11 حمل 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

تبصره

کابل/ ۱۱ حمل/ باختر مخالفت طالبان با ترکیب هیئت گماشته شده...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

اخبار جهان

واشنگتن / بی بی سی / 11 حمل / باختر
رییس مرکز بیماری‌های عفونی امریکا پیش‌بینی کرده است که دست کم صدهزار نفر در آن کشور در اثر ابتلا به ویروس کرونا (کووید-۱۹) جان خود را از دست خواهند داد. داکتر آنتونی فائوچی گفته است که ممکن است میزان مرگ و میر در امریکا تا دو برابر این رقم باشد.
فائوچی به سی‌ان‌ان گفت، میلیون‌ها نفر در امریکا به این بیماری دچار خواهند شد.
هم‌زمان مقام‌های تعدادی از ایالات و شهرهای امریکا درباره کمبود تجهیزات طبی حیاتی در مقابله به این بیماری هشدار داده‌اند.
شاروال نیویارک گفته است که تجهیزات طبی لازم برای مقابله با شیوع کرونا از جمله دستگاه‌های تنفس مصنوعی در این شهر یک هفته دیگر تمام می‌شود.
بیل دی بلازیو، شاروال نیویارک، به سی‌ان‌ان گفت که وضعیت این شهر مثل "زمان جنگ" است.
نیویارک به مرکز ابتلا و شیوع کووید-۱۹ در امریکا تبدیل شده است و تا روز شنبه بیش از ۵۲ هزار نفر در کل این ایالت مبتلا شده‌اند. این رقم یک‌سوم آمار کل امریکا است.# فریده بابک

واشنگتن/ وی او ای/ 11 حمل / باختر
براساس معلومات پوهنتون جانس هاپکینز امریکا، آمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان تا صبح امروز به 722196نفر رسید.
تا اکنون 33976 نفر پس از ابتلا به بیماری کوید ۱۹در سراسر جهان جان باخته اند‌ و بیش از 151 هزار نفر دیگر صحت‌یاب شده اند.
امریکا اکنون با ۱۲۴۶۸۶ مورد مثبت ویروس کرونا در صدر فهرست کشورهای جهان قرار گرفته است. شمار مرگ و میر ناشی از این ویروس در امریکا به بیش از 2484 رسیده است.
در ایتالیا که بحران ویروس کرونا همچنان ادامه دارد، آمارمبتلایان به کروناویروس به ۹۲۴۷۲ نفر رسیده است و مرگ و میر ناشی از آن به 10779رسیده است.
در چین جایی که برای اولین بار ویروس کرونا شیوع کرد، تا حال ۸۲۰۶۱ نفر مبتلا شده اند و 3304 نفر جان باخته اند.
تعداد قربانیان ویروس کرونا در اسپانیا به ۵۹۸۲ نفر رسیده است و شمار مبتلایان به ۷۳۲۳۵ نفر رسیده است. پارلمان اسپانیا به دولت اجازه داد تا شرایط سخت‌گیرانه در این کشور را تا ۱۱ ماه اپریل تمدید کند.
مقامات ایرانی دیروز از مرگ ۱۲۳ نفر دیگر خبر دادند که به این حساب شمار مجموعی مرگ و میر ناشی از این ویروس در ایران به 2640 نفر رسیده است. شمار مبتلایان ویروس کرونا در ایران به ۳۸۳۰۹ نفر افزایش یافته است.
در فرانسه نیز تا اکنون ۳۸۱۰۵ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند و 2606 نفر جان باخته‌اند که گفته می شود بیشتر این قربانیان افراد بالای ۷۰ سال بوده‌ اند.
در بریتانیا شمار آخرین تلفات ویروس کرونا به 1228 نفر رسیده است و بیش از ۱۷۳۲۰ نفر به شمول بوریس جانسن، صدر اعظم آن کشور به این ویروس مبتلا شده اند.
در آلمان ۵۸۲۴۷ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند و 541 نفر تا حال در اثر ابتلا به این ویروس جان باخته اند.#  فریده بابک

بروکسل/ منابع خبری بین المللی /11 حمل / باختر
آمار جان باختگان مبتلا به ویروس کرونا در اروپا که سازمان صحی جهان این قاره را مرکز شیوع ویروس کووید-۱۹ اعلام کرده است به بیش از ۲۰ هزار نفر رسیده است  و ایتالیا با بیش از ۱۰ هزار مرگ بیشترین تلفات را در اثر شیوع این ویروس در جهان دارد.
حکومت ایتالیا برای اداره شیوع کرونا، قوانین سخت گیرانه تری را نسبت به گذشته وضع کرده است و از همه کسانی که وارد آن کشور می شوند خواسته تا دمای بدن شان بررسی شود و ماسک به صورت بزنند.
اسپانیا پس از ایتالیا دومین کشور اروپایی است که بیشترین تعداد تلفات را دارد و این کشور نیز مقررات و محدودیت های جدیدی را اجرا کرده است و از همه کسانی که شغل شان غیر ضروری است، خواسته  است تا به مدت ۲ هفته در خانه بمانند.
رسانه ها در اسپانیا پدرو سانچز، صدراعظم آن کشور را مورد انتقاد شدید قرار داده است و وی را متهم کرده اند که برای مقابله با کرونا بسیار دیر دست به کار شده است.
در اسپانیا تا صبح دیروز بیش از ۷۳ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده بودند و نزدیک به ۶ نفر نیز جان خود را از دست داده بودند.
ادوار فیلیپ، نخست وزیر فرانسه نیز گفته است که "جنگ تازه آغاز شده است".
در فرانسه تاکنون بیش از ۲ هزار نفر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان باخته اند و ۳۷ هزار و ۵۷۵ نفر به کرونا مبتلا شده اند.#  فریده بابک

تهران / بی بی سی / 11 حمل / باختر
سفارت افغانستان در تهران دیروز گفت که بنا به معلوماتی که به بخش مهاجران این سفارت رسیده است، دستکم ٥٠ تبعه افغانستان در ایران براثر ابتلا به کرونا وفات کرده اند.
ابراهیم حجازی، اتشه(مسئول) امور مهاجران در سفارت افغانستان در تهران  گفت که شمار درگذشتگان افغان در ایران توسط "متنفذین و اقارت درگذشتگان" در ولایت های مختلف در اختیار بخش مهاجران سفارت افغانستان در تهران قرار گرفته است.
سفارت افغانستان در تهران "این رقم را تا زمان دستیابی به اسناد درست، رسمی و مستند تایید نمی‌کند".
حجازی می‌گوید با وجود درخواست ما، مسئولان وزارت صحت و درمان ایران آمار رسمی از شمار مبتلایان و درگذشتگان افغان مقیم ایران ارائه نکردند.
از طرف دیگر موج بازگشت افغان‌ها از ایران که روزانه تا ۱۵ هزار نفر می‌رسد سبب نگرانی از شیوع کرونا در افغانستان شده است.
تونی بلنزر، معاون دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) در توئیتر نوشته بود که تنها در دو هفته از ۸-۲۱ مارچ تعداد ۱۱۵ هزار ۴۱۰ نفر از ایران به افغانستان بازگشته‌اند، مدیریت این تعداد از عهده هیچ مسوولی بر نمی‌آید.#  فریده بابک

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL