07 حوت 1395

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

هژده پنجاهجوی دیگر افغان از آلمان اخراج شدند

هژده پنجاهجوی دیگر افغان از آلمان اخراج شدند

کابل باختر/ 6/ حوت گروهی دیگری از پناهجویان افغان از آلمان...

چهارده تن داعشی کشته شدند

چهارده تن داعشی کشته شدند

کابل باختر 6 حوت درتداوم عملیات مشترک محاربوی وتصفیوی تحت نام...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اخبار جهان

مسکو - ایرنا – ۶ حوت – باختر
یک پژوهشگاه صلح در سویدن روز پنجشنبه نوشت: امریکا و روسیه طی پنج سال گذشته نیمی از سلاح جهان را تامین کرده اند که نشان می دهد عملیات انتقال سلاح، از زمان جنگ سرد در دهه 90 میلادی، بیشترین حجم را داشته است.
به گزارش خبرگزاری آلمان، مرکز پژوهشی صلح «سیبری» واقع در سویدن، تاکید کرد که واردات سلاح در قاره آسیا و در راس آنها هند و نیز در منطقه شرقمیانه که عربستان بزرگترین واردکننده در این منطقه است، رشد قابل ملاحظه ای را داشته است.
گزارش این مرکز پژوهشی تاکید دارد:‌ هند واردات 13 درصد از کل سلاح جهان را در بین سال های 2012 تا 2016 از آن خود کرد و عربستان با سه برابر کردن واردات خود نسبت به سال های 2007 تا 2011 میلادی، با 8 درصد رتبه دوم را کسب کرد.
براساس این گزارش، هند 68 درصد از واردات سلاح خود را از روسیه تامین کرد که این میزان پنج برابر واردات دهلی نو از واشنگتن است.
مرکز پژوهشی صلح سیبری سویدن پیش بینی کرده است که هند همچنان با توجه به آن که در توسعه صنعت اسلحه سازی داخلی موفقیت چندانی را نداشته است، همچنان به عنوان اولین واردکننده باقی بماند.
پس از کشورهای هند و عربستان، چین، کشورهای امارات متحده عربی و الجزایر مقام های بعدی وارد کنندگان سلاح را به خود اختصاص داده اند.

انقره – ایرنا – ۶ حوت – باختر
برخی رسانه های ترکیه اعلام کردند که یک مترجم قنسلگری امریکا در شهر آدانا به ظن ارتباط با حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) توسط نیروهای امنیتی ترکیه بازداشت شد
به گزارش خبرگزاری آسوشیتیدپرس، گزارش رسانه های ترکیه حاکی است که پولیس ابتدا به خانه این فرد هجوم برده اما در وهله نخست موفق به بازداشت وی نشده است.
آسوشیتیدپرس در این خصوص می افزاید که سفارت ترکیه در امریکا از پاسخ به تماس های این رسانه برای اظهار نظر درباره گزارش های منتشر شده خودداری کرده است.

لاهور – دی دان – 5 حوت  - باختر
در اثر یک انفجار شدید در شهرلاهور پاکستان حوالی چاشت امروز حداقل هشت تن کشته شدند .
به نوشته روزنامه  دی دان ، چاپ پاکستان، صدای یک انفجار دیگر در ناحیه گلبرگ شهر لاهور نیز شنیده شد ولی عجالتأ جزئیات آن داده نه شده است .
به گفته نایاب حیدر، سخنگوی پولیس ایالت پنجاب پاکستان انفجار امروز شهر لاهور یک حمله بمی بود .
تورن متقاعد ، مبشر جاوید مالک ، شاروال شهر لاهور گفت که این انفجاردریک ساختمان نیمه تمام روی داده است .
این انفجار علاوه بر کشتن حداقل هشت نفر 35 زخمی نیز برجای گذاشته است .
به نوشته روزنامه  دی دان ، انفجار امروز در شهر لاهور دریک ناحیه مزدحم دارای چندین دفتر تجارتی روی داده است .

 

این انفجار ده روز پس از انفجار انتحاری درمقابل پارلمان ایالتی  ایالت پنجاب در لاهور روی داد ودر آن حمله نیز حداقل سیزده تن کشته شدند .
شهر لاهور مرکز ایالت پنجاب پاکستان یکی از بزرگترین و انکشاف یافته ترین شهر های پاکستان است واز شهر های نسبتأ امن آنکشور مسحوب میشود .

سرینگه – دی دان –5 حوت – باختر
مخالفین مسلح  حکومت درکشمیر تحت اداره هند با افزار کمین بر یک کاروان وسایط نظامیان حمله کردند  ویک زن وسه عسکر را کشتند .
به نوشته روزنامه  دی دان ، چاپ پاکستان، نظامیان مذکور از یک عملیات تلاشی بر می گشتند که هدف حمله مخالفین حکومت قرار گرفتند  دراین حمله شش عسکر جراحت برداشتند که سه تن  آنان بعدأ جان خود را از دست دادند .
طبق همین خبر، یک زن نیز درنتیجه تبادل آتش بین نظامیان وافراد مسلح مخالف، مورد اصابت مرمی قرار گرفت وکشته شد.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL