09 ثور 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

حملات طالبان بر چند پوسته امنیتی در کنر دفع شد

حملات طالبان بر چند پوسته امنیتی در کنر دفع شد

کابل باختر 9 ثور وزارت دفاع ملی میگوید که حمله طالبان...

پیام تسلیت داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه

پیام تسلیت داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه

کابل باختر 9 ثور با ابراز تأسف و تأثر فراوان آگاهی...

پیام تسلیت و همدردی محمداشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان

پیام تسلیت و همدردی محمداشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان

کابل باختر 9 ثور با کمال تاسف اطلاع حاصل نمودیم ...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


ورزشی

پلخمری 7 ثور باختر
برخی از فدراسیون های ورزشی در ولایت بغلان از عدم روحیه کمک و همکاری آمریت ورزشی در این ولایت شاکی میباشند.
به گزارش خبرنگار محلی آژانس باختر از بغلان، ازجمله فدراسیون های ورزشی ناراضی، فدراسیون کیک بوکس میباشد و مسوولان این فدراسیون ادعا دارند که آمریت ورزشی به این فدراسیون حتی یک جوره محافظ دندان کمک نکرده است.
زلمی منوری رییس فدراسیون ورزشی کیک بوکس در بغلان  میگوید که از 18 سال به اینسو مصروف انجام تمرینات کیک بوکس میباشد، ضمن گلایه از آمریت ورزشی مبنی بر عدم کمک و همکاری آن فدراسیون و از رسانه ها، از جمله رسانه های تصویری محلی مبنی بر عدم مراجعه آنان جهت تهیه برنامه های ورزشی و تشویق ورزشکاران.
همچنان از تجار ملی و متشبثین خصوصی خواست که با درنظرداشت رو آوردن  جوانان، جوانان را به کلپ های ورزشی حمایت نمایند، تا باشد گراف افراد معتاد به مواد مخدر در جامعه بیش از این بالا نرود.
در همین حال احمد شاه مومنی آمر ورزشی ولایت بغلان گفته های مسوول فدراسیون کیک بوکس را بی بنیاد خواند و علاوه کرد متاسفانه با وصف تلاش های پیهم غرض دریافت بودجه لازم جهت کمک به فدراسیون های ورزشی ،تا حال ریاست المپیک به این خواست ما توجه نکرده است.
وی افزود، نه تنها فدراسیون کیک بوکس را بلکه هیچ فدراسیون ورزشی را به جز از حمایت های معنوی مبنی بر اعزام شان در مسابقات، اهدای کپ ها، تقدیر نامه ها و مدال ها کدام کمک دیگر نتوانستیم.
آمر ورزشی بغلان گفت، همین اکنون بیش از شش هزار ورزشکار جوان اعم از پسر و دختر در سی فدراسیون ورزشی در چوکات سه صد کلپ ورزشی مصروف تمرین بوده که از جمله صد ورزشکار دختران بوده که شصت تن آن در فدراسیون رزمی آی تی اف و به تعداد چهل تن دیگر در بخش فدراسیون والیبال مصروف تمرین میباشند.
وی علاوه کرد، فراهم ساختن تسهیلات و مهیا ساختن شرایط ورزشی به ورزشکاران جز اهداف و برنامه های کاری این آمریت بوده که مبنی بر این در هماهنگی با اداره مستوفیت بغلان تمام کلپ های ورزشی، از پرداخت مالیه و همچنان از تجدید جواز سالانه فعالیت شان معاف گردیدند.
قابل یاد آوریست علاوه بر یک سلسله نا امنی ها و عدم توجه دولت از فدراسیون های این ولایت، بغلان از جمله ولایت های است که دارای بیشترین ورزشکاران مدال آور از خارج کشور بوده که در عرصه ورزشی به افتخار های بزرگ ملی و بین المللی نایل گردیده است.

کابل باختر 7 ثور
سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید بعد از دیدار چهارشنبه شب تیمش در برابر دپورتیوولاکرونیا ضمن تقدیر از عملکرد بازیکنان خود، گفت : ایسکو یک پدیده است.
تیم فوتبال رئال مادرید در هفته سی و چهارم لالیگای اسپانیا در ورزشگاه «ریازور» میهمان دپورتیوولاکرونیا بود و در پایان به برتری 6 بر 2 دست یافت.
«خامس رودریگز» 2 گل و «ایسکو»، «لوکاس واسکز»، «آلوارو موراتا» و «کاسمیرو» برای رئال مادرید گلزنی کردند و «گابریل تورخه» و «خوسلو» نیز گلزنان میزبان بودند.
شکست رئال در ال کلاسیکوی شنبه شب ( دوم ثور )، هیچ تفاوتی در سیاست چرخشی زیدان نگذاشت و وی از «رونالدو» و «تونی کروس» در بازی دیشب استفاده نکرد.
اکنون انتخاب آرایش تیم برای دیدار نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا برای سرمربی کهکشانی ها دشوارتر شده است.
پیروزی 7 بر یک بارسلونا در دیدار چهارشنبه (دیشب) برابر اوساسونا، بارسلونا را همچنان در صدر جدول لالیگا قرار داد.
زین الدین زیدان سرمربی رئال مادرید در نشست خبری بعد از مسابقه با دپورتیوولاکرونیا گفت: نگرش بازیکنانش در این دیدار بسیار تاثیر گذار بود.
وی افزود:‌ باید از عملکرد خودمان راضی باشیم، بازیکنانی در این دیدار حضور داشتند که همیشه فرصت بازی پیدا نمی کنند، اما عملکرد آنها فوق العاده بود و از بازی آنها خیلی راضی هستم.
رئال مادرید در دور رفت از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمان اروپا سه شنبه آینده (12 ثور) به مصاف اتلتیکو مادرید می رود.
زیدان افزود:‌ رئال شنبه شب در لالیگا به مصاف والنسیا می رود، سپس سه شنبه در لیگ قهرمانان اروپا به میدان می رود و همگی برای این دیدارها آماده هستیم.
زیدان ضمن تقدیر از ایسکو بازیکن فرانسوی 25 ساله و گلزنی وی در نیمه دوم بازی گفت: ایسکو پدیده است و او در زمین بازی طوری بازی می کند که هیچ بازیکنی نمی تواند این عملکرد را داشته باشد و من از عملکرد او راضی هستم و وقتی او بازی می کند، بهترین عملکرد خود را به نمایش می گذارد.
ایسکو درباره بازی خود گفت:‌ واقعیت این است که برای بدست آوردن فرصت ها سخت تلاش کردیم و من از بازی در کنار دیگر بازیکنان احساس آرامش می کنم و از عملکردم در این بازی احساس رضایت دارم.

شهرترینکوت 6 ثورباختر
کارگاه آموزش مربی گری و دروازه بانی درولایت ارزگان راه اندازی شد.
دراین کارگاه بیست وهفت دروازه بان و مربی ازتیم های مختلف فوتبال در ارزگان شرکت دارند.
یک منبع فدراسیون فوتبال افغانستان به  آژانس باخترگفت که این افراد برای پنج روز شیوه های نوین مربی گری ونیز دروازه بانی را ازسوی مربی های ورزیده این فدراسیون فرا می گیرند.
با این حال شرکت کننده گان راه اندازی این گونه کارگاه ها را در رشد ورزش محبوب فوتبال درارزگان ارزنده می خوانند.

کابل باختر/6/ثور
برخی مسئوولان ورزش در ولایت بامیان گفته اند که از سال 2011 بدینسو 30 اسکی باز از کشور های استرالیا، سویس، بریتانیا، فرانسه، آلمان، ناروی، اسلونیا و ایالات متحده در بامیان شرکت کردند.
یک مسئوول بخش ورزش اسکی به آژانس باختر گفت: از سال 2001 مسابقات اسکی افغانستان در ماه های دلو و حوت در کوه های"کوه بابا" در نزدیک ساحه بت بامیان برگزار می شود.
در این مسابقات اسکی بازان حرفه ای و اماتور افغانستان با یکدیگر و ورزشکاران خارجی رقابت می کنند.
به گفته این مسوول ورزش، این مسابقات توسط کلوپ اسکی بامیان که یک گروه غیر دولتی است 6 سال پیش به هدف تقویت ورزش اسکی و جذب سیاحین در بامیان راه اندازی شده است. 

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL