28 اسد 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد اشرف غنی رییس جمهور بر هماهنگی بیشتر میان نهاد های امنیتی و دفاعی تاکید کرد

محمد اشرف غنی رییس جمهور بر هماهنگی بیشتر میان نهاد های امنیتی و دفاعی تاکید کرد

کابل باختر ۲۷ اسد جلسۀ سرقوماندانی اعلی قوای مسلح، به ریاست...

کشته شدن یک قومندان گروه طالبان درمیدان وردگ

کشته شدن یک قومندان گروه طالبان درمیدان وردگ

میدان شهر۲۷ اسد باختر یک قومندان گروه طالبان درحمله نظامیان در...

آغازکارهای عملی برای ترویج زعفران درفراه

آغازکارهای عملی برای ترویج زعفران درفراه

شهرفراه ۲۷ اسد باختر کارهای عملی برای ترویج زعفران درفراه آغازشد. مسوولان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اجتماعی

کابل باختر 27 اسد
مراسم خاکسپاری شهدای حادثه درسالون عروسی ‹‹شهردوبی ››امروزدرغرب کابل برگزارشد.
آژانس باخترازقول دفترمطبوعاتی وزارت امورداخله می نویسد که شب گذشته حوالی ساعت 10 ونیم درحوزه ششم امیتی کابل در درسالون عروسی ‹‹شهردوبی ››حمله انتحاری رخ داد که درنتیجه آن شصت وسته تن به شهادت رسید و یکصدوهستاد و دو تن دیگرزخمی شدند.
به گفته منبع قربانیان این حادثه خونبارهمه غیرنظامیان بودند . همچنان شش برادر شامل شهدا این حادثه که به گونه دسته جمعی به خاک سپرده شدند و هفت عضویک خانواده دیگرنیز شامل قربانیان این رویداد است .
به گفته یک اشتراک کننده انفجار درسالون مردانه رخ داد و اکثر تلف شدگان مردان می باشند .
وی اضافه کرد که زنان و کودکان هم شامل شهدا و زخمی است .
این دومین انفجارمرگ باردریک ماه می باشد .ماری

کابل باختر 27 اسد
شاروالی کابل به استقبال صدمین سالگرد جشن استقلال افغانستان با رنگ آمیزی درودیوار، نصب بیرق ها وچراغ های نورافگن درجاده ها شهر را آراسته کرده است .
نرگس مهمند سخنگوی شاروالی کابل در رابطه به برنامه  جاده های  شهرکابل گفت که شاروالی کابل می کوشد با زیبا ساختن شهر کابل روحیه ملی را تقویت بخشیده ویاد جشن های سابق را زنده نگه دارد.
وی در صحبتی با خبر نگار آژانس باختر گفت که شاروالی کابل از شروع سال برنامه های متعدد را به مناسبت صدمین سالگرد جشن استقلال کشور رویدست گرفته است واین برنامه ها مختص به روز 28 اسد نیست بلکه تا اخیر سال در سه بخش  ادامه می یابد، بخش اول تنظیف شهراست که علاوه از کارمندان شاروالی فعالان مدنی واهالی شهر هفته دو بار در تمام نواحی شهر حشر عمومی را راه اندازی می کنند.
در بخش سرسبزی بیشترین جاده های شهر را با نصب گلدانهای سمنتی وغرس گل های تازه مزین کرده که اینهم به صورت دایمی است ودر بخش زیبا سازی شهر کابل کوشش شده بیشترین دیوارهای محافظتی شهر رنگ آمیزی شودکه تا از یک طرف نمای شهر زیبا شود واز جانب دیگر پیام وطندوستی که احساس، غرور وآزادی خواهی را در شهروندان زنده نگه می دارد به آن ترسیم شود.
خانم مهمند همچنان از فعال کردن دوباره فواره آب چهار راهی پشتونستان یاد کردوگفت برنامه های مختلف فرهنگی وورزشی که از شروع سال راه اندازی شده است ادامه می یابد .
خانم مهمند همچنان از افتتاح بازار دهکده افغانستان در چمن حضوری یاد کرد که قرار است محصولات صنعتی، مواد خوراکی  و وسایل ورزشی دراین نمایشگاه ها به مناسبت صدمین سالگرد جشن برای ده روز به نمایش گذاشته شود .
خانم مهمند اضافه کرد که در این بازار بیشتر به خانمهای که در منزل محصولات شانرا تولید می کنند فرصت داده شده است تا محصولات شان را به نمایش وفروش بگذارند.
سخنگوی شاروالی کابل در مورد هزینه این همه آمادگی ها گفت چون برنامه ها به پایه اکمال نرسیده اندازه مصارف مشخص نشده است. فرازانه نعمت .

پلخمری/ باختر/ ۲۷/ اسد
خشونت علیه زنان درولایت بغلان امسال افزایش یافته است .
خدیجه یقین رییس امورزنان بغلان دریک نشست خبری امروز خواهان به کیفررساندن عاملان خشونت علیه زنان دربغلان شد .و با سپاس و قدردانی از اقدام به موقع پولیس درامرگرفتاری یک قاتل که روز دوم عید  زنش را با ضرب مرمی کلاشینکوف به قتل رساند ازنهادهای عدلی و قضایی خواست تا دوسیه های مظنونان رویداد های خشونت علیه زنان را پیگیری کنند و آنان را به محاکمه بکشانند.
وی افزود که یگانه عامل اساسی خشونت علیه زنان موجودیت فرهنگ معافیت مجرمان این گونه خشونت ها است .
یقین اضافه کرد که درپنج ماه اول سال روان نودو پنج قضیه خشونت علیه زنان درآن اداره ثبت شده است که ازجمله هفت مورد قتل ویک مورد خودکشی است .
وی علاوه کرد که این رقم درمقایسه به یکصدو بیست و یک مورد خشونت علیه زنان در جریان سال گذشته افزایش را نشان می دهد .
زرمینه وطنپال مسوول نهاد حقوق بشر بغلان ، دادخواهی و به محاکمه کشاندن ناقضان حقوق بشری را جزاهداف برنامه های کاری آن نهاد خواند و از ایجاد یک کمیته دادخواهی درحمایت از زنان و قربانی خشونت خبرداد و نقش این کمیته را در راستای دادخواهی مهم تلقی کرد. ختم/ لیلما ...ک..م

سرپل  باختر   27 اسد
کار دو پروژه عام المنفعه دیروز در ولایت سرپل آغاز شد .
عبد الولی دانش شاروال سرپل به آژانس باختر گفت که این پروژه ها شامل ایجاد بازار غله فروشی و ساخت حمام زنانه است که دربازار یادشده سی وهشت دکان و در ساخت حمام نیز بیست اتاق با تمام ملحقات آن در نظر گرفته شده است.
دانش افزود که این پروژه ها به هزینه پانزده میلیون افغانی ازبودجه تشویقی و غیر مشروط دولت تا چهار ماه آینده تکمیل می شود .
صلاح الدین چریک زاده معاون والی سرپل گفت که رهبری ولایت در آینده نزدیک همچو پروژه های عام المنفعه را در سایر نقاط این شهر نیز تهداب گذاری خواهد کرد . لیلما

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL