جهان

امریکا می‌گوید حکومت رییس جمهور ونزویلا به شکست نزدیک می‌شود

کاراکاس – بی بی سی نیوز – 6 حوت – باختر
حدود ۱۰۰ سرباز و نیروی امنیتی ونزویلا با زمین گذاشتن سلاح خود ، به کلمبیا گریخته‌اند. آنها گفته اند نگران خانواده‌های خود و غضب احتمالی حکومت نیکلاس مادورو علیه آنها هستند. همزمان مایک پومپیو، وزیر امورخارجه امریکا می‌گوید نیکلاس مادورو روزهای آخر خود را می‌گذارند.
عصر دیروز چند نفر از سربازان فراری ونزویلا با  گزارشگر بی‌بی‌سی که به مرز ونزویلا و کلمبیا رفته به طور اختصاصی مصاحبه کردند و از نگرانی خود درباره "خشم و غضب دولت مادورو علیه خانواده‌های خود" گفتند.
اکثر این سربازان دیروز در جریان درگیری‌های خونین مرزی میان طرفداران خوآن گوآیدو، رییس جمهور خود خوانده ونزویلا و نیروهای امنیتی و سرحدی تصمیم به زمین گذاشتن سلاح گرفتند و با استفاده از  اوضاع به کلمبیا گریختند.
گوآیدو که خود را رییس جمهور موقت و رهبر مخالفان خوانده از مردم خواسته بود که روز شنبه برای انتقال دهها تن اقلام کمکی به مرزهای کلمبیا و برزیل بروند اما نیکلاس مادورو با بستن این دو مرز و گسیل کردن نیروهای ارتش مانع از ورود این کاروان‌ها شد.
این ممانعت به درگیری خونین در شهرهای مرزی منجر شد به طوری که در نزدیکی مرز برازیل دو نفر روز جمعه و دو نفر دیگر هم روز گذشته کشته شدند و صدها نفر هم مجروح شدند.
تصاویر فراوانی از موضع‌گیری مخالفان حکومت سنگ به دست و گاردهای ضدشورش مخابره شده است.  فریده بابک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا