02 سرطان 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

حمله انتحاری در هلمند بیست و نه کشته و شصت زخمی بجا گذاشت

حمله انتحاری در هلمند بیست و نه کشته و شصت زخمی بجا گذاشت

شهرلشکرگاه 1 سرطان باختر دریک حمله انتحاری درشهرلشکرگاه مرکز ولایت هلمند...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اخبار جهان

کابل باختر 1 سرطان
سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان روزچهارشنبه دستور ایجاد تغییرات گسترده در بدنه حکومت را صادر کرد.
خبرگزاری عربستان (واس) روزچهارشنبه اعلام کرد: پادشاه عربستان طی حکمی سلطنتی محمد بن نایف ولیعهد و وزیر کشور را بر کنار کرد و محمد بن سلمان، پسرش را به عنوان ولیعهد جدید انتخاب کرد.
به نظر می رسد محمد بن نایف هیچ مسئولیتی در دستگاه هیات حاکمه عربستان ندارد.
این تغییرات در پی رای‌ گیری در هیات بیعت انجام شد.
در رای گیری هیئت بیعت، محمد بن سلمان با 31 رای از 34 رای به سمت ولیعهدی رسیده است. بیعت با ولیعهد جدید امروز پس از نماز تراویح (نماز شب های رمضان) در مکه مکرمه انجام می‌ شود.
محمد بن سلمان علاوه بر ولیعهدی و پست وزارت دفاع به عنوان معاون رییس شورای وزیران نیز منصوب شده است.
برپایه این گزارش، همچنین به دستور ملک سلمان بند ب ماده پنجم آیین نامه حکومتی تغییر یافته که براساس این تغییر' زمامداری در دستان ملک عبدالعزیز بن عبدالرحمن الفیصل آل سعود بنیانگدار و فرزندان فرزندانش خواهد ماند تا با بهترین آنها به استناد کتاب خدا و سنت رسولش بیعت ‌می شود و بدین ترتیب پس از فرزندان پادشاه بنیانگذار، پادشاه و ولیعهد از یک شاخه و از نسل او نخواهند بود.
ملک سلمان همچنین شاهزاده عبدالعزیز بن سعود بن نایف را به عنوان وزیر داخله برگزید.
همچنین در پی این تغییرات احمد بن محمد سالم معاون وزیر داخله کشور در رتبه وزیر، ناصر الداوود از پستش برکنار و به عنوان معاون وزیر داخله در سطح وزیر، فیصل بن عبدالعزیر بن عبدالله السدیری به عنوان مشاور دیوان پادشاهی، شاهزاده عبدالعزیز بن فهد بن ترکی بن عبدالعزیز به عنوان جانشین امیر منطقه جوف، شاهزاده عبدالله بن خالد بن سلطان بن عبدالعزیز به عنوان مشاور دیوان پادشاهی، شاهزاده خالد بن بندر بن سلطان بن عبدالعزیز به عنوان سفیر عربستان در آلمان، شاهزاده بندر بن فیصل بن بندر بن عبدالعزیز به عنوان معاون رئیس اطلاعات کل، شاهزاده عبدالعزیز بن ترکی بن فیصل بن عبدالعزیز به عنوان معاون رئیس شورای اداره هیات عمومی ورزش،شاهزاده بندر بن خالد بن فیصل بن عبدالعزیز به عنوان مشاور دیوان پادشاهی به مرتبه وزیر،احمد بن محمد السالم به عنوان معاون وزیر کشور،
شاهزاده ترکی بن محمد بن فهد بن عبدالعزیز به عنوان مشاور دیوان پادشاهی به مرتبه وزیر، شاهزاده بن سطام بن عبدالعزیز به عنوان سفیرعربستان در ایتالیا و عبدالرحمن الربیعان مشاور دیوان پادشاهی در مرتبه وزیر انتخاب شدند. ختم/ خلیل

ایرنا- باختر1 سرطان
گروه تروریستی داعش در تازه ترین جنایت خود ، گلدسته 800 ساله الحدباء را در بخش قدیم شهر موصل منفجر کرد.
قوماندان عملیات نینوا در شمال عراق شامگاه چهارشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که گروه تروریستی داعش مسجد و گلدسته تاریخی الحدباء را در بخش قدیمی شهر موصل منفجر کرد.

طبق گفته های سرلشگر عبدالامیر یارالله، این انفجار هنگامی اتفاق افتاد که نیروهای مبارزه با تروریسم به فاصله 50 متری مسجد النوری رسیدند و با انفجار مسجد النوری و گلدسته الحدباء توسط داعش مواجه شدند.
بعد از شنیدن یک انفجار مهیب در بخش قدیمی شهر موصل، نیروهای مسلح عراق هواپیماهای بدون سرنشین را بر فراز شهر قدیم شهر به پرواز درآوردند تا علت انفجار را جویا شوند و متوجه شدند که داعش، این گلدسته تاریخی را منفجر کرده است.
گلدسته الحدباء تنها گلدسته مایل در عراق است که به یکی از نمادهای شهر موصل تبدیل شده و بخشی از مسجد تاریخی نوری به شمار می رود.
مسجد النوری به دست خلفیه عباسی المستضیء بالله در 568 هجری قمری (1173 میلادی) ساخته شده است.
ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش در جون 2014 خلافت خودخوانده اش را در مسجد النوری اعلام کرد و بر همین اساس این مسجد برای عناصر داعش دارای اعتبار معنوی بود و با ویران شدن این مسجد به دست داعش، به نوعی این گروه تروریستی پایان خود را در موصل نیز اعلام کرده است.ختم /خلیل
 

-ایرنا- باختر 1 سرطان
پولیس و نیروهای امنیتی دهلی نو پایتخت هند در پی هشدار سازمان های اطلاعاتی در خصوص احتمال حمله ای مشابه لندن در هند به حالت آماده باش در آمدند.
سازمان های اطلاعاتی هند روز پنجشنبه اعلام کردند شش تروریست برای انجام حملات تروریستی مانند لندن وارد دهلی نو پایتخت هند شده اند.
یک مقام پولیس دهلی نو گفت که تروریست ها قصد دارند پیش از عید فطر نقشه حملات تروریستی خود را عملی کنند.
پولیس ویژه دهلی نو با صدور هشداری از تمامی سازمان های امنیتی و پلیس در سراسر کشور خواست ،تدابیر امنیتی را در ایستگاههای موتر،قطار،مترو، هتل ها، مراکز خرید، اماکن دینی ،هتل ها ، مراکز تفریحی ، سفارتخانه کشورهای غربی ،استادیوم های ورزشی و اماکن عمومی افزایش دهند.
سازمان های اطلاعاتی خواستار بازرسی کامل خودروهای مشکوک و زیر نظر گرفتن تردد در بین ایالت ها شده اند. ختم/ خلیل

کابل باختر 1 سرطان
ائتلاف به رهبری امریکا تائید کرد که یک روحانی برجستۀ گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش در نتیجه حملات هوایی اخیر آن‌ها در سوریه کشته شده‌است.
نیروهای ائتلاف به رهبری امریکا که بر ضد جنگجویان داعش می‌جنگند، دیروز در یک اعلامیه گفت، قوای ائتلاف در حملات ۳۱ ماه می‌ شان بر منطقه میادین سوریه، ترکی بن علی مفتی بزرگ داعش را کشته‌اند.
هرچند، فعالان و حمایت کننده‌گان داعش در آن زمان از مرگ ترکی بن علی خبر داده بودند، اما قوای ائتلاف تا نشر این اعلامیه موضوع را به‌طور رسمی تائید نکرده بود.
به‌گفته نیروهای ائتلاف به رهبری امریکا، بن علی یکی از افراد قابل اعتماد رهبر گروه داعش ابوبکر البغدادی به شمار می‌رفت.
ختم / خلیل

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL