11 حمل 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

تبصره

کابل/ ۱۱ حمل/ باختر مخالفت طالبان با ترکیب هیئت گماشته شده...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

اجتماعی

پلخمری/11 حمل/باختر
علمای بغلان دریک نشست با تجار و فروشندگان مواد خوراکی از آنان خواستند که از احتکار دست بردارند با نیازمندان کمک کنند.
نقیب الله سجاد، رییس حج و اوقاف بغلان به حفیظ الله گزارشگر آژانس باختر گفت که  کمیته علما در مبارزه با ویروس کرونادر بغلان ایجاد شده است که دراولین نشست این کمیته با اصناف شهرو تجار بغلان از آنان خواسته شد که در این شرایط حساس که ویروس کرونا همه را تهدید می کند نه تنها احتکارنپردازند بل به هموطنان نیازمند شان نیز کمک کنند.
وی منابر را بهترین بلند گو به خاطر آگهی های صحی از مرض کرونا یاد کرد و از رسانه های محلی نیز خواست که به جای پخش نشر سریال های مبتذل، پیام های آگهی صحی  نشر کنند
این در حالی است آرد و سایر موارد خوراکی در بازارها  روز تا روز در حال افزایش است و مردم فقیر را بیشتر از کرونا نگران کرده است.
احمد نعیم دوستی

غزنی/11 حمل/باختر
روند تطبيق وضع محدوديت به منظور جلوگيرى اﺯ شيوع ويروس کرونا در غزنى درحال اجرا شدن است.
محمد عارف نوری، سخنگوی والی غزنی، به آژانس باختر گفت که کميته مشخص به رياست شاروال غزنى روند بررسى اﺯ فيصله نامه کميته ولايتى مبارﺯه با ويروس کرونا راکه تحت رياست وحيدالله(کليمزى) والى غزنى تصويب شد، به جديت تعقيب و نظارت مى کند.
وی گفت که ازتجمعات به هرعنوان درغزنی ممانعت صورت می گیرد وفعالیت بس های مسافربری و وسایطی که بیش از چهارنفر انتقال بدهند جریمۀ نقدی می شوند.
وی همچنان خاطر نشان کرد که به استثنای شفاخانه ها ومعاینه خانه های داکتران ،اصنافی که مواد اولیۀ ودارو برای مردم نیازمند عرضه می کنند فعالیت سایر اصناف تا اول ثور ممنوع شده است. احمد نعیم دوستی

کابل/ 10 حمل/ با ختر
محمد یعقوب حیدری دریک جلسه مشترک تاکید کرد که  هیچ واسطه نقلیه به استثنای وسایط ترانزیتی و اموال تجارتی، حق ورود و خروج به پایتخت را ندارند.
آژانس باختر به استناد اعلامیه ارگان‌های محلی خبر می دهد که محمد یعقوب حیدری در  جلسه مشترک با تیم امنیتی و معین مالی و اداری شاروالی کابل این مطلب را اظهار کرده است.
والی کابل  در کنار این که بر توقف گشت‌وگذار وسایط نقلیه در شهر تأکید کرده است هدایت داد تا از گشت‌وگذار سایر وسایط ترانسپورتی بدون عذر موجه در داخل شهر جلوگیری شود.
قابل ذکر است که وزارت داخله نیزگفته است که قیود بر گشت‌وگذاردرکابل سراز امروزشدیدترمی‌شود.
طارق آرین سخنگوی این وزارت در تویت  خود گفت که پولیس برای مراقبت این قیودات گماشته شده است.
افغانستان با اقدامات مبارزه در برابر ویروس کرونا کابل را به صورت مکمل قرنطین کرده است . ماری

 

زرنج / 11حمل /باختر
ده هزار جریب زمین زراعتی دراثرسرازیرشدن سیلاب درنیمروز تخریب شده است.
سخنگوی والی نیمروز به آژانس باختر گفت که دراثربارش باران های شدید دردو روز اخیر ده هزار جریب زمین زراعتی درولسوالی چخانسور آن ولایت تخریب شده است.
وی افزود دراین زمین ها که کشت گندم صورت گرفته بود مالکان آن خساره مند شدند و باشندگان چندین قریه نیزدردو ولسوالی یاد شده متضرر شدند.
دهقانان و باشندگان متضرر این ولسوالی از حکومت خواستار کمک شدند.
ختم/ لیلما ...ک..م

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL