03 حمل 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

کشته شدن پنج شبه نظامی در اورکزی ایجنسی

کشته شدن پنج شبه نظامی در اورکزی ایجنسی

اسلام اباد/ دی دان / باختر/ 2/ حمل پنج شبه نظامی...

شکایت بازماندگان قربانیان یازده سپتامبر از عرستان سعودی

کابل باختر/ 2/ حمل خانواده های 800 قربانی حملات یازده سپتامبر...

امریکا چهارفروند هواپیمای جنگی نوع ای -29 را به نیروی هوایی افغانستان سپرد

کابل باختر/ 2/ حمل ایالات متحده امریکا چهار فروند دیگر از...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اخبار جهان

اسلام اباد/ دی دان / باختر/ 2/ حمل
پنج شبه نظامی شامل یک عضو گروه تحریک طالبان پاکستانی بامداد امروز دریک عملیات نظامیان پاکستانی در اوکرزی ایجنسی کشته شدند.
روزنامه دان چاپ پاکستان به نقل از یک بیانیه مطبوعاتی دفتر ارتباط عامه اردوی پاکستان نوشت که این عملیات درقریه میرک منطقه کالایای اورکزی ایجنسی انجام شده و جزعملیات ردالفساد بوده که اخیراً در پاکستان راه اندازی گردیده است.
اورکزی ایجنسی یکی از هفت منطقه نیمه خود مختار قبایلی آن طرف خط دیورند است که به نوشته روزنامه دان طالبان پاکستانی و ملیشه های مرتبط به القاعده درآنجا موضع دارند.

کابل باختر 2حمل
صلاح¬الدین ربانی وزیر امور خارجه جمهوری افغانستان، دیروز با جنرال مک مستر مشاور امنیت ملی رئیس جمهور ایالات متحده امریکا، در قصر سفید ملاقات نمود.
دفترسخنگوی وزارت امورخارجه به آژانس باختر خبر داد، در این ملاقات، جنرال مک مسترمشاور امنیت ملی رییس جمهوری امریکا روابط و همکاری میان ایالات متحده و افغانستان را بر موافقت¬نامه مشارکت استراتیژیک استوار خوانده و اظهار داشت که اداره جدید آن کشور کمیت و کیفیت همکاری¬ها با افغانستان را تحت ارزیابی داشته و به ادامه حمایت از افغانستان متعهد می¬باشد.
همچنان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان از همکاری¬های ایالات متحده در تأمین امنیت و ثبات و بازسازی افغانستان ابراز سپاس نموده و ضمن تأکید بر ضرورت ادامه این همکاری¬ها برای فایق آمدن به چالش¬های موجود، از عزم راسخ و اقدامات قاطع حکومت افغانستان در زمینه اصلاحات، مبارزه با فساد و تلاش در راستای تأمین صلح وخود کفایی کشور اطمینان داد.

کابل باختر/ 2/ حمل
خانواده های 800 قربانی حملات یازده سپتامبر شکایات شان را دردادگاه منتن مطرح کرده اند.
آنها ادعا دارند که مقامات سعودی به هواپیما ربایان کمک های کرده است.
دریازده سپتمبر سال 2001 میلادی برج های مرکز تجارت جهانی با هواپیماهای ملکی که از میدان های هوایی امریکا ربوده شده بودند، هدف قرارگرفت همچنان حملات مشابه برپنتاگون وزارت دفاع امریکا ویک شهردیگر امریکا صورت گرفت.
مقامات امریکایی مرگ حدود سه هزار نفر را دراین رویداد ها تائید کردند .
منابع خبری بین المللی میگویند که خانواده های هشتصد قربانی این حوادث شکایتی را تسلیم دادگاه منتن تسلیم کرده اند که مقامات عربستان سعودی متهم شده اند که با هواپیما ربایان کمک کرده و امکاناتی را دراختیار آنها قرار داده اند، امکانات چون تهیه خانه برای هواپیما ربایان، حمایت مالی از آنها، زمینه سازی برای گرفتن اتاق دریکی از هوتل های امریکا و حمایت سفارت سعودی درآلمان ازیک هواپیما ربابنام محمد عطا ، اتهاماتی است که ازسوی خانواده های قربانیان حادثه یازده سپتمبر مطرح شده است.
قبلاً نیز یک عضومجلس سنای امریکا طرح اقامه دعوا علیه سعودی را درخصوص دست داشتن آنکشور در ماجرای های یازده سپتمبر تصویب کردمگر این طرح ازسوی بارک اوباما رییس جمهوری پیشین امریکا ویتو گردید.
از نزده هواپیما ربا که درآن زمان برامریکا حمله کردند سیزده نفر آنها اتباع عربستان سعودی بودند.
دادگاه منتن یک دادگاه محلی در شهر نیویارک ایالات متحده امریکا است.

کابل باختر 2حمل
وزیر امور خارجه افغانستان، دیروز با رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای ایالات متحده امریکا، در واشنگتن دی سی دیدارنمود.
دفترسخنگوی وزارت امور خارجه به آژانس باختر خبرداد، دراین ملاقات صلاح الدین ربانی در باره اوضاع و چالش¬های امنیتی کشور و دستآوردهای نیروهای ملی دفاعی و امنیتی افغانستان در این زمینه، پیشرفت¬های اخیر حکومت در روند صلح، اصلاحات در زمینه¬های گوناگون و مبارزه با فساد، روشنی انداخته و از پشتیبانی و تأکید همیشگی آقای مک¬کین برای ادامه حمایت و همکاری¬های ایالات متحده با افغانستان اظهار امتنان کرد.
سپس، جان مک¬کین رییس کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای امریکا، حمایت ایالات متحده از افغانستان را در ساحات مختلف، به ویژه در تحکیم امنیت و ثبات، مهم و ضروری خواند و از تعهد دوامدار آن کشور در این راستا اطمینان داد.
وی تأکید نمود که اداره جدید ایالات متحده نیز بر روابط و همکاری با افغانستان با دیده اهمیت نگریسته و تغییرات داخلی در آن کشور تعهد در این زمینه را تضعیف نخواهد کرد.
طبق یک خبر دیگر، صلاح¬الدین ربانی وزیر امور خارجه کشور، با گروه دوستان افغانستان که متشکل از سفرای پیشین ایالات متحده در کابل، برخی از مقامات دولتی و اعضای کانگرس آن کشور، دانشمندان و اعضای نهادهای فکری می¬باشند، دیدار کرد.
در این دیدار، پیرامون پیشرفت¬ها در ساحات مختلف در افغانستان و چالش¬های موجود صحبت شد.
در ادامه، گروه دوستان افغانستان در واشنگتن دی سی پرسش¬ها و دیدگاه¬های¬شان را در باره پیشرفت¬ها در افغانستان، چالش¬های موجود و راه¬های بیرون¬رفت از این چالش¬ها با وزیر امور خارجه در میان گذاشتند.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL