اخبارورزش

بازی های ندیم امیری بازیکن افغان تبار درلیگ اروپا همچنان چشم ها را خیره کرده است

کابل/ ۱۶ قوس/ باختر

ندیم امیری ستارۀ جوان و افغان تبارباشگاه لورکوزن آلمان همچنان با درخشش توجه ها را به خود جلب کرده است.

درماه های پسین، رسانه های مطرح اروپایی به بازی های چشم نوازاین ستارۀ بیست ویک ساله می پردازند.

ندیم امیری دربوندس لیگای آلمان ولیگ اروپا، یکی از ارکان اساسی بایرن لورکوزن به شمار می رود.

این بازیکن افغانی الاصل باشگاه لورکوزن و تیم ملی جوانان آلمان، دیشب در بازی تیمش در لیگ اروپا تیمش را به سوی پیروزی سوق داد.

بایرلورکوزن دراین بازی با دوپاس گول ندیم امیری، سه بردو ازسد نیس فرانسه گذشت تا خودش را برای صعود به مرحلۀ بعد این پیکار ها ببیند.

به گزارش آژانس باختر، ندیم دراین بازی برای هم تیمی هایش بازی سازی کرد و یکی از علت های پیروزی تیمش دربرابر تیم سخت کوش نیس بود.

ندیم امیری فوتبال حرفه یی را ازباشگاه هافنهایم آغازکرد و پس ازآن یک سالی می شود که با قرارداد چهارساله و به ارزش سی وچهارملیون یورو به بایرلورکوزن آلمان پیوست.

بایرلورکوزن اکنون دربوندس لیگای آلمان بایک بازی کمتر نسبت به سه تیم بالایی جدول درمکان چهارم قراردارد و تنها چهارامتیاز با بایرن مونیخ صد نشین فاصله دارد.

این تیم درلیگ اروپا درگروه سی با دوازده امتیاز وتفاضل گول کمتر، دوم است وراهش را برای صعود به دوربعد این پیکار ها بازکرده است.

ندیم امیری درحالی که کودک بود همانند ملیون ها شهروند افغانستان کابل را به قصد اروپا ترک گفت و اکنون درآلمان زندگی می کند.

او درکنار باشگاه بایرلورکوزن، عضو تیم ملی جوانان آلمان نیز است و شانس حضور در تیم بزرگ سالان آلمان دررقابت های جام جهانی پیش رو را دارد.ختم/ابوی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا