03 اسد 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پیشبینی وضعیت هوای شماری از شهر های کشور

پیشبینی وضعیت هوای شماری از شهر های کشور

کابل باختر3 اسد وضعیت هوای شماری از شهر های کشور به...

از هفته شبکه های اجتماعی در بلخ گرامیداشت شد

از هفته شبکه های اجتماعی در بلخ گرامیداشت شد

مزارشریف 3 اسد باختر از هفته شبکه های اجتماعی در شهر...

دوازده هراس افگن در کندز کشته شدند

دوازده هراس افگن در کندز کشته شدند

کندز 3 اسد باختر دوازده هراس افگن در ولسوالی های آقتاش...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اخبار جهان

دهلی جدید - ایرنا- ۲ اسد – باختر
مقامات  صحی هند امروز  با انتشار گزارشی اعلام کردند حدود 600 نفر در سالجاری میلادی براثر ابتلا به بیماری آنفلوانزای خوکی جان خود را از دست داده اند.
به گزارش ایرنا، براساس جدیدترین آمار منتشر شده حدود 12 هزار و 500 نفر در هند از ابتدای سالجاری میلادی به بیماری آنفلوانزای خوکی مبتلا شده اند.
ایالت های ماهاراشترا با 284،گجرات 75 ،کرالا63 و راجستان با 59 مورد مرگ به ترتیب بیشترین جان باختگان آنفلوانزای خوکی را به خود اختصاص داده اند.
براساس این گزارش ،284 نفر در پایتخت هند به بیماری آنفلوانزای خوکی مبتلا شده اند که چهار نفر از این افراد جان خود را از دست داده اند.
دکتر جاگدیش پراساد، رئیس سازمان خدمات صحی هند، یکی از دلایل اصلی مرگ افراد مبتلا به آنفلوانزای خوکی را مراجعه نکردن به موقع به داکتر عنوان و اظهار کرد مردم باید به محض مشاهده علائم آنفلوانزای خوکی با مراجعه به داکتر تحت درمان قرار گیرند.
شستشوی مرتب دستها،استفاده از ماسک و تماس نداشتن دست آلوده با بینی، دهان و چشم از توصیه های کارشناسان  صحی به مردم برای جلوگیری ازابتلا به این بیماری است.
از سال 2009 سال شیوع بیماری آنفلوانزای خوکی تاکنون بیش از چهار هزار نفر در هند براثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.
این ویروس نخستین بار در سال 1918 میلادی در آمریکا شناخته شد و پس از یک دوره طولانی در ماه اپریل 2009 دوباره این بیماری به نام انفلوآنزای نوع A یا خوکی با شکل، قدرت و توانایی بیماری زایی متفاوت از گذشته در کالیفرنیای جنوبی آمریکا گزارش شد و پس از آن در کشورهای مکسیکو، کانادا و اروپا مشاهده شد.
قدرت بیماری زایی این ویروس سه برابر ویروس آنفلوآنزای معمولی بوده و بیشترین شیوع آن در فصل زمستان است.
تب، سرفه، گلو درد، سردرد، لرز، کوفتگی عضلانی و در برخی از افراد اسهال و استفراغ از علائم آنفلوآنزای نوع آ (H1N1) است.
دوره انتقال این بیماری از یک تا هفت روز بعد از آغاز علائم بیماری و با داشتن تماس نزدیک صورت می گیرد. ختم / فریده

امان -  بی بی سی – ۲ اسد - باختر
در یک حادثه تیراندازی در سفارت اسرائیل در امان، پایتخت اردن، دو شهروند اردنی کشته شده و یک اسرائیلی زخمی شده است.
به گزارش آژانس باختر به نقل از بی بی سی ، دو اردنی کارمند یک شرکت تولید مبلمان بودند و به گفته پولیس پیش از تیراندازی وارد سفارت شده بودند.
جزییات کمی از حادثه منتشر شده است و معلوم نیست علت تیراندازی چه بوده است.
نیروهای امنیتی سفارت را مسدود کرده اند و شهروندان اسرائیلی سفارت را تخلیه کرده اند.
پولیس گفت که تحقیقات هنوز در "مراحل اولیه" است. مقامات اسرائیلی در این باره اظهار نظر نکرده‌اند.
پولیس اردن می گوید که تیراندازی در یک ساختمان مسکونی مورد استفاده سفارت اسرائیل روی داد.
این سفارت در محله ثروتمندنشین ربیعه که به شدت تحت محافظت است قرار دارد.
اردن -متولی رسمی اماکن مقدس مسلمانان در بیت‌المقدس- در سال ۱۹۹۴ با اسرائیل معاهده صلح امضا کرد اما اقدامات روزهای اخیر اسرائیل برای تشدید اقدامات امنیتی در شرق بیت‌المقدس باعث افزایش تنش شده است.
بسیاری از جمعیت هفت میلیونی اردن تبار فلسطینی دارند که پس از شکل‌گیری دولت اسرائیل در ۱۹۴۸ از فلسطین به اردن مهاجرت کردند.
اسرائیل از ده روز پیش که یک عرب اسرائیلی دو پولیس را در نزدیکی مسجد الاقصی به قتل رساند این مسجد را تعطیل کرده است.
با افزایش تنش‌ بین فلسطینیان و اسرائیل و شدت گرفتن اقدامات امنیتی در روزهای اخیر،  مقامات اسرائیل از نصب دوربین‌های مداربسته در  دروازه ورودی مسجد‌الاقصی در بخش قدیمی بیت‌المقدس خبر دادند.
پیش از آن نصب معبر و فلزیاب امنیتی در مسجد القصی باعث خشم فلسطینیان و درگیری با نیروهای اسرائیلی شده بود و در دو روز گذشته به کشته شدن دست کم چهار فلسطینی انجامید.
فلسطینیان اقدامات اسرائیل را تلاش جدید برای کنترل حرم شریف -مسجدالقصی و قبه‌الصخره- می‌دانند. ختم / فریده

کابل باختر 2 اسد باختر
یک کیسه خا ک به ارزش یک میلیون و هشتصد هزار دالر فروخته شد اولین نمونه خاک ماه را که نیل آرمسترانگ فضانورد آمریکایی به زمین آورد بود به ارزش یک میلیون و هشتصد هزار دلار فروخته شد.
این کیسه که زمانی حاوی خاک و سنگ‌های ماه بود در چهل و هشتمین سالگرد اولین فرود انسان در ماه در حراجی ساتبی در نیویورک به حراج گذاشته شده بود.
معمولاً این آثار با ارزش ناسا در موزه ملی اسمیتسونین نگاهداری می‌شود ولی این کیسه که در ماموریت آپولو یازده استفاده شده بود، به دلیل یک اشتباه به این موزه راه نیافته و در اختیار شخص سومی قرار گرفته بود. کارآگاهان کیسه را سال ۲۰۰۳ در گاراژ مردی یافتند که از یک موزه صنایع هوایی دزدی کرده بود. کیسه بدون اینکه به درستی شناسایی شود در یک حراجی آنلاین به زنی از ایالت ایلینویز به نام نانسی کارلسون فروخته شد.
کارلسون می‌دانست که این کیسه به یکی از ماموریت‌های فضایی تعلق دارد اما نمی‌دانست کدام پرواز، به همین دلیل آن را برای کارشناسی به ناسا فرستاد.
کارشناسان ناسا متوجه اهمیت آن شدند و ناسا نیز اعلام کرد که این کیسه متعلق به مردم آمریکاست. اما در نهایت یک قاضی فدرال اعلام کرد که حراجی برگزار شده و این کیسه فروخته شده از این رو کیسه به نانسی کارلسون که آن را ۹۹۵ دالر خریده تعلق دارد. هنوز چند بار دست به دست شدن، ذرات خاک و اثرات سنگ هایی که از ماه به زمین حمل شد در این کیسه کوچک سفید وجود دارد. ماری

کابل باختر اول اسد
طالبان با قتل هفت مسافر و ربودن  42  مسافر دیگر از شاهراه کندهار ترینکوت کارنامه زشت دیگر در کتاب جنایات شان ثبت کردند ونشان داند که در دشمنی با مردم از هر مرز و حصاری عبور میکنند  وبه هیچ ارزش پابند نیستند
گزارشگر اژانس باختر مینگارد: طالبان اخیرا  بیش از 70 مسافر را از مسیر کندهار ترینکوت ربودند در ابتد  آنها  هفت تن از مسافران را  به شهادت رسانند  بعدا 20 مسافر  را رها کردند مگر چهل و سه مسافر دیگر را در قید خود  دارند.
این واقعه نمایانگر آن  است که  شاهراه های کشور همچنان با تهدید های جدی امنیتی مواجه است و تعهد مسوولان برای تامین امنیت راه  های بزرگ چندان عملی نگردیده است
از طرف دیگر واقعه اخیر ثابت میسازد که طالبان پابند به هیچ ارزش انسانی نبوده و ضمنا از اوامر الهی و ارشادات دینی در امر اجتناب از قتل عمد، حرمت گذاشتن به زندگی افراد ملکی و بی دفاع و حراست از اماکن عامه و بیت المال  چیزی نمیدانند
در اسلام به عنوان دین کامل چگونگی معیار های جهاد ، برخورد با اسرا و چگونگی برخورد با کشت و زراعت مردم، تاسیسات عامه ... واضح گردیده است
طالبان که خود را جهادگر و دعوت گر میگویند هیچ عمل و کرده شان با اوامر و دساتنیر دینی مطابقت ندارد ورنه قتل چند مسافر بیگناه و بیدفاع چگونه توجیه شده میتواند ؟
واقعه اخیر درمسیر کندهار ترینکوت  اولین  جنایت طالبان در برابر افراد ملکی و مسافران نیست و هیچ تضمینی هم وجود ندارد که  اخرین جنایت هم باشد
طالبان جند سال قبل گروه از شهروندان کوریا را در مسیر کندهار کابل به گروگان گرفتند و یکی   ، دو تا  انها را کشتند و بعدا با یک معامله پولی  متباقی را رها ساختند  تبسم هشت ساله با چند عضو دیگر خانواده اش که ار همین مسیر ربوده شده بودند در ولسوالی خاک افغان زابل گردن بریده شد دهها مسافر دیگر از همین مسیر ربوده شدند یا ناجوانمردانه به قتل رسیدند و یاهم در بدل دریافت پول از خانواده های شان رها شدند  و یا هم به عنوان اسیر نگهداشته شدند تا  از آنها در هنگام تبادله کار گرفته شود
تنها مسیر کندهار کابل . یا شاهراه کندهار ترینکوت نیست گه طالبان در ان جنایت میافرینند
ما قتل دسته جمعی مسافران را که از غور  روانه دایکندی بودند و در حومه شهر فیروز کوه به شهادت رسیدند نمونه دیگری از جنایات است که طالبان مرتکب شدند
طالبان سال پار با حملات ناگهانی در مسیر شاهراه بغلان تخار جنایات هولناکی را ار برابر  مردم و مسافران مرتکب شدند
این جنایات در حالی اتفاق می افتد که سردسته گروه طالبان بعضا انهم در شرایط  واوضاع معین که بیشتر جنبه تبلیغی دارد به افراد خود گوشزد گرده که از حمله بر تاسیسات عامه  ، افراد ملکی ، ناامن ساختن راه ... جلوگیری کنند مگر این هشدار ها  ویا تاکیدات رهبر هیچگاهی جنبه عملی به خود نگرفته است زیرا گفته ها او در میان  طالبان از یک طرف بی ارزش است  و از طرف دیگر لازمی نبوده و جنبه تبلیغاتی دارد
انچه مهم است عملکرد طالبان است گروه که با شعار های اسلامی وارد صحنه شده ، با استفاده از نام  والقاب اسلامی به جنگ برخاسته وبرای هر عمل خود یک توجه اسلامی میپالد عملکرد اخیر چگونه تعریف میشود ؟
اسلام در کجا به قتل مسافر ، شخص بی دفاع تخریب اماکن عامه انتحار و انفجار حکم کرده است ؟
طعبا طالبان برای این عملکرد خود توجیه ندارند مگر آنکه به حرف های تحریف شده متوسل شوند  انها باید بدانند که کار کرد آنها در هیچ قاموس انسانی  و اسلامی   قابل مقایسه نیست  ختم    تحلیل سیاسی

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL