09 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

حملۀ طالبان مسلح در کندز عقب زده شد

حملۀ طالبان مسلح در کندز عقب زده شد

کندز/ 9عقرب/ باختر حملۀ طالبان مسلح در کندز عقب زده شد...

سی وهفت طالب مسلح در ارزگان کشته شدند

سی وهفت طالب مسلح در ارزگان کشته شدند

ترینکوت/ 9عقرب/ باختر سی وهفت طالب مسلح در جریان یک شبانه...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

کندز/ 9عقرب/ باختر
حملۀ طالبان مسلح در کندز عقب زده شد و شش عضو آن گروه نیز کشته شدند.
انعام الدین رحمانی، سخنگوی قومندانی امنیه کندز به آژانس باختر گفت که منسوبان امنیتی و دفاعی حملۀ طالبان مسلح را بر پاسگاه های پولیس محلی در روستای کله‌گاو شهر کندز٬ عقب زدند.
رحمانی افزود که در این رویداد٬ شش طالب مسلح کشته شدند و دو طالب دیگر زخم برداشتند.
سخنگوی قومندانی امنیۀ کندز گفت که در این رویداد٬ دو پولیس محلی به گونۀ سطحی زخم برداشتند.
تاکنون طالبان دراین باره چیزی نگفته اند. احمدنعیم دوستی

ترینکوت/ 9عقرب/ باختر
سی وهفت طالب مسلح در جریان یک شبانه روز٬ در ارزگان کشته شدند.
احمدشاه ساحل، سخنگوی والی ارزگان به رسانه ها گفت که این طالبان مسلح در جریان عملیات نظامیان که به حمایت قوای هوایی در ولسوالی دهراوود آن ولایت، کشته شدند.
ساحل افزود که در این رویدادها٬ ده‎ ها طالب مسلح دیگر زخم برداشتند.
وی افزود که این حمله ها٬ در محل هایی اجرا شد که یک هفته پیش در اشغال طالبان قرار گرفته بود و محل های ازدست رفته دو باره به دست نظامیان تصرف شد.
سخنگوی والی ارزگان گفت که در جریان این عملیات یک سرباز به شهادت رسید و یک سرباز دیگر زخم برداشت. احمدنعیم دوستی

کابل/ 9 عقرب/ باختر
صد ها تن از شهروندان کابل در حمایت از نبی اکرم حضرت محمد مصطفی (ص) و در اعتراض به اظهارات امانوئل ماکرون، رییس‌ جمهور فرانسه علیه پیامبر اسلام٬ امروز بعد از ادای نماز جمعه در شهرکابل٬ راهپیمایی کردند.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر؛ این تظاهرات از سوی نهاد جوانان مسلمان (نجم) و صدها تن از شهروندان کابل تحت تدابیر امنیتی برگزار شد٬ معترضان اهانت به پیامبر بزرگ اسلام را محکوم کردند و شعار لااله الا الله محمد رسول الله را سردادند و با شعارهای بلند می گفتند که ما اینجا به حمایت از پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد (ص) حضور داریم و رییس جمهور فرانسه از بابت اظهارات توهین آمیز خود٬ باید از جامعۀ اسلامی عذرخواهی کند.
از سوی هم عدۀ از معترضان عکس های رییس جمهور فرانسه را در این راهپیمایی به آتش کشیدند.
امانوئل ماکرون، رییس‌جمهور فرانسه٬ روز چهارشنبه گذشته در اظهاراتی اعلام کرده بود که فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام (ص) ادامه خواهد داد، موضوعی که واکنش تند بیش از یک ونیم میلیارد مسلمان جهان را برانگیخته است. جاوید روشان

کابل/ ۹عقرب/ باختر
قانونپوه سیدیوسف حلیم٬ قاضی القضات ورییس ستره محکمه٬ امروز در چهارمین کنفرانس قاضی القضات های کشورهای عضو سازمان همکاری های شانگهای که افغانستان ناظر آن است٬ بنابر دعوت رسمی سازمان یادشده از طریق ویدیوکنفرانس اشتراک کرد.
به اساس معلومات ریاست نشرات ستره محکه به آژانس باختر؛ درین کنفرانس که در شهر آستانه با بیانیۀ (ژک آسانوف) رییس ستره محکمه جمهوری قزاقستان افتتاح شد٬ قاضی القضات ها و رییسای ستره محکمۀ کشورهای قزافستان، هندوستان، چین، قرغزستان، پاکستان، روسیه٬ تاجیکستان و ازبکستان و برخی از قضات و حقوق دانان در بارۀ نقش محاکم در ارتقای ارزش های اساسی و تمرکز بر وظایف انسانی و پیشرفت های حقوق بشری، مرحله جدید توسعۀ سیستم قضایی، طرزالعمل توسعۀ منازعات تجاری میان کشورهای عضو سازمان شانگهای، کاهش فساد در سیستم قضایی و نوآوری مراحل جدید قانونی، قوانین عام، اقدامات برای قوانین جزایی و نحوه اجرای آن، مسوولیت جرایم در روابطه به مهاجرت و رسیدگی به دوسیه های محرومیت از حقوق والدین، محاکم مقدماتی اصلاحات قضایی و حقوقی و طی مراحل قانون اداری، تقویت امنیت مشترک و تحقق عدالت برای مبارزه با قاچاق انسان٬ سخنرانی کرد و کار کنفرانس بعد از تبادل نظر اعضای اشتراک کننده و تصویب بیانیۀ مشترک بابیانیۀ اختتامیه٬ رییس ستره محکمه جمهوری قزاقستان پایان یافت. جاوید

ولایت‎ها/ 9عقرب/ باختر
هژده تن به ظن جرم های جنایی در سمنگان، پروان و بلخ بازداشت شدند.
سلیم نوری، سخنگوی قومندانی امنیه پروان، به خبرنگار آژانس باختر گفت که پولیس آن ولایت پنج تن را در پیوند به قتل یک پسرجوان از ناحیۀ یازدهم شهر چاریکار مرکز پروان٬ بازداشت کرد.
طبق یک خبر دیگر، پولیس بلخ گروه سه نفری دزدان را که زیر تعقیب قرار داشتند، با دو تفنگچه و یک چاقو از مربوطات شهر مزارشریف بازداشت کرد.
برمبنای یک خبر دیگر، کارمندان مدیریت مبارزه علیه جرایم جنایی قومندانی امنیۀ سمنگان ده تن را در پیوند به قماربازی از ساحۀ بندر شهر ایبک مرکز آن ولایت بازداشت کردند. احمدنعیم دوستی

تالقان/ 9عقرب/ باختر
پولیس تخار مردی را به ظن قتل دامادش دیروز در آن ولایت بازداشت کرد.
عبدالخلیل اسیر، سخنگوی قومندانی امنیۀ تخار، به آژانس باختر گفت که منسوبان پولیس مبارزه با جرایم جنایی تخار، عبدالمومن باشندۀ شهر کهنۀ تالقان مرکز تخار را که یک روز پیش، پس از مشاجرۀ لفظی بصیر نام٬ داماد خود را با تفنگچه به قتل رساند و از ساحه فرارکرده بود، بازداشت کردند.
اسیر افزود که پولیس در پیوند به این قتل زن مقتول را نیز بازداشت کرد.
محفوظ حمیدی

میمنه/ 9عقرب/ باختر
حملۀ طالبان مسلح در فاریاب دیروز عقب زده شد وهفت طالب نیز کشته شدند.
عبدالکریم یورش، سخنگوی قومندانی امنیۀ فاریاب، به آژانس باختر گفت که
منسوبان امنیتی و دفاعی از حمله طالبان مسلح بر پاسگاه های نظامیان در ولسوالی قیصار آن ولایت دفع کردند.
یورش افزود که دراین رویداد هفت طالب مسلح کشته شدند و سه طالب دیگر زخم برداشتند وسایر طالبان از ساحه فرار کردند. احمدنعیم دوستی

کابل/ ۹عقرب/ باختر
رهبری وزارت اطلاعات وفرهنگ از مرگ محمد صدیق سخنگوی والی سمنگان و خبرنگار سابقه دار آن ولایت ابراز تاسف کرد.
موتر محمد صدیق عزیزی سخنگوی والی سمنگان٬ حوالی ساعت یازدۀ دیشب که از یک محفل عروسی برمی گشت، در منطقۀ بندر شهر ایبک، شاهراه سمنگان-مزارشریف با یک موتر باربری تصادم کرد و جان باخت.
محمد صدیق عزیزی، از خبرنگاران سابقه دار سمنگان بود و در دهۀ هشتاد در آمریت رادیو تلویزیون ملی سمنگان شامل وظیفه شد و از دهۀ نود به این سو به حیث سخنگوی والی آن ولایت کار می کرد.
رهبری وزارت اطلاعات وفرهنگ٬ مرگ عزیزی را ضایعه می خواند و برای وی بهشت برین و به بازماندگانش وجامعۀ خبرنگاری کشور صبرجمیل و اجر جزیل استدعا می کند. سادات

ایبک/ 9عقرب/ باختر
سخنگوی والی سمنگان در یک حادثۀ ترافیکی در شهر ایبک مرکز آن ولایت دیشب جان باخت.
عبدالمنیر رحیمی، سخنگوی قومندانی امنیۀ سمنگان، به آژانس باختر گفت که موتر حامل محمد صدیق عزیزی سخنگوی والی سمنگان٬ حوالی ساعت 11 دیشب پس از برگشت از یک مراسم عروسی در منطقۀ بندر شهر ایبک شاهراه کابل-مزارشریف با یک عراده موتر باربری تصادم کرد و جان باخت.
وی افزود که در این رویداد، محمد نصیر مبارز کارمند ادارۀ مستوفیت آن ولایت زخم برداشت.
محمد صدیق عزیزی، از خبرنگاران سابقه دار سمنگان بود که در دهۀ هشتاد در آمریت رادیو تلویزیون ملی سمنگان٫ شامل وظیفه شد و از دهه 90 به این سو به حیث سخنگوی والی سمنگان کار می کرد. احمدنعیم دوستی

مزارشریف/ 9عقرب/ باختر
چهارده طالب مسلح در حمله های هوایی در بلخ عصر دیروز کشته شدند.
محمد حنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین، به آژانس باختر گفت که این حمله های هوایی در دو محل تجمع طالبان در قریه سیاه آب و قریه عبدالرحیم‌زی ولسوالی شولگره آن ولایت اجرا شد، چهارده طالب کشته شد.
رضایی افزود که در این حمله ها٬ دو طالب دیگر زخم برداشتند و دو قرارگاه، سلاح های دست داشته شان و چندین موتر دشمن از بین برده شد.
وی گفت که این حمله ها زمانی اجرا شد که گروهی از طالبان مسلح برای حمله بر موقعیت ها و کاروان اکمالاتی نیروهای دفاعی و امنیتی آماده می شدند.
احمدنعیم دوستی

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL