01 دلو 1395

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

رئیس‌جمهورغنی و بارک اوباما صحبت تیلفونی تودیعی کردند

رئیس‌جمهورغنی و بارک اوباما صحبت تیلفونی تودیعی کردند

کابل باختر 30 جدی محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان و...

پرتاب آزمایشی راکت قاره پیمای روسیه

پرتاب آزمایشی راکت قاره پیمای روسیه

مسکو / ایرنا/ باختر/ 30/ جدی روسیه دیروز یک فروند راکت...

کارشناسان هندی خواستار تسریع طرح انکشاف بندر چابهار شدند

کارشناسان هندی خواستار تسریع طرح انکشاف بندر چابهار شدند

دهلی جدید / ایرنا/ باختر/ 30/ جدی تعدادی ازکارشناسان هندی خواستار...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اخبار جهان

مسکو / ایرنا/ باختر/ 30/ جدی
روسیه دیروز یک فروند راکت قاره پیما پرتاب کرد.
این راکت دارای قابلیت حمل سر گلوله اتمی بوده که اولین آزمایش راکتی روسیه درسال جدید میلادی میباشد.
به گزارش منابع خبری ، راکت آزمایش شده از نوع توپول – ام است که از پایگاه فضایی "پلستسک " درشمال غرب روسیه پرتاب شده است.
به گفته وزارت دفاع روسیه، راکت متذکره به هدف تعیین شده اصابت نموده و هدف از پرتاب این راکت تائید مشخصات فنی و پروازی و آزمایش سرگلوله ها بوده است .
وزارت دفاع روسیه قبلاً اعلام کرده بود که درسال 2017 م بیش از ده راکت قاره پیما را آزمایش میکندکه درمقایسه با سال 2016 م که شش راکت قاره پیما را ازمایش کرد حدود دو برابر افزایش می یابد.

تاشکند/ایرنا /باختر30/جدی
شوکت میرضیایف ، رییس جمهورازبکستان گفته است که آن کشور درهیچ یک ازبلاک ، اتحادیه و یا پیمان های نظامی داخل نخواهد شد.
میرضیایف که هفته جاری درحضور نظامیان ازبکستان سخن میگفت افزود که حکومت ازبکستان اجازه نمیدهد درقلمرو آن کشور هیچگونه پایگاه نظامی یا استحکامات مربوط به خارجی ها ایجاد شود.
وی برتقویت ارتش ازبکستان تاکید کرد و گفت که بدون شرکت درهرگونه پیمان نظامی جهانی و منطقه یی ارتش را برای دفاع از سرحدات و امنیت آن کشور مجهز و تقویت خواهدکرد.
ازبکستان درحال حاضر عضو سازمان همکاری های شانگهای بوده ولی عضویت خود را درسازمان پیمان امنیت جمعی لغو کرده است.
سازمان های تحقیقی نظامی ، تعداد قوای محاربوی اردوی ازبکستان را شصت وپنج هزار نفر ذکر کرده و آنرا قوی ترین اردوی آسیای مرکزی معرفی کرده اند.

مونته نگرو/دویچه وله/باختر/28 جدی
حکومت صربستان به دلیل شرایط نامناسب در یکی از بزرگترین اردوگاه های پناهجویان مورد انتقاد قرار گرفته است. پناهجویان درشهر بلگراد در سرمای شدید شب و روز شان را بدون داشتن امکانات گرمایش به سر می‌کنند.
"وریمه" مجله خبری بسیار مشهور صربی روز یک شنبه با انتقاد از برخورد حکومت با مهاجران نوشت: هیچ توجیهی وجود ندارد که این مردم خود شان خود را در معرض سرما و گرسنگی قرار داده و در بین کثافات بخوابند و مصاب به امراض مزمن می گردند.
در عقب ایستگاه بس های بلگراد از ماه ها به اینسو به طور تخمینی بیش از ۱۰۰۰ پناهجو عمدتاً از افغانستان و پاکستان زندگی می کنند. عکس ها نشان می دهند که چگونه آن ها در سرما استحمام می کنند و غذا می خورند.
در همین چند روز گذشته عفو بین الملل و سازمان داکتران بدون مرز از شرایط نامناسب به ویژه در زمستان توام با برفباری و سرمای منفی ده درجه سانتیگراد انتقاد کرده اند. مجله «وریمه» نوشته است که حکومت و کمیساریای مهاجران ملل متحد برای آوارگان، به جانبداری از تاکتیک از پا در آوردن (مقاومت) تصمیم گرفته اند.

واشنگتن- ایرنا- ۲8 جدی – باختر
نتیجه یک تحقیق نشان می دهد کودکانی که والدینشان آنها را چاق صدا میزند، در طول زمان اضافه وزن بیشتری پیدا می کنند.
خبرگزاری یونایتدپرس دیروز نوشت که این تحقیق جدید نشان داده است کودکانی که والدین آنها را چاق می دانند، در قیاس با کودکانی که وزن عادی دارند، به احتمال زیاد گرفتار تصویری منفی از خود می شوند و بیشتر اضافه وزن پیدا می کنند.
این گزارش که در نشریه Psychological Science منتشر شد، بر اساس داده ها و تجزیه و تحلیل های حاصل از دو مطالعه ملی است.
'اریک رابینسون' محقق روانشناس از دانشگاه لیورپول و 'آنجلینا سوتین' از کالج طبی دانشگاه ایالتی فلوریدای امریکا در یک بیانیه مطبوعاتی گفتند: اگرچه توجه والدین به اضافه وزن فرزند برای مدیریت چاقی کودکان مهم تلقی می شد، اما مطالعات جدید خلاف این موضوع را نشان می دهند؛ به عبارت دیگر، زمانی که والدین یک کودک را دارای اضافه وزن تلقی می کنند، این کودک بیش از پیش در معرض افزایش وزن در آینده قرار می گیرد.
محققان در این مطالعه داده های دو هزار و 823 خانواده استرالیایی را بررسی کردند و قد و وزن کودکان آنها را در ابتدای این مطالعه که چهار یا پنج سال داشتند، اندازه گرفتند. والدین نیز گزارشی در مورد ذهنیت خود از وزن فرزندانشان ارائه کردند.
نتایج این مطالعه نشان داد پدر و مادرهایی که کودکان خود را چاق در نظر گرفته بودند، بیشتر احتمال داشت که کودکانشان در طول دوره زمانی 10 ساله، دچار اضافه وزن شده باشند و این امر صرف نظر از جنسیت، درآمد خانواده، وضعیت سلامتی و وزن والدین بود.
کارشناسان آنالیزهای مشابهی را روی پنج هزار و 886 خانواده ایرلندی انجام دادند و همین نتایج را گرفتند.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL