22 قوس 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

عملیات هوایی در بدخشان جان دوازده طالب را گرفت

عملیات هوایی در بدخشان جان دوازده طالب را گرفت

بدخشان/ 21قوس/ باختر دوازده طالب مسلح به شمول یک قومندان...

قرارداد ساخت فاز اول قطعه چهارم خط آهن خواف-هرات در حضورداشت رییس جمهوری به امضا شد

قرارداد ساخت فاز اول قطعه چهارم خط آهن خواف-هرات در حضورداشت رییس جمهوری به امضا شد

کابل/ 21قوس/ باختر در حضورداشت محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی...

وزارت صحت عامه از روز جهانی پوشش صحی همه‌گانی تجلیل کرد

وزارت صحت عامه از روز جهانی پوشش صحی همه‌گانی تجلیل کرد

کابل/ 21قوس/ باختر وزارت صحت‌عامه ،امروز از روز جهانی پوشش صحی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتسناتور امریکایی: هرگونه توافق با طالبان باید در کانگرس بررسی شود

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

واشنگتن – صدای امریکا – 27 اسد - باختر
لندسی گراهام، از سناتورهای جمهوری‌خواه امریکا می‌گوید، لازم است هر گونه توافق میان امریکا و طالبان، به شکل همه‌جانبه از سوی کانگرس و مردم امریکا بررسی شود.
گراهام هم‌زمان با این، از دونالد ترمپ، رییس جمهور امریکا خواسته است که در امضای توافقنامه با طالبان، جانب احتیاط را رعایت کند و تصمیمی نگیرد که به تقویت گروه‌های افراط‌گرا منجر شود.
او در صفحه تویتر خود نوشته است: "امیدوارم رییس جمهور و گروه کاری‌اش، در مورد تهدید گروه‌های افراطی اسلام‌گرا که از افغانستان متصور است  جایی که حملات یازدهم سپتمبر از آن طراحی شد  تصامیم درست و با دوام اتخاذ کند."
گراهام افزود: "منتظرم روی هر گونه توافقنامه صلح با طالبان که آینده حضور امریکا در افغانستان را متاثر می کند، در کانگرس جلسات و نشست‌هایی داشته باشیم و بتوانیم آن را به رای‌گیری بگذاریم."
اظهارات این سناتور برجستۀ امریکا در حالی مطرح می‌شود که به گزارش رسانه‌های امریکایی، دونالد ترامپ روز جمعه با اعضای ارشد حکومت خود در مورد آیندۀ صلح در افغانستان تشکیل جلسه داد.
هفته گذشته هشتمین دور مذاکرات امریکا و طالبان در دوحه به پایان رسید و مقامات گفته اند که توافق میان این دو جناح وارد مراحل نهایی خود شده است.
با این حال،  گراهام تاکید کرده است که اگر توافق با طالبان، مسوولیت مبارزه با تهدید افراط‌گرایان در افغانستان را از نیروهای امریکایی بگیرد و به طالبان واگذار کند، "اشتباه بزرگی" خواهد بود که منجر به تامین صلح نمی‌شود.
گراهام می‌گوید: "هر توافقی که توانایی امریکا برای مبارزه جدی با تروریزم را بگیرد، توافق صلح نیست. در عوض، این مساله راه برای حملات بیشتر به خاک امریکا و حمله به منافع امریکا در سراسر جهان باز خواهد کرد."#  فریده بابک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.