سیاستTOP

امرالله صالح : تحقیق پیرامون حادثه پوهنتون کابل پیشرفت خوبی دارد

کابل/ ۲۹ عقرب / باختر
معاون اول رییس جمهور که در جلسۀ امروز امنیتی که در صفحه های اجتماعی به نام ‹جلسه شش صبح› شهرت یافته است می گوید که کار پیرامون شناسایی عوامل حمله بر پوهنتون کابل به خوبی پیش می رود.
به گزارش آژانس باختر: امرالله صالح در گفته است: اعترافات حزب الله و رحمت الله دو فرد که تازه در پیوند به حادثه پوهنتون کابل بازداشت شده اند٬جزئیات بیشری به دست داده اند که در حال حاضر قابل نشر نیست٬به اساس اطلاعات آنان سه خانه درکابل تلاشی شده است مگر قبل از تلاشی کسانی که در این خانه سکونت داشتند از آن کوچ کرده بودند.
از تهکوی های این سه خانه اسناد و مدارکی به دست آمده است که ثبوتی از جنایات کسانی است که در حمله بر پوهنتون کابل دست داشتند.
برای پیگیری و دریافت کسانی که در این سه خانه به عنوان کرایه نشین سکونت می کردند رهنما های معاملات که در این زمینه کار کرده اند ملزم دانسته شده اند و صالح تاکید کرده است که آنان تغافل کردند و زمینه فعالیت برای تروریست را مساعد کرده اند به عنوان شرکای جرم مورد بازرسی و تحقیق قرار خواهند گرفت. امید است که این هشدار را تمام صاحبان چنین دفاتر جدی بگیرند.
همچنان در جلسه امنیتی صبح امروز ساحه زور آباد عقب هوتل شام پاریس به یک منطقه ممنوعه – سیاه و ملتهب ارزیابی شد و یادآوری شد که این ساحه به محل فعالیت های تخریبی به خصوص ساخت ماین های مقناطیسی مبدل شده است از مردم خواسته شد تا با نیروهای امنیتی در شناسایی مخربان همکاری کنند و نهاد های امنیتی هم به نوبه خود اقدامات و تدابیر خود را داشته باشند.
درجلسه شش و نیم صبح امروز به تابوت فروشان و آنانی که لوازم تدفین را به فروش می رسانند توصیه شد که از گذاشتن تابوت ها و سایر مواد مورد ضرورت برای تدفین در بیرون از دوکان های های شان خود داری کنند٬گذاشتن تابوت ها در کنار دوکان و جاده ها روان مردم را آسیب می رساند و دچار افسردگی می شوند این کار باید تا ۴۸ ساعت انجام شود واین دوکانان تنها با یک لوحه ‹خدمات تدفین› بسنده کنند.
در جلسه امنیتی امروز به آن دوکانداران و غرفه داران که دوکان ها و غرفه های شان در روز های گذشته به دلایل معین تخریب شده است و فضا باز شده است مگر آنان در پی بازگشت دو باره به جای اولی شان اند هشدار داده شد٬ که این مکان دو باره به مصرف خود شان تخریب خواهد شد.
در جلسه همچنان به چند رویداد امنیتی اشاره شد از جمله سرقت یک جنراتور از یک شفاخانه خصوصی٬ آنهم با کرن و جر ثقیل٬ قتل یک نفر در ساحه عاشقان و عارفان٬ دزدی اموال یک دوکان در ساحه ناحیه چهار٬ و یک جنگ مغلوبه و جراحت یک نفر درآن٬ مورد بررسی قرار گرفت واز قومندانی امنیه کابل خواسته شد که پیرامون آن وضاحت دهد. صائم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا