اقتصاد

تفاهم نامه یی به ارزش 200 ملیون دالر امضا شد

کابل باختر 17 دلو
تفاهم‌ نامه پروژه اشتغال‌ زایی امروز به ارزش ۲۰۰ میلیون دالر توسط وزارت مالیه با بانک جهانی به امضا رسید.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی وزارت مالیه به آژانس باختر، پروژه اشتغال زایی با توجه به میزان ۵۴.۵ فیصد، بیکاری در حدود ۲۴ فیصد و برگشت در حدود ۲.۵ میلیون مهاجر از سال ۲۰۱۵ به این طرف مشکلات جدی را در بخش کاریابی و ادغام در جامعه ایجاد کرده است این پروژه به ابتکار وزرای اقتصاد ، امور مهاجرین و بانک جهانی  و کمیته اجرایی بیجا شدگان و عودت کنندگان طراحی شد واکنون به مرحله امضا رسید.
هدف پروژه اشتغال زایی  را توسعه فرصت های اقتصادی نظیر کاریابی، تقویت زیرساخت ها و اصلاحات حقوقی به منظور حمایت از سرمایه گذاری در شهر های که بیشترین میزان برگشت کنندگان را در خود جای داده است، تشکیل می دهد. از این طریق زمینه  زندگی آبرومندانه برای مردم ساکن آن شهر ها ، برگشت کننده ها و بیجا شد گان مساعد می شود.
وزارت اقتصاد رهبری و هماهنگی روند طراحی این پروژه را میان ادارت تطبیق کننده دولتی دارد.
پروژه اشتغال زایی، مهاجران مقیم پاکستان و برگشت کنندگان را در ۱۳ ولایت  کابل، ننگرهار، قندهار، هرات، بغلان، فاریاب، غور، خوست، کنر، کندز، لغمان، نورستان و تخار که بیش ترین میزان عودت کنند گان و بیجا شد گان در خود جای داده اند، تحت پوشش قرار می دهد.
این پروژه به مدت ۵ سال ( ۲۰۱۹ الی ۲۰۲۳ ) با ارزش ۲۰۰ میلیون دالر در دسامبر ۲۰۱۸ توسط بانک جهانی منظور شد.
این پروژه در هماهنگی با وزارت مالیه، وزارت امور خارجه، اداره ارگانهای محلی، شاروالی کابل توسط وزارت اقتصاد به پیش برده خواهد شد. نالان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا