اخبارجهان

بایدن نمایندۀ پیشین امریکا در ملل متحد را به صفت رییس ادارۀ امریکا برای انکشاف بین المللی برگزید

واشنگتن/ وی او ای/25جدی/باختر

جو بایدن، رییس جمهور منتخب ایالات متحدۀ امریکا، سمنتا پاور، نمایندۀ پیشین امریکا در سازمان ملل متحد را به صفت رییس ادارۀ امریکا برای انکشاف بین‌المللی (USAID) برگزید.

تیم انتقالی  بایدن دیروز با نشر بیانیه‌یی گفته است که خانم پاور با تجارب عمیق خود به رسیدگی به بحران‌ها در سرتاسر جهان خواهد پرداخت.

در این بیانیه‌ آمده است: “پاور با شرکای ما کار خواهد کرد تا با بزرگترین چالش‌های عصر مان – به شمول کووید۱۹، تغییر اقلیم، فقر و بازگشت دموکراتیک رسیدگی کند.”

خانم پاور در این بیانیه به عنوان کارمند ملکی و دیپلماتی معرفی شده است که در “وقت بحران” آزمایش شده است. در بیانیه آمده است: “سفیر پاور در حل و فصل درگیری های دراز مدت، پاسخگویی به شرایط اضطراری بشردوستانه، دفاع از کرامت انسانی و تقویت حاکمیت قانون و دموکراسی، در رهبری جهان پیشگام بوده است. “

این مدافع حقوق بشر در زمان ریاست جمهوری بارک اوباما که جو بایدن آن وقت معاون رییس جمهور بود، از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ به عنوان نمایندۀ امریکا در سازمان ملل متحد ایفای وظیفه کرد.

خانم پاور در دورۀ اول ریاست جمهوری  اوباما از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ به حیث کارمند امنیت در قصر سفید خدمت کرده است.

سمنتا پاور که ۵۰ سال عمر دارد یک خبرنگار نیزاست. کتاب “یک مشکل از جهنم” وی که مطالعه روی عدم موفقیت امریکا در جلوگیری از نسل کشی است، برنده جایزهٔ معروف پولیتزر شد.فریده بابک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا