04 حمل 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ملاقات وزیر امور خارجه با رئیس شورای استراتیژیک روابط خارجی ایران

کابل باختر 4 حمل صلاح‌الدین ربانی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی...

اعلامیه شورای سرتاسری علمای افغانستان

اعلامیه شورای سرتاسری علمای افغانستان

کابل باختر 4 حمل قرارکه هم در جریان قرادران سال تعلیمی...

محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران را به‌حضور پذیرفت

محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران را به‌حضور پذیرفت

کابل باختر 4 حمل محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان امروز، سید...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتکابل باختر 4 حمل
صلاح‌الدین ربانی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز با دکتور سید کمال خرازی رئیس شورای استراتیژیک روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران، در قصر ستوری وزارت امور خارجه ملاقات کرد.
به اساس معلومات دفترسخنگوی وزارت خارجه به آژانس باختر، در آغاز، وزیر امور خارجه به دکتور خرازی و هیئت همراه وی خوش آمدید گفته، ضمن اشاره بر دوستی عمیق و روابط برادرانه میان افغانستان و ایران، بر اهمیت همسایگی نیک و مشترکات دینی، فرهنگی و زبانی هردو کشور و ضرورت گسترش هرچه بیشتر همکاری¬های متقابلاً مفید دوجانبه تأکید ورزیده و سفر دکتور خرازی به کابل را در این راستا با اهمیت خواند.
سپس، رئیس شورای استراتیژیک روابط خارجی ایران هدف سفر خویش به کابل را مطالعه عمیق و جستجوی راه¬های گسترش روابط و همکاری¬های دوجانبه میان افغانستان و ایران و رفع موانع در این زمینه خوانده، اظهار داشت که ایران آماده توسعه هرگونه همکاری¬ با افغانستان بوده و تلاش¬های صلح دولت افغانستان را گامی مثبت می¬داند.  در ادامه این ملاقات، دو طرف در باره همکاری در زمینه مقابله با تهدیدهای مشترک امنیتی و پیشرفت کار کمیته¬های پنج¬گانه روی سند همکاری¬های جامع میان افغانستان و ایران بحث و تبادل نظر کردند. ماری

کابل باختر 4 حمل
قرارکه هم در جریان قرادران سال تعلیمی ۱۳۹۷ از جانب رئیس جمهور کشور با ناوختن زنگ معارف اغاز گردید.
طلب علم دانش بالای هر مسلمان فرض بوده که باید برای کسب ان سعی و تلاش به عمل اورد.
شورای سرتاسری علمای افغانستان از تمام علمای کرام اعم از عضای شورای و علمای که عضویت شورای را ندارند تقضا می نماید تا قویاً از مدراس و مکاتب حمایت و پیشتبانی کنند اهمیت علم دانش را از دیگاه دین مقدس اسلام به ملت مسلمان افغان تفهیم نمایند و از ان ها بخواهند تا فرزدان شان را غرض اموختن علم به مکاتب بفرستند و شرایط مناسب تعلیم را برای شان مساعد نموده و از مدارس و مکاتب حفظ و نگهداری و به هیچکس اجازه ندهند تا دروازه های مدارس و مکاتب را برای نسل آینده کشور مسدود وان را از این حق اسلامی و انسانی شان محرم بسازند. نالان

کابل باختر 4 حمل
محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان امروز، سید علی‌نقی خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران را که در رأس یک هیئت آن کشور به کابل آمده بود، در قصر گل‌خانۀ ارگ ریاست‌جمهوری به‌حضور پذیرفت.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس ،رئیس‌جمهور کشور ابتدا به وی وهئیت همراه خوش‌آمدید گفت و به نمایندگی از دولت و مردم افغانستان، سال جدید خورشیدی را به رهبری و مردم جمهوری اسلامی ایران تبریک گفته سفر هیئت متذکره را در جهت توسعه روابط و همکاری‌ها میان افغانستان و ایران ارزنده توصیف کرد.
در مقابل، خرازی به‌خاطر مساعدشدن زمینۀ ملاقات با رئیس‌جمهور کشور تشکر کرد و تمنیات نیک و پیام تبریکی رهبری و مردم جمهوری اسلامی ایران را به‌خاطر سال جدید خورشیدی به رهبری دولت و مردم افغانستان ابراز داشت.
وی افزود که ایران و افغانستان روابط دیرینه تاریخی دارند و دارای فرهنگ و زبان مشترک می‌باشند. نقی خرازی گفت که ایران آماده است تا افغانستان را در عرصه‌های گوناگون همکاری همه‌جانبه نماید و ما از روند صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها حمایت می‌نماییم.
دوجانب پیرامون تعمیق مناسبات همه‌جانبه به‌خصوص همکاری‌های اقتصادی، توازن در صادرات و واردات، انکشاف بندرچابهار، تطبیق  پروژه‌های بزرگ اتصال منطقه‌یی، همکاری در راستای مبارزۀ مشترک با تهدیدهای تروریزم و مبارزه با شبکه‌های فراملی و بین‌المللی اقتصاد جرمی بحث و تبادل نظر نمودند.# نالان

کابل 4 حمل باختر
استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان، امروز به امید سر سبزی و آبادانی کشور و حمایت از محیط زیست، چند اصله نهال را در محوطه قصر صدارت غرس کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به  آژانس باختر ، معاون رئیس جمهور حفظ محیط زیست و تلاش در جهت سرسبزی و آبادنی کشور را مسؤلیت همگانی خوانده و از مردم خواست که با غرس چند اصله نهال برای محیط زیست سالم و سرسبز و همچنین آبادنی کشورسهم بیگرند.
دراین برنامه مسؤلان و شماری از اعضای دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری نیز حضور داشتند. نالان

کابل 4 حمل باختر
استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری امروز  نجیب آقافهیم را که به تازگی به حیث وزیر دولت در امور مبارزه با حوادث تقرر یافته است، به مسؤلان و کارمندان آن وزارت معرفی کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به  آژانس باختر ، معاون رئیس جمهورطی صحبت کوتاهی در محفلی که به این مناسبت برگزار شده بود به روان شهدای حوادث ناگوار اخیر در کابل و ولایت هلمند درود فرستاده و  با خانواده های قربانیان این رویدادهای خونین اظهار همدردی و غم شریکی کرد و عاملان  و قاتلان شهدای این رویداد ها را نفرین کرد.
استاد دانش وزارت دولت در امور مبارزه با حوادث را به لحاظ کار کرد و اهمیت، یک اداره کلیدی خواند و گفت: افغانستان یکی از کشورهای است که همواره از تغییرات اقلیم و حوادث طبیعی چون سیلاب ها، زلزله، خشک سالی و حوادث دیگر اثرپذیر بوده است.
معاون رئیس جمهور با اشاره به وضعیت اقلیمی کشور و حوادث طبیعی که هراز گاهی اتفاق می افتد افزود که این وضعیت از حکومت افغانستان و به خصوص ادارات مسؤل می طلبد که در امر مقابله با حوادث احتمالی و رسیدگی به آسیب دیدگان، همیشه در حالت آماده باشند. وی با اشاره به مسؤلیت وزارت دولت در امور مبارزه با حوادث منحیث یک اداره که با آسیب دیدگان حوادث طبیعی در کل کشور سروکار دارد، نقش این اداره را در پاسخگویی به آسیب دیدگان حوادث، مهم و حیاتی عنوان کرد.
استاد دانش با بیان اینکه مناطق مختلف کشور خواستگاه حوادث طبیعی است، به تقویت و توسعۀ توان مسلکی وزارت دولت در امور مبارزه با حوادث تأکید ورزیده گفت که مشکل کمبود تشکیلات و بودجه مورد نیاز این وزارت نیز با توجه به ساحه مسؤلیت آن در سطح کشور، باید مورد بازنگری قرار گیرد.
استاد دانش، آقای فهیم وزیر جدید وزارت دولت در امور مبارزه باحوادث را یک مدیر لایق و شخص فعال خوانده گفت  که وی در ادارات مختلف دولتی کار کرده و از توانمندی خوب علمی نیز برخوردار است.
همچنین معاون رئیس جمهور از اینکه مکاتب و معارف دوباره آغاز به کارکرده و حکومت افغانستان سال جدید را سال حمایت از معارف نام گزاری کرده است گفت که حمایت مردم از معارف و توجه دولت به این عرصه سرانجام صلح، ثبات، پیشرفت و ترقی را به همراه خواهد داشت.
استاد دانش در پیوند به حل مشکلاتی که اخیرا بین حکومت و عطا محمد نور والی پیشین ولایت بلخ پیش آمده بود اظهار خرسندی کرده و چند صدایی بودن جامعه افغانستان را که به گفته وی درآن خواسته ها و مطالبات گوناگون از آدرس های مخلتف مطرح می گردد یک نقطه مثبت خوانده اما تأکید کرد چنین وضعیت به شرط مثبت و سازنده است که صداهای مختلف سرانجام منتهی به تفاهم و دیگر پذیری گردد و الا سبب تفرقه، نفاق و خشونت می گردد.
وی با تأکید براینکه جامعه از طریق تفاهم افراد به ثبات و پایداری می رسد، ازشخص رئیس جمهور غنی و همچنین عطا محمد نور والی پیشین بلخ در بدست آمدن تفاهم و حل مشکلات که پیش آمده بود، اظهار قدرانی کرد.
در این محفل محمد اسلم سیاس معین مالی و اداری وزارت دولت درامور مبارزه با حوادث نیز ضمن اظهار خوش آمدید به معاون رئیس جمهور در محفل یادشده، از نقش وی در جهت رسیدگی به امورات مهم کشور ومسؤلیت های اجرایی در حکومت وحدت ملی، به نیکی یاد کرد.
همچنین نجیب آقا فهیم وزیر جدید دولت در امور مبارزه با حوادث نیز از اینکه مشکل والی پیشین ولایت بلخ با حکومت وحدت ملی سرانجام توسط مدیریت معاون رئیس جمهور بر طرف شد اظهار خرسندی و قدر دانی کرد.
وی در مورد مسؤلیت خویش و مکلفیت های وزارت دولت در امور مبارزه با حوادث گفت که افغانستان به دلیل تغییرات اقلیمی، یکی از آسیب پذیر ترین کشورهای جهان است و این وضعیت به مدیریت درست و اقدامات عملی مؤثر نیاز دارد.
فهیم با تأکید براینکه پیشگیری، مبارزه و مقابله با حوادث طبیعی و رسیدگی بهتر به آسیب دیدگان حوادث، به عزم ملی نیاز دارد، اظهارات رهنمودی معاون رئیس جمهور را در زمینه حمایت قاطع حکومت از این اداره امید وار کننده خواند.
وی ضمن برشمردن مراحل مختلف چون پیشبینی حوادث، آمادگی، رسیدگی به آسیب دیدگان، باز سازی و توان بخشی مجدد آسیب دیدگان و مناطق آسیب رسیده گفت که در یک چنین شرایطی ساختار تشکیلات و بودجه مورد نیاز آن وزارت به بازنگری جدی ضرورت دارد.
فهیم با اظهار تعهد به اینکه تلاش می کند مسؤلیت خویش را به حیث وزیر دولت در امور مبارزه با حوادث به درستی انجام دهد، ایجاد هماهنگی  با دیگر ادارات دولتی را مهم خوانده و ابراز امید کرد که هیأت رهبری حکومت از این اداره به صورت جدی حمایت کند.نالان

کابل باختر 4 حمل
اکلیل حکیمی، وزیر مالیه امروز با  نرگس نهان، سرپرست وزارت معادن و پترولیم پیرامون مقروضیت شرکت های قرار داد کننده دیدار کرد.
به اساس معلوملت دفترمطبوعاتی وزارت مالیه به آژانس باختر، در این ملاقات جانبین در رابطه به جمع آوري عواید این وزارت، ارزيابي شرکت های مقروض توسط مرجع ثالث بررسی کننده، تعیین معیاد زمانی و اقساط برای پرداخت مقروضیت توسط شرکت های قراردادي، تسريع طي مراحل پروژه هاى تولید برق (IPP) از منابع گاز طبیعی، استخدام افراد تخنیکی جهت بهبود ظرفيت و دیگر مسایل مرتبط بحث نمودند.
موافقه شد تا وزارت معادن و پترولیم در همآهنگی با وزارت مالیه و ادارات ذیربط در قسمت بررسی شرکت های مقروض و استخدام افراد تخنیکی اقدامات عملی را روی دست بگیرند. ذبیح علم

کابل 4حمل باختر
۴۶ تروریست به شمول ۱۴ داعشی در نتیجه عملیات های تعرضی، عملیات های قطعات کوماندو وحملات هوایی نیروهای دفاعی وامنیتی کشور در یکشبانه روز کشته شدند.
برید جنرال محمد رادمنش، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی که امروز دریک کنفرانس خبری در مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت گفت  که ۱۴ داعشی در ولایت ننگرهار، ۱۱ تروریست در ولسوالی ترینکوت ارزگان، ۹ تروریست در ولسوالی پشت کوه ومنطقه قلعه کاه فراه، ۳ تروریست در ولسوالی های شاه ولیکوت وخاکریز کندهار، ۲ تروریست در ولسوالی زرمت پکتیا، یک تروریست در ولسوالی څوکی کنر و ۶ تروریست در ولسوالی قره باغ وگیروی ولایت غزنی کشته شدند.
وی افزود که افزون بر کشته شدن ۴۶ تروریست ۳ تروریست دیگر در این عملیات ها زخم برداشته و ۱۳ تن بازداشت شدند.
رادمنش همچنان گفت تیم های انجنیری اردوی ملی ۵۹ حلقه ماین را که از سوی تروریستان در مناطق مختلف جاسازی شده بود، در جریان ۲۴ ساعت گذشته کشف وخنثی کرده اند
معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی گفت که ۱۰ عملیات تعرضی از سوی نیروهای دفاعی وامنیتی هم اکنون در ۹ ولایت کشور جریان دارد، قطعات کوماندو ۱۲ عملیات هجومی را در  24 ساعت گذشته  در شماری از ولایت ها راه اندازی کرده اند و ۱۴ حمله  هوایی نیز به هدف ازبین بردن مخفیگاه های تروریستان اجرا شده است.
برید جنرال رادمنش، عملیات ها در ولایت ننگرهار، پکتیا، کندهار، ارزگان، زابل، بادغیس، فراه، فاریاب وهلمند را پردست آورد دانست وگفت که این عملیات ها با موفقیت جریان دارد.  ماری

کابل 4حمل باختر
تیم کریکت کشور با تیم ویست اندیز مسابقه می دهد
به گزارش آژانس باختر،ببرهای کشور فردا یک شنبه  در آخرین بازی با تیم قدرتمند ویست اندیزبخاطر کسب جام قهرمانی بازیهای راه یابی به جام جهانی کریکت سال آینده مسابقه می دهد.
آبی پوشان کشور دیروز با شکست دادن تیم ایرلند توانستند سند حضور جام جهانی کریکت  2019 انگستان را بدست آرند.
بازیهای راهی بابی به جام جهانی کریکت  50 اور 2019 انگستان – والس در زیمبابوه میان 10 تیم از تاریخ 6 مارچ آغاز گردیده و فردا با مسابقه تیم های افغانستان و ویست اندیز پایان می یابد .خلیل

کابل  4حمل باختر
تیم کریکت کشور به جام جهانی کریکت  سال آینده انگستان راه یافت
به گزارش آژانس باختر، ببرهای کشور دیروز با پیروزی بر تیم ایرلند به جام جهانی کریکت 2019 میلادی انگستان – والس راه یافتند.
تیم کریکت کشور در پرتگاه سقوط و بازمانده از جام جهانی بود. به گفته راشد آرمان  یک درصد امکان راه یافتن افغانستان به جام جهانی وجود نداشت اما این پیروزی تیم نیپال بر هانگ کانک بود که  تیم افغانستان را ازپرتگاه سقوط نجات داد و به دور بعدی شش بهترین راه یافت. اگرچه نیپال  از این پیروزی چیزی بدست نیاورد.
نیپال همچنان یک بازی را به تیم افغانسان واگذارد کرد وآبی پوشان کشور درسه بازی نخست درون گروهی با شکست  مواجه شدند.اگرچه دربازی تمریناتی  با تفاوت  بر تیم قدرتمند ویست اندیز پیروزشد. اما درنخستین بازی با اسکاتلند با تفاوت 7 ویکت  مغلوب شد. 
اصغراستانکزی کپتان تیم کشور به اثر عمل اپندیکس  از بازی ورهبری تیم باز ماند و این مسولیت بدوش راشد آرمان افتاده بود.
راشد آرمان نخستین بازی کن جوان دربازی های کرکیت شورای جهانی کریکت است که رهبری تیم کریک را بدوش می گیرد. محمد شهزاد بخاطر نقض کود اخلاقی شورای جهانی کریکت  در بازی با تیم اسکاتلند از دو بازی با تیم های زیمبابوه و هانگ کانگ محروم شد. این دوحادثه در شکست تیم کریکت کشور در بازی های درون گروهی موثر بوده است
دومین بازی را با تفاوت دو دوش به تیم میزبان ، زیمبابوه واگذارکرد و درسومین بازی درون گروهی با  از تیم ضعیف هانگ کانگ با تفاوت 20 دوش شکست را متحمل شد ودرپرتگاه سقوط قرارگرفت .
تیم کریکت افغانستان در آخرین بازی بر تیم نیپال با تفاوت 6 ویکت پیروزشد. امید راه یافتن به دور بعدی جان گرفت اما این پیروزی وابسته به پیروزی نیپال برتیم هانگ کانک  شد که خوش بختانه نیپال توانست هانگ کانک را با تفاوت 5 ویکت شکست بدهد وراه را برای صعود افغانستان به دور بعدی یا شش بهترین بازکند.
اما آبی پوشان کشور با دست خالی به شش بهترین راه یافتند . دو امتیازی که از دور نخست بازیها داشتند  آن را از دست دادند اما 5 تیم دیگر با امیتاز های دور نخست به  شش بهترین صعود کردند .
تیم افغانستان با درک مشکلات سرراه مصمم بودند تمام سه بازی دور شش بهترین را ببرند.
نخستین بازی تیم افغانستان با تیم قدرتمند ویست اندیز  ، که دو دفعه قهرمان جام جهانی شده است ، بود .
تیم کریکت کشور دوبار براین تیم پیروز شده است. نخستین بار دربازی جام جهانی 2016 میلادی 20 آور هندوستان بود .
تیم ویست اندیز با پیروزی برتمام تیم های دیگر جام قهرمانی را با خود بردند اما شکست از تیم افغانستان  از لذت و تجلیل این پیروزی کاسته بود. تیم کریکت کشور در بازی تمریناتی نیز بر تیم ویست ا ندیز پیروز شد.
آبی پوشان کشورکه از بازگست اصغراستانکزی کپتان تیم بعد از عمل اپندیکس به میدان بازی مورال گرفته بودند درنخستین مسابقه با تفاوت 3 ویکت از سد ویست اندیز گذشت ودر دومین بازی  با تفاوت 5 ویکت بر تیم امارات متحده عربی پیروز شد و صاحب 4 امتیاز گردید.
اما این دو پیروزی سند راه یافتن تیم افغانتسان به جام جهانی حتی با پیروزی بر تیم ایرلند نیم شد  باید  تیم ویست اندیز بر تیم اسکاتلند پیروز شودو امارات متحده عربی بر زیمبابوه  پیروزی ویست اندیز بر اسکاتلند وجود داشت اما امکان پیروزی امارات بر تیم زیمبابوه بسیار کم بود.
تیم ویست اندیز توانست  با 5 ویکت تیم اسکاتلند را از گردنه رقابت ها حذف کند . تیم امارات متحده عربی  دربازی نفس گیر و دیدنی و در حضور هزاران حامی تیم زیمبابوه  تیم زیمبابوه را با 3 دوش شکست بدهد.
این گونه راه برای صعود تیم افغانستان  مشروط برپیروزی بر تیم ایرلند بازشد.
هوای زیمبابوه  اکثرا بارانی است اگر  در روز مسابقه میان افغانستان و ایرلند باران ببارد  وبازی لغو شود و به اثر باران بازی به کمتر از 25 آور کاهش پیدا کند  افغا نستان از صعودبه جام جهانی  باز می ماند و راه صعود زیمبابوه و ایرلند باز می شود. اما با وجود پیش بینی امکان بارش باران درروز مسابقه ، خوشبختانه  آسمان صاف بود وآفتابی.
تیم کریکت ایرلند با بردن قرعه ، توپ زدن را آغاز کرد و در 50 اور و با از دست دادن 7 ویکت 208 دوش انجام داد.
راشد ارمان با گرفتن 3 ، دولت زدران 2 و محمد نبی یک ویکت  نگذاشتند تیم ایرلند دوش زیاد انجام دهد و هدف بزرگ به افغانستان  تعیین کند.
تیم کریکت کشور در آور 50  و بااز ددست دادن 5 ویکت  هدف داده شده را کسب کردند و به جام جهانی کریکت برای بار دوم راه یافتند.
محمد شهزاد از 50 توپ 55 دوش انجام داد . گلبدین نایب 45 ،  اصغر ستانکزی 37 ،  سمیع الله شنواری 27 ، رحمت شاه و محمد نبی 12  ، 12 دوش انجام داند.
اصغز ستانکزی ، محمد شهزاد و راشد آرمان در پیروزی تیم ملی کریکت کشور در این بازی نقش بزرگی را انجام دادند. اصغرستانکری که تاهنوز از عمل اپندیکس صحتمند کامل نه شده بود به میدان آمد و بازی کنان تیم را رهبری کرد .
در جریان توپ زدن  و دوش دچار درد شدید ازناحیه عمل شد اما میدان را ترک نکرد و با آخرین توپ طبل پیروزی را کوبید.
بالران و توپ اندازان کشور در تمام بازیهای خوب درخشیدند و وظیفه خویش را بخوبی انجام دادند . به حریف اجازه ندادند که هدف بزرگ تعیین کنند .  شمار ویکت های راشد آرمان با سه ویکت در مسابقه با تیم ایرلند  به 99 ویکت رسید.
این نخستین بار است که در بازیهای شورای جهانی کریکت  یک بازیکن با سرعت زیاد در بازیهای 50 آور به 99 ویکت می رسد. راشد آرمان با یک ویکت در بازی روز یک شنبه با ویست اندیز به 100 ویکت برسد و ریکارد قایم کند،  اما توپ زنان کشور در این رقابتها همان طوری که توقع می رفت خوب نه درخشیدند.
بورد کریکت کشور در زمینه ارتقای توپ زنان و بیستمین ها تمرکز کند. محمد نبی توانست رقم دوش خویش را از مرز 1000 دوش بالا ببرد. این نخستین بازی کن کشور است که دربازی های 50 آور به این رقم می رسد
نخستین بار است که ایرلند از سال 2001 بدیسنو از بازیهای جام جهانی کریکت  50 آور باز می ماند
بازیهای راهی بابی به جام جهانی کریکت  50 اور 2019 انگستان – والس در زیمبابوه میان 10 تیم از تاریخ 6 مارچ آغاز گردیده و فردا با مسابقه تیم های افغانستان و ویست اندیز پایان می یابد.خلیل

کابل باختر 4 حمل
داکترکمال سادات معین امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ درمراسم بزرگداشت از سال که ازسوی معینیت امورجوانان و انجمن جامعه مدنی جوانان افغانستان درتپه وزیراکبرخان برگزارشد . ازجوانان خواست که در راه تامین صلح تلاش جدی نمایند.
به گزارش آژانس باختر، درمراسم که به مناسبت به اشتراک جوانان انجمن جامعه مدنی جوانان افغانستان شخصیت های  سیاسی و اجتماعی ، فعالان مدنی ،جوانان ورزشکاران و اقشار مختلف جامعه برگزارشد ، داکترکمال سادات خطاب به جوانان گفت که برای تامین صلح درکشورازهرطریق ممکن  ، استفاده شود تا افغانستان به صلح واقعی که مردم نیاز آن را دارند برسد.
اویکباردیگرازجوانان خواست که ازبرنامه صلح دولت افغانستان عملأ استقبال کنند.
معین امورجوانان برنقش زنان درروند صلح نیز تماس گرفته گفت که زنان نقش برازنده درتحقق روند صلح درکشوردارند آنها می توانند کارزارصلح را از خانواده ها آغازکنند . نالان 

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL