24 میزان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پولیس از امنیت انتخابات در تخار اطمینان داد

پولیس از امنیت انتخابات در تخار اطمینان داد

تالقان 24 میزان باختر آمر امنیت تخار اطمینان میدهد که روند...

معین امورجوانان ازجوانان خواست که درانتخابات پیشرو سهم فعال بگیرند

معین امورجوانان ازجوانان خواست که درانتخابات پیشرو سهم فعال بگیرند

کابل باختر24 میزان داکترکمال سادات معین امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ ...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اجتماعی

کابل باختر/23/ میزان
معین امور جوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ شهروندان نابینا کشوررا مستحق خدمات بیشتری شهروندی دانست .
به گزارش آژانس باختر ، داکتر کمال سادات که امروز درمحفل گرامیداشت از روز جهانی حمایت ازنابینا یان درکابل سخن میگفت اظهار داشت که نباید نا بینایی به عنوان یک محرومیت پنداشته شود درحالیکه نابینایان دارای بهترین استعداد ها اند و باید برای کشف استعداد ها درمیان آنها تلاش کرد.
اوگفت که ما با برنامه ریزی مداوم و متنوع میتوانیم که نابینایان را به افراد مثبت و فعال درجامعه تبدیل کنیم .
داکتر سادات ازخانواده های که عضو از آنها نابینا است خواست که نسبت به این عضو از خانواده شان بیشتر توجه داشته باشند . ضمناً به اعضای جامعه لازم است که نابینایی را محرومیت فرض نکنند برای دستگیری این قشر که یک جمعیت چهار صد هزار نفری کشور را تشکیل میدهند دست به کار شوند.
او برنامه های آشتی جویانه رییس جمهور غنی را برای اعاده ثبات درکشور مهم تلقی کرد که با تطبیق آن شمار معلولیت و معیوبیت درکشور کاهش خواهد یافت درحالیکه بخش اعظم از نابینایان درکشور را معیوبین جنگ تشکیل میدهند.
همچنان دراین محفل خانم بهشته مبتکر برگزاری این محفل بود صحبت کرد. برنامه ریزی های متنوع تر در خصوص حمایت از معیوبین درافغانستان تاکید کرد.
باید گفت که در جهان 36 میلیون نابینا زندگی میکنند و شمار نابینایان در افغانستان چهارصد هزار نفرمیرسد.
ختم/ عبدالخالق عاصم

کابل 23 میزان  باختر
جلسه گروه کاری ریاست کاهش تقاضای وزارت مبارزه علیه مواد مخدر امروز به منظور ارائه مسوده نهایی پالیسی ملی کاهش تقاضا به مواد مخدر برگزار شد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، در این جلسه احمد جاوید قایم معین پالیسی وزارت مبارزه علیه مواد مخدر پس از ارائه معلومات از فعالیت های آن وزارت در 5 سال گذشته تصریح کرد که وزارت مبارزه علیه مواد مخدر به منظور وقایه و مبارزه موثر علیه مواد مخدر مسوده پالیسی ملی کاهش تقاضا به مواد مخدر را با سایر نهادهای ذیربط و همکار ترتیب نموده که پس از نهائی شدن آن از سوی نهادهای بین المللی برای 5 سال آینده به تطبیق سپرده خواهد شد و با نتایج مثبت و خوبی در راستای مبارزه علیه مواد مخدر همراه خواهد بود.
وی با ابراز نگرانی از افزایش شمار معتادان افزود که مبارزه علیه مواد مخدر نیاز به پول بیشتر دارد و منابع مالی کافی برای تطبیق این پالیسی وجود ندارد.
در این جلسه همچنان پوهنیار سیده مژگان مصطفوی معین مالی، اداری و گردشگری وزارت اطلاعات و فرهنگ نیز صحبت کرد و اعتیاد به مواد مخدر را مخالف با ارزش های فرهنگی و عقاید اسلامی عنوان کرد و مانند همکاری های وزارت اطلاعات و فرهنگ را در تطبیق پالیسی ملی کاهش تقاضا به مواد مخدر متعهد شد.
در اخیر اعضای جلسه نظریات و دیدگاه هایشانرا در این خصوص ابراز داشتند و قرار شد برخی موارد در مسوده پالیسی ملی کاهش تقاضا به مواد مخدر اضافه گردد و غرض شریک سازی به نهادهای ذیربط بین المللی ارائه گردد. نثار "ایثار"

کابل/باختر/23 میزان
وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان امروز سه تفاهمنامه را با موسسات کمک کننده به امضاء رسانید که به موجب آن سهولت های برای بیجا شده گان داخلی ولایت کندز مساعدت خواهد شد .
به گزارش آژانس باختر ، وزارت امور مهاجرین امروز سه تفاهمنامه را با موسسه انکشافی افغان ، نهاد بین المللی سولدریتی و موسسه مدیرا به امضاء رسانید که به موجب آن موسسات یاد شده برای بیجا شده گان و عودت کننده گان در مرکز ولایت کندز و ولسوالی های امام صاحب  و خان آباد آن ولایت در قسمت مصونیت غذایی و معشیت اضطراری تهیه آب آشامیدنی ، اعمار بیت الخلا های معیاری ، ایجاد حرفه و تطبیق فعالیتهای اضطراری همکاری خواهد کرد .  نازیلا عزیزی

کابل/باختر/23 میزان
بهای مواد اولیه در بازار های کابل امروز 23 میزان از این قرار است. 
یک بوری برنج باریک اعلی 25 کیلویی 2350 افغانی
هفت کیلو برنج شوله یی 300 افغانی
هفت کیلو بوره 240 افغانی
هفت کیلو ماش وطنی 420 افغانی
یک پیپ روغن 16 لیتره 1120 افغانی
یک بوری آرد گندم قزاقی 50 کیلویی 1370 افغانی
هفت کیلو لوبیای وطنی دانه کلان 620 افغانی
هفت کیلو نخود خام وطنی 550 افغانی
همچنان یک کیلو گاز مایع 60 افغانی ، یک لیتر تیل پترول به 55 افغانی و یک لیتر تیل دیزل به 47 افغانی به فروش میرسد .نازیلا عزیزی

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL