بلندترین درجه حرارت(25) پاینترین(10) غزنی، ابر و بارندگی بلندترین درجه حرارت(10) پاینترین(2-) لشکرگاه، ابر و بارندگی درجه حرارت(22) پاینترین(12) خوست، ابر و بارندگی بلندترین درجه حرارت(23) پاینترین(8) جبل السراج، ابر و بارندگی درجه حرارت(13) پاینترین(1) میمنه، ابر و بارندگی بلندترین درجه حرارت(11) پاینترین(5) تالقان، ابر و بارندگی بلندترین درجه حرارت(12) پاینترین(6) فیض آباد، ابر بلندترین درجه حرارت(17) پاینترین(1) لوگر، ابر بلندترین درجه حرارت(17) پاینترین(1-) قلعه نو، ابر و بارندگی بلندترین درجه حرارت(7) پاینترین (3-) فیروز کوه ، ابر و بارندگی بلندترین درجه حرارت(12) پائینترین(1-) شبرغان ، ابر و بارندگی بلندترین درجه حرارت(17) پاینترین(6) طلوع آفتاب(6) و (27) دقیقه و غروب آن(5) و (45) دقیقه ختم/فریبااحسانزاده

میدان شهر 4 حوت باختر
داكتر محمد عارف شاه جهان که به اساس حکم رییس جمهور به تازگی به حیث والی میدان وردک تعیین شده است، دیروز به مسوولان آن ولایت معرفی شد و به کارش آغاز کرد.
به گزارش خبرنگار محلی آژانس باختر، در محفلی که به همین مناسبت با حضور نماینده های مردم در شورای ملی، رییس و اعضای شورای ولایتی میدان وردک، معین شاروالی های ادارۀ مستقل ارگان های محلی، روسای ادارات ملکی و نظامی، متنفذان قومی، فعالان جامعه مدنی، زنان و خبرنگاران آن ولایت برگزار شد، سخنرانان از کارکردهای والی سابق میدان وردک قدردانی کردند. در این محفل انجنیر ځنډی گل زمانی والی سابق میدان وردک، از حکم جمهوری در مورد تغییرات برخی والیان حمایت نمود و چنین تبدیلی‌ها را یک امر معمول و برای بهبود امور کشور دانست.
داكتر محمد عارف شاه جهان در سخنانش از مسوولان و بزرگان آن ولایت خواست وی را در پیشبرد امور و خدمتگزاری به مردم آن ولایت یاری کنند.
در پایان این محفل به والی سابق میدان وردک تقدیر نامه اهدا شد.
حبیب (سادات)

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL