اخبارفرهنگ

 تیاتر “چتر جمهوریت” ریاست اطلاعات و فرهنگ هرات به اجرا درآمد.

 

هرات/ ۱۵ جدی/ باختر

تیاتر چتر جمهوریت امروز با حضور سیدعبدالوحید زاهد قتالی والی هرات و جمع کثیری از فرهنگیان با موضوع دفاع از ارزش‌های ملی، اتحاد و حمایت از تامین صلح در کشور در هرات به اجراء درآمد.

والی هرات با قدردانی و استقبال از هنرمندان این تیاتر؛ نظام جمهوریت را حاصل رشادت‌ها و قربانی‌های مردم افغانستان دانست و اطمینان داد که جمهوریت نظام پایدار مردم افغانستان است.

والی هرات با اشاره به مشکلات هنرمندان آن ولایت، وعده حل چالش‌های موجود و حمایت از این قشر را داد.

در همین حال آریا رئوفیان رییس اطلاعات و فرهنگ هرات تیاتر چتر جمهوریت را حاصل تلاش فراوان جمعی از هنرمندان تیاتر و سینمای هرات برای دفاع از ارزش‌های دو دههٔ اخیر و تامین صلح در کشور دانست.

رئوفیان اجرای این تیاتر را در شرایطی که جدال‌ها بر سر چگونگی نوعیت نظام جمهوری اسلامی افغانستان در میز مذاکرات جریان دارد، ارزشمند دانست و می‌گوید پیام این تیاتر برخاسته از اندیشه و آرمان نسل امروز کشور است که با زبان هنر به همگان‌ بیان می‌ شود.

وی افزود: این تیاتر قرار است که در سایر ولایت های کشور نیز به هدف همسوسازی بیشتر افکار عامه برای تامین صلح در کشور به اجرا گذاشته شود.

تیاتر چتر جمهوریت را فریدون فکوری مدیر تیاتر ریاست اطلاعات و فرهنگ نوشته و کارگردانی کرده‌است و هژده هنرمند درآن نقش بازی می کند‌.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا