اخبارجامعه

باشندگان لوگر خواستار تسریع روند توزیع تذکره برقی شدند

پل علم/ 16 قوس/ باختر

تاکنون در حدود یک هزار وچهارصد تن در لوگر تذکره برقی اخذ کرده اند، اما برخی باشندگان لوگر از کندی در روند توزیع تذکره برقی در آن ولایت شاکی اند و می گویند که با وجود آن که تعداد متقاضیان روبه افزایش است٬ با آنهم عرضۀ خدمات به کندی به پیش می رود و برای درخواست کنندگان هفته ها می گذرد تا تذکره برقی اخذ کنند٬ آنان از دولت می خواهند که این روند را سریع بخشد.

امین الله باشنده شهر پل علم مرکز لوگر به خبرنگار آژانس باختر گفت که بیش از یک ونیم ماه می شود که برای دریافت تذکره برقی درخواست داده است و بایومتریک نیز شده است٬ اما تا هنوز موفق به اخذ تذکره نشده است.

مراجعه کنند گان، دلایل مختلف را باعث کندی در روند توزیع تذکره بر می‌ شمارند، تقاضای بیش ازحد برای اخذ تذکره، کمبود و ظرفیت محدود چاپ تذکره درکابل و مهمتر از همه، مراحل پیچیدۀ اداری از عوامل عمدۀ کندی کار گفته می‌شود.

وژمه ابراهیمی٬ یکتن از متقاضیان تذکره برقی گفت که برای اخذ تذکره برقی درخواست کرده است و بایومتریک هم شده است و تاکنون تذکره دریافت نکرده است.

احمدجاوید سلیمان خیل٬ رییس احصایه و معلومات لوگر گفت که روند توزیع تذکره برقی در لوگر به خوبی به پیش می رود و این روند بطی نیست بلکه٬ به صورت شفاف به پیش می رود و استند کسانی که از روند توزیع تذکره آگاهی ندارند و روند توزیع تذکره در کل تاحدی زمان گیر است.

وی گفت که درماه جوزا سال جاری یک مرکز توزیع تذکره برقی در لوگر گشایش یافت که تاکنون بیش ازبیست هزار تن برای دریافت تذکره درخواست داده اند که در حدود هفت هزار تن آنان بایومتریک شد اند و به یک هزار و چهارصد درخواست کننده تذکره توزیع شده است.

سلیمانخیل افزود: اکنون در لوگر یک مرکز توزیع تذکره فعالیت دارد که روزانه به یکصد وهشتاد متقاضی  تذکره می دهند.

وی گفت که تذکره ها در کابل چاپ می شود و به لوگر ارسال می شود، رییس احصایه از ایجاد دو مرکز دیگرتوزیع تذکره برقی در سال آینده درآن ولایت خبرداد و از مردم خواست که فورم ها ی درخواستی را با دقت خانه پری کنند.

از سوی دیگر نعمان احمدزی٬ مدیر مرکز توزیع تذکره برقی گفت که روند توزیع تذکره برقی به خوبی به پیش می رود و روزانه تعداد متقاضیان زیاد می شود.

احمدزی موارد چاپ تذکره درکابل، گاه گاهی مشکلات درعرصه برق و انترنت، کمبودی کارمندان و مشکلات تخنیکی را بر شمرد و افزود: این عوامل تاحدی روند توزیع تذکره را به کندی مواجه کرده است.

گفتنی است که سی وشش کارمند به شمول پنج زن در مرکز توزیع تذکره برقی لوگر کار می کنند.

قابل ذکر است که نفوس لوگر به بیش از پنجصد هزار تن می رسد و برخی آنان هنوزهم برای اخذ تذکره کاغذی در مرجع مربوط آن مراجعه می کنند٬ اما روز به روز مردم به گرفتن تذکره برقی علاقه مندی نشان می دهند و تعداد درخواست کنندگان افزایش می یابد و می گویند که روند چاپ و توزیع تذکره برقی باید تسریع شود. محفوظ حمیدی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا