اخبارامنیت

امرالله صالح: سه زندانی رها شدن طالبان در صدد ایجاد هسته های تروریستی در حومه کابل اند

کابل/ 19 قوس / باختر

در حالی که  امریکا بر رهایی هفت هزار زندانی دیگر طالبان تاکید دارد یک مقام ارشد دولتی می گوید: شماری  از طالبان رها شده از زندان در پی ایجاد هسته های مرکزی ترور درشهر کابل اند.

به گزارش آژانس باختر:امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری در نشست امنیتی صبح امروزگفت؛ شماری ازطالبان عفوشده تصمیم دارند که هسته مرکزی تروررا مربوطات کابل تشکیل دهند.

به گفته صالح٬ سه نفراز اعضای گروه طالبان که عفوشده اند اکنون در پی ایجاد هسته های  ترور درولسوالی قره باغ کابل اند.

وی از دو نفر از اعضای این شبکه سه نفری به نام های قاری سردارو قاری ذبیح الله نام برد که کار کرد آنان زیر نظارت نهاد های امنیتی است  و به زودی برنامه های شان ناکام خواهد شد.

این درحالیست که دولت افغانستان به اساس توافقنامه صلح میان امریکا و گروه طالبان ، به عنوان حسن نیت بیش ازپنج هزار زندانی طلبان را رها کرد، رها شدگان تعهد دادند که به میدان های جنگ برنمی گردند .

بربنیاد گزارش های منتشر شده ،بیشترین زندانیان عفو شده یی طالبان پس ازرهایی از زندان به میدان جنگ برگشته اند و  علیه نیروهای دولتی در جنگ اند.

این در حالی است که امریکا به نیابت از طالبان مسئله رهایی هفت هزار زندانی  دیگر طالبان را مطرح کرده است٬درخواست که با اواکنش جدی  سیاست ورزان٬ نمایندگان مردم در پارلمان٬ فعالان حقوق بشری و مردم مواجه شده است .جاوید روشان .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا