اعلامیهاخبار

اعلامیۀ شورای عالی مصالحۀ ملی در پیوند به کنفرانس ژینو دررابطه به افغانستان

کابل / 5 قوس / باختر

اعضای شورای عالی مصالحۀ ملی از برگزاری موفقانۀ کنفرانس ۲۰۲۰ ژینو در دررابطه به  افغانستان و تعهد کمک‌ برای چهارسال آینده، استقبال کردند.

از جامعۀ جهانی، متحدان و دوستان افغانستان که به رغم دشوار‌ی‌ها و چالش‌های کوید ۱۹ سخاوتمندانه تعهدات و کمک‌های خود را برای افغانستان برای چهارسال آينده اعلان کردند تشکر کردند.

شورای عالی مصالحۀ ملی از شرایطی که از سوی جامعۀ جهانی برای کمک به افغانستان اعلان شده است، استقبال کردند و گفتند که این شرایط کشور ما را در استفادۀ بهینه از کمک‌ها، تحکیم مردم‌سالاری، حکومت‌داری خوب، تحکیم حاکمیت قانون، ارائۀ خدمات بهتر، تأمین حقوق زنان و اقلیت‌ها و پاس‌داری از آزادی‌های سیاسی، مدنی و مبارزه با فساد، کمک می‌کند.

اعضای این شورا همچنان ازحمایت قاطع و همه جانبۀ جامعۀ جهانی وتلاش‌های صلح، مذاکرات دوحه، برقراری آتش بس و کاهش خشونت حمایت استقبال کردند و گفتند که موفقیت تلاش‌های صلح در افغانستان و دست‌یافتن به راه حل سیاسی مستلزم اجماع داخلی، حمایت منطقه یی و بین‌المللی است.

اعضای شورای عالی مصالحۀ ملی از زحمات و تلاش‌های کشور دوست فلند، نمایندگی سازمان ملل متحد، وزارت مالیه و وزارت امورخارجه، در برگزاری موفقانه این نشست قدردانی کردند و اظهار داشتندکه

افغانستان در مرحلۀ کنونی به حمایت و پشتیبانی جامعۀ بین‌المللی نیاز دارد.

باید گفت که حضور گسترده و اجماع بین‌المللی در حمایت از افغانستان و تلاش‌های صلح در کنفرانس ژینو بیانگر تعهد درازمدت جامعۀ جهانی در حمایت از افغانستان است. احمدضیا احمدی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا