اخبارصحت

اقدامات و کارکرد اداره های وزارت صحت عامه در امر مبارزه با کرونا ارزیابی شد

 کابل/29 قوس /باختر

داکتر احمد جواد عثمانی وزیر صحت‌عامۀ امروز در نشستی کاری از چگونگی کارکرد کمیته‌های تخنیکی مبارزه با ویروس کرونا و بهبود عرضۀ خدمات در مراکز صحی را مورد ارزیابی قرار داد.

در این نشست نخست مسوولان کمیته‌های تخنیکی مرکز و ولایت ها، گزارش و پیشرفت‌های کاری خود را در امر مبارزه با ویروس کرونا و بهبود عرضۀ خدمات صحی به وزیر صحت‌عامه ارائه کردند.

به گزارش آژانس باختر، وزیر صحت‌عامه بعد از استماع گزارش کارکردهای کمیته‌های تخنیکی، به مسوولان مربوط هدایت داد که  در قسمت رسیدگی به چالش‌ها و بهبود روند کاری این کمیته‌ها اقدامات جدی و عملی کنند.

داکتر عثمانی، در این نشست کمیته‌هایی را به خاطر نظارت و بررسی از تجهیز شفاخانه‌ها، ارسال دستگاه‌های آکسیجن به شفاخانه‌ها، پرداخت به موقع معاشات کارمندان ، ارسال ادویۀ کافی، اطمینان از گرم بودن اتاق‌ها در مراکز صحی و گزارش دهی مشخص و دقیق تعیین کرد.

علاوه بر آن وزیر صحت‌عامه، در مورد پیشرفت‌های کاری، ایجاد لابراتوارهای مبارزه با ویروس کرونا در ولایت ها برگزاری نشست‌های هفته وار با نمایندگان موسسات تطبیق کننده خدمات صحی و رسیدگی به مشکلات سمنگان با اشتراک کنندگان صحبت کرد و به مسوولان هدایات لازم داد.

از سوی‌هم رییسان صحت‌عامه  دایکندی و لغمان در مورد پیشرفت های کاری کمیته های تخنیکی و بهبود عرضۀ خدمات صحی در مراکز صحی ولایت ها شان با وزیر صحت‌عامه صحبت کرد  و خواهان رسیدگی به مشکلات کاری شان از سوی رهبری وزارت شدند. مومنه احمدیار

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا