اخبارجهان

امریکا مرگ بیش از 2700 بیمار کرونا را در یک روز ثبت کرد

واشنگتن/ دی نیشنل نیوز/13 قوس/باختر

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط نیویارک تایمز ، درامریکا دیروز 2760 بیمار کرونا فوت کردند که آن کشورمرگبارترین روزش ثبت کرد.

آژانس باختر به نقل از صفحۀ انترنتی دی نشنل نیوز خبر داد که دانشگاه جان هاپکینز  امریکا که همه روزه آمار کرونا را در آن کشور و جهان به نشر می رساند ، تعداد فوت شدگان بیماران کرونا در روز چهارشنبه در امریکا را 2597  نفر تأیید کرد.

تا کنون 14 میلیون و 313 هزار و 941 تن در امریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند وتعداد مجموعی فوت شدگان ناشی از کرونا در آن کشور از آغاز شیوع آن تا صبح امروز به بیش از 297 هزار و 941 نفر رسیده است .

بر اساس پیش بینی آزمایشگاه ریچ ماساچوست ممکن هفته های آینده  موارد مرگ و میر در امریکا به خصوص در ایالت های کلفورنیا و نیویارک  ، افزایش یابد .

اطلاعات منتشر شده از وزارت صحت و خدمات انسانی امریکا نشان می دهد که در پایان ماه نومبر میزان بستری شدن در شفاخانه ها بیش از 1000 مورد در روز افزایش یافته است و شماری از شفاخانه های برخی مناطق به ظرفیت خود نزدیک می شوند.

تا صبح امروز 64 میلیون و 845 هزارو 560 نفر در جهان به بیماری کووید نوزده مبتلا شده اند و یک میلیون و 499 هزار و 355 تن فوت کرده اند.

فریده بابک 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا