جهان

احتما ل برگزاری مذاکرات طالبان با امریکا یی ها در پا کستان

لندن – بی بی سی – 25 دلو – باختر
طالبان اعلام کرده اند  که قرار است نمایندگان این گروه هفته آینده به دعوت رسمی پاکستان برای مذاکرات  صلح میان این گروه و نمایندگان حکومت آمریکا به اسلام آباد  بروند..
گروه طا لبان گفته است که این مذاکرات دوشنبه آینده  29ما ه دلو سالجاری  در پایتخت پاکستان برگزار خواهد شد..
به نوشته سا یت انتر نتی  بی بی سی در اعلامیه‌ای که از سوی ، سخنگوی طالبان به رسانه‌ها فرستاده شده آمده است  که نمایندگان این گروه دراین سفر با عمران خان ، صدر اعظم  پاکستان هم دیدار خواهند کرد.
این نخستین بار است که گروه طالبان از دیدار نمایندگان‌شان با یک رهبر یک کشور همسایه افغانستان خبر می‌دهد. حکومت های  آمریکا و پاکستان عجالتا  در مورد این خبرنامه طالبان چیزی نگفته‌اند..
در اعلامیه گروه طالبان همچنان گفته شده است که  پس از نشست اسلام آباد، گفت‌وگوهای نمایندگان این گروه با آمریکا درتاریخ ششم ماه حوت   درشهر  دوحه قطر ادامه خواهد یافت..
هفته پیش نمایندگان گروه طالبان و شماری از سران احزاب و فعالان سیاسی افغانستان در مسکو پایتخت روسیه دیدار کردند..
طالبان تا کنون چهار بار با هیئت آمریکایی به ریاست زلمی خلیلزاد ،  نماینده این کشور برای صلح افغانستان دیدار کرده‌اند..
به گفته بی بی سی ، حکومت  پاکستان از روند گفت‌وگوهای آمریکا و طالبان حمایت کرده و گفته است که زمینه این گفت‌وگوها را این کشور فراهم کرده است..
در همین راستا پاکستان حدود سه ماه پیش ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی گروه طالبان را به درخواست زلمی خلیلزاد از زندان این کشور آزاد کرد و حالا او به عنوان رئیس جدید دفتر سیاسی طالبان در قطر تعیین شده است..
خلیلزاد قبلا تاکید کرده است که آمریکا خواهان آن است تا گروه طالبان مستقیما با دولت افغانستان مذاکره کند و ابراز امیدواری کرده است که یک توافق صلح تا پیش از برگزاری انتخابات ریا ست جمهوری افغا نستان  در ماه سرطان  اینده  به دست بیاید.#  آشنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا