01 سرطان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

تساوی استرالیا و دانمارک

تساوی استرالیا و دانمارک

منابع خبری ورزشی – باختر 1 سرطان تیم های ملی استرالیا...

آرجانتین در آستانه حذف قرار گرفت

منابع خبری ورزشی – باختر1 سرطان تیم ملی فوتبال آرجانتین با...

کیپتان کراوسی بهترین بازیکن دیدار با آرجانتین شد

کیپتان کراوسی بهترین بازیکن دیدار با آرجانتین شد

منابع خبری ورزشی – باختر 1 سرطان «لوکا مودریچ» کاپیتان ...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


جمعه ، 1 سرطان 1397 ، 12:08

تساوی استرالیا و دانمارک

منابع خبری ورزشی – باختر 1 سرطان
تیم های ملی استرالیا و دانمارک  دیروزدرادامه رقابت های جام جهانی  2018 برابر یکدیگر قرارگرفتند و با نتیجه تساوی یک بریک، به کار خود در دومین بازی پایان دادند.
در این دیدار که در ورزشگاه «سامرا» برگزار شد دو تیم با کسب یک امتیاز زمین بازی را ترک کردند.
هر دو گل این دیدار در نیمه نخست بازی به ثمر رسید؛ ابتدا «اریکسن» دردقیقه 7 برای دانمارک گلزنی کرد و در ادامه، «میل جدناک» در دقیقه 38 از روی نقطه پنالتی برای تیم ملی استرالیا گلزنی کرد.
این دیدار از گروه سوم رقابت های جام جهانی برگزار شد؛ در دیگر دیدار این گروه تا دقایقی دیگر تیم های ملی فرانسه و پرو بازی می کنند.
نکته قابل توجه در دیدار تیم های ملی دانمارک و استرالیا، تکرار گلزنی نماینده آسیا در بازی دوم از روی نقطه پنالتی بود؛ بازیکنان این تیم در دیدار نخست خود نیز در برابر تیم ملی فرانسه از روی نقطه پنالتی گلزنی کردند، هرچند آن مسابقه شکست خوردند.
براساس یک خبر دیگر: جدول رده بندی گروه C:قرار ذیل است ک
1-دانمارک/ 2 بازی/ 4 امتیاز
2-فرانسه/ یک بازی/ 3 امتیاز
3-استرالیا/ 2 بازی/ یک امتیاز
4-پرو/ یک بازی/ بدون امتیاز. خلیل

منابع خبری ورزشی – باختر1 سرطان
تیم ملی فوتبال آرجانتین با ارائه نمایشی ضعیف و پرانتقاد در دیدار برابر کرواسی 3 بر صفر شکست خورد و در آستانه حذف از بیست و یکمین دوره رقابت های جام جهانی قرار گرفت.
پنجشنبه شب از گروه چهارم جام جهانی 2018 روسیه و در دیداری حساس، آرجانتین به مصاف تیم یکدست و منسجم کراوسی رفت و با عملکردی بسیار ضعیف، متحمل شکست سه بر صفر شد تا امید چندانی برای صعود نداشته باشد.
«خورخه سمپائولی» سرمربی آرجانتین نسبت به دیدار نخست که تیمش برابر ایسلند به تساوی دور از انتظار یک بر یک بسنده کرد، در این بازی شاگردانش را با تغییر روش و تهاجمی تر به میدان فرستاد.
از سوی دیگر کرواسی که هافبک های مطرح و توانمندی را در اختیار دارد، در نیمه نخست کار را برای آرجانتین سخت کرده بود.
تنها موقعیت خطرناک نیمه نخست در دقیقه 30 ایجاد شد که «انزو پرز» نتوانست نتواست خالی کرواسی را بازی کند.
در 45 دقیقه ابتدایی، بازیکنان هر دو تیم خطاهای متعددی را مرتکب شدند که «روشن ایرماتوف» داور ازبکستانی تنها «آنته ربیک» را با کارت زرد جریمه کرد.
در نیمه دوم باز هم کرواسی شرایط بهتری داشت و در دقیقه 53 اشتباه عجیب «کابایرو» دروازه بان آرجانتین موجب شد تا «آنته ربیک» گل نخست کرواسی را به ثمر برساند.
در ادامه سرمربی آرجانتین با سه تعویض هجومی سعی بر جبران داشت، اما شرایط تغییری نکرد.
در دقیقه 80 «لوکا مودریچ» کاپیتان تیم ملی کرواسی با ضربه ای تماشایی از پشت محوطه جریمه، دومین گل تیمش را درون دروازه آرجانتین قرار دارد.
در دقیقه 91 «ایوان راکیتیچ» سومین گلزن کرواسی لقب گرفت و جشن بزرگ این تیم را تکمیل کرد.
در نهایت این دیدار با برتری 3 بر صفر کرواسی به اتمام رسید و این تیم 6 امتیازی شد تا جواز صعود به مرحله حذفی را کسب کند.
«لیونل مسی» بازیکن نامدار تیم ملی آرجانتین در این دیدار نیز عملکرد بسیار ضعیفی داشت. او در بازی مقابل ایسلند نیز یک ضربه پنالتی را از دست داده بود.
با این اوصاف آرجانتین یک امتیازی باقی ماند و برای صعود نیاز به معجزه دارد. این تیم در بازی آخر خود سه شنبه (پنجم سرطان) به مصاف نیجریه خواهد رفت.
خلیل

منابع خبری ورزشی – باختر 1 سرطان
«لوکا مودریچ» کاپیتان  تیم ملی کرواسی به عنوان بهترین بازیکن دیدار برابر آرجانتین انتخاب شد.
تیم ملی فوتبال کرواسی پنجشنبه شب در دیداری از گروه چهارم جام جهانی 2018 روسیه با ارائه نمایشی درخشان برابر آرجانتین به پیروزی خیره کننده 3 بر صفر دست یافت.
کرواسی با این برتری، 6 امتیازی شد و صعود خود به مرحله حذفی را قطعی کرد.
«مودریچ» کاپیتان تیم ملی کرواسی که در عضویت باشگاه رئال مادرید است در این دیدار گل دوم تیمش را به زیبایی به ثمر رساند.
وی در جریان بازی با پاس های به موقع خود، موجب شد تا کرواسی نبض بازی را در اختیار بگیرد.
مودریچ در پایان دیدار برابر آرژانتین، جایزه بهترین بازیکن زمین را از آن خود کرد.خلیل.

کابل باختر ا سرطان
حامد كرزى رئيس جمهور پيشين کشور نگرانى شديدش را از آغاز مجدد درگيرى ها ميان نيروهاى امنيتى و افراد طالبان در نقاط مختلف كشور ابراز ميدارد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی رئیس جمهور پیشن به آژانس باختر: رئيس جمهور پيشين ضمن ابراز تسليت به خانواده هاى قربانيان اين در گيرى ها مي افزايد: "آتش بس روزهاى عيد سعيد فطر از جانب همه مردم افغانستان با گرمى فراوان مورد استقبال قرار گرفت. در جريان اين آتش بس منسوبين نيروهاى مسلح، طالبان و مردم همه يكديگر را در آغوش گرفتند و جشن ها بر پا كردند. اينگونه استقبال از آتش بس نشان داد كه جنگ جارى در كشور از جانب خارجى ها و براى منافع آنها بر ملت ما تحميل شده است. افغان ها در هر دو جانب فقط قربانيان آن بوده و كشور ما از آن خساره مند است."
حامد كرزى يكبار ديگر از طالبان ميخواهد تا دست از جنگ بردارد, با خواهران و برادران هموطن خود دست به دست هم داده تا يكجا وطن خود را از راه صلح، اتحاد و اتفاق ملى آزاد و آباد نماييم. احمد ضیا احمدی

کابل باختر 1 سرطان
محمد حنیف اتمر مشاورشورای امنیت ملی کشور که در رأس یک هیأت بلند پایه امنیتی سفری به شهر تاشکند پایتخت ازبکستان داشت، در جریان سفرش صحبت های با مقامات بلند پایه امنیتی و سیاسی آن کشور پیرامون روابط دو جانبه به خصوص دربخش ابتکار برای صلح و همکاری های اقتصادی انجام داد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی شورای امنیت ملی به آژانس باختر، مشاور امنیت ملی کشور در دیدارش با عبدالعزیز کاملوف وزیر امورخارجه ازبکستان از ابتکارها و نواوری های آن کشور به شمول کنفرانس تاشکند برای صلح و همبستگي و تامین صلح و ثبات در افغانستان و منطقه سپاسگزاری نمود. در این دیدار هردو طرف در باره چگونگی تطبیق فیصله ها وپیشرفت های کنفرانس تاشکند تبادل نظر نمودند و توافق صورت گرفت که برای تطبیق این فیصله ها پلان کاری مشترک ساخته شود تا برنامه های بعدی بگونه درست به و وقت و زمان معین آن تطبیق شود.
در این دیدار دو جانبه در باره چگونگی همکاری های امنیتی و اقتصادی میان افغانستان و ازبکستان بحث های همه جانبه شد و از پیشرفت های که د راین راستا صورت گرفته است هردو طرف ابراز خرسندی نمودند.
هیأت افغان همچنان از رهبری سیاسی ازبکستان از بابت کمک های بشر دوستانه آنکشور با افرادی که از رهگذر خشکسالی آسیب دیده بودند، سپاسگزاری کرد. احمد ضیا احمدی

کابل باختر 1 سرطان
نشست مشترک کشور های آسیای میانه، افغانستان و روسیه پیرامون مبارزه در برابر تروریزم و جرایم سازمان یافته برگزار گردید.
محمد حنیف اتمر حنیف اتمر مشاورشورای  امنیت ملی کشور در جریان سفرش به تاشکند پایتخت ازبکستان، درنشست عالی امنیتی که به هدف امنیت در افغانستان و منطقه، مبارزه در برابر تروریزم و جلوگیری از جرایم سازمان یافته با حضور افغانستان، روسیه و کشورهای آسیای میانه ازبکستان، تاجکستان، قزاقستان و قرغزستان برگزارشده بود شرکت کرد.
این نشست با حضور مقامات بلند پایه بخش امنیتی کشورهای یاد شده برای بارنخست برگزار گردید، در اين نشست اوضاع امنیتی منطقه به بررسی گرفته شد، کشورهای شرکت کننده روی همکاری و نقش فعال در قسمت مبارزه در برابر تروریزم، جلوگیری از تولید وقاچاق مواد مخدر و جرایم سازمان یافته بحث نمودند.
شرکت کننده گان نشست تاکید ورزیدند که تامین امنیت و ثبات در افغانستان باعث امنیت و ثبات در منطقه میشود و به همین دلیل از روند صلح و آشتی در افغانستان حمایت کامل شان را ابراز داشتند.
محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی کشور طرح ها و پیشنهادات مشخصی را در مورد توسعه همکاری ها در کار مبارزه در برابر تروریزم در افغانستان و منطقه همچنان جلوگیری از قاچاق مواد مخدر و جرایم سازمان یافته با شرکت کننده گان نشست شریک ساخت، طرح ها و پیشنهادات یاد شده مورد استقبال شرکت کننده گان نشست قرار گرفت. شرکت کننده گان نشست فیصله نمودند که برای عملی شدن طرح های پیشنهاد شده گروپ های کاری ساخته شوند تا فیصله های نشست هرچه زودتر عملی گردد.
درکنار این هیأت افغان بر علاوه ازبکستان با هیأت های بلند پایه امنیتی تاجکستان، قزاقستان و قرغزستان نیز دیدار وبحث های دوجانبه نمود. درجریان این صحبت ها کشورهای مربوط بر ایجاد ساختار های مشخص برای عملی شدن تعهدات و همکاری ها توافق نمودند. احمد ضیا احمدی

کابل باختر اول سرطان
هیأت بلند پایه امنیتی افغانستان به رهبري محمد حنیف اتمر مشاور شورای امنیت ملی کشور در جریان سفر به پاکستان، با منسوبین دستگاه امنیتی آن کشور در باره تطبیق پلان عمل میان افغانستان و پاکستان به خاطر صلح و همبستگی صحبت کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی شورای امنیت ملی به آژانس باختر: درترکیب این هئیت  محمد معصوم ستانکزی رییس عمومی امنیت ملی و ویس احمد برمک وزیر امور داخله کشور نیز شامل بودند.
  سفر هیأت بلند پایه امنیتی افغانستان به پاکستان به تعقیب سفر جنرال قمر جاوید باجوه لوی در ستیز آن کشور به افغانستان و دیدار با محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور صورت گرفت.
هدف این سفر تطبیق پلان عمل میان افغانستان و پاکستان به خاطر صلح و همبستگی پس از عید سعید فطر است. با تطبیق این پلان خشونت ها در افغانستان و امتداد خط فرضی دیورند کاهش خواهد یافت و زمینه برای صلح و آشتی مساعد خواهد شد. بحث ها و ملاقات ها با مقامات دستگاه امنیتی پاکستان مثبت و سازنده بوده است. ذبیح علم

کابل باختراول سرطان
درنتیجۀ عملیات های نظامی مشترک نیرو های امنیتی درنقاط مختلف کشور، دیروز 17 تن از هراس افگنان کشته و 19 تن دیگرآنان زخمی شدند.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی وزارت دفاع ملی به آژانس باختر: دراین عملیات ها که به خاطرمحافظت از جان و مال مردم و سرکوب هراس افگنان ، درمقابل حملات و انداخت های دشمن راه اندازی شده بود ، پنج تن از افراد گروه لشکرطیبه نیزکشته شده و 3 تن دیگرآنان زخمی شده اند.
این عملیات ها درنقاط مختلف ولایت های ننگرها ، کنر، غزنی، لوگر، قندهار، فراه، بادغیس ، بلخ ، فاریاب ، بغلان و هلمند،  درمقابل حملات و انداخت های دشمن راه اندازی شده بود. احمدضیا احمدی

شهرزرنج 1 سرطان باختر
هفت مامور امنیتی در حمله گروهی ازمهاجمان بریک مرکز ثبت نام رای دهنده ها درولایت نیمروز شهید شدند.
مهاجمان پس از حمله براین مرکز بخشی از اوراق های انتخاباتی را باخود شان بردند.
یک منبع امنیتی درولایت نیمروز به آژانس باخترگفت که دراین حمله مهاجمان هفت مامور امنیتی جان های شان را از دست دادند.
اوگفت مهاجمان پس از گلوله باری بر ماموران امنیتی ، بخشی از اوراق های انتخاباتی را با خود بردند.
تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسوولیت این حمله را بدوش نگرفته است اما برخی منابع محلی طالبان را عامل آن می خوانند.ختم/ابوی

شهرهرات 1 سرطان باختر
هزاران تن ازشهروندان هرات با حمایت ازطرح صلح وآتش بس دولت افغانستان،مخالفین مسلح دولت رابه ختم جنگ وبرادرکشی تشویق نمودند.
درادامه حمایت های گسترده مردمی ازآتش بس موقت دولت افغانستان ،امروز هزارتن ازاقشارمختلف به شمول مقامات ملکی ونظامی،مردم ،علمای کرام دین ومشایخ ،جوانان وفعالین مدنی درشهرهرات گردهم آمدند وازمخالفین مسلح دولت نیزتقاضانمودند تاازپروسه صلح دولت کشور حمایت نمایند.
محمد آصف رحيمي والي هرات بروح پرفتوح شهدا اتحاف دعا نمود ونياز به استقرار صلح دركشور را جدي خواند والي هرات از مخالفين مسلح دولت خواست تا دست از مخالفت مسلحانه بردارند.
اين مقام بلند رتبه دولتي با ارج نهادن به تلاش هاي نيروهاي امنيتي ودفاعي گفت:كه مردم صلح ميخواهند.
سيد وحيد قتالي رييس اداره امور رياست جمهوري گفت آتش بس روزهاي عيد ،نشان داد كه مردم تشنه صلح هستند.
درين ميان مولوي خدادادصالح رييس شوراي علماوروحانيون حوزه غرب صلح راازديدگاه دين مبين اسلام به تشريح گرفت.
در نشست سراسری مردم هرات كه علما، مشایخ، بزرگان قوم ومتنفذین ، سادات، جوانان ، بانوان و مسوولان دولتی به حمایت ازطرح صلح وآتش بس دولت افغانستان شركت داشتند، مردم هرات  درحالیکه به رشادت ودلیری نیروهای امنیتی ودفاعی ارج نهادند وبروح پرفتوح شهدای گرانقدر نیروهای مسلح درود ودعا فرستادند.ختم/ابوی

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL