اخبارصحت

اتحادیۀ اروپا به همکاری خود با وزارت صحت عامه ادامه می دهد

کابل /26 عقرب /باختر

نشستی برای آغاز دور دوم و ختم دور اول همکاری‌های تخنیکی اتحادیۀ اروپا با وزارت صحت‌عامه در تالار سهیلا صدیق راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگارآژانس باختر،داکتر وحید مجروح معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه در این نشست به نمایندگی از وزارت صحت عامه افغانستان از ختم دور اول همکاری‌های تخنیکی و مالی اتحادیۀ اروپا که از طریق دفترجی آی زید به وزارت صحت‌عامه شده است ابرازامتنان کرد وگفت :” آغاز دور دوم این همکاری‌ها را یک گام موثر در راستای بهبود تقویت سیستم صحی افغانستان می‌دانم.

معین عرضه خدمات صحی بیان کرد، اتحادیه اروپا یکی از شرکای مهم وزارت صحت‌عامه به شمار می رود و وزارت صحت‌عامه در دور اول با استفاده از همکاری‌های تخنیکی و مالی این اتحادیه دستاورد های خوبی را در بخش صحی کشور داشت.

داکتر مجروح در ادامه افزود، خواست ما از اتحادیه اروپا، دفتر جی آی زید و دیگر شرکای صحی این است که برعلاوه این موارد در قسمت سیستم سازی مراکز صحی، نظارت و ارزیابی، ایجاد سیستم سوابق بیماران در شفاخانه‌ها، جلوگیری از امراض ساری مزمن و موارد مهم دیگر با وزارت صحت‌عامه همکاری کنند تا باشد سیستم صحی کشور بیشتر از بیش تقویه و پاسخگوی نیازمندی‌های مردم شود.

 وایم  ریسما به نمایندگی از اتحادیه اروپا گفت: اتحادیه اروپا سال های زیادی می‌شود که دولت افغانستان و وزارت صحت‌عامه را در بخش های مختلف کمک و همکاری می‌کند و این اتحادیه به همکاری های خود در آینده با دولت افغانستان و وزارت صحت‌عامه ادامه خواهد داد.

داکتر حشمت علی مسوول پروژه کمک‌های تخنیکی به وزارت صحت‌عامه که از طریق دفتر جی آی زید صورت می‌گیرد گفت: دور اول همکاری‌های تخنیکی و مالی اتحادیه اروپا به وزارت صحت‌عامه افغانستان از سال 2016 آغاز و تا 2020 ادامه داشت. اکنون ما شاهد آغاز این همکاری‌ها در دور دوم با وزارت صحت‌عامه از طریق دفتر جی آی زید به همکاری مالی اتحادیه اروپا استیم که شامل، حکومت داری خوب، تکمیل پروژه های دور اول، هماهنگی منابع، مبارزه با ویروس کرونا، بخش های تخنیکی، ارتقای ظرفیت، تدوین استراتیژی ها و دیگر موارد مهم است . مومنه احمدیار

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا