سیاستاخبار

ادارۀ لوی څارنوالی به ۱۸۰۳قضیه جرایم فساد اداری، در سال 99 رسیدگی کرده است

کابل /17 جدی/ باختر

سخنگوی لوی څارنوالی می گوید  ۱۳۹۹ به ۱۸۰۳ قضیه جرایم فساد اداری،در سال 99  رسیدگی شده است

به گزارش خبرنگار آژانس باختر،جمشید رسولی، سخنگوی لوی څارنوالی امروز در یک نشست خبری گفت  ادارۀ لوی څارنوالی در جریان سال 99 به 1803 قضیۀ فساد اداره رسیدگی کرده است که ، ۲۷۸ قضیه آن از سوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، ۱۱۲۲ قضیه از سوی څارنوالی های ولایات و۴۰۳ قضیه، در څارنوالی های مرکز مورد بررسی قرار گرفته است.

او گفت  افرادی دخیل در این قضایا از نهاد ها وبخش های مختلف اند و به خصوص بخش های امنیتی و دفاعی، صحت عامه، اقتصاد، احیاء و انکشاف دهات، معارف، عدلیه، تحصیلات عالی، زراعت، کار و امور اجتماعی، مبارزه با حوادث، شاروالی، د افغانستان برښنا شرکت، ادارۀ ملی احصائیه و معلومات، گمرکات، شورای ملی، شورای ولایتی، مسوولان ولایتی و اداره های دیگر را در بر می‌گیرد.

وی افزود از مجموع ۲۷۸ قضیۀ جرایم فساد اداری که از سوی مرکز عدلی وقضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، مورد رسیدگی قرار گرفته است، ۲۱۵ قضیه آن مربوط به قضایای افراد و نهاد های ملکی و۶۳ قضیه دیگر، به سکتور های امنیتی و دفاعی ربط دارد.

رسولی تصریح کرد که روند بررسی ۱۳۲ قضیه جرایم فساد اداری از سوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری در سال ۱۳۹۹ تکمیل شده است و ۱۴۶ قضیه دیگر، زیر تحقیق و بررسی آن قرار دارد.

سخنگوی لوی څارنوالی همچنان گفت که در سال ۱۳۹۹ از بابت جزای نقدی و مصادره ها در قضایای جرایم فساد اداری، از سوی محاکم به انتقال نزدیک به ۸۴ میلیون افغانی، ۳.۵ میلیون دالر و۶۰۰ هزار یورو، به حساب دولت حکم صادر شده است.بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا