اخبارجهان

ایران: انتقام مرگ سلیمانی را می‌گیریم، حتی ترامپ مصوون نیست

تهران/ وی او ای/13جدی/باختر

رییس قوه‌ قضاییه ایران دیروز اول جنوری سال ۲۰۲۱ هشدار داد که آن کشور انتقام مرگ قاسم سلیمانی، قوماندان پیشین نیروهای قدس سپاه‌پاسداران را خواهد گرفت.

ابراهیم رییسی گفت که حتی دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا از “اجرای عدالت مصوون نیست.”

این در حالی است که دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا در واکنش به هشدارهای پیشین مقامات ایرانی در صفحهٔ تویترش نوشته بود: “هر حملهٔ ایران علیه امریکا، به هر گونه‌یی که باشد با حمله بر ایران منتج خواهد شد که اندازهٔ آن ۱۰۰۰ مرتبه بزرگتر خواهد بود.”

 ترامپ، قاسم سلیمانی را “تروریست شمار یک جهان” خوانده است که به گفته‌ٔ او در بی ثبات سازی منطقه و حمایت از گروه‌های تندرو نقش مهمی داشت.

قاسم سلیمانی به تاریخ سوم ماه جنوری سال ۲۰۲۰ در یک حملهٔ هوایی امریکا در نزدیکی بغداد کشته شد.

پیش از این، جنرال کینت مکنزی، قوماندان فرماندهی مرکزی امریکا در شرق میانه گفته بود که اگر ایران در نخستین سالروز کشته شدن قاسم سلیمانی دست به حملهٔ بزند، با عمل متقابل واشگتن مواجه خواهد شد.

بر اساس گزارش رویترز، اسماعیل قا‌آنی، جانشین قاسم سلیمانی نیز امروز در یک نشستی که به مناسبت سالروز کشته شدن سلیمانی برگزار شده بود گفت که ایران آماده پاسخ است.

این در حالی است که جواد ظریف، وزیر خارجهٔ ایران روز پنج شنبه دونالد ترمپ، رییس جمهور امریکا را متهم کرده گفت که او در پی بهانه‌ یی است تا بر ایران حمله کند.

مقام‌های ایرانی، به شمول آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران در گذشته گفته بودند که انتقام مرگ سلیمانی را خواهند گرفت.

فریده بابک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا