اخبارامنیت

امرالله صالح موتر سایکل های بدون اسناد مصادره می شود

کابل/۲۵ قوس/باختر

امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری می‌گوید که براساس بررسی ها، بیشتر ترور های  زنجیره‌یی در کابل، از سوی‌ آنانی انجام می شود که از یک موتر سایکل دو نفر استفاده می کنند.

معاون اول ریاست‌جمهوری گفته است که پس از این موترسایکل‌های بی‌اسناد مصادره می‌شود و با موترسایکل‌هایی که در آن دو نفر سوار باشند، به‌عنوان تهدید تروریستی دیده می‌شود.

به گفتۀ او، روز گذشته یکی از کارمندان دولتی در یک حادثۀ تروریستی در مربوطات حوزۀ هفتم امنیتی کابل نیز با همین تاکتیک ترور شده است. او در عین حال افزوده است که روز یک‌شنبه یک څارنوال در کابل با استفاده از موترسایکل دارای دو سرنشین ترور شده بود.

در همین حال، صالح گفته است که به پولیس و امنیت ملی صلاحیت داده شده است تا  سوار بودن دو نفر در یک موترسایکل را تهدید آنی فکر کرده و پیش از آن‌که خود شکار شوند، اقدام کنند.

صالح همچنان در ۱۷ عقرب گفته بود که موترسایکل‌های بی‌اسناد به دلیل استفاده از آن‌ها در ترورهای شهری و هدفمند، مصادره می‌شود. او گفته بود که دشمن از موترسایکل‌های بی‌اسناد در ترورها کار گرفته و پس از آن با گذشتن از ازدحام ترافیکی، به پس‌کوچه‌های فرعی داخل می‌شوند.

امرالله صالح تردد موترهای بی‌اسناد را در شهر کابل نیز ممنوع اعلام کرده است وبراساس فیصلۀ شاملان جلسات امنیتی کابل، وزارت مالیه روند توزیع اسناد برای موترهای بی‌اسناد گمرکی و ترافیکی را آغاز کرده است.

همچنان، نهادهای امنیتی پیش از این نیز تردد موترسایکل‌های دارای دو سرنشین را در کابل برای مدتی ممنوع اعلام کرده بودند. این اقدام به‌منظور جلوگیری از سرقت، ترورهای هدفمند  روی‌دست گرفته شده بود. فریبا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا