26 اسد 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

برنامه ایگل لایف تجربه جدید در امر آموزش دانش آموزان مکاتب

برنامه ایگل لایف تجربه جدید در امر آموزش دانش آموزان مکاتب

کابل باختر 25 اسد وزارت معارف و ولایت کابل، به گردانندگان...

ده ها طالب مسلح در پکتیا کشته شدند

ده ها طالب مسلح در پکتیا کشته شدند

گردیز 25 اسد باختر ده ها طالب مسلح در ولایت پکتیا...

آتش سوزی درمزار شریف زیان های زیادی به بار آورد

آتش سوزی درمزار شریف زیان های زیادی به بار آورد

مزارشریف 26 اسد باختر آتش سوزی درمرکز تجارتی متحد درشهرمزار شریف...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اخبار جهان

روم – بی بی سی نیوز – 24 اسد - باختر
ریزش یک پل هوایی در شهر جنوا در ایتالیا باعث کشته شدن کم ازکم سی و پنج نفر از جمله یک کودک شده است.
این حادثه دیروز پس از بارندگی سیل‌آسا اتفاق افتاد و این پل هوایی که روی یک شاهراه اصلی ایتالیا ساخته شده فرو ریخت.
هنگام ریزش پل، هشت موتر از روی آن عبور می‌کردند. ریزش پل همچنین باعث تصادف بیش از بیست  عراده موتر عبوری شد. موترها از ارتفاع نود متری روی ریل‌های راه‌آهن و یک انبار سقوط کردند.
فروریختن این پل باعث بسته شدن یک شاهراه اصلی ایتالیا شده که به سواحل مدیترانه در جنوب ایتالیا و فرانسه -موسوم به ریویرای ایتالیا و فرانسه- مرتبط می‌شود.
این پل در دهه ۱۹۶۰ میلادی - بیش از نیم قرن پیش - ساخته شده بود اما در سال ۲۰۱۶ بازسازی شده بود و هنگام وقوع حادثه، کار تقویت پایه‌های در حال انجام بوده و پل نیز دائم زیر نظر کارشناسان قرار داشته است.
دانیلو تونینلی، وزیر ترانسپورت ایتالیا این حادثه را "یک فاجعه بزرگ" توصیف کرده است. ختم / فریده

لندن – بی بی سی نیو ز- 24 اسد - باختر شرکت بریتانیایی "کرکوس" ساخت نیروگاه بزرگ خورشیدی ۶۰۰ مگیاواتی در ایران را به دلیل تحریم‌های آمریکا متوقف کرده است. ارزش این پروژه ۵۷۰ میلیون دالر بود. قرارداد ساخت این نیروگاه، اواخر ماه سنبله پارسال (۱۳۹۶) بین مسئولان این شرکت و وزارت نیروی ایران در لندن، پایتخت بریتانیا نهایی شد. دیه گو بیاسی، مدیر عامل شرکت کرکوس روز سه شنبه به خبرگزاری رویترز گفت: "پس از تحریم‌های آمریکا علیه ایران، ما تصمیم گرفتیم تمامی فعالیت‌های خود در ایران را متوقف کنیم؛ ما کماکان این وضعیت را به دقت زیر نظر قرار می‌دهیم." قرار بود بعد از تکمیل، این نیروگاه ۶۰۰ میگاواتی ششمین نیروگاه بزرگ خورشیدی جهان شناخته شود. این یکی از بزرگ‌ترین قراردادهای ایران و بریتانیا بعد از برداشته شدن تحریم‌های بین‌المللی علیه تهران بود. ایران به دلیل آلودگی فزاینده هوا، در تلاش است تا به ساخت بیشتر نیروگاه‌های خورشیدی روی آورد. ایران برای تولید برق تا حد زیادی وابسته به نفت و گاز است اما با افزایش آلاینده‌ها انگیزه‌های زیادی برای استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در این کشور ایجاد شده است. ختم / فریده

اسلام آباد - ایرنا – 22 اسد – باختر
رسانه های رسمی حکومت پاکستان امروز اعلام کردند که 266 تبعه آنکشور که بدون داشتن مدارک معتبر در ایران اقامت داشتند، از طریق گذرگاه مرزی 'تفتان' (هم مرز با شهر میرجاوه ایران) به نیروهای سرحدی پاکستان تحویل داده شدند.
به گزارش ایرنا به نقل از  بولتن خبری 'رادیو پاکستان'، نیروهای سرحدی ایران به تازگی 266 تبعه پاکستانی را به علت ورود غیرقانونی به داخل خاک این کشور بازداشت کرده و به مسئولان سرحدی پاکستان تحویل دادند.
بیشتر اتباع پاکستانی که در ایران بازداشت و به کشورشان بازگردانده می شوند، کارگرانی هستند که مدارک معتبر مهاجرتی نداشته و بسیاری از آنان قصد دارند از مسیر ایران به طور غیرقانونی وارد کشورهای اروپایی شوند.
رسانه های محلی پاکستان چندین بار از بازگرداندن مهاجران غیرقانونی به کشورشان خبر دادند.
مهاجرت غیرقانونی اتباع پاکستان به ایران موضوع تازه ای نیست و همه ساله تعداد زیادی از اتباع پاکستانی که سعی می کنند غیرقانونی وارد ایران شوند، به دست نیروهای مرزبان ایران دستگیر و اغلب به کشورشان بازگردانده می شوند.
بیکاری و مشکلات اقتصادی در پاکستان از مهم ترین دلایل مهاجرت های غیرقانونی اتباع این کشور محسوب می شود.
این مهاجران غیرقانونی پس از ورود به ایران، معمولا سعی می کنند تا خود را به مرز ترکیه برسانند و از طریق ورود غیرقانونی به ترکیه و سپس یونان، خود را به اروپا برسانند اما در بیشتر موارد در ایران یا ترکیه گرفتار نیروهای سرحدی و پولیس می شوند. ختم / فریده

پیونگ یانگ - ایرنا- 22 اسد – باختر
کوریای شمالی و جنوبی امروز موافقت کردند که سومین نشست رهبران دو کشور ماه سنبله در پیونگ یانگ برگزار شود.
این توافق در مذاکرات امروز هیات های عالی رتبه دو کشور در روستای مرزی پانمونجوم به دست آمده است.
با این حال گفته می شود هیات های مذاکره کننده دو کشور هنوز در مورد تاریخ دقیق این دیدار به نتیجه نرسیده اند.
هیات های مذاکره کننده دو کوریا امروز دوشنبه بعد از چند ساعت مذاکره در اعلامیه ای مشترک اعلام کردند 'ما موافقت کردیم اجلاس بین کوریا ای ماه سپتامبر در پیونگ یانگ برگزار شود'.
در این بیانیه آمده است: در نشست امروز همچنین در مورد اجرای بهتر اعلامیه صلح پانمونجوم که ماه ثور میان رهبران دو کشور امضا شد گفت و گو و تبادل نظر شد.
در صورتی که چنین دیداری صورت گیرد سومین دیدار سران دو کشور در سال جاری و پنجمین بار از سال 2007 میلادی به این طرف است. ختم / فریده

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL