26 اسد 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

برنامه ایگل لایف تجربه جدید در امر آموزش دانش آموزان مکاتب

برنامه ایگل لایف تجربه جدید در امر آموزش دانش آموزان مکاتب

کابل باختر 25 اسد وزارت معارف و ولایت کابل، به گردانندگان...

ده ها طالب مسلح در پکتیا کشته شدند

ده ها طالب مسلح در پکتیا کشته شدند

گردیز 25 اسد باختر ده ها طالب مسلح در ولایت پکتیا...

آتش سوزی درمزار شریف زیان های زیادی به بار آورد

آتش سوزی درمزار شریف زیان های زیادی به بار آورد

مزارشریف 26 اسد باختر آتش سوزی درمرکز تجارتی متحد درشهرمزار شریف...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

خطا
  • JFolder::delete: Could not delete folder


کابل باختر 25 اسد
وزارت معارف و ولایت کابل، به گردانندگان برنامه "ایگل لایف" که زمینه آموزش را برای جوانان و دانش آموزان مساعد می سازد، وعده همکاری دادند
به گزارش آژانس باختر،  برنامه آموزشی تابستانی "ایگل لایف" روز پنجشنبه در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت افتتاح شد. منیره یوسف زاده، معاون والی کابل ونوریه نزهت، سخنگوی وزارت معارف که در این برنامه سخنرانی کردند، برای انکشاف وترویج این برنامه وعده همکاری دادند.
بانو یوسفزاده با تأکید بر آنکه جنگ امروز، جنگ جهل در برابر دانایی است، دانش آموزان را به تعلیم وتربیه تشویق کرد .
نوریه نزهت، سخنگوی وزارت معارف گفت که آن وزارت در راستای انکشاف وترویج این برنامه، با گرداننده گان آن همکاری می کند.
مسوولان برنامه ایگل لایف می گویند که این برنامه از سوی یک  مجموعه از افراد نخبه ومحصلین فعال و با تجربه دانشگاه های مختلف داخلی وخارجی ایجاد گردیده است و هدف آن بلند بردن مهارتهای علمی شاگردان مکاتب است.
در این برنامه دانش آموزان یک هفته را در یک محیط جدید آموزشی متفاوت تر وجالب تر از فضای درسی مکاتب شان، سپری می کنند و به آنان دانش ومهارتهای کاربردی از قبیل رهبری، مدیریت، ارتباطات، هنر ومهارت نویسندگی آموزش داده می شود.
هدف نهایی این برنامه آن است که دانش آموزان با به کار گیری این مهارت ها، بتوانند در برنامه های آینده تحصیلی وعلمی شان موفقتر بدرخشند. #عبدالخالق

پنجشنبه ، 25 اسد 1397 ، 12:04

ده ها طالب مسلح در پکتیا کشته شدند

گردیز 25 اسد باختر
ده ها طالب مسلح در ولایت پکتیا کشته شدند.
عبدالله حسرت سخنگوى والی پکتيا به آژانس باختر گفت که این طالبان مسلح پس از آن کشته شدند که دیروز برپاسگاه های امنیتی در مربوطات ولسوالی څمکنی آن ولایت حمله کردند و با منسوبان امنیتی درگیر شدند.
وی افزود که دراین درگیری ده ها طالب مسلح دیگر زخم برداشتند و درگیری تا هنوز هم جریان دارد.
طبق یک خبر دیگر، سه طالب مسلح دیشب در حمله هوایی و زمینی منسوبان امنیتی در منطقه کولاگوی ولسوالی زرمت پکتیا کشته شدند.
سخنگوى والی پکتيا گفت که در این حمله سه طالب مسلح دیگر بازداشت شدند و یک طالب زخم برداشت. احمد نعیم دوستی

مزارشریف 26 اسد باختر
آتش سوزی درمرکز تجارتی متحد درشهرمزار شریف خساره زیادی به دکانداران آن مرکز به بار آورد.
به گزارش آژانس باختر، این آتش سوزی صبح امروز در مرکز تجارتی متحد درشمال روضه درشهر مزار شریف به علت شارتی برق رخداد و بعد از چاشت از سوی منسوبان اطفائیه پولیس مهارشد.
گفته می شود که این آتش سوزی خساره جانی در پی نداشت اما زیان های هنگفتی به مالکان فروشگاه های آن مرکز به بار آورده است که میزان آن هنوز مشخص نشده است.
سمونوال شرف الدین اکبری مسوول اطفائیه ولایت بلخ هدف اصلی تداوم آتش سوزی وافزایش خساره را به دکانداران موجودیت دکانهای متعدد دراطراف این مرکز تجارتی بیان کرد و گفت که این دکان ها به حمایت افراد مافیایی ایجاد شده است.
اکبری می گوید: هرساختمانی که بیشتر از سه منزل اعمار می شود باید نظر مهندسان اطفائیه در آن درنظر گرفته شود، اما تاکید می کند که بیش از 90 درصد ساختمانها و مراکز تجارتی ولایت بلخ بدون نظر این مهندسان ساختمان شده است شماری از دکانداران این مرکز تجارتی نیز با تایید گفته های مسوول اطفائیه بیان می دارند که تمام راه های این مارکیت تجارتی توسط غرفه ها مسدود شده است وسایط اطفائیه نتوانستند تا از زیان های بیشتر جلوگیری کنند و زود تر آتش را مهار نمایند وازاین سبب میلیونها افغانی خساره به دکانداران رسیده است.# سادات

زرنج 25 اسد باختر
یازده طالب مسلح دیشب در ولایت نیمروز کشته شدند.
جلیل ولسوال خاشرود به آژانس باختر گفت که این طالبان مسلح پس از آن کشته شدند که بالای مرکز ولسوالی خاشرود آن ولایت حمله کردند.
وی افزود که در این رویداد هفده طالب مسلح دیگر زخم برداشتند.
وی علاوه کرد که دراین درگیری پنج پولیس به شهادت رسیدند و هشت پولیس دیگر زخم برداشتند.
طالبان مسلح پس از دو ساعت درگیری با منسوبان امنیتی در ولسوالی خاشرود از ساحه متواری شدند. احمد نعیم دوستی

پنجشنبه ، 25 اسد 1397 ، 11:34

دو مهاجم در کابل از پا در آمد

کابل باختر/ 25/ اسد
سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت کابل تائید کرد که دوتن از مهاجمان که دریک ساختمان نیمه کاره درساحه قلعه وزیر ناحیه پنجم جا گرفته بودند، کشته شده است.
حشمت الله ستانکزی به خبرنگار آژانس باختر گفت دوتن از تروریستان مهاجم کشته شده احتمالاً یکنفر دیگر باقی مانده است . نیروهای امنیتی تلاش دارند تا این تروریست را گرفتار و یا از میان بردارند.
عملیات تصفیوی نیروهای ویژه پولیس دراین ساختمان ادامه دارد او گفت که به جز از کشته شدن دو تروریست هیچ تلفات و ضایعات دیگر وجود ندارد.
ختم/ عبدالخالق

کابل باختر/ 25/ اسد
مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات میگویند که مسدود باقی ماندن دفاتر این کمیسیون روند برگزاری انتخابات را با بن بست مواجه خواهد کرد.
به گزارش آژانس باختر ، این گفته ها درحالی بیان میشودکه دفتر مرکزی کمیسیون انتخابات درکابل وچند دفتر ولایتی این کمیسیون درشماری از ولایت ها ازسوی اعتراض کنندگان بسته شده است.
اخیراً کمیسیون شکایات انتخاباتی نام 35 نفر را که قصد نامزد شدن درکارزار انتخاباتی را داشتند، به دلایل ازلست نهایی حذف کرد.
به تعقیب تصمیم کمیسیون شکایات انتخاباتی تظاهرات درحمایت از حذف شدگان صورت گرفت .
درحال حاضر دفتر مرکزی کمیسیون انتخابات درکابل  و دفاتر ولایتی آن در کندز ، پروان ، پکتیا ، ننگرهار ، غور ، بدخشان ، تخار ازسوی تظاهرکنندگان بسته شده است .
با آنکه از مسدود شدن دفتر مرکزی و دفاتر ولایتی کمیسیون چهار روز میگذرد مگر دولت غرض بازگشایی این دفاتر کاری نکرده است.
سید حفیظ هاشمی یکتن از کمشنران کمیسیون انتخاباتی میگوید که ادامه این وضعیت میتواند روند انتخابات را صدمه بزند و کار کمیسیون را با بن بست مواجه خواهد ساخت.
درهمین حال نهادهای نظارت برانتخابات نیز از بسته بودن دفاتر کمیسیون انتخابات ابراز نگرانی کرده اند و حکومت را مسوول این وضعیت میداند و تاکید دارندکه دولت نباید خاموش باقی بماند باید برای بازگشایی دفاتر کمیسیون انتخابات اقدام کند. ختم/ عبدالخالق

کابل باختر/ 25/ اسد
تلاش افراد کوماندو برای تصفیه یک ساختمان نیمه کاره در ساحه خوشحال خان ناحیه پنجم شهر کابل که چند تروریست درآن جا گرفته اند، ادامه دارد.
یک منبع پولیس کابل به خبرنگار آژانس باختر گفت: امید میرود تا ساعات دیگر این ساختمان به صورت کل از وجود هراس افگنان تصفیه گردد.
حوالی ساعت ده قبل از چاشت امروز دسته یی از افراد مسلح دریک ساختمان نیمه کاره جا گرفتند ویک مرکز آموزش نظامی را که دریک کیلو متری این ساختمان قراردارد با مسلسل وراکت هدف قرار داده اند.
این منبع پولیس گفت که افراد کوماندو تاکنون سه طبقه از این ساختمان پنج طبقه یی را تصفیه کرده اند و در صدد تصفیه کامل این ساختمان اند.
مگر یک منبع دیگر گفت که تاکنون دو نفر از مهاجمان کشته شدند.
او در رابطه به تلفات برخاسته از این رویداد چیزی نگفت جزئیات بعداً ارائه میشود.
ختم / عبدالخالق

قندهار 25 اسد باختر
انفجاری دیشب درمربوطات شهر قندهار رخداد.
دراین انفجار که درشهرک عینومینه صورت گرفت، چهار پولیس حوزه یازده شهر قندهار به شهادت رسیدند وچهار پولیس دیگر به شمول معاون آن حوزه زخم برداشتند.
به گزارش آژانس باختر، انفجار دریک موتر نوع تونس زمانی رخ داد که پولیس درمحل مصروف خنثی سازی مواد انفجاری جاسازی شده بودند.
تاکنون مسوولیت این رویداد را کسی به دوش نگرفته است اما منابع امنیتی طالبان مسلح را عامل این رویداد خونین می دانند. #/ سادات

مزارشریف 25 اسد باختر
آتش‌سوزیی در مارکیت‌های «جوزجانی» و «متحد» شهر مزارشریف امروزرخ داده است.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، اطفائیه پولیس بلخ به محل رویداد رسیده‌ است و تلاش‌ها برای مهار آتش‌سوزی جریان دارد.
گفته میشود که تا چاشت روز این آتش سوزی اموال بیست فروشگاه را از بین برده وخسارات هنگفت مالی به مالکان فروشگاه های این دو مارکیت وارد کرده است.
جزییات بیشتر این خبر بعداً به نشر می رسد. احمد نعیم دوستی

جلال آّباد 25 اسد باختر
عملیات در بتی کوت ننگرهاردیروز پایان یافت و گفته می شود که درجریان این عملیات حدود دوصد مخالف مسلح کشته شده اند.
عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار به آژانس باختر گفت که در عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی که سه ماه قبل در اکثر مناطق ولسوالی بتی کوت آن ولایت راه اندازی شده بود، در حدود دو صد مخالف مسلح کشته شده اند.
وی افزود در این عملیات همچنان بیش از دوهزار و پنجصد هکتار زمین ریاست کانال ننگرهار از چنگ مخالفان مسلح واپس گرفته شد.
خوگیانی گفت که با پایان این عملیات پاسگاه های منسوبان امنیت ملی، پولیس ملی و اردوی ملی در مناطق مختلف آن ولسوالی ایجاد شده است.
سخنگوی والی ننگرهار گفت که با پاکسازی ولسوالی بتی کوت، شاهراه کابل- تورخم را امن کرده است، قبل بر این در این شاهراه مسافران از سوی طالبان مورد آزار و اذیت قرار می گرفتند. احمد نعیم دوستی

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL